МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Още снощи влязох и прочетох какво са писали Нели и Деси в темата..... Почувствах се прекрасно. Чак неудобно ми стана..... и реших да не пиша нищо. По-добре нищо след такива думи. Благодаря ви :922 :922 .

Нелка, забележителен майстор си на късия разказ - честно.... всеки път, когато почнеш да разказваш нещо, затаявам дъх и никога не оставам разочарована. В случая визирам историята за майка ти и нейната колежка Васка :954 :954 :954 . Радвам се, че си споделила какъв човек е майка ти - сега много неща около теб самата се подреждат и си давам сметка защо ти самата си такава ЛИЧНОСТ :) . Нямам никакво съмнение, че италиянският ще е твоят втори роден език и скоро ще го говориш по този начин.

Иначе офертата за ХЕЛИКОПТЕР :lol: :lol: - добре звучи, ама аз все повече и повече почвам да развивам фобия към полети... всяко качване в самолет ми е едно голямо треперене.... Но все пак - почвам да мисля за хеликоптер, пък най-много да го докарам до космически кораб, щото, нали знаете - аз навърша ли 80 години се качвам на совалка за Марс с one way ticket :lol: :lol: .

Моля, не ми се сърдете, че се опитвам да се майтапя с хубавите думи, които сте написали за мен - трудно ми е с комплиментите. Благодаря ви сърдечно.

Знаете ли - тия дни с Бели най-сетне седнахме или по-точно легнахме на нейното легло и гледахме 1 от любимитие ѝ игрални филми, който дотук има 3 епизода - вадят ги през 2 години. Казва се "Наследниците" и го дават по Дисни. Тя ме пита сигурно преди 5 месеца дали бих искала да го изгледам заедно с нея. Аз, разбира се, веднага се съгласих, обаче така и не се намери време.... И ето на́ - късно, но пък го правим. Ами да си призная - голямо ми е удоволствие да вършим нещо заедно. Особено пък когато на нея ѝ е любимо. :954 Така че сега се запътвам към детската стая и леглото на Бела - ще гледаме "Наследниците" 2.

Вие какво правите в неделния ден? :954

Междудругото, във фейсбук публикувах един пост, който съдържа 10 ретроспективни въпроса за отминаващата си вече 2019 г. Копирам ги и тук и ще се радвам да прочета вашите истории :954 :

1. Най-голямото ви разочарование през 2019 година.
2. Плана, идеята, мечтата, за която ви е най-много яд, че не осъществихте.
3. Най-хубавото място, което посетихте.
4. Най-красивата дума, която казахте (и на кого).
5. От какво бреме се оттървахте завинаги?
6. На кого ви се иска да плеснете един як шамар още сега - за заслуги през 2019 година.
7. Вашата книга фаворит за 2019 г.
8. Вашият филм фаворит за 2019 г.
9. Вашият човек фаворит за 2019 г.
10. Най-интересният човек, с когото се запознахте тази година.

ПОХВАЛЕТЕ се - ако нищо от горните въпроси не кореспондира поне малко с ваше голямо постижение, просто си го напишете.


Ако пък искате или имате нужда да споделите с повече хора какво 2019 е била за вас, може директно и в поста във ФБ да коментирате: ето тук: " onclick="window.open(this.href);return false;.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Разговори за малцина през новата година (2019)

Мнение от ellis_stoyanova »

1.Че отново не записах да уча,както всяка друга година
2.Да отидем на почивка в планината
3.Колкото и странно да прозвучи-семинара на който бях
4.Хич не съм по красивите слова-може би нещо мило на децата
5.Винаги има нещо,което ми тежи и това е най-голямата ми грешка.
6.Ох....много често ми се иска на плюсна по някой шамар на различни хора
7.Не пуша вече-тази книга всяка година я чета :D
8.Екатерина Велика и цялата поредица в HBO
9.Не познавам лично този човек,но за мен той е вяра в доброто-казва се Лео и е от една платформа за помощ на хора в нужда
10.Шефът ми-интелигентен,адаптивен,строг,изискващ и находчив,и в същото време умее да се забавлява
Ех,все едно попълвах лексикон,благодаря Чери за прекрасното изживяване :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Разговори за малцина през новата година (2019)

Мнение от cchery »

Добро утро. Ето ме пак първа тук :954 . Абе друго си е като има време за всичко. Или пък понеже последните 3 дена ставам в 8 часа, защото Бела е на тренировка от 9 и я карам, та имам достатъчно време от сутринта да си подкарам всички задачки и да ми е едно такова спокойно и хубаво. Днес си напазарувах за руската салата, за баницата, безалкохолно за утре. Планът е руската и баклавата да са готови от днес. По-късно следобеда ще ходим до пазара за месо и дряновица - искам да си спазя традицията и тази година отново сама да си украся суровачка. :954

Елисче, радвам се, че моите въпроси за равносметката на 2019 са ти доставили удоволствие. За ученето и за това да се оттървеш от усещането, че нещо вечно ти тежи на душата, можеш да са погрижиш повече от успешно през новата година. Всичко това си зависи от теб самата :). Много е готино, че шефът ти е такъв, какъвто си го описала - тогава и ходенето на работа не е просто едно неприятно задължение. Италианецът Лео, за който пишеш в точка 9 го познавам и аз. Когато почнахме ремонта у нас, се свързах с него и говорихме - исках да даря всичките ни мебели, хладилника, микровълновата и т.н. Уви - той имаше много работа по това време и каза, че не може да мине с буса през нас. Но по-голям проблем му било, че и в складовете му вече нямало място. Интересна инициатива е подел. :954

Отивам сега да правя баклава - вие какво ще правите на 30 декември 2019 г.?! :lol: :lol: :lol:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Разговори за малцина през новата година (2019)

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,знам,че всичко зависи от нас,но покрай всички неща,които зависят по 1 или друга причина от мен,все оставям за догодина...Шефа го виждам веднъж в годината,той всъщност е баш шефа на брокера,но някак усещаш,че сте от една порода...не мога да го обясня
Много е хубаво това,което си направила,или поне си опитала.Аз много искам да помагам,някаква вътрешна села ме кара и някак това ме прави спокойна,за сега обаче съм ограничена само с хората около мен,но знам,че и такъв ден ще дойде!!!
Ние сме готови с тортата,руската и снежанката,за утре остава основното и ...воала
Бъдете здрави момичета-вие и семействата ви,нека имаме повече време за споделяне тук,както все хубави моменти за споделяне....искам да ни се случват хубави неща,които да карат сърцето ни да препуска от щастие,искам здраве за всички :524
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Разговори за малцина през новата година (2019)

Мнение от Сиренце »

Ехеййй, здравейте! Тук съм и най-после успях да ви изчета (на новия си лаптоп фук-фук). Толкова е хубаво да ви видя отново тук. Това местенце беше започнало да ми липсва.
Чери, видях въпросника ти във фейса, но не отговорих там, тъй като ми е твърде публично онова място. Тук, обаче, с удоволствие ще отговоря:

1. От човек, който бях сигурна, че е приятел. Обичах го и му се възхищавах. Боли...
2. Исках да изкарам рождения си ден на любимо място, но не настоявах достатъчно.
3. Турция. Тази година не пътувахме много.
4. Заедно ще се справим. Много пъти го повтарях, за да помогна на Цецо да преодолее редица разочарования и предателства.
5. Да се съобразявам с всичко и всички.
6. На сестра ми - за да се опомни.
7. Щиглецът на Дона Тарт
8. Не помня
9. д-р Бояна Петкова
10. Надежда Захариева - бях си изградила мнение за нея без да я познавам и се оказа напълно погрешно.

Весело посрещане на Новата 2020 година!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Разговори за малцина през новата година (2019)

Мнение от Kleo »

Изображение

За много години, приятелки! Да сме живи, здрави и много щастливи всички! Която както го разбира за себе си! Обичам ви и силно, топло, крепко ви прегръщам! Сиренце, радвам се, че отново си тук! Чери, ще отговоря и аз тук, а не във Фейсбук! Сега бачкам. Проверявам близо 300 писмени работи на учениците си.

Изображение

2020 е високосна. Материална година. Пари и успехи на всички. Любов и хармония също така, заради двойките в нея. Иначе е с вибрация 4. Слушам Виенската Филхармония, обожавам я винаги на 1 януари. Чао! П.П. Ехоооо :) Време е за НОВА ТЕМА. Нова година - нов късмет - нова тема. Където можем да продължим да отговаряме на смислените въпроси на Чери. Какво ще кажете? Дори първото мнение на тази тема може да е първият пост от Чери, посветен на въпросите й за 2019 и съответно за 2020... и така съвсем плавно и красиво ще навлезем в енергетиката на Новата година.

[youtube]_lg0dn8NIR4[/youtube]

Изображение

Изображение
Последно промяна от Kleo на 01 Яну 2020, 16:55, променено общо 5 пъти.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Разговори за малцина през новата година (2019)

Мнение от cchery »

ЧЕСТИТА НИ НОВА 2020!!!

Мили момичета, всичко на тази Земя е осъществимо, когато сме ЗАЕДНО! Пожелавам на всички ни ЗДРАВЕ - много по-трудно е без него! Бъдете обичани и не се щадете да обичате и вие. Вярвам, че светът ни може да е едно много по-добро място и ще бъде! Нека и 2020-ста бъде точно такава - по-добра, по-честита, по-пълна и по-осъществена! :954 :954 :954

Колко хубаво е завършила 2019 тук - Цони е минала и писала :). Първо да ти честитя новия лаптоп, Цони - да си го ползваш за хубави неща и да не те предава. Много интересни отговори си дала на моята анкета - ще се радвам да споделиш нещо повече за запознанството ти с Надежда Захариева и коя е д-р Бояна Петкова. :954 Относно отговора ти на въпрос 1:
1. От човек, който бях сигурна, че е приятел. Обичах го и му се възхищавах. Боли...
Няма възраст в живота на човек, когато да не боли от подобна постъпка. Съжалявам, че си минала през това - дано 2020 да ти донесе истинско приятелство.

Ние посрещнахме Новата весело - с наши приятели у дома. Разсипах се да шетам и чистя 2 дена, но ми се получи добре всичко - капамата стана чудна, баклавата много вкусна, домашната ни руска салата няма аналог, а от баницата изтеглих парата :lol: :lol: . Леднахме си в 4:30 часа. Събудих се обаче в 9:30 часа и се мъчех да заспя отново, но накрая в 11 часа просто се измъкнах от леглото. Малко ми е чоглаво днес - тежи ми главата, корема, очите ми се затварят, но то това си е първия ден на Нова година - да усетиш тежката отговорност на новото начало :221 :221 :221 .

Айде, като ви мине главоболието, минете и вие да кажете как сте изкарали.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Честита Нова година, мецанки!
Днес ми е слънчево и ведро, също като времето навън. :954 :954 :954
Ще пиша малко по-късно, засега само искам за ви пожелая през новата 2020 година 365 дни, пълни с радост и здраве, с приятелство и топлота, с копнеж и съзидание! Казвам 365 дни, въпреки, че годината е високосна, защото единият от тях вече мина. :1062
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Обещах да пиша пак и ето - пиша. :954
Посрещането на Новата година при мен мина необичайно и същевременно изцяло в мой стил и много приятно. Двете с приятелката ми, с която бяхме в новогодишната нощ, слушахме музика (не беше новогодишна, но ни беше любима - Рахманинов, Бетовен, Енио Мориконе и т.н.), имахме много вкусна вечеря с много добро вино и истински, човешки, весел и топъл разговор, заел всички часове до 3:30 ч. през нощта. Всъщност не ни се лягаше, но аз исках да стана в 6:30 ч. (да, на 1 януари, рано сутринта), защото имах уговорка. :plezya se А уговорката ми беше с близки приятели, с които искахме да посрещнем 2020 г. по начина, по който посрещнахме и предишната, 2019 година - с къпане в морето. Е, разбира се, направихме го. Даже ни снимаха от БТВ и от БНТ. :1216 :945 Ами, във Варна има море и ние го обичаме, а не се страхуваме от него! :954 Смешката е, че екипът на едната телевизия закъсня и затова се наложи да влезем в морето пак. Т.е. ние стояхме голи и мокри на плажа доста дълго време. Беше истински приятно преживяване! Имахме си и баница с късмети, и именици (нали беше Васильовден), даже и плажен чадър за реквизит.
Репортажът по БНТ
и
Репортажът по БТВ
А тук има снимки.

Толкова за празнуването на Нова година от мен. Надявам се за всяка от вас празникът да е бил хубав, но още повече се надявам предстоящата година да бъде добра за всички нас!

Цони, радвам се, че си тук! Липсваше ми!
Колкото до разочарованието, за което загатна... Който и да е човекът, мисля, че той е загубил много от това, че е загубил доверието ти. Дали няма възможност да е просто недоразумение? Предполагам, че не, но все пак...
Много, много ми е хубаво, че си тук и се надявам да не изчезваш пак така за дълго!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Днес реших, че.... след като сме тук, пишем и се радваме на присъствието си, е добре да се пообновим малко. Така, де - нова година, нов вид на форума :1062 .... Само дето, разбира се, направих някои неразбории, които се надявам да не се отразят на ползването му. Ще ги оправям в движение.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Чери, тъкмо влязох във форума, гледам - изглежда различно и... излязох, защото реших, че нещо съм натиснала грешно и съм объркала форума. :1062 Е, след 30 секунди влязох пак и тогава вече се зачетох и видях, че това си е нашият мечешки форум. :lol:
Ново десетилетие, нова визия. :222
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено