Момичетата на 40

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Какво научих лично аз на 40+
Това си мисля тези дни.
Определено не малко неща...
Опитвам се да ги синтезирам.
Някак все още ми е каша!
Имам много за казване,
много за писане и изливане.

Май че затвърдих неконформизма си.
С всички последици от това.
Не мога да бъда друга.
Не се вписвам с лекота в тълпата.

Разбрах, че не всички протести са моите протести.
Открих, че колкото и да се опитваш понякога - просто не се получава, не става. И още, и още...!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

На 43.
В Уранова опозиция.
Определено вече си ме удари яко.
Какво да се прави?
Уж помъдрявам, а отново депресивен епизод!
Най-дългият ми досега... 6 месеца като в мъгла.
Мисля и обмислям какви ли са причините :1044 този път ... ... ...

П.П. Редактирах си мнение от октомври 2020, сега вече е май 2021 г., защото предходното съдържаше само някаква картинка, която вече не е налична в интернет и стоеше грозно.

:923 :923 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Из "Гнездото" :524

МОМИЧЕТАТА НА 40

категория: Вдъхновение

Ако някога ви мине през ума, че след 40 животът свършва, веднага си го избийте от главата. Ако някой се опитва да ви пробутва клишето, че след 40 жената е незабележима, просто го подминете. И си спомнете този прекрасен текст.

Момичетата на 40 – какви момичета са само! Те са раними и даже беззащитни. Те са наивни и доверчиви, почти като на 13. Те отдавна са забравили недодяланата романтика на 15-годишните и активния ентусиазъм на 25-годишните.

Те преживяха много.
После примижаха.
После отвориха очи.
И видяха нов свят, ново Аз, нов живот.

Те отново вярват в доброто, защото лошото вече им се е случило. Те са оцелели точно затова – за да повярват отново в най-доброто. Те получават най-доброто, защото са способни да го видят там, където другите не го виждат. Те имат остър поглед, чувствителен слух и нежни ръце. Затова най-доброто се е вкопчило в тях...

Те са красиви. Не, те не са симпатични. Те са възхитително красиви. Защото те са приели, че техните крака, гърди, носове... са точно такива. И те са се научили да ги обичат толкова, че всеки може да се влюби в тях.

Те знаят тайната... Те вече са се преситили от шегите за „милиони", „кариера", „успех" и „социален статус". Те знаят много добре кое е важното и то съвсем не е това, което показват по телевизията и за което говорят на курсове и семинари. Те знаят, че важното е самият живот – неговият вкус, цвят, ритъм и аромат. Умението да се наслаждаваш и радваш на всеки ден.

Те не използват шлифовани фрази и техники за съблазняване. Те нямат готов комплект дрехи за излизане. Те са престанали да бъдат в позиция на „активно търсене". Те са открили това, което им е било необходимо през всичките години – себе си, истинското "аз". И сега, точно такива, истински, те са много по-интересни за всички околни. А за достойните мъже – още повече.

Те отново могат да хлипат силно и да се смеят развълнувано. Те вече са захвърлили бронежилетката на социалното приличие, изискванията, забраните и позволенията. Те ненавиждат времето, когато е трябвало да стоят изправени независимо какво се е случило, когато е трябвало да се усмихват, дори и да им се плаче и да кимат, когато им се е искало да изкрещят. Писнало им е „да се държат в ръце". Те са отворили широко ръцете си и са пуснали на свобода една нова, чувствена и истинска жена...

Те живеят както и дишат – ту бурно, ту тихичко, ту нежно и едва чуто, ту припряно и безразсъдно... Те дишат в ритъма на живота и живеят в ритъма на диханието. Най-после те успяват да живеят заедно с живота.

Те са ужасно любопитни. След като минаха през „Всичко ми е ясно!", сега те гледат с отворени очи: „Ей, момичета, колко интересни неща има наоколо!". Те танцуват, рисуват, пътешестват, покоряват планини... Те творят живота отново и нанизват на него нови мъниста. И всичко им се получава.

Те са всичко друго, но не и лелки. Те носят по-дълги поли, просто защото е красиво. Носят и къси поли. И дънки. И всякакви бижута. Само че са захвърлили скъпите маркови бижута някъде в гардероба, защото вече не им е важно да доказват, че „имат диаманти". Важно им е това, което им харесва. И което е красиво, женствено и топло.

Те вече не броят калории. Защото любовта, интересите, движението, вдъхновението и безразсъдството, с които е пълен новият им живот, са много по-добри от фитнес-залите и кабинетите на пластичните хирурзи. И точно затова са толкова красиви.

Те са захвърлили надалече и задълго всички мотивационни лекции и правила за тайм мениджмънт. Те знаят цената на всяка минута. Те просто успяват и никога не закъсняват, защото за никъде не бързат.

Те просто живеят. И много добре знаят, че най-интересното тепърва предстои.

Автор: Оксана Добрянская

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

На 43 съм. В Уранова опозиция. Чувствам се повече от чудесно. Въпреки че минах през жесток катаклизъм и промяна в живота ми на точно 180 градуса. И въпреки че вече не живея заедно със сина си, той остана при баща си да живее. Днес ще ходя при майка ми да се боядисаме взаимно, казала съм на Алекс да дойде и той към Люлин, така ще съумея да се видя и с родителите си, и с детето си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

На 43 съм все още. След 2 месеца и половина ще навърша златните 44. Така си ги кръстих, защото е симетрична лична година, с две четворки - да се разбира стабилност и финансов просперитет - чисто нумерологично де.
При мен 2022 година ще е свързана с любов, сватба, сключване на втори граждански брак, съответно промяна на личната ми карта, заради добавяне на второ фамилно име освен моминското ми. Нов статут - след разведена от 2013 година насам - отново омъжена. Ами ... важно ми е пък. Лично на мен.
И въпросът със семейството и дома. Да, стои ми на преден план. Не толкова професионалната реализация. Не! Искам да имам още едно дете. Мъжът до мен също го иска. Изговорили сме всички възможни варианти. Засега сме решили 2022 година да разчитаме на естествено зачеване, чак като свърши годината, ако още не е станало забременяването, да се обърнем към специалисти по репродуктивно здраве, специални клиники, евентуално Ин Витро и т.н. Ако и през 2023 година ударим на камък със сдобиването на наша си рожба по кръв, ще кандидатстваме да осиновим дете. Решено е - ще бъдем родители заедно, ще отгледаме дете заедно. Ще му дарим любов, спокоен дом, сигурност, спокойствие, шанс за добър старт в живота, а то ще ни дари възможност да се насладим на съвместно родителство, да даваме от сърце и душа всичко, което искаме и имаме да дадем от себе си. Красиво е. И аз категорично НЕ желая да съм и година по-млада от сега!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Момичетата на 40

Мнение от cchery »

Kleo написа: 14 Дек 2021, 14:37 И аз категорично НЕ желая да съм и година по-млада от сега!
Деска, и аз не си давам моите 44 години! Ама никак! Има една любопитна връзка между годините на майка и моите.... и знам, че това значи нещо, но така и до този момент не успях да разбера кое е то.

Родена съм през 77-ма година. Майка - през 44-та. 2021 бе годината, в която аз навърших 44 години, а тя чукна 77 :954 ... то реално си е чиста математика, но... на мен не ми се ще да чак толкова прагматично :221 .

На теб ти пожелавам 40-те ти години да са прекрасни толкова, колкото са били и двайсетте ти.... :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Ехаааа, живи и здрави бъдете с майка ти, Черко!

Честно казано, аз НЕ си обичам моите 20+. Бяха тежки и трудни години...

Моите 30+ бяха доста по-хубави от тях. Да не говорим за първите вече изживени от мен 40+. Най-хубавото тепърва предстои, убедена съм в това.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Кризите на средната възраст - Мира Кунева :524

Кризите на средната възраст между 36 и 45 година на живота
Между 36 и 42 година всички ние преживяваме 3 важни планетарни транзита - Плутон и Нептун образуват аспект от 90 градуса /квадратура/ към рожденната си позиция, а Уран аспект от 180 градуса - опозиция. Транзитите на Плутон и Нептун често действуват заедно между 36 и 40 годишнина, а Урановата опозиция е между 40 и 45 година на живота, поне за родените преди 1990 год. Тези три планетарни влияния се разглеждат от астролозите като иницииращи така наречената криза на средната възраст. За повечето хора този период на живота им е наистина значителен и пълен с промени, наложени от външни обстоятелства и непредсказуемост или време на интензивно търсене на истинските им стремежи и промени в начина им на живот. Казват, че на китайски криза и възможност се изписват с еднакъв йероглиф и това наистина може да бъде вярно за случая на тези 3 кризи на зрялата възраст, наложени ни от влиянията на транс-сатурновите планети

Транзитът на Плутон или първата криза започва да се проявява около 36 година и почти винаги е съпроводен с не много приятни събития или емоции. Въпреки, че това може да бъде период на пълно обновление в повечето случаи той не се преживява като такъв. Обикновено някакви сфери от живота започват да проявяват проблеми или да се рушат, хора или стари убеждения и нагласи си отиват и ние отчаяно не искаме да ги пуснем. Понякога излиза вътрешно недоволство, започваме да се бунтуваме срещу текущата ситуация. Често започват равносметки : "Как си представях живота си, какво направих от него, как стигнах дотук?
И въпреки, че в този период хората не са стари, странното е, че те започват да разглеждат себе си като не много млади и обикновено не мислят, че времето пред тях ще им донесе безгранични възможности. Поради това много често започват депресии или борба да се запазят елементите на живота , които Плутон иска да разруши.
Всъщност винаги при влиянията на Плутон е по-мъдро да потърсим вътрешната си сила и да изградим наново живота си върху по-солидна база, но това много често го разбираме чак след крайната фаза на транзита.

В много случаи професията или брака започват да изглеждат незадоволителни и хората се напълват с раздразнение и недоволство. Понякога настъпват неочаквани обрати в успешната кариера или бизнес, ходът напред спира и започват съмненията дали всички усилия дотук са имали смисъл. При някои жени това е моментът, когато децата са достатъчно големи, за да започнат да търсят професионално развитие. Търсенето на задоволяваща ни кариера на Плутонов транзит не е лесна работа, но обикновено в този период е ясно, че не можем повече да отлагаме. В голям брой случаи в брака изплува прикрито недоволство и отчуждение и започват обяснения и конфликти. Потисканите емоции могат да се проявяват изненадващо силно и да изострят до крайност отношенията без да има задължително външни фактори.
Често първата криза на зрялата възраст може да ни сблъска с проблеми в здравето, които или сме пренебрегвали или са много неочаквани за нас. В някои случаи те налагат пълна реорганизация на начина ни на живот . Обикновено това е времето, когато повечето от нас се замислят, че не са безсмъртни. При жените, които все още нямат деца може да се появят някакви проблеми с репродуктивността и да всеят паника. При други случаи Плутоновата криза е първият случай в живота на загуба на приятел или близък човек и може да причини болка, обсесивни страхове и депресии.

Тъй като Плутоновия транзит ще продължи хода си около 2-3 години, независимо от нашите преживявания е по добре въпросите в този период да бъдат по- скоро "Какво още мога да направя с живота си?”, ”Какво мога да променя ?”, „Какво пропуснах да направя”?

Възможно е тази първа криза да ни даде и усещането, че болката и недоволството са породени от това, че сме се отдалечили от себе си. Може би сме хвърлили усилията си да изградим кариера, която е материално задоволяваща, но не задоволява истинската ни природа. Възможно е да сме създали семейството с деца, къща и определен стандарт на живот, но емоционално да чувстваме празнина и отчуждение. Ако Плутон ни сблъска с болест или финансови проблеми не може да се направи много, можем само да приемем случилото се. Но емоционалното страдание в този период не е толкова неизбежно. То може да ни даде ясно указание, че трябва по-добре да се свържем с истинската си природа, да си дадем свободата да бъдем себе си и да се опитаме да да реализираме истинския си потенциал. Във всички случаи, когато се обърнем към себе си по време на Плутонов транзит е възможно да открием ресурсите, които са ни необходими. Плутон не носи подкрепа от външни източници. Тази планета работи с подсъзнателното и със скритите ресурси, поради това периодът е добър за занимания с психология, психотерапия, различни методи за опознаване и развитие. При много хора се отключват интереси към езотериката или метафизиката и в някои случаи отношението към живота се променя завинаги.

Втората криза на зрялата възраст е квадратурата на Нептун към рождената позиция като в зависимост от конкретното разположение някои хора ще усещат това влияние заедно с първата криза, т.е. с транзита на Плутон, а при други то ще бъде изместено към 40 та година и ще се препокрие с третата криза – Урановата опозиция. Нептун обикновено не причинява толкова остри и видими събития и обрати както Плутон и Уран. Нептун се свързва с визията и в нехармоничен ъгъл той причинява неяснота и обърканост, които от своя страна отварят вратата на купища страхове и колебания. Транзитът на Нептун често ни поставя в неефективни ситуации, от които не виждаме как бихме излезли. Възможно е да сме в губеща фирма или с неефективни мениджъри, кариерата ни не се развива, но ни е страх да не останем без работа и не смеем да предприемем промени. Възможно е бракът ни да е стигнал до пълно отчуждение, вече не виждаме общото, което ни свързва, но по различни причини циклим в един и същ кръговрат. В много случаи хората разбират, че големите мечти на живота няма да бъдат осъществени и трябва да се примирим с някои от елементите на сегашния ни живот. Обикновено в този период започва и осъзнаването на факта, че вече не сме млади . Възможно е също да имаме всичко, към което сме стремили - кариера, семейство , пари и въпреки това да чувстваме смътен копнеж по нещо, което липсва в живота ни.Тогава е възможно да се сблъскаме с "кризата на смисъла", защото понякога това, в което сме научени да вярваме не винаги е в съответствие с най-дълбоките ни личностни желания.

Нептуновата криза е като разходка в гората през нощта без фенерче и без да познаваш пътя. Но Нептун не носи само разочарования, той носи и страст и идеализъм. Възможно е в този период на живота ни да открием дейности, които ни зареждат с радост и ентусиазъм - танци, фотография, йога, медитация, дейности, свързани с природата, които да задоволят по-висшите стремежи на душата ни. Но трябва също внимателно да преценим дали е реалистично да се опитаме да ги превърнем в професия, защото Нептун поражда и нереалистични мечти. Понякога трябва да разграничим радостта от творческите си изяви от това да печелим пари от тях в ежедневието си.

Опозицията на транзитния Уран към рожденната му позиция може би е най-близко до определението за "криза на зрялата възраст" , като е показана от различните филми, сериали и популярни романи. Елементи от нашата същност, които сме пренебрегвали, недоглеждали или изобщо не сме познавали започват да излизат и в този период става понякога невъзможно да отричаме, подтискаме и задушаваме вътрешните и външни кризи и конфликти. Добре е наистина да сме честни със себе си за да разберем какво всъщност не стига в живота ни, колкото и това да е стресиращо. Ако подтиснем желанията си в този период на по-късен етап от живота ни , по време на друг Уранов или Сатурнов транзит те отново ще изскочат и обикновено е по трудно да преживееш своята криза на 49, 56 или 60 .

По време на Урановата опозиция ние окончателно разбираме, че връщане назад няма , както и че младостта вече е зад нас. Ако сме достатъчно разумни преизчисляваме ресурсите си ,за да си дадем най-добрата посока за времето пред нас . Правим обмислени промени в положението си, развиваме интереси и начинания, за които дотук не сме имали време, намираме си нови проекти или дейности, хобита, които удовлетворяват незадоволените ни желания и копнежи. В много случаи започват депресии - действителността е прекалено различна от желанията ни и изглежда невъзможно да се постигнем дори и частично мечтите си. В други случаи започват връзки с много по-млади партньори може би като компенсация за нещо, което сме пропуснали или като желание да се изгубим в любовта, за да забравим или забавим времето. Много хора сменят стила си на обличане, мъжете си купуват спортни коли и мотори, жените често се опитват да родят дете. Понякога има наистина безсмислени раздели в личния живот, но така или иначе като статистика Урановата криза се свързва с най- високия процент на раздели в личния живот - старите граници вече се усещат като безсмислени или непоносими. Но има и по-непродуктивни подходи към Урановата криза. Можем да се правим, че нищо не се случва, да се опитаме да сме максимално заети, за да не усещаме нищо, да сме "разумни" за да запазим сигурността си и тогава обикновено минаваме прехода без видими промени. Подтиснатото недоволство заплащаме обикновено с депресия, апатия и усещане за липса на смисъл няколко години по-късно.

Както при всички важни транзити в нашия живот, независимо дали предприемаме или не външни промени, най-важното е да се опитаме да не пренебрегваме това , което усещаме в себе си. Независимо какво не сме постигнали , независимо какво сме мислили, че трябва да бъдем по време на Урановия транзит е добре да се видим всъщност какво наистина сме и какво желаем да имаме в живота си. Това не означава да се отдадем на моментните си желания и да разрушим досегашния си живот, защото временно той не ни изглежда удовлетворяващ или защото спешно трябва да си вземем нещо от живота. По-добре е да си дадем труда да разберем кои са сферите от живота ни, които искаме да развием или да запълним с нови неща, защото прекалено сме залитнали в една или друга посока. Защото Урановата криза е началото на втората фаза на живота ни и тази фаза може да ни превърне в по-цялостни, по-реализирани личности или да ускори деградацията ни. На 42 според индийският мистик Ошо енергията на живота обръща посоката си и тръгва постепенно към края на цикъла. Според него много хора за първи път тогава започват да се интересуват от религия. Фокусът започва постепенно да се измества от изискванията на външния свята навътре към стремежа да направим нещо ново от себе си. Смисълът на живота, връзката ни със света, с цялото трябва да бъдат предефинирани за да посрещнем по смислен начин предстоящите години.

Последният в тази серия от транзити е Сатурновата опозиция към рождената позиция, която обикновено преминава през 44 - 45 година на живота. Обикновено този период е начало на много успешен период в живота за тези, които са положили усилия да осмислят и овладеят предизвикателствата в предишните 7 години.Всичко, което сме направили добре на Сатурн достига кулминация и носи много повече резултати от преди.
При други хора е възможно да се появяват материални трудности, съмнения и отчаяние. Ако в предходния период не сме предприели промени и животът ни е станал прекалено рутинен е възможно да настъпи бързо остаряване. За тези, които все пак не искат да се предадат и искат да предефинират посоката на живота си започва нов 14 годишен цикъл на самоопределяне.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Момичетата на 40

Мнение от Kleo »

Kleo написа: 05 Дек 2019, 11:23 Урановата ми опозиция, когато транзитно преминаващият Уран в Телец ще отстоява на около 180 градуса от рождения ми Уран в Скорпион, ще бъде в следните три периода: :222

- от 19 юни 2021 до 23 октомври 2021; - тогава ще съм на навършени 43 години, докъм 43 и половина;

- от 9 април 2022 до 16 май 2023 /като транзитният Уран ту ще се движи ретроградно, ту директно/; - тогава ще бъде най-дългият и същински престой на транзитния Уран през Телец, който ще ми окаже влияние и въздействие върху наталния ми в Скорпион - а именно когато ще съм на възраст навършени 44 години, до навършени 45 години;

- от 3 януари 2024 до 19 февруари 2024. - и накрая, последно ще ми се отрази отново, когато съм на навършени 45 години, но точно преди да навърша 46 години.

Гледам орбис от плюс минус 3 градуса от наталната му позиция - тоест от 13.22 градуса в Телец до 19.22 градуса в Телец. Уран е много бавна планета, така че е естествено това, че ще мине няколко пъти на места в точна опозиция с рождената позиция.

16.22 градуса в Скорпион - наталният ми Уран :222 - той лежи точно върху Асцендента ми в Скорпион /който е на 15.31 градуса/. За добро или за зло рожденият ми Уран е ретрограден. И транзитира в моя 1. натален дом.

Ако погледна обаче с по-широк орбис, въздействието на транзитния Уран в опозиция с наталния ми Уран, започва още на 26 април 2020 година /на 42 навършени/ и свършва чак на 12 април 2025 година /когато ще съм на цели 47 години!/.

Къде, в кои сфери ще ми се отрази най-силно и много тази опозиция?

- Оста Телец - Скорпион /да се разбира мое-наше, спокойствие-страст, търпение-дълбаене, покой-трансформация, тяло-емоции, телесни-чувствени наслади, къща-дом, пари-секс, лична енергия, мои-чужди пари и средства, постоянство-чар, използване на ресурсите и т.н./
- Оста 1-6 дом /да се разбира Азът ми-работата и колегите, Азът и здравето ми, Азът и хигиената, Азът и ежедневните дейности/
- Оста 1-7 дом /да се разбира Азът ми-бракът ми, Азът и партньора ми, Азът и личните ми връзки от типа двойки, и т.н./... по някое време видях, че цял стелиум от транзитиращи планети, заедно с Уран, прави точна опозиция от 7 към 1 дом... сама знаеш какво означава това /минимум!/... а там беше и Юпитер, и Венера, ако не се лъжа, абе... не е изключено нов брак да имам и други подобни хубавини и "хубавини"...
- Отчасти оста 12-6 дом /да се разбира психическо срещу физическо здраве, здрав дух в здраво тяло, и т.н./.

Да, така като гледам, доста интересни, шантави и предизвикателни години ми предстоят. И вече усещам това. Ето по този начин :plezya se :plezya se :plezya se

Изображение

Още малко за Урановата опозиция, от форум Астросайт

Хюман Дизайн и Божидар Цендов, малко препоръки от него
Боже мой! Хора!!! Вижте сама на себе си каква уникално точна прогноза съм си направила, и най-важното - още кога съм го сторила!!! А бях забравила, честно. Е, признавам си, изумена съм!!! Положително. И оставам в безмълвието... :524 :922 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Момичетата на 40

Мнение от cchery »

Така се е стекъл животът ми, че никога не ми се е налагало да се съмнявам, че жените са по-силни и по-куражлии.... и по-борбени, че и по-отстояващи себе си. И за още по-голяма достоверност, а и късмет, мъжете, които съм срещнала в живота, са били напълно съгласни с мен. Тези, които не са.... не са били живота ми.

Войната в Украйна е ад, който ежеминутно бълва новини и какво ли не още. Освен, че войната си има своята бездушна статистика, която брои размера на пораженията, броя на ранените и загиналите и Бог знае още какво, тя има и своите женски имена - Марина Овсянникова - 44-годишната руска журналистка, майка на 2 деца (по данни на ТАСС), която рискува достойнството, живота си и бъдещ затвор от 15 години, за да каже "Не!" на путиновата лудост.

Марина Овсянникова към руснаците: Не бъдете такива зомбита
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор