ТАРО и сайтът 78 истории :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Beata

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Beata »

Kleo написа: 28 Яну 2020, 19:43 Ще помисля малко и утре ще ти пиша пак.
И ... добре дошла в нашия форум!
Благодаря ! И за двете!!! :923
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Beata написа: 27 Яну 2020, 20:41Здравейте, :222 може ли някой да ми помогне в тълкуването на тези карти за отношения? Умереност, 9 чаши, 3 чаши, тази комбинация и 10 чаши обърната, Крал жезли, 8 меч. Ще съм изключително благодарна, нова съм в Таро и имам нужда от помощ ! Благодаря! :923
Беата, ето какво мисля за тези отношения лично аз:

Заради 10 чаши обърната - нарушена идилия, разочарование, трудност при общуване в любовните връзки, неудовлетвореност. Уви, тази карта сигнализира, че вече сте постигнали някакъв емоционален пик в ситуацията, така че ако питате за развитие на романтична връзка, картата подсказва, че това, което имате в момента, ще е максимумът. Понякога 10 чаши може да показва дори и край на отношения. Било ви е много хубаво за кратко, но това е било всичко, после всеки си тръгва по пътя. Разбира се, 10 чаши може да показва и положително развитие на ситуацията, но това ще зависи от околните карти. С по-негативни карти от сорта на Рицар мечове или 10 мечове, да речем, нещата ще клонят по-скоро към край и отговор „не“. Ако пък имате Паж или Рицар чаши или Асо пентакли, твърде вероятно е да получите това, което искате и 10 чаши да показва удовлетворението ви от този факт. Като цяло съм забелязала, че от всички Аса и всички десетки, тези от боя чаши най-често в тълкуване са доста по-слаби от останалите – рядко означават значимо събитие в гледанията и рядко са ключови за тълкуването. Общо взето е налице недоволство в питащия. Например, искате да знаете, дали може да очаквате повишение в работата си и теглите 10 чаши обърната, което ще рече, че това е максимумът, който ще постигнете на тази работа и той не ви удовлетворява, малко ви е, може да намерите и повече, ако смените посоката. Понякога картата има значение и на изимитирано щастие – отвън симулирате, че всичко ви е наред и сте много щастливи, когато отвътре си знаете, че нищо не е наред и се чувствате празни.

Крал Жезли - такъв ли е мъжът, за когото питаш? - Огнен тип /със силно присъствие на Овен, Лъв или Стрелец/? Доминиращ мъж с много таланти. Бизнесмен или властна личност. Човек, който обича да бъде център на внимание. Може да постига своите успехи с чар и харизма. Може да показва мъж с огнен темперамент, огнена доминанта. Човек с много идеи и хъс за тяхното осъществяване. Кралете в Таро освен конкретни хора, разбира се, могат да показват и нашата настройка спрямо околните, от какви мотиви се ръководим при взаимодействие с хората около нас и как сме склонни да реагираме на стимули от външната среда. Крал жезли (астрологично под влиянието на Овен) най-често означава лидерство, иновативност, желание за проправяне на път там, където път все още няма. Когато тази карта ни характеризира, обикновено нищо не е достатъчно голяма пречка пред нас, за да спре устрема ни. Крал жезли има толкова много енергия, че буквално не може да седи на едно място. В правата си позиция тази карта показва и увереността ни в собствените ни сили, не се колебаем, дали ще се справим, не губим време в притеснения и оплаквания, просто тръгваме смело напред и нещата ни се получават. Във въпроси за отношения, тази карта може да покаже два варианта за развитие. Или някой си е наумил да спечели другия и няма да се примири, докато не са заедно, или пък е твърдо решен, че някакви си чувства няма да го спрат да върви по пътя си и просто обръща гръб на партньора си. Крал жезли, освен всичко друго, може да бъде доста ревнив и труден характер, защото ако не го следваш и имаш различна гледна точка от него, той няма да спре и да започне да преговаря с теб. Не, той просто ще си продължи по пътя, обиден, че сте го забавили. Разбира се, ако успеете по достатъчно дипломатичен начин да му покажете къде греши и как може да избегне повторението на тази грешка за в бъдеще, той ще ви бъде безкрайно благодарен и в неговите очи ще се издигнете до надежден партньор. Но имайте предвид, че въпреки това, той пак ще предпочита да върши нещата сам и никога няма да бъде отборен играч. По-добър е като треньор. За Крал жезли е важно обаче да има последователи. Мотивират го предизвикателствата, новостите и възможността да вдъхновява и води другите след себе си. Ако тази карта ви излезе като съвет, не се съмнявайте в себе си и се хвърляйте смело напред, вие можете да се справите. Ако е като съвет в любовните връзки, може да значи или да поемете инициативата във връзката, или да не се оставяте да ви мятат по върбите и да обърнете гръб. Околните карти би трябвало да ви покажат кой от двата варианта е конкретно във вашето питане. Обикновено Крал жезли може да показва и мъже от семейството.

8 мечове - Разочарование, безнадеждност. Това е картата, която показва, че може сами да поставяме граници пред себе си. Дори да имаме наличните ресурси за справяне с проблема, да не предприемаме действия от страх. Нерешителност, която носи неприятни последици. Загубване на вярната посока. Или нежелание да се срещнеш с истината очи в очи. В 8 мечове като че ли самоконтролът е най-труден. За мен поне тази карта говори за ситуация, в която са замесени и други хора, въобще, може около вас да е една невероятна говорилня. Всеки един меч е мисли и думи на някой около вас. Ситуацията дори може да не е ваш проблем (жената тук прилича повече на заложник), но някак сте попаднали в цялата тази каша и поне засега изход не се вижда, така че най-доброто, което може да направите, е да изчакате. Не че имате и кой знае колко възможности за действие. Важно е да казвате само, колкото е необходимо и не повече, защото е твърде вероятно да не виждате цялата ситуация ясно. Хубавото тук е, че ситуацията рядко продължава дълго, обикновено трае максимум седмици. Друго значение, което съм срещала за 8 мечове, е ситуация, в която сами си налагаме ограничения, че ние трябва да променим мисленето си, за да видим, че в действителност имаме изход от тази ситуация, просто може той да не ни харесва. Честно казано, досега не съм имала подобни наблюдения върху 8 мечове, но кой знае. Обикновено тя наистина ми излиза в моменти, в които хора около мен се карат и аз съм като заложник помежду им. Да, бих могла да се опитам да се дистанцирам и да не участвам в спора, но без значение какво правя, аз си оставам в ситуация на конфликти, които ми влияят индиректно. Да смятаме, че това нас не ни засяга, ми се струва като наивно вярване, че всеки човек си живее сам на самотен остров.

От друга страна Умереността, 9 Чаши и 3 Чаши са далеч по-положителни карти.

А кои изтегли първо? И кое наложи изтеглянето на останалите карти? Каква беше самата подредба? В различни дни и различни хора ли са теглили?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Beata

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Beata »

Здравейте, благодаря за включването. В един ден са теглени, за двама човека.
Крал жезли ако говорим да описва човека, което вече прочетох, то определено не е "огнен" човек, дори напротив вял, бавен, безличен, но титаничен. Въпроса беше за двама мъже. Заради бившия ми приятел се разделих със сегашния и вече не знам какво да правя. Като цяло бившия ми се завръща в живота ми постоянно. Уточнение -Под формата на приятел. Но го чувствам го като сродна душа и този повтарящ се цикъл много ме обърква. Да уточня аз като личност не съм такава меланхолична и не поддържам стари отношения, но с този човек е различно. Но се чудех дали не сбърках че оставих този новия да си тръгне. Все пак миналото е минало... Но някак незабравимо..
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

О, така прекрасно да те разбирам...
Ще продължим тук да си пишем!
Не беше уточнила, че картите са всъщност две подредби, касаещи ДВАМА мъже.
Това мисля доста изяснява нещата.
Каня те да погледнеш и доста от другите теми в нашия прекрасен форум!
Ще ти пиша отново при първа възможност.
Хубав ден, аз съм на работа, затова засега спирам с писането. Доскоро!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Beata

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Beata »

Аз мисля , че взех решение и без картите. Новия ме лъже от една седмица, че е тежко болен, а в същото време не желае да ли покаже изследвания. На мен ми казва, че е левкемия, на леля ми е казал, че е друго. Притиснах го до стената и му казах, че ако не видя изследвания отивам да говоря с баща му и той започна да ме заплашва .... такова чудо неща!!!!
Бившия ми какъвто и да е бил никога не е искал да ме тревожи, той наистина претърпя инцидент и можеше да загуби окото си и за да не ме притеснява 3 дни не ми каза. Каза ми, когато се видяхме и то с цел да го видя, че е добре. А тоя ме лъже най безочливо след като аз през изминалата година загубих 3-ма, в това число и майка ми. Толкова ми е чувствителна темата смърт ..... А той с това ме манипулира...
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Това, което ми разказваш, е просто УЖАСНО.
Дори да не си отново с бившия си, той поне е човек, човечен е.
А този... дори не заслужава да пиша за него, честно.

Моята Таро карта за деня! - из Една.бг:

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ХХІ. СВЕТЪТ

Днес е прекрасен ден за завършване на проекти, за финализиране на нещо, започнато преди, и за неговото представяне пред аудитория. Самите вие се усещате цялостни и завършени, което подпомага проявата на тази енергия и извън вас. Но в такъв ден можете да се провалите на самия финал, да изпуснете "влака" в последния момент.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми на деня:

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ДВОЙКА ЧАШИ

Изображение

Днес е ден за партньорски взаимоотношения - любовни, колегиални, приятелски. Необходимостта от споделяне може да срещне разбиране или да бъде отхвърлена - от другите или от самите вас. Вътрешната ви нагласа води до събиране или разделяне, до разбирателство или разминаване, до компромиси или претенции, до обогатяващо или тягостно общуване.

Таро карта на декадата!!!

ШЕСТИЦА МЕЧОВЕ

30.01.2020 - 08.02.2020

Астрологично съответствие – Меркурий във Водолей

Ключ. 6, Милосърдие. Да избираме пътя със сърцето си.
Идеи. Да се променяме. Да откриваме нови житейски посоки и пътища към тях.
Чувства, емоции, нагласа. Прошка, смирение, вяра, надежда, любов, споделяне.

Мисли. "Оттегли ладията към дълбокото и хвърлете мрежите си за улов." Ев.Л.5:4
Аз никога не съм сам.
Действия, постъпки. Да се отправим на път. Да загърбим своите стари "бойни полета" и да потърсим изход, нова гледна точка и възможност.

Трудности, проблеми. Да се опитаме да избягаме от себе си, да се предадем. Да затънем в изчерпана ситуация и отношения. Да се обезличим. Да пропуснем важна възможност за промяна. Да отхвърляме необходимото, да не се разделяме с излишното. Да откажем нужна помощ. Да се возим на "чужда лодка".

Шансове. Да бъдем съзнателни съучастници в собственото си приключение. Да открием нови, неизследвани брегове, както и съмишленици, с които да си бъдем взаимно полезни в житейското пътешествие.
Въпроси. Накъде пътувам? Как намирам верния път? Страхувам ли се от "дълбокото"? Какво оставям след себе си?

Периодът в декадата на Шестица мечове (от 30 януари до 8 февруари всяка година) е подходящ да изследвате нови територии – вътрешни и външни, и да бъдете откриватели на самите себе си.
Бъдете спонтанни, искрени, потърсете помощ от вътрешния си компас.

Проявете три свои силни страни: силата да водите, силата да следвате и силата изцяло и безрезервно да се доверявате. Отворете очите си, за да провидите, и ушите си, за да прочуете за онова, което е извън сферата на познатото и преживяното, извън зоната на комфорта или дискомфорта ви. Потърсете нещо ново, различно от симпатиите и антипатиите ви, нещо, което да разшири и промени представите ви за самите вас и за начина, по който пътувате през живота си.

Ревизирайте начина, по който разпределяте енергията си, и посоката, която следвате. Опростете миналото си, свои и чужди слабости и грешки, не ги подхранвайте с обвинения – за да използвате енергията си за попътен вятър към нови хоризонти и да бъдете полезни на себе си и другите. Бъдете си навигатори и последвайте с вяра себе си в бъдещето. За да пристигнете там, където вече се очаквате.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Седмична карта Таро!

ДЕСЕТКА ЧАШИ
11.03.2020 - 20.03.2020

Изображение

Астрологично съответствие - Марс в Риби
Ключ. 10/1, Един за всички, всички за един/Любов. Да осъзнаем съучастието си в създаването на обща емоционална атмосфера, която ни подкрепя и пази, но и ни ограничава и задължава.

Идеи. Да разпознаем своята група на емоционална принадлежност, да приемем да сме част от нея – с всичките й плюсове и минуси, възходи и спадове.

Чувства, емоции, настроение. Емоционална ангажираност, съпреживяване, сплотеност. Любов и съпричастие както "заради", така и "въпреки".

Мисли. "Радвайте се с онези, които се радват, плачете с онези, които плачат." Рим. 11:12

Всеки ден се къпя в реката на промяната. „Чуждите” емоции не са ми чужди.

Действия, постъпки. Да организираме или да вземем участие в семейно (колегиално, дружеско) събиране, да празнуваме заедно или просто да споделим с другите благодарността и радостта от деня, от всичко онова, което ни е дадено – и което ни е спестено.

Трудности, проблеми. Да се изолираме, да избягаме от поемането на емоционална отговорност. Да сме безразлични. Да залеем себе си и другите с негативни чувства, "да отровим" атмосферата. Да оставим тежко емоционално наследство ("След нас и потоп").

Шансове. Да разпознаем, че отношението ни към другите показва как гледаме на себе си. Да изцелим наранени роднински, приятелски, колегиални отношения. Да достигнем и проявим емоционална и творческа зрялост, да довършим значим проект.

Въпроси. Причина или следствие е радостта? Къде се чувствам "у дома"? Кое е моето семейство?
Периодът в декадата на Десетка чаши (от 10 до 20 март всяка година) е подходящ да припознаем своето място сред хора със сродна на нашата емоционална нагласа.

Творческото съпреживяване в кръг от "съчувственици" и в атмосфера на приемане и доверие увеличава емоционалното ни богатство – защото истински наши са само онези чувства, емоции и преживявания, които сме споделили.

Разпознайте своята "сърдечна" честота. Потърсете кои са онези емоции и чувства, които вие привнасяте в общата атмосфера. Открийте ги в други хора и събития, близки и далечни, и усетете своето родство с тях.
Разчупете емоционалните рамки в онези отношения, в които не можете (не искате) да бъдете самите себе си, в които се чувствате зависими и не на мястото си или се опитвате да налагате на другите своя емоционален модел.

Опитайте промяна на гледната точка, потърсете около себе си положителен пример за свободни и спонтанни отношения на грижа и заедност.

Проявете гъвкавост и адаптивност – приемете емоционалните (си) приливи и отливи, но не забравяйте основния център, който е извън времето и пространството и обединява всички нас навсякъде и във всеки един момент – Любовта.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата!!!

ДВОЙКА ЖЕЗЛИ
21.03.2020 - 30.03.2020

Астрологично съответствие - Марс в Овен

Ключ. 2, Радост. Да се радваме на възможността и необходимостта самите ние да правим житейските си избори.

Идеи. Да разпознаем интуитивно новите възможности пред нас въпреки старите ни (повече или по-малко осъзнати) пристрастия и привързаности.

Чувства, емоции, настроение. Тъгата да отстъпи пред радостта, равнодушието – пред ентусиазма, песимизма – пред надеждата, унинието – пред вдъхновението. Да открием по-висока гледна и опорна точка.

Мисли. "Никой не може да слугува на двама господари..." (Матей 6:24) "Моя е силата да решавам." (Курс на чудесата) Аз съм изборът, който правя във всеки един момент.

Действия, постъпки. Да дадем начален тласък на своя идея, като разпалим вътрешния си огън, без да прибързваме в споделянето на намеренията си.

Трудности, проблеми. Да се раздвоим, да изберем да останем в "добре познатото зло". Да проиграем ценен шанс за промяна. Да се страхуваме да пораснем и да се (само)определим. Два пъти да премерим, преди да срежим.

Шансове. Да осъзнаем и приемем властта, която имаме над себе си и живота си, да я използваме градивно. Да вдигнем собствената си летва. Да си дадем възможност да надраснем самите себе си, градивно "да излезем от кожата си".

Въпроси. Съществува ли избор или само отлагане на единствено вярното решение? Какво богатство държа в ръцете си? На прага на какво стоя?

Периодът в декадата на Двойка жезли (от 21 до 30 март всяка година) е подходящ да изясним и установим своята позиция – в житейска ситуация или по определен въпрос, да потърсим възможност за развитие в интересна за нас област, да обмислим следващата си стъпка в актуална и интригуваща ни житейска посока.
Разпознайте интересна идея, която носите в себе си – обмислете я, подложете я на вътрешна проверка, оценете стойността й за самите вас, преди да бъдете готови да я огласите и споделите. Такава вътрешна работа би ви помогнала да събудите и активирате идейния си потенциал, да си припомните свои пра-намерения, за които сте призвани и които очакват именно от вас своята реализация.

Развийте уменията си да балансирате в една ситуация между наличните "за" и "против", да сте интуитивни и да следвате вътрешния си усет, да бъдете (и вътрешно) будни и активни. Предпазете се от собствената си прибързаност, действайте едва когато натрупате достатъчно вътрешен огнен заряд и достигнете високо ниво на вътрешна (фина) енергия, която да можете да претворите след това в думи и дела на радост. Защото радостта умножава благата.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня!!!

Изображение

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ПАЖ ПЕНТАКЛИ

Днешният ден предполага бавно, предпазливо и методично развитие на събитията, старателно и отговорно отношение към разговорите, които трябва да проведете, към задачите, с които трябва да се справите (или среща с млад човек, проявяващ гореизброените качества). Това е от особено значение, ако правите своите първи стъпки в определена област или по пътя към осъществяване на даден проект. Внимавайте дали съсредоточеността и предпазливостта не преминават в прекалена мудност, пасивност и вялост и подозрителност.


От моите карти Таро си изтеглих 2 мечове обърната, Колесницата обърната и 9 мечове права, ето и значенията им, от сайтовете 78 истории и картите на Емма:

Значение на мечовете. В таро колодата боята на мечовете е свързана с идеите, мислите, общуването. Тя представлява хората, които са от управляващата класа. Притежават решителност и мъдрост. Представляват ситуации, които изискват анализ и логически решения. Астрологично съответстват на въздушните знаци – Близнаци, Везни и Водолей.

Двойка мечове. В права позиция: Балансиране. Нужда от компромис. Когато е необходимо да се избере най-доброто в неблагоприятна ситуация. Объркване и неяснота. Тази карта напомня, че трябва да се вслушваме в интуицията си в някои ситуации. Особено, ако нямаме нужните ясни доводи, за да действаме. Примирие.

В обърната позиция: Нерешителност, неумение да се вземе решение. Караница, трудни компромиси. Възможен конфликт. Неясни подбуди.

Астрологично съответствие: Луна във Везни.

Двойките, Публикувано на 28.01.2014 от Вера, Двойките в таро въвеждат принципа на дуалността – на две противоположности, които или се хармонизират една с друга, както е например в женските елементи чаши и пентакли, или се отблъскват, както е при мъжките – жезли и мечове. Двойките са символ на съчетанието между мъжки и женски принцип, без които, както знаем, няма творчество и проявление. За нещастие, творчеството и проявлението идва едва при тройките, докато при двойките все още сме принудени да крепим баланса, което не винаги е особено лесно.

Двойка мечове е картата на дипломацията, на премълчаването, на балансирането на две взаимно отричащи се истини. Това не е карта, при която питащият ще се чувства особено комфортно, защото най-често ще му се налага да елиминира чувствата си от картинката, за да поддържа този фалшив баланс. Двойка мечове е като да искате да станете художник, но заради родителите си да учите право. Самозалъгвате се, че можете да рисувате в свободното си време, а щом си вземете дипломата, родителите ви ще са доволни и ще ви оставят намира. Да ви кажа ли истината? Не, няма да ви оставят намира. След като завършите, ще ви притискат да започнете работа някъде като адвокат и няма да са никак доволни да чуят, че плановете ви са свързани с кариерата на уличен артист. Компромисите понякога са полезни, в крайна сметка те са в основата на човешкото общуване, не можем винаги да очакваме да става на нашата. Но понякога е абсолютно задължително да свалим тази превръзка от очите си и да погледнем действителността. Емоциите ни, водата зад тази жена на картата, имат огромно значение, когато става дума за изборите в живота ни. И е по-важно да бъдем верни на себе си, отколкото да се харесаме на всички. Двойка мечове е карта, която може да ви излезе във връзка, в която се преструвате на някой, който не сте, само за да се харесате на партньора си. Не се правете на лошо момиче/момче, ако в действителност не сте такова. Изисква особено големи жертви и усилия, които в крайна сметка ще са напразни, щом не сте с човека, който ви харесва такива, каквито сте.

Обърнатата 2 мечове е загубила баланса си. При тази карта може да се люшкате от едната крайност в другата при това доста бързо и да сте склонни да избухвате за най-малкото нещо. Истината е, че сте уморени и това ви се отразява. Ако видите 2 мечове обърната, заедно с 6 мечове обърната, значи имате нужда от спокойствие и почивка и то веднага, защото от дълго време се намирате в твърде конфликтна среда. Прекалили сте с компромисите и в момента не можете да намерите себе си. Ако не знаете как да действате, следвайте инстинктите и сърцето си. Първоначално може да станат грозни сцени и дори да се появи 3 мечове, но поне ще имате шанс да продължите напред на чисто и да бъдете себе си, вместо да стоите в тази ужасна ситуация с години.

Изображение

Деветка мечове. В права позиция: Безсилие, страхове, тревоги. Болест, нараняване. Усещане за депресия. Трудности, които водят до агония и дълбоки, лични преживявания с отрицателен знак. Когато виждаме ситуацията прекалено черна. Песимизъм и неверие. Трудностите идват от собствената нагласа. Осъзнаване на собствените грешки и безотговорност, чувство за вина. Безсъние.

В обърната позиция: Тревожността и черногледството могат да навредят на бъдещите проекти. Необходимост от излизане от мрачното настроение. Изцеление на душата. В обърната позиция картата говори за нужда от преборване със страховете, изправяне лице в лице с тях.

Астрологично съответствие: Марс в Близнаци.

Деветките, Публикувано на 18.12.2013 от Вера - При деветките от Малките аркани ключовото понятие е самосъхранение. Под номер девет в Големите аркани срещаме Отшелникът – при него фокусът е обърнат навътре, в търсене на вътрешната светлина, която да го води по пътя. В Малките аркани фокусът отново е навътре, поради което имаме по-силна концентрация на съответната боя, но се прокрадва и известно чувство на самота.

Трябва да призная, че 9 мечове е една от най-неприятните за мен карти в цялата колода, а също така и ме преследва от първия път, в който съм подредила картите за себе си. Според мен, това е карта на перфекциониста или някой, който е маниак на тема контрол над ситуацията – той опитва да прехвърли през главата си всички варианти за развитие на ситуацията отново и отново, за да открие къде планът му може да се обърка, съответно да излезе с решение още сега. Но всички знаем, че не е възможно да предвидиш как ще се развие животът и понякога нещата се объркват, но това не значи, че земята ще се отвори и ще пропаднем в нея. Да, на теория всички го знаем, но на практика трудно ще го обясним на някой, който се мята отчаяно в леглото и се опитва да заспи безуспешно, защото го преследват тревоги за утрешния изпит. Понякога има и такива моменти. Тогава просто трябва да осъзнаем, че всичко е в главата ни, да си представим най-лошия сценарий и да си дадем сметка какво толкова ще стане с нас, ако той се изпълни. Друг път, това не помага, защото страховете ни наистина са основателни, като например вечер преди операция. Тогава можем само да си повтаряме, че Господ ще ни изпрати точно толкова изпитания, колкото можем да понесем и нито капка повече. Но 9 мечове има и положителна страна, която някак винаги се пропуска. И тя е, че ако ще скачате с парашут или пък ще летите със самолет, бихте искали човекът, който е сгъвал парашута, или инженерът, който поддържа самолета, да са точно човек тип 9 мечове – някой, който няма мира, докато не прегледа абсолютно всичко и не се увери, че няма какво да се обърка. Деветка мечове е още и карта на депресиите, също и на всякакви психични заболявания. Но видите ли я обградена от положителни карти, знайте, че е време да спрете да се измъчвате с подобни мисли, нищо лошо не ви грози. Друго значение на 9 мечове е също така и чувство за вина, а понякога съвсем буквално – безсъние.

Обърната като че ли картата има по-положително значение, защото в тези моменти вие самите осъзнавате, че това, което си причинявате е десет пъти по-лошо от евентуално лошо развитие на ситуацията. Това ви позволява да се поотпуснете малко и дори чрез активна воля да успеете да разсеете черните мисли от главата си. С две думи в обърната позиция 9 мечове често сигнализира, че започвате да не живеете чак толкова в главата си, а да се отваряте към една по-положителна нагласа към света.

Изображение

7. Колесницата. В права позиция: Мотивация и хъс за успех. Триумф. Нужда да поемем по своя път. Умело ръководене на група от хора. Осъзнаване на собствените възможности. Успешната развръзка зависи от обединяването с други хора, а не работа против тях. Преодоляване на проблеми след тяхното осъзнаване и приемане. Път между изкушения, път в средата – намиране на баланс.

В обърната позиция: Дребни спорове, които могат да се превърнат в голям проблем. Грешна посока. Прекаляване в мислите за себе си. Пречки, препятствия по пътя. Липса на яснота за собствените възможности. Поражение.

Ситуация: Срещи с хора, които пътуват, с войнствен дух и желание за успех. Амбициозни личности. Необходимост от ясна стратегия, която да води до успех и придвижване напред.

Астрологично съответствие: Рак.

Колесницата, Публикувано на 07.08.2011 от Вера:

Аркана номер VII от колодата, Колесницата, се намира под влиянието на астрологичния знак Рак. Това е чувствителен, понякога дори срамежлив знак, управляван от Луната, който е свързан със сфери от живота ни като дома, семейството, емоциите и желанието да помагаме на другите. Рак освен това обаче е и кардинален знак и като такъв има доста силно развито его и желание да се налага. Ето тук е, където намирам най-голяма прилика между двете неща. Колесницата рядко е чувствителна карта, която търси да угоди на другите, напротив, тя е целеустремена и знаеща какво иска, а и как да го постигне. Тя търси себереализация и е тясно обвързана с егото, а понякога и с опасността от прекалено силно развито такова, все пак числовият й двойник е Кулата (XIV). Най-важният урок на тази карта е обвързан с конете или сфинксовете (в зависимост от това коя колода използвате), които теглят самата колесница. Те често са различен цвят, за да насочат към двете полярности на живота – има моменти, в които трябва да използваме агресивна сила и да завладяваме, и други, в които просто трябва да отпуснем юздите и да не натискаме прекалено силно, за да не счупим нещо.

В права позиция: Когато се появи в наше гледане, Колесницата често ни насърчава да следваме своя собствен път и да не се разсейваме с чуждите съдби около нас, тя ни кара да се фокусираме и да направим, каквото е необходимо, за да постигнем целите си. Тя обозначава още периоди, в които сме в контрол на ситуацията, здраво хванали юздите на собствения си живот и решени да се проправим път, независимо от обстоятелствата. Това е решителна карта, която ви дава картбланш да действате, само не забравяйте баланса. Ще се сблъскате със ситуации, в които ще е нужна груба сила, и с такива, в които ще се изискват далеч по-деликатни методи, ако искате да излезете победител. Защото, да, това все пак е картата на победителя, на смелия, дързък воин, който е дръзнал да предизвика съдбата, на Херкулес, на всички митологични герои, които чрез смелостта си са успели да си спечелят име. Но Колесницата не говори единствено и само за материални победи и придобивки, тя може да бъде отнесена и към чисто емоционалната страна на нещата. Понякога се появява, за да характеризира човек, който е наясно с това какво иска от партньора в живота си, или от любовния си живот като цяло и не се страхува да преследва тази идея, без значение какво му коства тя. Колесницата е хубава карта, ако се пада след прекратяване на тежка връзка, тя ви помага да си стъпите отново на краката и не ви дава да се разколебаете от чувството за вина или заради самотата. Доверете се на собствените си сили, защото може да се справите с това и сами. Само не отивайте прекалено далеч в развиването на едно мощно его, което е сляпо за всичко останало около себе си, защото тогава може да последва Кулата.

В обърната позиция: За значението тук отново не можем да вземем буквалното противопоставяне – смелост – страх, не е толкова просто. Ако питащият изтегли обърнатата Колесница, това ще индикира, че в него все пак има голямо желание за промяна и за вземане на нещта в свои ръце, но в момента той няма достатъчната вътрешна убеденост, за да го постигне. Всяко малко препятствие по пътя е способно да преобърне тази колесница и да го върне отново в изходна позиция. Тази карта често излиза в обърната позиция, когато става дума за тежки емоционални конфликти, в които нито едната, нито другата страна е изцяло крива или права, а питащият се бори да излезе от ситуацията невредим. И все пак при всяка промяна в хода на действия на отсрещната страна, увереността му намалява и вместо да триумфира, Колесницата се появява обърната и дезориентирана. Това е люшкане напред и назад между необходимостта да се приключи една връзка, да се напусне работа, да се продаде даден имот, или да не се предприемат такива драстични мерки, и за нещастие питащият не е способен да вземе окончателно решение. Ако вие сте в тази ситуация, може би няма да е зле да се опитате да се отдръпнете емоционално от нея, за да може да погледнете по-безпристрастно от разстояние. Или поне да изчакате с действията, докато главата ви не се проясни поне малко.

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Изтеглих си картата Висшата жрица, в обърната позиция, ето нейните значение и тълкувание, взети от сайтовете "78 истории" и "картите на Емма":

Аркан номер 2 е много по-различен от предшественика си в колодата като енергия, излъчване и послание. Ако Магът може да се обясни с действия, характеристики и личности, Висшата жрица е всичко, което не може да бъде обяснено, забуленото в мистерия и тайнственост, скритото познание. Ако Магът няма конкретна принадлежност към пол – той е просто енергия, то Висшата жрица има много конкретно женско излъчване, а според някои практикуващи, тя е управлявана от Луната – най-женският архетип в астрологията заедно с Венера. Това е карта, която на повечето от нас днес ни е чужда, защото сме отвикнали от присъствието на жените в духовните и религиозни практики. Християнството ни е научило да гледаме на тях като на вещици, които заслужават изгаряне на клада. Висшата жрица все пак има малко останало място в нашите традиции, като се замислим за бабуването, ако се сетим за по-възрастните жени на село, които пазят безброй рецепти за илачи и приготвянето на билки. И макар, че на картата жрицата е изобразяване винаги с книги, аз си мисля, че нейното познание е по-скоро инстинктивно и дълбоко, почерпено от пластове в психиката, които са недостъпни за другите. Лунарно познание, чисто инстинктивно и дълбинно, типично женско, но и много мъдро, интуитивно, свързано с прозрения.

В права позиция: Ако изтеглите Висшата жрица, питайки за развитието на проект, ще трябва да се заредите с доста търпение, защото след динамичното начало с Мага, тази карта не предлага действите, точно обратното. Но обратното не трябва да е безцелно мотаене и мързеливост, а време, което да се използва за изграждане на планове и правене на избори. Ако се върнем на строенето на къщата, с което започнахме в предишната карта – вече сте изтеглили заем от банката, земята, на която ще строите, е закупена и ви чака. Но не трябва да се втурвате да наемате строители все още, не е дошъл моментът. Жрицата ви казва, че трябва да седнете и много внимателно да планирате всяка стъпка, да проучите какво ще ви е необходимо и да изследвате терена, за да не се окаже, че има извираща вода точно там, където смятате да полагате основите. Вторият аркан от таро е неуловим, защото той представя тайните и мистериите. В подредба може да говори за неща, които все още не са ви известни, за това че не сте напълно наясно каква е ситуацията. И ако обърнатият Маг има сходно значение, при него премълчаването е с идеята да ви измамят. При Висшата жрица просто не сте проучили достатъчно добре въпроса сами и никой не ви е виновен за това. Тази карта говори още за дълбока интуиция, нейният отговор на поставения ви въпрос звучи като: „Дълбоко в себе си ти вече знаеш отговора“, затова понякога може да е много отчайваща за тълкуване. Тя приканва човек да поспре за малко, да затвори очи и да изолира външните дразнители, за да се потопи дълбоко в себе си и да стигне сам до отговорите. Ако има карта, която да указва таро гадателя, това определено е Висшата жреца. Но тя рядко говори за човек, по-скоро става дума за тайната, неизвестното, премълчаното в ситуацията. Въпреки това тя често ми е се е появявала в гледания за мъже, символизирайки жената, която те чувстват като идеалната, онази, с която се разбират и без думи. Картата има много общо също така с образа на Анимата в мъжката психика, но това понятие не бива да се бърка с „идеалната жена“, макар много да влияе на представата за нея.

В обърната позиция: Ще видите, че и в обратното значение на жрицата, нещата са точно толкова неуловими, колкото и в правото. В тази ситуация си говорим за момент, в който някой е казал прекалено много, обикновено в ситуация на афект. Изразил е неща, които е таил от дълго време в себе си, защото не е имало смисъл да ги споделя, и сега те са там и тровят атмосферата. Споделянето им не е довело до нищо положително и питащият е знаел, че ще стане така, но просто е бил толкова изваден от нерви или пък хванат натясно, че някак е изтървал думите. Обърнатата Висша жрица понякога упоменава ситуация на огорчение и студенина между двама души, обикновено във връзките. Ще си помислите, че ако в права позиция картата мълчи, то в обърната символизира прекалено много бърборене, но това не е точно така. Всъщност става дума за еднократно изтърване на нежелани думи, което е последвано от много и напрегнато допълнително мълчание. Трудна и студена ситуация е това. Също така внимавайте да не споделяте с някого, който бърза да изпее чутото на неподходящ общ познат, защото и това е възможно развитие.

Висшата жрица. В Права позиция: Женска интуиция и духовно осъзнаване. Докосване до мистичното знание. Време за анализиране на цялата информация и търсене на правилното решение. Обръщане навътре към скрит смисъл на същността. В Обърната позиция: Невъзможност за откриване на смисъла. Въвличане в тайни, скрити дейности. Невежество и заблуждение. Изневяра, тайни действия. Пасивност. Ситуация: Среща с мистична жена, която носи в себе си мъдрост. Между две възможности и търсене на правилното решение. Занимание с окултни дейности. Вглъбяване. Когато става въпрос за време, картата показва, че може ситуацията да се проточи повече. Пасивна карта, в бавно влияние. Астрологично съответствие: Луна.

Допълнително, от моя си Наръчник по Таро, енциклопедията на Арканите, с автор Хайо Банцхаф, прочетох следното за сенчестата й страна: "илюзии, празни мечти, бягство от реалността, честа смяна на настроенията, нерешителност, съмнения, лъжливост, страх от живота, егоизъм, повърхностно отношение, ирационалност, нелогичност, недостиг или излишъство от женска енергия...".
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор