РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

"Обичам денят ми да започва с лесни печки." - Цветко, това звучи като заглавие на пост.... толкова е хубаво.

Дааааа, наистина е хубаво. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от DeerE »

Черита :923 :923 :923 , толкова ти благодаря, че така добре ме познаваш.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Хей, здравейте, дружина. Как сте? :954

Аз се прибрах току-що от бягане и трябва бързичко да се къпя, че да почвам работа. В момента съм в малко странна ситуация..... вкъщи НЯМА НИКОЙ :1215 :1215 :1215 ....... Бела е на тренировка, Коки е у съученик, а Момчил е в офиса си :plezya se :plezya se :plezya se :plezya se ........ UNBELIEVABLE

Дотежахме си вече..... от една година нищо различно не правим.... не се разделяме, ама не се и събираме..... Откровено много ми писна от това.

Както и да е. Здрави сме и това наистина е най-важното!

Минете пишете как сте, що сте?

Хубав ден от мен! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cvety_rz »

Здравейте.
При нас няма нещо ново. Остава ми още малко стоене вкъщи. Март месец се връщам на работа. Беше ми много хубаво и съм благодарна, че имах тази възможност за по-дълга почивка. Райчето взе шофьорските курсове, вчера и стана готова новата лична карта и вече ще подава документи и за книжка.
Чери, Момчил инцидентно ли беше на работа или вече започват да работят в офиса? Тия дни си мислех да те питам дали работи още от вкъщи. Напълно те разбирам за всички усещания.
Нелка, ти как я караш?
Цони, Еми, Елисче, Ванче, минете и вие да кажете по някоя дума :922
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Аз от вчера съм на детоксикация с английска сол. Реших, че трябва да се взема в ръце. Ходих на гинеколог, оказа се, че имам миома, макар и малка - 13 мм. Никак, ама никак не ми стана приятно. :cry: Сега ще чакам резултати от цитонамазката и ще правя хормонални изследвания като ми дойде цикълът, който впрочем от 2-3 месеца избързва. Като прибавим и качването на теглото, което не спря със спирането на антидепресанта, мисля, че детоксикацията е повече от необходима.

Иначе я карам по ежедневието. Преподавам онлайн и дните вървят.

Напишете по някой ред, хубаво ми е да ви чета. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Орхидея
Шампион по спам!
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Сеп 2010, 08:13

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Орхидея »

Привет, пораснали мецанки!
Не можах да изчета всичко, което сте писали, но попрочетох тук-там.
Участието на Чери в едно любимо мое предване по Канал 1 ме подсети за тази страхотна групичка, с която имам прекрасни спомени :).
Изгледах видеото на Доктор Михайлов,благодаря, че сте го споделили!
Аз днес си правих сама антигенен тест за Ковид и се оказа положителен, малко съм в стрес, защото около мен имам примери за тежко изкарали го и даже починали...
Споделете, моля, с какво се лекувахте, какви симптоми имахте и как преодоляхте заболяването?
Поздрави
Бъдете здрави и щастливи!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Добре дошла отново, Орхидея!
:954

Момичета, честита баба Марта на всички!

Деси, честит рожден ден!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Здравейте, дами!

Честита баба Марта и от мен! Бъдете здрави, усмихнати и настроени за пролет и чисто начало.... на целия ни живот.

Изображение

Люска, радвам се да те видя тук отново след толкова много време :922 :922 :922 . Макар че..... хех..... ковид те е посетил. Не знам как се чувстваш, какви симптоми имаш, дано да мине леко. Аз специално вземах нурофен стоп колд и витамин С. Само това. Моите симптоми бяха втрисане, температура, главоболие, отпадналост. На 5-я ден загубих обоняние - то всъщност така разбрах, че е ковид. Като цяло най-тегавите симптоми минаха за 24 часа. Не ми се е налагало да лежа с часове в леглото. Реално аз не знаех, че е ковид - поне докато не загубих обоняние, и поради това не се притеснявах - мислех, че е грип. И когато вече се усетих, че е ковид, аз се чувствах здрава. Особеното при ковид обаче са едни 10-ина дена, през които всеки ден тялото ти реагира с някаква болежка, различна от тази, която е била вчера. Тъкмо решиш, че си напълно добре, и на следващия ден нещо се обажда. И после - със сигурност ковид посяга върху хронични проблеми. При мен се появиха замайване, световъртежи - нарушено равновесие. После и стомах ...... обаче някак си не са нито силно изразени, нито пък пречат на качеството на живот. Даже...... аз ги приех като сигнал, че не съм вечна и че трябва да полагам усилия за здравето си.

Люска, пиши как си, през какво минаваш. Използвай времето за себе си, за любими неща, които да правиш, почивай.

Нелка, съжалявам, че АГ-то те е разтроило. И сега предстоят и още изследвания. Обаче това е естествено на възрастта, на която сме. Аз съм убедена, че цитото ще е наред. През 2010 и на мен ми откриха миома - и то май беше към 3 сантиметра.... аз се втрещих тогава. Втори преглед потвърди находката и след 3 месеца отидох на контролен преглед. Изведнъж миомата се беше смалила с две трети.... На следващата година не помня какво беше, но нямаше нищо притеснително. И след това вече даже не се виждаше на ехограф........ Какво беше, как се появи, как изчезна...... идея нямам.

През 2019 година пък имаше съмнение за полип на матката..... След 3 месеца на контролен преглед все още имаше нещо, но не беше нараснало или променено, и година по-късно вече го няма изобщо.....

Та се надявам и при теб притесненията да не са големи и да не го мислиш много.

Деска, честит рожден ден! Бъди здрава и щастлива! Бъди себе си отново и се завърни!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Люси, аз някак вчера останах с впечатление, че тестът е показал, че вече си изкарала к-вируса без да знаеш. Сега, на второ четене, разбирам, че го караш в момента. Как се чувстваш всъщност? Стискам палци всичко да е добре! Не се самонавивай колко е страшно и опасно, защото така ще стане по-страшно и по-опасно. Личният ми опит от соматизиране на симптоми в последните месеци е доста богат. В момента, в който съзнанието повярва, че сме зле, ставаме зле. Ако се върнеш назад от юли насам, можеш да прочетеш какви ги свърших в този смисъл.

Момичета, аз имах момент със загуба на обоняние през есента. Беше малко странно. Лекувах си моите проблеми от лятото, при което ми изписаха Gelsemium 30 CH в еднократна доза. Взех го и за около 3-4 часа се разгърна задушаване, кръвно, стягане и болка в гърдите, слабост. Едва дишах. Приличаше на анафилактичен шок. Реших, че кръвоносните ми съдове са в спазъм, защото аз все спазми правех.
Хрумна ми да изпия чаша чай с една капачка коняк за отпускане. Намерих бутилка от коняк, подуших го, за да се уверя, че не е сипано нещо друго в нея и... не усетих нищо. Абсолютно нищо! Озадачих се, пробвах с подправките у дома - чубрица, канела - нищо. Буквално си заврях носа вътре и пак нищо.
Задушаването, кръвното и болката в гърдите минаха за няколко часа, а обонянието не се възстанови веднага. Минаха поне три дни преди да започна да усещам леко аромати, а пълно възстановяване се получи след повече от седмица.
Според лекарката, която ме лекува с хомеопатия, това в този момент не е било к-вируса, а оздравителна реакция от лекарството. Т.е. лекарството е изявило симптоми, които в някакъв предишен момент са били потиснати и са тлеели като нещо неизлекувано. Според нея съм получила очистителна реакция, изявила остри симптоми, което е част от излекуването.
Ако тя е права, може да излезе, че съм изкарала к-вируса през лятото. Да, тогава имах два отрицателни теста, но е възможно по време на тестовете вече да съм го била изкарала, но да е останало нещо неизчистено. Като добавим и падането на яхтата и ударът от въжето, служебните притеснения и неизчистените емоционални блокажи от аборта и развода, е станал цял коктейл от симптоми - ту слабост, ту треперене, ту депресия. В добавка, като си помислих, че миастенията се връща и особено като ме вкараха в интензивното отделение, подсъзнанието ми е разпознало ситуацията като вече изживяна и е включило програмата от някога - операция, реанимация, опасност за живота - и е разиграло сценката с някогашните симптоми.
Всичко това е само хипотеза. Но не е невъзможно да съм изкарала нещото още през лятото, без дори да разбера, защото неговите симптоми са били потиснати на фона на притесненията и травмата.

Тези дни изкарах детоксикацията много лесно, беше ми леко и хубаво. Усетих, че олеквам и че ми олеква - и физически, и емоционално. Почувствах се много по-добре. Ще си правя по един разтоварващ ден седмично и детоксикация по пълнолуние и в следващите месеци. Мисля, че това е пътят. :954

Искам да ви пиша още, но ще е по-късно днес, ако успея.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Пускам ви нещо пролетно, момичета. Снимките са от разходка в околностите на Варна, която направих днес с приятна компания. Надявам се да ви донесат слънчево настроение и усмивка.


Изображение

Изображение

Честит празник!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Орхидея
Шампион по спам!
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Сеп 2010, 08:13

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Орхидея »

Привет! :922
Честита Баба Марта и Национален празник /малко на патерици/!
Желая Ви ЗДРАВЕ и добро настроение :) !
Cchery, точно това са и моите симптоми - колежка ми се обади в неделя 28.02., че е положителна, а тя ме кара с автомобила си до работа. По същото време 1 час по-рано се почувствах отпаднала и се обадих на мъжО да вземе антигенен тест, той взел два - и един за него. Моя беше положителен, неговия отрицателен. Следобяда вдигнах температура 38 градуса и започна силна болка в черепа, чак до зъбите... През нощта към 2ч не издържах и пих нурофен, тогава спря и това силно главоболие. Вчера загубих обоняние, отпаднало ми е, нямам сили, шеметно ми е на главата, вие ми се свят като стана. Пия осцилококцинум,парагрип, чай, сироп от черен бъз... Не ми се поглежда компютър, с това дистанционно обучение направо ми е дошло до гуша от компютри.
Иначе - карам докторантура, поканиха ме след като приключих третата си магистратура там. Мъжа ми го махнаха от работа миналата година май месец и реши да се преквалифицира и да ми стане колега - сега е учител по математика :).
Траяна я тресе пубертета яко, но не мога да се оплача от нея. Кати е едно щуро момиче, което очаквам да е с доста бурен пубертет и ако дотогава не съм в климакс и двете заедно преминаваме през такъв период не ми се мисли какво ще става, НО има тоооолкова много време дотогава.
Дано не съм ви отегчила.
Поздрави и чудесен ден на всички! :329
Заключено