Училищно ежедневие

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

cchery написа:
Kleo написа:Много си те обичам, Черко.
Кажи сега кога и къде ще се видим? :329 :923
И аз те обичам, Деситка! :923

Ами да се видим през седмицата?! Сряда - четвъртък?
В петък съм напълно свободна, 1.11.?
В сряда, четвъртък съм плътно на работа.
Е, след 17 часа ще съм свободна, но ще съм гроги, а и не зная дали ще съм напълно здравичка дотогава.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

Ох, хайде, още малко! :plezya se
Нещо много се уморих вече.
Напусках и контролни. Имам около 300 писмени работи вкъщи за проверяване.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

Честита Зимна Ваканция на всички ни! :1159 :1163 :1181 :1188 :1192
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

Училищното ежедневие рязко се промени.
На 16 март стартира дистанционното обучение в България.
В тази тема предлагам да си споделяме за нашите деца-ученици, а и учителите можем да пишем тук.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

Седмицата от 13 до 16 април на какъв учебен режим сте всички?
Питам, защото Алекс днес си учи нормално /дистанционно де/.
А в нашата гимназия ни казаха, че ще работят само учителите на 12 клас, училищният психолог, педагогическият съветник, ресурсният учител, както и класните ръководители, които ще дават на децата някакви материали плюс обучение за движението по пътищата. Останалите учители са в по-свободен режим, в смисъл, дните ще се водят неучебни, но работни за нас, и трябва да мислим педагогически материали, задачи, тестове за оценка и контрол на знанията на учениците. Тоест не сме във ваканция, но и не сме точно в истински учебен режим, както бяхме през последните 4 учебни седмици.
Та, как стоят нещата при вас?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Училищно ежедневие

Мнение от cchery »

Вчера седмокласниците в училището на Бела върнаха учебниците си, т.е. Бела също. Въпреки това другата седмица ще си имат нормални часове.... Идея нямам нито какво ще учат, нито какво ще правят по време на часовете, нито..... защо изобщо ги мъчат да седят на компютрите..... За мен новата схема на учене - 4-и клас до 15 юни, а 7-и до 30 е НАПЪЛНО излишна и с нищо необословена.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Училищно ежедневие

Мнение от ellis_stoyanova »

Пълна малоумщина....Анджи учиха дори на 16,нямам идея защо....
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

Поне му се види края вече на училищното ежедневие :954 :954 :954

Здравей, Лято :954 :954 :954

При теб ще сме съвсем скоро, Море :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

Упътване към учителите за оформяне на оценки:

1. Нямате оценки, а се е събрал достатъчно материал за проверка на знанията. Как става изпитването? Ами, предварително, за да не се стресира ученикът, преподавателят му предлага, ако може или пък го моли учтиво да подготви този и този въпрос за следващия час. Пак с оглед запазването на душевното спокойствие на детето и през ум да не ви минава мисълта да изискате да се върне 3-4 урока назад и да преговори материала. Този варварски обичай от нашите школски години – да те разхождат по учебника във всички посоки, е анахронизъм, белег на педагогическа деградация. Ако някой се осмели да го приложи, с право бива заклеймен като „гадняр”, „мухъл” и тем подобни. Оставете, колеги, тези спомени, оттласнете се от мръсните комунистически номера, подравнете крачката с новото време и неговите повели!

2. Ученикът не е идвал на училище отдавна, има 2 оценки при 3 часа седмично по предмета ви и не знаете как да оформите срочната му бележка?

Вариант № 1: Естествено, че комуникациите идват на помощ. Нужно е обаче, преподавателят да има достъп до възможно най-много социални мрежи. В този случай той трябва да приложи и някои други допълнителни способности: да следи внимателно, продължително къде във виртуалното пространство се появява издирваният и на момента да го „засече”. Ако, разбира се, във фейсбук профила му се появи например информация, че e на ски в Боровец, на екскурзия в Турция, колкото и да се ядосвате, останете си възпитани. Най-много може да напишете: „Здравей! Как си?” и да изпратите една усмихната емотиконка, за да покажете, че споделяте радостта му. Не си позволявайте да тревожите детето с темите училище, оценки, срок, приключване. Може да се изтълкува превратно като завист или пък дребнавост от ваша страна. А получите ли в отговор ръчичка с вдигнат нагоре палец, можете да сте спокойни. Та има ли по-важно от здравето и душевния комфорт?!

Вариант № 2: Ха, ето го драгия ученик! Постнал няколко актуални снимчици на стената си. На едната е с цигара и чаша в ръка. Оглеждате обстановката, в която се е ситуирал и… бинго! Ами той е в града, снощи в 01 часа е бил в дискотека „Перла” , предната вечер е осъмнал в „Бакарди”, а днес, още като е станал в 14 ч., си е направил селфи от тоалетната. Сънен, рошавичък, по боксерки и мускули. Сега сте вие наред. Вед-на-га хващайте телефона и звънете! Ако отхвърли обаждането ви, ако не ви отрази и в месинджъра си, не отговаря на лични, пишете във фейсбук страницата на класа – все някой ще прочете и ще му каже да дойде на училище или поне в часа ви. Само да ви предупредя, за да не се впрягате – може да ви репликират с „Ама, госпожо, ние си имаме личен живот!”, „Не спамете!”, а най-лошото ще бъде да ви отпишат като член на групата. Така че пипайте, както се казва „с кадифени ръкавици”.

Вариант № 3: Все пак ученикът е вече в училище. Изпитвате го веднага. Това ще е грууууба, мноооого груба грешка от ваша страна. Вярно, последен час е, няма време за предупреждения, уговорки. Утре ще се пишат бележниците – ножът е опрял до кокала. Тактиката ви трябва да е коренно различна: накарайте го да обещае, че ако сега си затворите очите и пишете 3 /три/, другия срок ще стане нов човек. Ха, така, като подходите с добро и детето ще би разбере.

Как беше, „Направи добро, па…”, не, не е това. Абе, смисълът е, че ще получиш добро. И съвестта ти чистааа.Не си подарил, тъй без нищо. Насреща имаш обещание: „Ще идвам вече редовно втория срок. Имах семейни проблеми, затова отсъствах. Пък и със здравето закъсах – друг път ще ви разкажа, че нещата за малко да станат фатални. Нейсе, размина се. Благодаря Ви, госпожо!”. И тук…дори да сбърка името Ви, бъдете уверена – от притеснение е. Не нажежавайте повече ситуацията, а бавно, с достойнство, излезте от стаята! Поздравете се за проявената креативност, иновативност, мобилност, нелабилност и всичко, което се сетите, завършващо на „ост”. Дайте и един лайк на статията, в която се твърди, че оценките развращават, и тия от МОН да ги махнат, та да мирясат всички – ученици, учители, родители.

Снежана Денчева, преподавател по БЕЛ /иновативна, та креативна/ :326 :326 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Училищно ежедневие

Мнение от Kleo »

Днес изпратихме нашите 12-класници в гимназията, но училищният двор беше толкова празен и пуст, като бяхме само учители, директори и зрелостници... Повечето бяха с по-ежедневни дрехи, имаше малко по-изтупанки абитуриенти, главно абитуриентки де :1209 След официалната част на двора оставихме 19-годишните да се забавляват с уредбата на открито, а педагогическият състав се събрахме в галерията да си проведем съвета, който беше много дълъг този път. Ами това е, свърши се тази учебна година вече. И учениците от 8, 9, 10 и 11 класове са напълно оформени, и учениците от 12 класове са официално изпратени. Идва си лятната ваканция :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор