Момичетата на 40

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Нямам точна рецепта как да забавям темпото.

Но с годините, опита и зрелостта ... ставам все по-БАВНА. Култивирано бавна.

И съзнателна. За всяка крачка. За всяка глътка чай или капучино.
Осъзната. За всеки миг красота.
За всяка капчица избликваща страст.
Съзнателна. За изкуството. За дъха. Вдишването и издишването.
Танца. Музиката. Любовта...

Бавно готвя. Бавно се движа. Бавно говоря. /поне се опитвам/
Бавно ходя. Обличам се все по-често в поли и рокли, нося все повече обувки с токчета.
А тези неща определено помагат.

Когато забравя да съм по-бавна, си НАПОМНЯМ.
Кралиците носят КОРОНИ на главите си.
И така, с много самоуважение и самоконтрол, съм БАВНА.

Спазвам сроковете си бавно.
Нося отговорностите си бавно.
И знаеш ли?

ТокУ някой ми помогнал.
Най-често мъж.
Подкрепена съм често и по много.

Вселената си знае работата.
Ти просто бързай БАВНО :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Една жена на 41.
Която скоро ще навърши 42.
Която много мисли.
И много чувства.
Силно обича и люби.
Страстно живее.
Това съм аз сега :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

На 30+ не знаех още как ще се чувствам на 40+.
Знаех със сигурност, че не желая да се връщам назад, не искам отново да бъда на 20+.
Сега, на близо 42, твърдя, че не желая да съм на 20+, нито на 30+, харесва ми зрелостта, харесва ми зрялото ми Аз.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Урановата ми опозиция, когато транзитно преминаващият Уран в Телец ще отстоява на около 180 градуса от рождения ми Уран в Скорпион, ще бъде в следните три периода: :222

- от 19 юни 2021 до 23 октомври 2021; - тогава ще съм на навършени 43 години, докъм 43 и половина;

- от 9 април 2022 до 16 май 2023 /като транзитният Уран ту ще се движи ретроградно, ту директно/; - тогава ще бъде най-дългият и същински престой на транзитния Уран през Телец, който ще ми окаже влияние и въздействие върху наталния ми в Скорпион - а именно когато ще съм на възраст навършени 44 години, до навършени 45 години;

- от 3 януари 2024 до 19 февруари 2024. - и накрая, последно ще ми се отрази отново, когато съм на навършени 45 години, но точно преди да навърша 46 години.

Гледам орбис от плюс минус 3 градуса от наталната му позиция - тоест от 13.22 градуса в Телец до 19.22 градуса в Телец. Уран е много бавна планета, така че е естествено това, че ще мине няколко пъти на места в точна опозиция с рождената позиция.

16.22 градуса в Скорпион - наталният ми Уран :222 - той лежи точно върху Асцендента ми в Скорпион /който е на 15.31 градуса/. За добро или за зло рожденият ми Уран е ретрограден. И транзитира в моя 1. натален дом.

Ако погледна обаче с по-широк орбис, въздействието на транзитния Уран в опозиция с наталния ми Уран, започва още на 26 април 2020 година /на 42 навършени/ и свършва чак на 12 април 2025 година /когато ще съм на цели 47 години!/.

Къде, в кои сфери ще ми се отрази най-силно и много тази опозиция?

- Оста Телец - Скорпион /да се разбира мое-наше, спокойствие-страст, търпение-дълбаене, покой-трансформация, тяло-емоции, телесни-чувствени наслади, къща-дом, пари-секс, лична енергия, мои-чужди пари и средства, постоянство-чар, използване на ресурсите и т.н./
- Оста 1-6 дом /да се разбира Азът ми-работата и колегите, Азът и здравето ми, Азът и хигиената, Азът и ежедневните дейности/
- Оста 1-7 дом /да се разбира Азът ми-бракът ми, Азът и партньора ми, Азът и личните ми връзки от типа двойки, и т.н./... по някое време видях, че цял стелиум от транзитиращи планети, заедно с Уран, прави точна опозиция от 7 към 1 дом... сама знаеш какво означава това /минимум!/... а там беше и Юпитер, и Венера, ако не се лъжа, абе... не е изключено нов брак да имам и други подобни хубавини и "хубавини"...
- Отчасти оста 12-6 дом /да се разбира психическо срещу физическо здраве, здрав дух в здраво тяло, и т.н./.

Да, така като гледам, доста интересни, шантави и предизвикателни години ми предстоят. И вече усещам това. Ето по този начин :plezya se :plezya se :plezya se

[img]http://www.bojidartzendov.com/wp-conten ... uranus.jpg[/img]

Още малко за Урановата опозиция, от форум Астросайт

Хюман Дизайн и Божидар Цендов, малко препоръки от него
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Помолих една много успешна жена да сподели тайната си с мен.
Тя се усмихна и ми каза ...

"Започнах да успявам, когато започнах да оставям малките битки за малките бойци.
Престанах да се боря с онези, които клюкарстваха за мен ...
Спрях да се боря с моите роднини ...
Спрях да се боря за внимание ...
Спрях да се боря да отговарям на публичните очаквания от мен ...
Престанах да се боря за правата си с глупави хора.
Оставих такива битки за онези, които нямат за какво друго да се борят...
И започнах да се боря за
моята визия,
моите мечти,
моите идеи и
моята съдба.
Денят, в който се отказах от малките битки, беше денят, в който започнах да съм успешна."

Някои битки не си заслужават времето. Избирайте това, за което се борите мъдро.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Вече съм на 42.
Чувствам се добре!

Започвам седмия седемгодишен цикъл.

За седемгодишните неизбежни цикли в човешкия живот

Друг поглед към жизнените цикли - цък!

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

С трепет очаквам да дойде месец Април, а после и месец Май, имам си основателна причина за това - няколко мнения по-горе съм я написала - а именно влизам в личната си Уранова опозиция, много силно я чувствам и усещам вече.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

13 март, петък, преди обяд - гласуване единодушно и обявяване на извънредно положение в България
24 март, вторник - поредният ден у дома, дистанционно обучение и преподаване за едни, платен отпуск за други вкъщи
Това са само 12 дни. А вече започнахме да свикваме с наложените ограничения. Колко адаптивни същества сме ние хората.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор