МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Ех, момичета... Колко е хубаво, когато успеем да се видим наистина, а не само виртуално! Наскоро видях Зори, вчера видях и Цвети... Ами, просто е хубаво. И няма нищо, нищо общо с виртуалния контакт, колкото и да е близък и истински той за нас тук.
По същия начин усещам и разликата между истинското, реално образовние и електронното обучение. Впрочем забелязвате ли, че все по-често думата "образование" се заменя с "обучение"? И с основание, защото от години вървим от образование към обучение. А то не е едно и също. Някой ден може да стигнем до там да завършваме "основно обучение", "средно обучение", "висше обучение". Засега тук-там между обучението се прокрадва и по малко образование, но докога ли?
Аз изобщо, никак, въобще, хич не съм оптимистка за това накъде вървим като общество. Да, зная, и най-черната нощ свършва, но ние сме още на залеза. Все още имаме остатъчна светлина, зарево от слънцето. Нощта тепърва предстои. По същия начин, по който в образованието още има остатъчци от присъственото, от истинското обучение - учениците и учителите в тази учебна година все пак се познаваха, бяха се виждали, имаха някакви лични впечатление един от друг. Ами наесен? Аз лично не мисля, че някой ще ни остави наесен да ходим на работа и на училище.
Ние вече влазохме в гетото "за наше добро" (така са представяли принудителното преместване на евреите в гетата), историята може да ни научи какво следва:
- първа фаза на холокоста: теоретично обосноваване на факта, че евреите носят биологично някои вредни черти (ние сега си имаме биологична заплаха от своите потенциално заразни съграждани); задължително носене на звездата на Давид на ревера (ние днес носим маски); масово изселване (изолация и разкъсване на връзките между хората)
- втора фаза - концентрация на евреите в гета, като това се представя като: 1. средство за тяхната защита (след като властта сама целенасочено е настроила останалото население против тях ) и 2. временно решение (по-късно има намерени документи, че решението за "окончателното решаване на еврейския въпрос" е било взето още през 1941 г., но въпреки това властта упорито е настоявала, че това е само временно)
- трета фаза - окончателно решаване на еврейския въпрос.
Въпросът е: Какво правим?
Нямам отговор.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Най-сетне лятото се настани трайно на територията на България... Да, последните 2 дена здрав дъжд се излива в София, но.... това си е летен дъжд. Аз нощес някъде към 0:30 часа излязох от нас и останах малко на нощния дъжд.... ами не беше студено. А напротив - много, много хубаво. На мен определено ми е лятно едно такова... слънчево ми е. И.... гледам от всеки един ден да си вземам моето, онова, което ме прави щастлива и усмихната. Опитвам се да не генерализирам негативните случки и проблемите.... та те неприятностите ни съпътстват от раждането ни.... Ако тръгнем в посока на това "Все на мен ли?" и т.н., то по-добре да не живеем.

Тази седмица ми беше доста интензивна - Белка вече почна ежедневни и целодневни тренировки - от 9 сутринта до 18 часа...., та точно в началото на лятната ваканция ми се наложи да почна да ставам рано и това при положение, че през целия период на дистанционното обучение не си бях навивала аларма нито веднъж :955 . Излишно е да казвам, че ми тежи, но.... дори и в това виждам положителното. А то е.... че успявам да тичам преди слънцето да е напекло сериозно, а след това ми остават много повече часове от деня, през които да си свършвам повече работа. Да не казвам за това колко щастлива е Бела, че тренира усилено. Казват хората, че "Апетитът идва с яденето." и са напълно прави - след като в началото на тази година треньорката на Бела ѝ изработи 2 съчетания (с лента и обръч), през юни почна да ѝ прави още 2 - бухалките са напълно готови, а при въжето остава да се допълнят с елементи още около 20 секунди..... До този момент Бела не се беше сблъсквала нито с въже, нито с бухалки и затова ѝ е много интересно и предизвикателно иииии вероятно затова така я влече да ходи в залата.

От вчера почна да тече срокът за подаване на заявления за кандидатстване в гимназии след 7 клас. Ние най-вероятно ще подадем нашето в понеделник. За днес следобед оставих обсъждането заедно с Бела как да подредим в списъка с желания различните училища и паралелки в София, за които тя има реален шанс. Едно е сигурно - тя ще влезе в паралелка с интензивно изучаване на немски език. Особено пък след като тази седмица си получи и свидетелството от школата по английски за завършилата и там учебна година, в което свидетелство пише, че тя като ниво на знания по английски тя вече е на В2, при това го завършва с оценка А (шестица по западната система).

Завърши с шестица и 7-и клас - в четвъртък им раздадоха свидетелствата в училище - всъщност в тях са вписани годишните оценки от 5, 6 и 7 клас - Бела завършва с пълно 6 и за трите години. Адски съм горда от нея.... Имам много какво да пиша по отношение моето поведение по време на най-изнурителните седмици преди НВО.... Много се ядосвах с липсата на отговорност от страна на Бела да седне и да прави тестове и да изчиства грешки. Но пък.... не виждах реално, че тя успява в много други отношения и.... това замъгли преценката ми за ситуацията. Но няма днес да пиша за това.

Иначе при мен новото е, че токов удар "уби" чисто новия ми лаптоп :cry: :cry: :cry: . Купих си го понеделник миналата седмица, а тази сряда, докато работех, чух едно силничко "Пук." и..... мониторът угасна.... Миналата седмица пък мен ме удари ток, докато с една ръка пъхах зарядното в лаптопа, а с другата слагах джаджата на безжичната мишка в USB входа - стана ясно, че май имаме проблем с гнездо в разклонителя, където бях включила компютъра...... Разбира се - веднага извадихме кабела от него, но.... в някой от следващите дни съм забравила, че гнездото е развалено, така и не махнахме разклонителя и.... ето. Принципно от сервиза на ACER много бързо ми върнаха лаптопа към живот като са ресетнали дънната му платка, но вкъщи установих, че не му работи единия от входовете - HDMI (това е вход за видеосигнал - за включване на лаптопа към монитор/ТВ и т.н.). Занесох машинката за втори път в сервиза и този път диагнозата е, че е за смяна на дънна платка..... Вероятно ще си я и платя, т.к. доколкото съм запозната токови удари не се покриват от гаранцията...... :328 :328 :328 Въпросът е, че няма сигурност кога ще дойде тази дънна платка - ако има такава в складовете в Европа, още идната сряда ще си прибера компютъра. Ако ли пък не ...... след 4 седмици.

И това е в общи линии. От вчера та до понеделник включително ще сме купонджии ежедневно. Снощи с нашия комшия закрихме учебната година и ежеседмичните купони по случай извънредното положение :221 . Днес с Момчил сме канени на рождения ден на треньорката на Бела по гимнастика. Утре свекърва ми е рожденичка, а в понеделник синът на нашите най-добри приятели - Светльо и Вили - Гого става на 13 години.... Ще си почиваме от вторник натам :221 :221 .

Да ви кажа тия дни нещо привличам хорските хули..... Със сигурност част от причината е, че и аз не съм "цвете за мирисане", но пък.... струва ми се, доста незаслужено отнесох на 2 пъти от двама различни човека императивен (заповеднически) тон - става въпрос в чатове. Ето пример за единия път - долните думи са точен цитат на една майка на съученичка на Бела и са по повод МОИТЕ снимки, които аз направих на връчването на свидетелтсвата им за завършен 7-и клас в четвъртък. Писа ми да ѝ пратя снимките без да ми обяснява за какво са ѝ..... макар самата тя да също да снима. Да речем, че преглътнах тази доста откровена заповед, защото в крайна сметка става въпрос за децата. Но пък ѝ уточних, че ги снимам в специален за фотоапарати НИКОН формат - не jpg, а NEF, и за да се отворят с компютър, човек трябва да притежава съответния софтуер - прим. Photoshop. Тя каза, че няма фотошоп и уточни "Хайде като ги направиш jpg... тогава ми ги прати..." без аз да съм казвала, че изобщо имам намерение да ги конвертирам преди да ги обработя. Съответно четвъртък и петък имах страшно много работа - в четвъртък съм стояла на компа до 22:30 часа да изработя една видео визитка, а в петък трябваше да направя нова страница и галерии за сайта на моите клиенти от НАВАРРА. Дамата обаче явно си мисли, че работя само за нея и ето какво ми писа вчера следобед:
"Като всяка уважаваща себе си жена... 2 пъти едно и също не казвам...

Качи снимките, моля те, на облак...в nef формат...и ми прати линк...

аз ще се оправям нататък"
Има моменти, в които хората не се усещат..... Разбира се... аз нямаше как да подмина всичко това, следствие на което получих на 2 пъти извинение от дамата, но.... у мен си остана доста, доста.... неприятно усещане.

И това е от мен. Пак дълго стана.

Цвети, Нелка, радвам се, че се видяхте и то точно на Джулая. Нямам съмнение, че не е случайно и че... между вас не са стояли нито времето, нито разстоянието, които по принцип ви разделят..... Усещам се, че все по-натрапчиво почвам да си мисля, че случката с мъртвия ми лаптоп е по повод това, че ме примързя да стана и да си направя станалия вече традицоен July Morning run..... Да - някъде от 2015 г. с Момчил винаги ставаме преди изгрева на 1-и юли и бягаме по 5 км.... Е за този и двама ни нещо ни мързеше..... И резултатът е...., е написах го по-горе :955 :955 .

Относно КОВИД - аз вече нямам нито отношение към него, нито.... каквото и да било друго. Наистина мога да кажа, че не се интересувам. Слагам маска там, където е задължителна и както написах - знам, че това прави някои хора една идея по-малко тревожни. Сред тях е и моята свекърва, която е много интелигентен човек, но е истински притеснена от епидемията. 5 минути носене на маска от моя страна струват 5% по-ниско ниво на тревожност у някой друг и нямам против да му/ѝ осигуря този комфорт. Макар..... следните думи на Нелката да чуствам като свои:
Нели написа: 02 Юли 2020, 23:21 Аз изобщо, никак, въобще, хич не съм оптимистка за това накъде вървим като общество.
Масово - около 95% от това общество не заслужават моето чувство за обществено съзнание, респективно - съобразяването ми с тях. Това са безцеремонни, надменни, незадълбочени, откровено прости и доста повърхностни "хора" - такива, които нямат съзнание за това да не си хвърлят хартията на улицита....., а аз очаквам от тях да се погрижат за това да запазят моето здраве като си сложат маската...... За разлика от мотивите на Нелката, която е единственият човек, който... изтъква факти като аргументи, тези типажи не носят маски, защото считат себе си за тарикати - най-голямата им гордост в живота..... Аз тях откровено ги ненавиждам.

Десита, кога заминавате на Шкорпиловци?!?! :954 Ти трябва да си вече във ваканция, нали?!

Цони, ако ти остане време, ще се радвам да минеш да пишеш как мина при Кеми НВО? Къде ще кандидатства и какво очаквате сега от класиранията?

Ели, ти с тиквениците в Горна не можеш да се пребориш.... Не виждам начин - това са отглеждани с десетилетия темерути..... Затова мога само да се надявам да имаш стабилен имунитет и да не се разболееш. И продължавам да мисля, че е... непотребно да се тревожиш предварително... Не всичко, което е изнесено за КОВИД дори граничи с истината.... Лошото е, че когато опре до това да тревожи хората, то е много успешно. :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Добро утро! Пак съм аз :221 .... Вчера затворих форума, днес откривам неделния ден тук.... Ама ми е едно хубаво и спокойно.... Почивен ден е. От истинските почивни. Изпила съм кафето си, напълно разбудена съм, облечена съм за бягане и... минавам да ви питам какви са и вашите планове за неделята? :954 Аз днес трябва да купя подарък за утрешния 13-и РД на сина на нашите приятели - ще ходя до Sport Depout, защото искам да взема едно футболно екипче, а и ..... да си харесам 3 или 4-килограмови гирички за тренировка. И когато Белка се събуди и разсъни да седнем, да разгледаме училищата и паралелките в София и да си направим класацията за кандидатстването ѝ. А довечера сме на РД на свекърва ми - те са тук и са отседнали при брата на Момчил.

Това е от мен. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Сиренце »

Изпила съм кафето си, напълно разбудена съм, облечена съм за бягане и... минавам да ви питам какви са и вашите планове за неделята? :954
Да се размазвам от мързел :221 . И вчера правих почти същото.
След доста натоварени последни дни, имах нужда да не мисля и да не правя нищо. Освен, че приключваме документално учебната година, пишем и един проект по програма STEM за оборудване на един кабинет в училище. Утре имам педагогически съвет и не съм си направила анализите, но до 10 часа утре има време, нали? :)
Освен това правим и сирене. Е, не така интензивно като друга година, т.к. заради обстановката ресторантите, с които работихме са ограничили значително заявките (или изобщо ги отмениха). Освен това и туристите значително са намалели, я минат един-двама, я не. Но "итова ще мине".
Цони, ако ти остане време, ще се радвам да минеш да пишеш как мина при Кеми НВО? Къде ще кандидатства и какво очаквате сега от класиранията?
Кеми се готви много упорито тази учебна година. И въпреки, че беше с нова учителка по БЕЛ, се представи повече от добре - има 94 точки. По математика беше на 100% готова за 100 точки и затова е много разочарована от себе си (аз категорично не!). Тъй като геометрията й беше по-силната страна, първо решила 23 задача, но когато започнала да я преписва на белова, забелязала, че и разменира две точки и се наложило да я реши отново. Това, разбира се, й отнело доста време и когато започнала 22 задача, вече нямала време. Беше бясна, защото просто беше разменила числителя и знаменателя (което прави задачата грешна). Иначе и изразите ,и уравнението, и решението му са верни. Има 87,5 точки и така общият й сбор я нарежда на 8-мо място в област Ловеч. Подадохме документи и чакаме класиране за Езиковата в Ловеч, немски с английски език. Не мисля, че има шанс да не я приемат на първо класиране, но ей така, за всеки случай добави в желанията си и немски с испански и математически профил в Природоматематическата.

Много още имам нужда да пиша, защото не съм в най-добрата си форма в емоционален план, но ако започна сега ще стане много тегаво. От вторник съм в отпуск и си обещавам да се разписвам по-често. Много ми се иска и да ви видя :922 :922 :922
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Чери,
Малко се притеснявах как ще възприемеш думите ми, но ти си ме разбрала толкова добре! :923

Хубав рожден ден ви желая!
Сиренце написа: 05 Юли 2020, 14:13 Много още имам нужда да пиша, защото не съм в най-добрата си форма в емоционален план, но ако започна сега ще стане много тегаво. От вторник съм в отпуск и си обещавам да се разписвам по-често. Много ми се иска и да ви видя :922 :922 :922
И на мен!!!!!
И искам от вашето сирене. Не може ли да си поръчам и аз, щом ресторантите могат?

Това
Не мисля, че има шанс да не я приемат на първо класиране
много, ама много ми хареса! Браво на Кеми!

Цони, ще чакам с нетърпение да пишеш повече.
:922 :922 :922
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Добро понеделнишко утро.

Ей такова ми е настроението днес:

Изображение

Надявам се, че и вие отпочвате седмицата с усмивка и надежда.

Днес ще подавам заявлението на Бела за кандидатстване... :) .

Сега обаче почвам да работя.
Нели написа: 05 Юли 2020, 18:22 Чери,
Малко се притеснявах как ще възприемеш думите ми, но ти си ме разбрала толкова добре!
Не, Нелка, няма да се притесняваш :) - наистина последните 10 години се понаучих първо да размишлявам върху казани или написани думи и след това да "пуцам" с моето мнение. И смея да твърдя, че те разбирам много добре. И наистина - продължавам да чакам онова, което ще споделиш. Наслушах се, нагледах се и се начетох на празни приказки, на "компетентни" становища, на "разбирачи"...

Цони, браво на Кеми за страхотните резултати от НВО. Наистина са много добри! Да - тя явно е критична към себе си и към резултата си по математика, което.... ми се струва нормално :) . Но наистина се е представила великолепно. Тя ще кандидатства същото, което и Бела - немски с английски. Ще споделяме доста.

Присъединявам се към питането на Нелката:
Нели написа: 05 Юли 2020, 18:22 И на мен!!!!!
И искам от вашето сирене. Не може ли да си поръчам и аз, щом ресторантите могат?
Ние с Момчил с удоволствие бихме си закупили.

А за виждането - вариантите са 2 - да дойдеш до София :954 или пък Черни Вит да ни събере отново за една събота и неделя.
Сиренце написа: 05 Юли 2020, 14:13 Много още имам нужда да пиша, защото не съм в най-добрата си форма в емоционален план,
Напоследък доста хора се оплакват от същото. Наистина доста. Аз... не се оплаквам, но определено... има нещо, което ме притеснява и .... така. Стана ми интересно какво ти тежи, Цони. Сигурна съм, че ще намерим начин да се видим и да си разказваме.

Момичета, засега ви оставям, за да си подкарам деня в някакъв ритъм. До после. :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет и от мен!
Днес на работа е малко по-спокойно,та реших и аз да се разпиша.Вчера Боби тръгна на път и закара децата на Перник,толкова дълго чакаха този момент и както винаги,всичко беше в последния момент-багажи,чудеса...ама нали трябва да има веселба за мама.Аз пък от понеделник работя сама,отново и така ще е до 18 включително.Честно казано ми е леко уморено вече,но след това се надявам и аз да изляза заслужен отпуск.Тази година доста ми се насъбра и признавам си,че чакам почивката с нетърпение.Ще взимаме и Тити с нас,което ще си е приключение,дано не се ошашка животинчето,но няма как да я оставим вкъщи.Та по този повд-Ани,чувала ли си задължителното условие домашни любимци да се транспортират в клетки,чанти и др,когато са в колата,все още нямаме чанта и честно казано отлагах умишлено купуването,тъй като британките израстват доста и не исках да взимам нещо,което след месец ще е малко.Иначе си имаме нагръдник и повод,дълъг 5 метра за двора на село.Боби казва,че имало и 20м,но аз така и не намерих,та да видим как ще се чувства нашата писана с тези пътешествия🤔🤔🤔
Иначе,нищо интересно.Едва ли ще отидем на море таЗ година,има доста по належащи неща,изискващи средства и ще се лишим от това удоволствие.Иска ми се да отидем на балкан някъде,с басейн,та да се зарадват децата,но те едни цени избацАли.....направо все едно сме в Шератон през 95-та😒.Та го обмислям още.
Цони,дано всичко е наред с вас,и аз се чувствам емоционално изцедена и изчерпана,че си мисля,че и 2 месеца да съм в отпуска,няма да ми стигнат.Но....живота продължава и аз след него🤣🤣🤣
Ани,признавам си,понякагоот твоето ежедневие се чувствам Аз изморена,как го правиш,от къде толкова сила и енергия,направо ти се възхищавам от сърце.Аз се чувствам като 70годишна баба,до обяд кОто свърша и после съм нокАут.Знам,че донякъде е заради хемоглобина и темподобни,но все пак...Та като казах хемоглобин-оказа се ,че нямам таласемия😏предпочитах да е това,за да имам ясна причина защо се случва това.Сега остава месечното кървене,което при мен е обилно или ....другото дори не ми се мисли...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Как сте, момичета? Напече ви нещо лятното слънце :954 :954 :954 .

И с мен е така. Хубаво ми е много лятото.... обожавам го. Малко днес Момчил ме притесни - почнахме да мислим дали да не тръгнем по-рано към Гърция предвид динамичната обстановка с броя на заразените с коронавирус у нас и евентуалното затваряне на границата от страна на гърците..... Ама това тръгване е свързано с няколко важни неща преди това. Трябва да ида на фризьор да се боядисам :1062 . Трябва да тръгна по-рано за Горна, където ще оставя котките на майка... Да купя 2-3 неща, които винаги взимам с нас на морето.... и честно казано не съм особено развълнувана от това развитие на нещата, но... ако се наложи, ще се пришпорим и ще тръгнем по-рано.

Другото, за което взехме решение предвид обстановката, е да НЕ ходим на планинския полумаратон в Панчарево, който ще се проведе тази неделя. Причината за това е, че в него ще вземат участие над 750 човека. Искат ни да бъдем на място един час преди старта, което означава струпване на доста хора. А инфото от Кулата от днес е, че гърците правят тестове на всички влизащи в страната. Честно казано не бих искала седмица преди така мечтаната почивка да се окажа положителна на коронавирус с вероятен източник на зараза именно този полумаратон..... Не че не може да се заразя по всяко време и навсякъде другаде, но бих искала да огранича тази възможност до минимум.

В интерес на истината Белка е отново с гнойни налепи (или пък афти) по дясната сливица и на мъждеца - точно същото, от което се разболя в края на ноември. Т.е. разболяването в края на ноември премина през декември в тези афти - аз тогава ѝ поставих диагноза "херп-ангина". Разликата с този път е, че я боли много по-малко. Жизнена е. Няма температура. Но честно казано ми е много неприятно. Именно от това разболяване миналата година тръгна алергията ѝ. Не съм публикувала публично снимки с обривите, които получаваше Бела в продължение на половин година - но си представете ярко червени плюски с диаметър до половин сантиметър, разположени много гъсто една до друга по долната част на лицето, врата, гърдите, ръцете (меката част), бедрата (меката част), корема.... Ако сте виждали някога много силно възпалено акне - ето така изглеждаше лицето на Белка от тази алергия. И сега си представете - това всичкото след 20 минути да го няма и кожата ѝ да се избели все едно нищо не е имало. Е за такава алергия говоря. След разговор с Угринова по телефона, тя препоръча една схема на хомеопатични препарати. Бела я пие вече пета седмица и определено не сме виждали обриви от поне 10 дена. Дано... да сме се справили с тях и тези новите налепи да не ги активират отново.

На мен днес ми звъннаха от сервиза за лаптопа ми - дънната платка е дошла и смяната ѝ ще е напълно безплатна, т.к. компютърът е в гаранция, която покрива подобен ремонт. Отдъхнах си, защото дънна платка е един от големите и скъпоструващи компоненти на компютърната система. Очаквам утре да ми се обадят да си прибера устройството.

Днес Коки беше на 1-ва част от изпита си за сертификат по английски към Кеймбридж (САЕ). Мина т.нар. speaking - беше доволен. В събота ще се проведат и другите 3 части. Много е важно не само да го вземе, но и с какъв резултат ще го вземе. На база този сертификат той ще може да кандидатства за студент в чужбина - в бакалавърска програма на английски език. Онзи ден разгледахме доста подробно всички университети в Холандия, които предлагат обучение най-общо в следните сфери:

Софтуерно инженерство
Изкуствен интелект
Разработка на компютърни игри
Програмиране

Харесахме си няколко кампуса :954 . В понеделник имаме записан час за онлайн консултация с една българска агенция, която са посредници между холандските университети и българските кандидат-студенти и ще разберем всички подробности относно кандидатстване, обучени и съответните срокове. Това, което беше важно е, уточнението, че кандидатстването се прави в началото на октомври и ще се опитаме да сме напълно готови дотогава.

И това е от мен.

Стават странни или пък никак странни неща в държавата - Каскети разни си припознават автономна територия като Президенството за поле за работа... Вече не знам къде живеем....

Минете и пишете как сте :).
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа: 09 Юли 2020, 15:14 Та по този повд-Ани,чувала ли си задължителното условие домашни любимци да се транспортират в клетки,чанти и др,когато са в колата,все още нямаме чанта и честно казано отлагах умишлено купуването,тъй като британките израстват доста и не исках да взимам нещо,което след месец ще е малко.
Ели, не знам да има такова законово изискване. Аз по-специално си имам 1 чанта за пътуване за котки, т.к. Арти е много кротък като го изнасяме от нас, докато Пухи се страхува жестоко и ако я носим на ръце, дере и хапе. Но като сложим чантата в колата веднага отваряме вратичката ѝ и Пухката си ходи където иска. Арти най-често идва и спи на ръцете ми докато шофирам :221 :221 :221 . Ще направя снимка този път като си пътуваме за Горна да ги оставим на майка.

Ели, в китайските магазини има много по-евтини в сравнение със зоомагазините чанти за пътуване за животинчета. Не се хвърляй на нещо скъпо - аз вече изхвърлих една прехвалена такава чанта от "велик" зоомагазин. Сега съм с китайка за 20 лв и ми е ок.
ellis_stoyanova написа: 09 Юли 2020, 15:14 ....другото дори не ми се мисли...
Не само, че не ти се мисли........., а и НЕ давам да си го мислиш! ВСИЧКО с теб и здравето ти, Ели, ще е наред. Ще видиш. ОБЕЩАВАМ ти... Моля те, не "забивай" да въртиш подобни гадости. :329 :329 :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

🤣🤣🤣Ето,за пореден път влизам и Ани е във вихъра...Това с морето...хич не ми харесва...и аз имам съмнения,че ще затворят скоро границата.Нямам информация от никъде,но това ми подсказва 6тото ми чувство,а то никога не ме лъже.Ей,това с Белка е супер неприятно,от какво и се получават тези скапани налепи????
Лаптопа-ох....хубаво е да ти кажат хубави новини.
Котките-🤣🤣🤣 е много се смях..представям си процеса с изнасянето.Кога ще си в Горна???
Ами...много тъп пост написах,ама така е😛😛😛
Да допиша и за болестите-това,че съм го чувала като вмятания няколко пъти по никакъв начин не ме плаши,спокойно...просто мисълта минава и...се изстрелва към космоса със скоростта на светлината...🤖🤖🤖
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Напоследък, напук на лятото и уж ваканцията, аз съм все заета и то много. Основно е с работа. Ако искате вярвайте, но още не съм отишла на плаж тази година. Имам предвид плаж с излежаване на хавлията, отпускане, почивка. Иначе, да, ходя до морето, когато успея.
Освен това от години ми се ходи на Пирин, едва ли не мечта ми е, и това лято се бях записала на пътуване с фотоклуба до Банско с предвидено изкачване на Вихрен. А аз харесвам пътуване с фотографи, защото разбират и оценяват необходимостта да идеш до място с гледка, да останеш там или да бъдеш там в много ранен утринен час, по изгрев, или в часовете на залеза. Е, на Вихрен нямаше да ходим по изгрев или по залез, но като цяло тези хора не се сърдят като поискаш да спреш за някой кадър или като решиш да се юрнеш нанякъде само заради кадъра. Те са с теб в това.
Поради финансови причини, по причини, свързани с професионално развитие, авторитет и т.н., реших да се впиша в регистъра на вещите лица към съда. Този регистър се обновява веднъж годишно и името ми се появи в списъка през януари. Това разбира се не означава, че някой ще ме назначи за вещи лице веднага, защото никой не ме познава. Е, почти никой, защото имам малко познати в Административния съд. И така, тези дни ми бяха възложени първите експертизи след два месеца неработещ съд и отменена съдебна ваканция. Именно заради отменената ваканция на съда сега се оказа, че имам работа посред лято, като едното съдебно заседание, на което трябва да се явя, е точно по средата на периода, в който ще се ходи на Банско и Вихрен. Както става ясно, без мен. Така че, момичета, пак не мога да стигна до магичния Пирин и тази година.
Имам и някои притеснения, свързани с работата в университета, но не ми се пише за тях сега. Определено не е нещо, което е незначително или за пренебрегване, но не зная накъде ще избие - може да е много лошо или да се окаже за добро. Ще видим.

Чери, определено стават интересни събития. Живеем в интересни времена. Нагнетява се зло, ясно видимо, тъмно, физически осезаемо зло. Тук-там виждам светлинки. Хора се пробуждат като от сън под упойка и къде плахо и несигурно, къде бодро и осъзнато се събират с други събудени хора. Не зная какво ще стане, но определено има разместване на пластове. И определено най-трудното и най-тежкото тепърва предстои или поне така мисля.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено