БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от cchery »

Kleo написа:Нещо се случи
Какво да кажа..... Толкова да ми е мъчно!!! Толкова! Била съм в Париж 3 пъти и въпреки цялага сган, кято видях там, градът е в сърцето ми - хареса ми. И ми хареса най-много аромата на свобода, който имаше във въздуха му!! Но това беше през 2014 за последно.... Вече всичко е различно!

"Но в началото на пешеходния отсек има охрана, полицейски коли, които са затъкнали входа срещу вилнеещи тирове, пребъркват ви чантите и ви опипват деликатно за оръжие. След 18 ч. се разнася глас от високоговорител, че охраната свършва и е добре всеки да помисли за личната си безопасност и да върви по определени тротоари при това бдително."
Това последното е като... имам чувството, че аз съм затворник и са ми били дадени едни 2-3 часа за разходка на свобода, след което трябва да се затворя. Да се затворя в клетката на страха и надвисналата опасност от това някой да ме "помете" с кола или камион... Защо е това безумие?! Аз смятам, че няма оправдание за такъв тип "бежанци". И не само... пак ще се повторя, но ако по време на българското Възраждане българите бяхме избрали да избягаме вкупом към Европа (тогава сме били не повече от 3 млн), кой щеше да се бори тук за свободата ни?! Кой щеше да организира легиите на Раковски, опълчението, четите?! ... Мисля, че се досещате за какво говоря.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от dexter »

Струва му се че "бежанец" стана синоним на "терорист", а това е много грешно. Както се оказва, терористите напоследък са хора от второ поколение имигранти - какви са техните проблеми е дълга тема за коментиране. Не мога да се съглася, че хората, които бягат от Сирия (примерно), защото войната е сринала живота им са под един знаменател с бойците на Ислямска държава. Тероризмът не е от две години, причините за него са комплексти, само че хората виждат проявленията му и чак тогава някой може и да спомене някоя и друга причина. Но не винаги. Никаква ограда не може да спре тълпите от хора, тръгнали да търсят по-добър живо, не знам защо продължаваме да се заблуждаваме. И е смешно да мислим, че оградата ще спре тероризма.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

dexter написа:... Не мога да се съглася, че хората, които бягат от Сирия (примерно), защото войната е сринала живота им са под един знаменател с бойците на Ислямска държава. ...
И аз не мога да се съглася с горното, Декс! :1053

Особено след като гледах премиерния филм за Сирия, Ирак и ИДИЛ по National Geographic. Преди няколко вечери го излъчиха. Много плаках тогава и още съм като зашеметена, че някои неща, зверства, кръв, безумие /точно като нашето турско робство!/ съществуват сега!!! :126 :328
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

„Последното лице”: Шон Пен за бежанците и намесата на Запада в кървавите конфликти

Изображение

...„Последното лице” (The Last Face) е в кината в страната от 23 юни.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Ако иска да работи - ще я убия! - има ли СМИСЪЛ да пиша повече? :126 ... и ТАКИВА екземпляри идват у НАС ... А после Алекс ме пита с учуден поглед: "Мамо, защо ми се СТРУВА, че си РАСИСТКА?!" ...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Криза си е отвсякъде, при това се задълбочава с всяка изминала година, уви! :cry:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Права за жените в Саудитска Арабия: Могат да наемат хотелска стая!
Чужденци пък ще могат да си вземат обща стая, без да доказват брак.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/notifikacii/2019/10 ... paign=Push" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Саудитска Арабия отмени някои от рестрикциите за жените, посещаващи кралството, съобщиха днес саудитските туристически власти. С новите директиви се разрешава жени да наемат хотелски стаи без присъствието на придружител мъж, както и мъже и жени чужденци да споделят една и съща стая, без да доказват, че са женени, предаде Асошиейтед прес.

Саудитската Комисия по туризма и националното културно наследство публикува новите изисквания днес в Twitter, с което потвърди публикацията по темата от петък в саудитския всекидневник "Оказ", предава БТА.

Комисията заяви, че жени ще могат да наемат хотелска стая срещу документ за самоличност - лична карта, ако са саудитки, разрешително за пребиваване, ако са чужденки, живеещи в кралството, или с паспорт, ако са туристки. Същите изисквания ще важат и за чуждестранни двойки, без да е нужно да показват удостоверение за брак. Преди, за да наемат хотелска стая, жените се нуждаеха от разрешение на мъж придружител.

Жени ще могат също да наемат хотелска стая, без да е необходимо да показват никакви документи, ако с тях има придружител мъж, който разполага с документи за самоличност, заяви тя. Облекчаването на строгите регулации за обществените взаимоотношения се въвежда, след като Рияд обяви първата си програма за туристически визи като част от усилия кралството да се отвори за чуждестранни посетители и да разнообрази зависимата си от петрола икономика, отбелязва Асошиейтед прес.

Саудитска Арабия обяви новата визова програма миналата седмица и заяви за нея, че тя има за цел приходите от туризъм за брутния вътрешен продукт да нараснат с 10 процента от сегашните 3 на сто. При представянето на новата визова програма Рияд акцентира върху пет обекта от Световното културно наследство на ЮНЕСКО, обекти за съвременно изкуство и природни обекти като Червено море, пустинята и планините.

Преди посетителските визи се издаваха само по конкретни причини като например за мюсюлмански поклонения, за посещение на роднини или за бизнес дела. Програмата за едногодишната виза за многократно влизане позволява престой до 90 дни в Саудитска Арабия и с нея за пръв път кралството позволява на чужденци да го посещават единствено с цел туризъм. За визите имат право да кандидатстват в интернет или при пристигането си гражданите на 49 страни. Тези на останалите държави по света ще трябва да кандидатстват в най-близкото саудитско посолство или консулство.

Като част от усилията да привлече посетители от чужбина, кралството облекчи и дрескода за туристките. Според публикуваната визова информация на сайта на програмата сега от тях се изисква на обществени места да се покриват раменете и колената, но не и да се носи покриваща цялото тяло абая.

По публикацията работи: Боряна Павлова

Прочети още на: https://www.dnes.bg/notifikacii/2019/10 ... paign=Push" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Нели »

Деси, много интересна новина. Все едно, че става дума за друга планета! Светът за тези хора е съвършено различен и докато не осъзнаем наистина това, няма да имаме адекватно поведение спрямо тях. Не може просто да сме "толерантни" или просто да ги отхвърлим и отречем. Нищо "просто" не е адекватно в случая.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Съгласна съм с теб, Нели :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЕЖАНЦИТЕ - криза или инсценировка?

Мнение от Kleo »

Не, Джихадът не е абстракция. Джихадът е реалност. Джихадът е сред нас, въпросът е, кога и в кой момент ще решат джихадистите да ни "засвидетелстват своите ласки". Няма никакъв шанс, ако срещу джихадът се подхожда цивилизовано и джентълменски. Това е все едно да се опитваме да премахнем тумор с масажи. Няма как да се получи. Да, съгласен съм, че сме третото хилядолетие, че цивилизацията е много напреднала и развита, но си има някои древни способи, които са незаменими, именно, когато говорим за изроди в човешки образ.

Дошло е крайно време, а дори е отминало според мен, когато трябва да се загърбят всякакви икономически и политически сметки, които изглеждат толкова незначителни на фона на този "ислямски тумор", че трябва мигновено да се пристъпи към операция за неговото отстраняване, защото всеки следващ ден, подпомага увеличаването на туморното образование, което застрашава всички що-годе нормални хора. Аз като убеден пацифист, вярвам, че единственият лек срещу този тумор е кръвната операция, просто няма друг изход, ако не искаме да продадем супер евтино не само християнството, а цялата цивилизация, включително и тези добри мюсюлмани, които нямат нищо общо с радикалния ислямски тумор.

Д-р Иван Янев,
м.Ноември 2015 г.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор