РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Вчера имах някакъв сюрреалистично странен ден.
Сутринта имах часове, това не е нищо особено. Само ми е по-несвойствено да обяснявам на компютъра, а не на живи хора. :1062 Да, живите хора са някъде там, но аз не виждам обратната връзка.

Докато още карах часовете, Ани ми каза, че класната ѝ се обадила и трябва още в същия ден да занеса една декларация в училище и да подам заявление за освобождаване от училище за четвъртък. Причината: Ани иска да участва в Математическо кенгуру, което трябваше да се проведе днес, т.е. вчера трябваше да подам тези неща. А беше спешно, защото... още преди две седмици подадох в училище всичко, което класната поиска във връзка с това състезание. И вчера се оказа, че това не било всичко, т.е. тя не ми е пратила част от нещата.

И така, аз в 13 ч. свърших часовете, качих се на колата и хукнах да прибирам Ани от урок по математика, за да успее да "влезе в час" на компютъра до 13:30 ч. Междувременно преди да изляза сложих на котлона да се стопли леща за обяд. Добре, че имам таймер на котлоните! Прибрах Ани, оставих я да обядва пред компютъра по време на първия час (да, иначе няма време!), а аз тръгнах към нейното училище.

Отидох в училището, подадох каквото трябваше и жената в канцеларията каза "А, то за това кенгуру май дойде нещо по имейла." Мда, дошло е било нещо наистина - като се прибрах, Ани ме посрещна с думите "Мамо, класната се обади, кенгуруто е отложено за април и за тогава пак ще трябва да подаваш същите неща." Ама, разбира се, че ще е отменено, отложено или каквото там! Само дето се разкарвах като идиот из града, няма проблем, сега поне ще успея да ям...

Да, ама не! В момента, в който реших да изям една ябълка, звънна майка ми и... аз се сетих, че покрай Математическото кенгуру съм забравила за една уговорка с нея. А уговорката беше следобеда да я закарам до Бюро "Призовки", за да получи призовка, за която имаше известие в пощенската кутия.

Майка ми е на 80 години, в живота си не е влизала в съдебна зала и за нея това е голяма драма и е много натоварващо. Освен това от 1 януари в градския транспорт във Варна билети се купуват само от машини, тя не го е правила досега и се оказа, че я е страх да пътува с автобус. С една дума, макар да беше вече почти 16 ч., аз отново се изстрелях към квартал Владиславово (доста далечен), взех майка ми и я закарах до Бюро "Призовки", което работи до 17 ч. Малко навлязохме в задръстванията, но успяхме.

Призовката се оказа за някакво дело, свързано с делба на наследствени ниви от дядото на майка ми, чиито наследници вече са над 25 човека. Теоретично на майка ми биха се паднали около 2 дка - на практика едно нищо.

Така или иначе, бяхме стигнали с майка ми на центъра на Варна и аз я попитах дали иска да направя кръгче с колата, за да поразгледа, защото тя почти не излиза от квартала, а ако излезе, идва при нас, но не ходи из града. Тя каза "Искам" с вълнението на малко дете, което ще разглежда непознато място. Направих обиколка, после паркирах и се поразходихме малко. Влязохме в кокетна малка сладкарничка, почерпих я с мъфин и кафе, направихме баааавно обиколка и след около час се качихме обратно в колата. Тя вече върви бавно, болят я коленете, задъхва се лесно...

Ето ни двете. Впрочем, това е естественият цвят на косата ѝ. На 80 години майка ми не е побеляла.

Изображение

Прибрах я обратно във Владиславово, вече минаваше 18 ч. и хукнах обратно, защото Кино-фотоклуб Варна, на който съм член, организираше благотворителен търг на фотографии в момощ на една млада жена, която се възстановява в болница след нападение с тежък побой. Аз исках да занеса там две свой фотографии, които имах отпечатани. Нямам кой-знае какви пари напоследък и не възнамерявах да купувам, но това също е начин да помогнеш.

Успях навреме, продадоха се и двете за по 30 лв. всяка, но аз и не очаквах по-висока цена. В крайна сметка реализирах първата си продажба на фотография, нали? :1062 А и допринесох с 60 лв. за каузата. Впрочем лека-полека се събраха около 2600 лв.

Тъкмо се прибрах, вече към 21:30 ч. и... Вили се обади, че ѝ се излиза на по питие докато не са затворили заведенията. Ами... пак се качих на колата и излязох, разходих я и нея. Седнахме в един бар, имахме около час преди да затворят в 23 ч. Тя пи коктейл, аз - безкофеиново капучино - вечерно шофьорско питие. :1062
После направихме голяяяма нощна обиколка на Варна с колата, говорихме си и слушахме музика и аз се прибрах малко след полунощ.

Заварих Ани заспала, а аз... не можах да спя. Гледах филм докъм 2:30 ч. Беше ми едно такова... сексуално. Ами да, аз съм здрава жена в активна възраст.

Както и да го погледнеш, беше си странен, сюрреалистичен ден. :)
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Страхотен ден, Нели!
Много шарен и споделен :)

Браво за продадените снимки и главно за това, че си дарила парите! А лещата ти я мислех докрая на поста ти :) понеже си помислих, че си я забравила на котлона.
Майка ти е много младолика, изглежда супер добре! Виж как сте се видели и с нея, и с Вили, в един ден, много мило и уютно ми стана от разказа ти. Благодаря ти, Нели.

Аз съм по-добре, но не съвсем... дала съм си срок 31 март и ако дотогава не съм окей, отново ще звъня на лекаря ми... да видим. Че от края на октомври я боря тази пуста депресия. Досега депресивните ми епизоди са продължавали 4 месеца, 4 месеца и половина максимум.

В момента отново Центърът ни е затворен, защото други трима колеги и няколко потребители са с Ковид. Алекс си учи от вкъщи следобед, а тренира всяка сутрин на стадиона Левски-Раковски. Хри работи два на два дни. Така че сме си у дома като цяло.

Новото: купихме си нов ъглов диван с опция сън. Старата ни спалня беше на 21 години, персон и половина, и плачеше за смяна. Решихме този път да сме с голям диван, който става два персона, като се разтегли. Много е удобен. Е, сутрин и вечер малко си е галимация, докато оправим завивките, но си заслужава. Доволни сме :)

Чета ви всички. Прегръщам ви силно и топло, момичета. Желая ви здрава и щастлива Пролет!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Деска, много щастлива съм да те видя отново тук...... Липсваш ми - знаеш го :922 . От сърце ти желая да отминава тази депресия...... Час по-скоро.

Честит ви нов диван с Хри - да си го ползвате с кеф и за много хубави неща :222 .

Деска, ние сме си отново четиримата вкъщи..... постоянно. Честно да ти кажа, ако това продължи още малко, мисля, че и аз ще имам нужда от специализирана помощ. Чисто емоционално се чувствам доста сива.... буквално съм безразлична към някакви неща. И тази емоционална болест, която ме гнети, почна да има своите физически изяви........ Тялото ми пищи по доста параграфи с проблеми....

Нелка, да ти кажа твоят ден така да ми хареса..... динамичен, разнообразен.... едно след друго не спират нещата, които да правиш, така че адреналинът буквално да кипи...... От друга страна съм сигурна, че е било и уморително..... И то доста.

А майка ти изглежда наистина феноменално.... и тази нейна естествена коса - това, повярвай ми, не го бях виждала - да няма бели коси..... Знаеш ли..... в чертите ѝ разпознах Ани :954 .

Странно ми е, че почти в полунощ съм още на компютъра и пиша тук...., но днес така се случи. Щастлива съм, че приключих с една час от проектите, по които работя от началото на януари. Някак си ми е доста по-свободно около врата..... Но има още доста. Не бях работила толкова много май никога..... :1209 ....

Иначе вкъщи сме добре. Живи, здрави..... Коко и Бела ходят на тренировки, а "ученето" от вкъщи.

Днес с Коки отидохме до един сватбен магазин в Младост 4 и го облякохме "от-до" за бала - костюм в 3 части, риза, ръкавели, вратовръзка, обувки, колан....... Цветът е лилаво, но тъмно лилаво... и костюмът много, ама много му отива :954 . Трябва да намерим ресторанта, в който ще си поканим роднините...... да му се не види това е задача, която отлагам от доста време.

Другото много радостно за мен нещо е, че в петък почва Световната купа по худ. гимнастика в София.... За огромно съжаление не се допуска публика......, а аз имам билети още от миналата година. Не е същото да се гледа пред ТВ-то..... обаче не виждам какво мога да направя. Просто се успокоявам, че тази година в България ще се проведе и Европейско първенство по ХГ и то дори във Варна :222 ..... та вероятно ще може да се гледа наживо........

Оставям ви, момичета. Спокойни сънища.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Аз седя във фризьорския салон и чакам боята да хване, а в този момент подстригват Ани. Тя утре е рожденичка и иска някаква промяна. :222

Деси, толкова се радвам, че се включи! Време беше. :954

Люси, как е при теб?

Ани, мисля, че това с многото работа и сроковете, които те притискат, е време да отмине. Хубаво е да имаме работа, но не и да сме затормозени от нея. Надявам се да имаш и време за разходка в слънчевия ден, и удовлетворение от свършеното.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Еми, сетих се нещо - за кисти в гърдите би трябвало да ти помогне масло от вечерна иглика. Виж в библиотеката за доза.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Аз от вчера съм "арестант" - почна Световната купа по художествена гимнастика в София и съм пред ТВ-то по цял ден. Знаете - луда страст ми е това. Времето днес е много хубаво, но не знам дали ще мога изобщо да изляза, за да не изпусна състезанието.

Днес освен, че е събота, е и рожденият ден на свекър ми - те заедно със свекърва ми са вече в София и довечера ще празнуваме.

Нелка, какъв подарък ще получи Ани утре? :954
Нели написа: 27 Мар 2021, 10:30 Ани, мисля, че това с многото работа и сроковете, които те притискат, е време да отмине.
Да - признавам си, че се олях.... И то не умишлено. Уви. Но - да, ще свърши.

Дами, оставям ви. Надявам се да имате много хубава събота..... каквото и да е в България и по света, ами....... ЖИВИ СМЕ! ТУК СМЕ! И животът е за живеене.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

cchery написа: 27 Мар 2021, 11:40 Нелка, какъв подарък ще получи Ани утре? :954
Ани сама си избра подаръка - няколко по-дребни неща, които заедно "бият" в една и съща посока - момичешко-женска. Накратко: гланц за устни, два вида лак за нокти, дезодорант, основа за грим, фон дьо тен...
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Ванчето »

Нели, честита да ти е Ани...! :824 :1092 :1007
Нека расте здрава, успешна и все така прекрасна и усмихната! :329

Колко бързо растът децата! Тя вече е една млада, красива, госпожица! Вчера мернах във фейса и новата и прическа по случай рождения ден! Значи всичко е в комлект, прическа, лакове, грим... Нормалните неща за една млада жена! :razz: :222
Всъщност чак сега си дадох сметка, че тя е само с няколко месеца по-голяма от моя Георги, не се бях замисляла до сега... :)
Вярвам, че празника ви е бил незабравим...!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Рожденият ден мина много добре, Вили направи красива торта, поканихме едно приятелско семейство у дома, майка ми също дойде и се получи много мил празник. Ани получи книги за подаръци и много си ги хареса.

Вчера Вили имаше почивен ден и използвах възможността да се разходим двете до Балчик.

В последните два дни, освен с разходки до Балчик и с рожден ден, се занимавам и с лабораторни упражнения по химия.
Ани има за домашно да направи презентация за нишадъра (амониев хлорид). По този повод аз се сетих, че като дете имах комплект "Юный химик" (Млад химик) с епруветки, спиртник, стойка за епруветки, реактиви... Вчера ходих при майка ми да го взема и днес с Ани правихме опити с нишадър, който купих от аптеката. Като резултат имаме клип, в който тя показва топлинна дисоциация на амониев хлорид, който при нагряване се разлага на амоняк и хлороводород.
Ани добави надписи и музика на клипа и го прати като домашно. Каквато и да е оценката, тя със сигурност ще запомни урока. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Нелка, аз с много съм закъсняла за рождения ден на Ани... и все пак ѝ пожелавам освен да е щастлива да продължава да бъде част от генерацията на българските деца - чудо..... това са тези, деца, които успяват да ни учудват с любознателност, със задълбоченост и с интелект още на крехка възраст. :954

Радвам се, че не сте пропуснали да направите празненството и Ани е получила желаните подаръци :) :) .

Изненада ме с този комплект по химия от твоето време - даже не знам дали не се изненадах повече от факта, че помниш, че имаш такъв или от другото - че е запазен здрав и може да служи и днес. :) Абсолютно съм убедена и аз, че Ани няма да забрави този урок по химия.

Знаете ли кое ме радва много тези дни?! Смяната на часа и хубавото време - това е прекрасна комбинация за съвпадение и някак си повдигна и моя дух.... Искам вече да пътувам, нещо около мен да се промени... признавам, че физическа жертва на ковид не станах, но емоционална - е, напът съм......

Миналата седмица в петък си пуснах изследване за антитела срещу коронавирус - не само съм положителна, ами имам и страшно много такива. Мисля, че вече мога да заключа с по-голяма доза увереност, че съм прекарала болестта и организмът ми за пореден път се е справил с предизвикателството по своя си начин - сам.

Спокойна вечер на всички.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Тази сутрин се събудих с желание да слушам музика. И то не каква да е, а точно "Малка нощна музика" на Моцарт. Вероятно причината е, че вчера Ани си я тананикаше лекичко докато пишеше някакви домашни. Така или иначе тази музика звучи сега докато пиша това и, ако си я пуснете като го четете, ще наподобите атмосферата при мен сега. :954
А тя е слънчева. Атмосферата. Въпреки облаците навън. :954
Някак хубаво и леко ми е. Тези дни усещам пролетта дори в студените дни. Освен това правих снимки и то снимки на красиви природни неща - слънце и вода. И емоцията от тези фотографски моменти ме държи дни наред. Не си бях дала сметка какъв емоционален заряд ми носи това.
Цялата история е следната - свалих си едно приложение (PhotoTime), което за всяка географска точка и време (дата и час) показва посоката на слънцето, както и на изгрева и залеза. Поиграх си с него и си харесах място в близост до Варна, където залезът тези дни се вижда над водата на Варненското езеро. Исках да снимам залез над вода, защото тук над вода в повечето време са изгревите.
Мястото е извън града, макар и близо, а и ми беше напълно непознато, затова не исках да се мотая там сама по здрач. Помолих приятел, с когото обикновено отивам в такива ситуации, да ме придружи, но той се оказа зает. Тогава написах в затворената група на Кино-фотоклуб Варна, чийто член съм, какво ми се снима и къде и попитах дали някой иска да ме придружи. Е, някой поиска. По-точно целият клуб поиска.
Като резултат миналия петък ходихме на Гребна база (затворено вечер място, но намерих как да ни пуснат да снимаме) аз и ръководителят на клуба. Набелязахме си още едно място и в събота ходихме в едно рибарско селище Орехчето около 20 човека от клуба, а вчера - над 30 човека в с. Казашко, също на брега на езерото. Хората домъкнаха осветление, доведоха модели... Въобще... Явно желанието ми е било голямо, защото енергията му задвижи толкова много хора, които да ми вървят по акъла. Даже вчера за с. Казашко не аз бях инициаторка, просто нещата се завъртяха и започнаха да се самоорганизират. А снощи дори нямаше залез, защото небето беше покрито с плътни облаци. :1062
Пускам ви малко снимки от тези вечери:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето ме и мен, снимана от приятел:
Изображение
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено