ТАРО и сайтът 78 истории :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

КРАЛИЦА ЧАШИ – Обичай, приемай, оценявай!

/Кралица Чаши символизира Жена, представител на Водна зодия - Рак, Скорпион или Риби - забележката моя, на Деси/

Posted on 21.05.2017 by Вера

Изображение

Таро на домакините (Housewives Tarot)

Тя малко закъснява за срещата ни, но не прекалено. Появява се с топла и естествена усмивка и макар поведението ѝ да е сдържано, някакси започвам да се отпускам в нейно присъствие. Влизаме в бара и Кралица Чаши се отправя към най-затънтеното сепаре в ъгъла, далеч от прозорците. През цялото време вниманието ѝ е насочено изцяло върху мен, не се разсейва с телефони, нито се интересува от заобикалящата ни обстановка. Всъщност тя ме изучава толкова концентрирано, че в един момент започвам да си играя с диктофона, само и само за да избегна този настойчив поглед. И тъкмо когато спокойствието, което първоначално ме беше обзело, е на път да ме напусне изцяло, тя се обажда с тон, който не търпи противопоставяне:

– Какво ще кажеш за едно уиски с лед? Аз черпя. Нека да отбележим с нещо този хубав повод! Кога иначе ще ме интервюират? Обикновено аз изслушвам другите.

Малко се стъписвам, защото е едва ранен следобед и изобщо не ми е до алкохол, но преди да се усетя, тя вече е викнала сервитьора и е поръчала две големи уискита. Не казвам нищо, за да не я обидя, а и тя изглежда искрено зарадвана от срещата ни. Сякаш не се виждаме за пръв път, а сме първи приятелки, които имат да наваксват толкова много изгубено време след гимназията. Поведението ѝ е толкова естествено и неподправено, че въпросите, които съм си подготвила вече ми звучат някак твърде сухи и общи.

– Разкажете ми малко повече за себе си?
- Какво би искала да знаеш? – Кралица чаши упорито продължава да ми говори на „ти“.

– Ами например с какво се занимавате, кои са постиженията, с които се гордеете, кое смятате за най-важното във вашия живот и т.н.
- Аз съм съпруга на талантлив художник, майка на децата му, изповедник на душата му и муза за картините му.

– Само това? Отъждествявате се със съпруга си?
- Не само с него. С децата си, с близките си приятели, както и с новоизгряващите таланти в изобразителното изкуство, на които помагам в свободното си време. Аз съм всеки човек, на когото по някакъв начин съм помогнала.

– Нима никога не ви се е искало да постигнете нещо за себе си?
- Но аз правя това за себе си! – изумява се тя – Нима има нещо по-важно на този свят от любовта и това да я раздаваме на хората, които сме решили, че я заслужават?

– В такъв случай сигурно подбирате много внимателно хората, на които я раздавате?
- Вероятно си права…

– А как решавате кой заслужава любовта ви и кой не?
- Интуиция, мила, интуиция. В известен смисъл, аз не решавам, аз просто усещам със сърцето си. Хората не са чак толкова различни и уникални, колкото обича да си мисли моята стара опонентка Кралица Мечове. В крайна сметка, всеки от нас иска едно и също в този живот – да бъде обичан и да се чувства приет и оценен. Нищо повече, нищо по-малко.

– Вие чувствате ли се обичана, приета и оценена?
- Аз да, а ти?

Размърдвам се леко на мястото си и решавам да пропусна въпроса покрай ушите си. Все пак аз задавам въпросите тук.

– Кое, според вас, е най-голямата ви слабост?
(За момент като че ли се поколебава, дали да ми отговори. Отпива бавно от чашата си, като през цялото това време не ме изпуска от поглед над ръба ѝ, сякаш преценява, дали може да ми се довери. Накрая най-после отговаря, при това – категорично)
- Любовта.

– Любовта? Но нали това беше най-важното нещо за вас?
- Така е.

– Но как така? – гласът ми изтънява от безсилие в края на въпроса.
- Просто е, мила. Да обичаш и да си обичан може да те преизпълни с екстаз. Но да обичаш и да си назабележим за онзи, който държи смисъла на съществуването ти в ръцете си… е, това вече може да те съсипе. В известен смисъл, всеки път, когато отдаваме сърцето и душата си на някого, все едно му даваме детонатор, с който да ни унищожи, ако пожелае. Не е ли това най-голямата смелост? И дори не става дума само за любов. Всеки път, когато си позволим да допуснем до себе си друг човек с неговите проблеми, с неговия характер и житейска история, твърде близо до себе си, чувстваме онова, което и той чувства, боли ни за онова, за което и него го боли. Тогава няма лично щастие, което да компенсира чуждата болка. Както, всъщност, и няма щастие, ако то не бъде споделено с някого.

Драмата ми идва малко в повече, затова се опитвам да сменя темата.

– Коя е Кралица Чаши извън любовта?
- Ето я там – отвръща ми тя и ми посочва към бармана, който налива питие на мъж, подпрял лакти на бара. Вглеждам се и виждам как барманът спокойно слуша изповедта на подранилия клиент и от време на време подхвърля нещо в разговора, което кара мъжът да го погледне почти с благодарност и да въздъхне.

Ето я и там, при жената, която изслушва колежката си за десети път този ден да се оплаква от съпруга си. Също в музиката от слушалките на момчето до прозореца. И в тетрадката, която е най-вероятно дневник на момичето на пейката отвън. Тя е психотерапевтът, който търпеливо изслушва драмите ти, или пък свещеникът, пред който се изповядваш. Всеки си има неговия отдушник.

– А кой е вашият отдушник?
(Тя се усмихва, вдига полупразната вече чаша и подрънква с леда в нея)
- Шегувам се. Аз си имам съпруга ми, децата и най-вече близките ми приятелки, които винаги са до мен, когато имам нужда.

– Имате ли много приятели?
- Много – не. Достатъчно. Имам няколко приятели, мога да ги изброя на пръстите на едната си ръка, с които нямаме никакви тайни. Или почти нямаме – усмихва се тя загадъчно – Те са ми като семейство. Иначе имам много познати, но познатите не са приятели. Човек винаги трябва да поддържа хигиена на отношенията и да внимава кого допуска до себе си.

– Защо?
- Защото когато имаш желание да даваш истински, се нарояват много хора, които просто търсят какво могат да вземат от теб.

– Случвало ли ви се е? Да се излъжете в някого?
(Кралица чаши бавно отпива от уискито, без да спира да се усмихва тайнствено)
- Разбира се, че се е случвало.

– И какво по-точно се случи?
- О, не, мила. Не и пред всеки, който би могъл да прочете това интервю. Ще ти кажа друг път, когато сме само двете, насаме.

– Добре тогава. А ако можехте да дадете един съвет на читателите, какъв би бил той?
- Бих им казала да се научат да обичат, да приемат хората и себе си такива, каквито са, и да оценяват любовта и грижата на близките си. Да съдят по-малко и да търсят себе си в другите по-често.


Кралиците

Posted on 03.03.2014 by Вера

Кралиците най-често са чувство, настроение или настройка. Например Кралица Жезли е страст, ентусиазъм, вдъхновение. Кралица Чаши е любов, дълбоко чувство на съпричастност. Кралица Мечове е интелект, опит и мъдрост. Кралица Пентакли е най-често физическа наслада и действие за постигането на нещо. В гледане те показват какво изпитваме вътре в нас, каква е нашата настройка към света.

Изображение

Кралица Чаши (астрологично под влиянието на Скорпион) има изключително дълбока и богата душевност, защото е минала през много изпитания. В гледания обикновено показва влюбения човек – този, който знае какво е да обичаш истински – не егоистично и показно като Рицаря, който е готов на подвизи, а тихо и от разстояние да помагаш на човека, когото обичаш, дори той да не те забелязва изобщо. Тя е идеалния партньор, който ще стане рано заедно със съпруга/съпругата си, за да приготви закуската, въпреки че не се налага и може да поспи още малко. Тя е човекът, който ще ви донесе пилешка супа веднага, след като е разбрала, че сте болни. Не иска нищо в замяна, на нея й е достатъчно да знае, че вие сте добре и това я прави щастлива. Именно поради това често тази карта се тълкува и като майката на питащия – защото такава истинска любов човек обикновено открива само в майката. Моята майка обаче е Кралица пентакли, така че нямам конкретни примери с такова значение :) Видите ли Кралица чаши в питане какво чувства даден човек към вас, знайте, че той не просто ви обича, той ще бъде до вас винаги, когато имате нужда да си излеете душата на някого. Ще слуша, ще ви потупва по рамото, докато хлипате със зачервен нос, и ще се съгласява с вас. Ще мрази бившите ви гаджета, които са ви наранили, повече и по-истински и от вас самите.
Понякога, в конкретни значения, Кралица чаши може да показва и актьор/актриса, киното като изкуство или театър.

Обърната, тази кралица се превръща в истинска кралица на драмите. Някои твърдят, че това се отнася за Кралица жезли, но аз не съм съгласна. Кралица чаши по същество отдава голямо значение на емоционалния свят. Когато е права, това е приятно, но когато е обърната, тя може да се превърне или във вечно цивреща и нуждаеща се от някого жена, която просто не може да е сама, или пък в другата крайност – емоционална манипулаторка, която използва чувството на вина, за да задържи до себе си някой, който отдавна вече не иска да е до нея. Ако познавате някого, на когото не смеете да кажете нищо лошо и който вечно ви се качва на главата поради това, че ако му откажете нещо, той ще започне да прави мелодрами и да се тръшка, значи познавате обърнатата Кралица чаши. Или пък онзи човек, който казва „Ако ме напуснеш, ще се самоубия, няма смисъл да живея без теб“… Мда, неприятно си е да имаш работа с тази Кралица, когато е в такова настроение. Ако излиза за вас в подреждания относно връзката – отдръпнете се малко, защото задушавате партньора си. Наложете си повече контрол и никакво плакане повече. Не се превръщайте във воденичен камък. А ако сте жена и обърнатата Кралица чаши излиза за майката на приятеля ви, направо не ви завиждам.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

От джобното ми Таро си изтеглих картата 2 Жезли обърната като картата ми за деня, ето и нейното значение, описано в сайта 78 истории:

ДВОЙКИТЕ В ТАРО

Posted on 28.01.2014 by Вера

Двойките в Таро въвеждат принципа на дуалността – на две противоположности, които или се хармонизират една с друга, както е например в женските елементи чаши и пентакли, или се отблъскват, както е при мъжките – жезли и мечове. Двойките са символ на съчетанието между мъжки и женски принцип, без които, както знаем, няма творчество и проявление. За нещастие, творчеството и проявлението идва едва при тройките, докато при двойките все още сме принудени да крепим баланса, което не винаги е особено лесно.

Изображение

Двойка Жезли за мен е карта на кръстопътя в живота. Има много сходно звучене с Влюбените. Но докато при големия аркан под номер VI сме изправени пред избор, за който сърцето ни вече знае отговора, макар разумът да не е съгласен, то при 2 жезли имаме две еднакви алтернативи и нито една не ни изкушава повече от другата. Няма превес на една от страните. Напротив, те са напълно равнопоставени. Понякога дори няма и много голямо значение кой от двата варианта ще изберем, просто трябва да изберем един, защото при тази карта понякога питащият има склонност да се колебае много време и да остава нездравословно дълго в ситуация на дилема, без да може да се реши. Понякога просто трябва да скочим с главата напред, пък да става, каквото ще.

При въпроси свързани с отношения и връзки, 2 жезли често показва сериозни сблъсъци на егото между двама души със силни характери. Тази карта илюстрира шумните и разпалени скандали, които партньорите в една нова връзка си спретват, докато се опитват да се нагодят един към друг. Често това са все конфликти от доста несериозен характер, в чиято основа стоят гордост или налагане на собствена воля. Това важи с още по-голяма сила, ако 2 жезли се появява в компанията на 5 жезли.

Обърната, 2 жезли не променя толкова драстично значението си. В ситуация на избор, тя по-скоро показва протакане от страна на питащия. Той или дълго време се колебае и не е способен да вземе решение, или просто двете алтернативи са му еднакво неприятни и предпочита да остане в задънената улица, отколкото да избере която и да е от тях. Излишно е да казвам, че така едва ли питащият си прави услуга. Ако и обърнатите Влюбени се появяват из гледането, е крайно време питащият да се стегне и да вземе някакво решение, защото най-лошият избор е да не направиш никакъв избор изобщо.

По отношение на връзки и любов, обърнатата 2 жезли най-лесно се обяснява с поговорката „Два остри камъка брашно не мелят.“ Някой ще трябва да отстъпи, ако иска да запази връзката и човека до себе си. В други случаи, обърнатата 2 жезли може да означава и неочаквана благоприятна развръзка на напрегната ситуация, от която питащият може да е очаквал сериозни неприятности. При тази карта, просто така, неприятностите сами се разминават понякога.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Картата ми за деня е 5 Пентакли, ето какво пише за значението на тази карта в любимия ми Таро-сайт 78 истории:

ПЕТИЦИТЕ В ТАРО

Posted on 31.07.2013 by Вера

След периода на спокойствие и дори стагнация в четворките, при петиците настъпва време за борба и се сблъскваме с първите по-сериозни трудности. Макар от една страна петиците да изглеждат доста неприятни и предвещаващи лоши моменти, от друга страна именно те ни дават шанс за развитие в ситуацията, шанс да продължим напред и да постигнем повече.

Изображение

Петица пентакли е като казармата – тежка е, но за сметка на това е продължителна. При нея сме принудени да се борим с материалните неща – от проблеми със здравето, парите, та до чувството на самота и изолираност. За хората, които са свикнали да се оправят сами в живота, не е чак толкова тежка карта, но определено показва, че вървим по трънлив път. Излиза често, когато сме изправени пред ситуация, в която ще загубим сигурен доход, например при напускане на работа. Тогава може и да не говори конкретно, че ще останем без пари, досега не ме е предупреждавала за някого и той да остане на улицата например, по-скоро сигнализира за усещане за бедност в питащия. Бедността обаче има и други измерения – може да става дума за това, че ние се чувстваме като недостатъчно добри, сръчни, талантливи, подценяваме се или направо си даваме лоша оценка. В права позиция обаче картата все още пази обещания – там някъде назад има прозорец на църква, тоест има надежда. И най-бедните и бездомните хора имат къде да потърсят помощ, ако са стигнали дъното. Така е и в живота, ако не се свеним да потърсим помощ, можем да я получим.

В обърната позиция обаче и тази помощ ни е отнета. Според мен това е най-лошият вариант от всички петици. При обърнатата петица пентакли се чувстваме ужасно самотни и дори няма къде да потърсим помощ. Тя е изпитание на волята ни, а и урок да се оправяме сами в живота. Като моментите, в които сме болни вкъщи, с висока температура, но сме сами и няма никой, който да се погрижи за нас. Тогава може и да се разплачем от безсилие, но ще станем с кански мъки и с последни сили ще се завлечем, за да си изпием хапчето. Такива моменти в живота наистина са много, много тежки, но пък ни учат, че дори да сме останали съвсем сами, пак има на кого да разчитаме – на себе си. Нали знаете какво е казал Ницше: „Това, което не ме убива, ме прави по-силен.“
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова

ТРОЙКА ЖЕЗЛИ

Изображение

Днес имате пред себе си ясна цел и възможността да тръгнете по пътя към нейното реализиране. Ще ви помогне наличието на ясен план, включващ етапите, средствата, всичко онова, което може да ви бъде от полза по пътя към крайната цел. В противен случай липсата на ясна и подредена представа може да предизвика "зацикляне" в началото, вътрешна неувереност, недостатъчна мотивираност и обезвереност.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова

КРАЛ ЧАШИ

Изображение

Днес е време да проявите своята чувствителност към чуждите преживявания, своята мечтателност и артистизъм, стремеж и усет към изкуството, които днес са най-силните ви страни и "оръжия" и могат да "заразят" и околните. А може и такъв човек да окаже днес влияние върху вас, да бъдете подвластен на неговия чар, чувственост и сантименталност, но и да станете "жертва" на неговото непостоянство, липса на конкретност, дори на моменти - подмолност и двуличие.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

10 Мечове права е картата ми за днес:

Под номер 10 в големите аркани е Колелото на съдбата и също както него, десетките в малките аркани връщат темата за време и цикличност. С десетките един цикъл се затваря, колелото прави пълното си завъртане и е време да се върне в първоначалната си позиция… но не още. Точно както Колелото на съдбата не е Глупакът, така и десетките не са Аса. Те по-скоро показват пикът на една ситуация, нейния възможен максимум, след който би могло да следва само спад, а ако не сме готови да се разделим с този максимум, ни очаква буквално зацикляне.

Изображение

Десетка мечове е доста стряскаща като изображение, затова много често се бърка със смърт, тъй като човекът на изображението е намушкан и то доста пъти. Но тъй като боята тук е мечове, си говорим за идеи и мислене, тоест смъртта е край на някакво наше мислене или разбиране. В това отношение тя по-скоро е близка с 5 мечове, отколкото с 9 мечове, например. Десетка мечове е по-скоро реакция от типа – „отказвам се, аз бях до тук“, при това има и нотка драматизъм в действията ни. Или поне малко повече емоции, отколкото нормално бихме вложили. Десетка мечове е моментът, в който осъзнаваме, че няма да получим от даден човек, това, което искаме. Изхабили сме достатъчно нерви и сълзи за тази връзка и си казваме – „край, не искам да се занимавам с това повече“. Буквално можем да хлопнем вратата, при това обидени. Затова често в книгите я описват като насилствен край. Според мен е по-скоро малко драматичен и емоционален край, но в повечето случаи е край, който ние избираме да сложим, за разлика от картата на Смъртта например.
При 10 мечове също така има и натрупване на доста умора. Това са цели десет меча, тоест десет истини или десет гледни точки, с които ние сме се опитвали да жонглираме твърде дълго, което само е изсмукало силите ни, а и ни е ранило твърде много пъти. Време е да сложим край на всичко това и да се върнем отново към една-единствена гледна точка, която срещаме при Асото. Да, има известна доза тъга от този край, но повече като че ли има негативни емоции и донякъде облекчение, че с това най-после се е приключило.

Обърнатата 10 мечове е доста по-неприятна. Тук слагането на края е възпрепятствано по някакъв начин, най-често ние самите още не се чувстваме готови за този край. Първо се врътваме драматично и с псувни и на следващия ден вече съжаляваме, при което се връщаме, за да си сърбаме попарата. Истината е, че появили се 10 мечове за дадени отношения, например, без значение права или обърната, почти няма вариант да обърнем нещата в наша полза, като че ли изначално нещата са сбъркани. Но докато при правата карта ние избираме да се оттеглим докато е време, при обърнатата не можем да схванем, че нещата не зависят от нас и отново и отново се набучваме на същите десет меча, отваряме стари рани, правим грозни сцени. Също така с обърнатата 10 мечове може да се върнат наши стари страхове, които са породени от това, че отказваме да излезем от отдавна изчерпана ситуация. В такъв случай, ако не можем да се откажем от един човек и връзката си с него, можем поне да се опитаме да погледнем от друга гледна точка (по възможност неговата) и да потърсим онова Асо мечове, което ни дели от новото начало. Във всеки случай, ако 10 мечове ви излиза обърната често в питания за дадена ситуация, може би за вас наистина ще е по-добре насилствено да се откъснете от нея, отколкото да оставате и да се опитвате да оправяте нещата, което повече ви вреди, отколкото да помага.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата

ШЕСТИЦА ЧАШИ

Изображение

02.11.2018 - 12.11.2018

Астрологично съответствие – Слънце в Скорпион

Ключ. 6, Милосърдие. Милосърдно да даряваме и да приемаме онова, което ни даряват.
Идеи. Да отворим "съкровищницата" със спомените и мечтите и да ги пуснем на свобода в настоящето. Да затворим "кутията на Пандора".
Чувства, емоции, настроение. Мечтателност, нежност, щедрост, доверие, безусловност, отзивчивост, съпричастност, умереност.
Мисли. Да даваш и да получаваш е едно и също.
"Всичко на този свят е отрова, ако не премерим количеството." Парацелз
"...и нека днешният ден обхване миналото чрез памет, а бъдещето – чрез копнеж." Халил Джубран
"Недейте се грижи за утре, защото утрешният ден ще се погрижи за себе си." Матей 6:34
Действия, постъпки. Да срещнем миналото и бъдещето в настоящето и да живеем пълноценно. Да се отворим за истината. Да се разкрием, да се отдадем.
Трудности, проблеми. Да избягаме от реалността в свой собствен свят. Да изглеждаме, вместо да бъдем. Да се скрием зад маски, роли и декори, да загубим непосредствеността и спонтанността си. Да загърбим част от себе си. Да си изградим идол, да се фиксираме, да станем (съ-)зависими. Да (се) обвиним.
Шансове. Да прогледнем за онова, което идеализираме, обвиняваме или отхвърляме; да осветим свое "сляпо петно". Да се почувстваме емоционално зрели, цялостни и защитени.
Въпроси. Чувствам ли се сигурен? Какъв дар искам да даря и да получа? От какво наистина не се нуждая? Кое е моето "тайно място", където не допускам никого?
Периодът в декадата на Шестица чаши (от 2 ноември до 12 ноември всяка година) е подходящ да получим онова, за което жадуваме и от което се нуждаем, като... го дарим.
Потърсете в отношенията си с другите отражение на начина, по който се възприемате и се отнасяте към себе си. Осветете и изцелете емоционално-мисловния обмен, който създавате и подхранвате. Изразете свободно чувствата и емоциите си, не се страхувайте за и от себе си.
Откажете се от минали и бъдещи страхове и обвинения, приемете онова, което имате, за стойностно и необходимо.
Открийте вълшебствата на сегашния момент, споделете ги и се възползвайте от тях. Осъзнайте и използвайте силата да сътворявате, да моделирате непрестанно настоящето с мислите и чувствата си.
Възвърнете си обратно спомена за оная част от себе си, която сте забравили или от която сте се отрекли. Милостиво я освободете. За да позволите да бъдете обичани такива, каквито сте сега, в този момент. Цялостно, безусловно и безрезервно. И да си позволите да обичате така.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Днешната ми Таро-карта е 9 Жезли обърната. Интересното е, че си я изтеглих и лично от моята колода, и чрез сайта онлайн ми се падна точно тя. Това е супер неочаквано, при положение, че картите са цели 78 на брой.

Изображение

При деветките от Малките аркани ключовото понятие е самосъхранение. Под номер девет в Големите аркани срещаме Отшелникът – при него фокусът е обърнат навътре, в търсене на вътрешната светлина, която да го води по пътя. В Малките аркани фокусът отново е навътре, поради което имаме по-силна концентрация на съответната боя, но се прокрадва и известно чувство на самота.

При 9 жезли виждаме някой, който е ранен, бил се е в доста битки и познава както загубата, така и победата. Той обаче все още не е сломен, единствено защото е постоянно нащрек и очаква нападение от противника във всеки един момент. Този човек гледа с няколко хода напред, за да се подсигури, и не раздава енергията си (под формата на жезлите) лесно на всеки срещнат. Най-общо можем да кажем, че той е поставил бариери между себе си и другите, защото познава болката и определено не иска да я изпитва отново. В гледане това са всички неща, които ни плашат – страхът от провал, страхът да не ни наранят отново, дори всякакви хронични неразположения, които имаме и заради които не смеем да се отворим към света и да опитаме нещо ново. Казват, че неперфектното действие бие перфектното бездействие всеки път, но човекът от картата и неговата ранена глава са живо опровержение на тази мисъл. Понякога наистина е по-добре да сме нащрек и да внимаваме за скрити врагове или опасности, защото това е единственият начин да се съхраним. В крайна сметка природата не случайно е надарила човека със страх.

Друг път, както е в случая при обърнатата 9 жезли, прекаляваме със страховете и дори параноите си и тази преграда, която сме поставили между нас и околния свят, започва сериозно да пречи на нормалния ни живот. Трябва да се запитаме, дали имаме основание винаги да очакваме най-лошото развитие на събитията, не ни ли пречи това вечно наше черногледство. Наистина ли другите са настроени чак толкова лошо срещу нас или ние проектираме най-лошите си страхове върху тях? Когато 9 жезли се появи обърната в гледане, това е знак да свалим малко гарда, защото страховете ни са неоснователни. Не бързайте да прогонвате някого или нещо от живота си, може да се окаже, че то ще е точно това, от което имате нужда.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми на деня, изтеглена онлайн в Една.бг:

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ЧЕТВОРКА МЕЧОВЕ

Изображение

Днес е подходящ ден за размисъл и съсредоточаване, за събиране на силите, за премисляне и осмисляне, за своеобразен отдих между две "сражения". Това прекъсване на обичайната ви активност може да бъде доброволно или принудително. Вътрешната ви нагласа е по-скоро да се затворите (в себе си или вкъщи), да подредите - буквално или образно - своя "интериор" (мисли или вещи).

От сайта 78 истории - значение на моята карта:

Четворките, както и номер четири в голямата аркана – Императорът, се свързват със стабилност, ред, контрол и здрава основа. При тях няма много движение и събитийност, но пък за някои хора са периоди на отдих, като малък оазис преди да настъпи следващият момент за действие, шанс да съберат сили. За други обаче, които не могат да стоят на едно място дълго време, могат да се окажат и задушаващи.

Четворка мечове, за която, уви, не мога да измисля някакво наподобяване като за другите карти, е не толкова събитие, колкото период от живота ни. Това е онзи момент, в който или доброволно, или принудително ни се налага да спрем за малко и да анализираме отново ситуацията и убежденията си. Все едно са ни дали тайм-аут карта и сега трябва само да наблюдаваме играта отстрани. Интересното е, че четворка мечове, често се свързва с болест, може би защото в модерните ни времена, когато не общуваме на живо с някого, говорим по телефона или пък чатим в интернет. Толкова е нетипично просто да седим насаме с мислите си, че понякога дори не ни се случва с месеци, докато някакво форсмажорно обстоятелство не го наложи. А умът (мечове), също както и тялото (пентакли), чувствата (чаши) и енергията ни (жезли) имат нужда от почивка за презареждане на батериите. Така че четворка мечове не е толкова страшна, тя не означава непременно болест или пък още по-зле – затвор, аз предпочитам да я виждам като медитация, а понякога ми прилича и на рейки сеанс. В още по-обикновен пример, тя е като онзи момент в американския футбол, когато целият екип се скупчва в кръг и решават какъв ще е следващия им ход точно преди изпълнението на удара. Ако питате за това как да постъпите в дадена ситуация или какво да бъде следващото ви действие, четворка мечове ви казва, че избързвате, сега не е момент за действия, а за размисъл или пък почивка от всякакви проблеми. В момента сте твърде стресирани или пък прекалено огорчени (след 3 мечове), за да виждате ясно изхода от проблема, имате нужда от малко отпускане и разсейване.

В обърната позиция четворка мечове често показва нежеланието на питащия да приеме временния застой и непрекъснатите опити да промени нещо или да излезе от ситуация, която според него не прогресира. Действията му обаче по-скоро допринасят за увеличаване на стреса и все пак не разрешават ситуацията, с което носят и още разочарование. При обърнатата четворка мечове често има умора и разочарование от ситуация, която считаме за незадоволителна, съответно и трескаво мислене как да се излезе от нея, но може би сме именно в тази ситуация, защото сме мислили много, но не сме действали, когато е имало възможност да променим нещата. Съответно е необходимо по-малко мислене и повече действия.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня, изтеглена онлайн в Една.бг:

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ПАЖ МЕЧОВЕ

Изображение

Пред днешния ден може да имате възможност да общувате с млад, остроумен, динамичен и изобретателен човек, да участвате в срещи или разговори, които да бъдат действени и по същество, но на моменти да стават хапливи и язвителни. Остротата на мисълта или езика –ваши или на вашия опонент - може да доведе до интересни идейни решения, но може и да предизвика рязко, безпардонно и нахално отношение.

От сайта 78 истории:

Пажовете
Posted on 20.02.2014 by Вера

В предишния обобщителен пост вече споменах, че Пажовете най-често са сигнал за някакво съобщение, новина или комуникация. Те са новост, която навлиза в живота ни. Разликата от значението на Асата идва от това, че Пажовете обикновено носят новост в общуването и отношенията ни с другите хора и въобще дворцовите карти се отнасят по-скоро за междуличностните отношения, засягат въпроси, свързани с нас и поне още един човек.

От всички Пажове, Паж мечове най-често би могъл да символизира новина или съобщение, тъй като той е от боята, която отговаря за общуването. При него има определена двойственост (типично за боята на мечовете, които винаги имат две страни), защото може да показва както някаква новост, която излиза наяве, така и тайна, знание, което се пази скрито. Паж мечове също така много често символизира общуване чрез Интернет или различни видове чат, при него информацията протича много бързо и е наситена с голямо любопитство и много факти. Обикновено този Паж говори за общуване в конкретна среда, в която всички участващи са обединени от обща идея, хоби или изобщо общ интерес (като например тематични форуми, чат групи на определена тематика и т.н.). Негативната страна на това общуване може да бъдат клюки или различни интриги в някаква общност, например на работното място. Също така този Паж може да предсказва импулс във вашия живот да учите нещо ново или да се развивате интелектуално в нова сфера.

Като човек Паж мечове е някой много приказлив, лесно завързва познанства и не се притеснява открито да заявява мнението си, като понякога това може да не е особено приятно на тези около него. Той се гордее с това, че е прям и открит, но дипломацията не е най-силната му страна и може често да прави гафове, които да не забелязва. Като дете Паж мечове е онова будно хлапе, което не спира да пита: „Мамо, защо небето е синьо?“, „Мамо, защо птиците летят на юг, а не на север?“, „Мамо, защо излъга лекарката колко килограма тежиш?“ и още защо, защо, защо. Най-изнервящото от цялата ситуация е, че вие самите не знаете много от отговорите на неговите въпроси и се налага да четете като първолак, за да му отговорите. За дете, разбира се, такова поведение е нормално. Ако обаче възрастен човек се държи по този начин сред околните, неминуемо ще бъде обявен за досадник, така че внимавайте да не прекалите с любопитството.

Обърнатата позиция като че ли изразява по-негативните значения на тази карта. Обикновено това е отказ от общуване с някого, но същевременно любопитство зад гърба му. Поради една или друга причина не искаме да говорим с даден човек, но любопитството ни гризе и търсим заобиколни пътища да си набавим информацията, която ни трябва. Ако видите обърнат Паж мечове и 7 мечове в питане за даден човек, може би той крие нещо от вас или пък се интересува от вас тайно зад гърба ви. В обърната позиция Паж мечове не е и така директен, както в права, така че може да представлява общуване, в което ни се иска да изкрещим на ответната страна „това е ужасно глупаво!“, но нещо ни спира и се опитваме по заобиколен начин да го намекнем. В други случаи картата е сигнал за умора или разочарование от дадена група хора или общуване, при което се изолираме обидени, макар в действителност да имаме още толкова много за казване. Също така обърнат този Паж може да сигнализира и за конфликти, но те остават някак подтиснати и неизказани.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор