РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от DeerE »

Момичетааа, много ми е хубаво. В къщи ми е страхотно. Правя си каквото искам и сме всички заедно.
Али е добре, по цял ден лежи, мисля, че ще мине без усложнения. Сложихме си на открития балкон едни вертикални щори, един колега на мъжът ми ни ги купи преди два дни, постлах си изкуствена трева, изкарах си палмите на терасата и се получи страхотно. Времето в къщи минава много бързо, починах си, не ми липсва лудницата на вън.
Нелка кръстът ми е добре, когато не го товаря. Нещо съм се отпуснала и не правя упражненията, които докторът ми препоръча. Когато се претоваря с повече домакинска работа се обажда. Установих, че трябва да си сменя матрака, спалнята и дивана :221 , за да ми бъде по-удобно. Благодаря ти за обаждането днес. За мен винаги е изключителна чест да говоря с теб.
Деска, радвам се, че се отби тук. Весело изкарване на Банско, сигурна съм, че ще се прибереш много заредена с позитивизъм от там. Пиши по-често. :922
Момичета пожелавам на всяка една от вас светли празници.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Момичета, НЕ съм си боядисала яйцата, НЕ съм замесила козунак, нямам вечеря и имам непростряно пране и куп неизимити чинии. За сметка на това станах в 5:30 ч. и сварих яйца (само 12 от 15 бр. оцеляха, но ние сме само двете с Ани и ще ни стигнат); отидох на Паметника на българо-съветската дружба (има около 370 стъпала) на тренировка, за да я снимам; отидох с приятел на водопад Орлов камък на около 50 км от Варна; заведох Ани на рожден ден и се видях (случайно!) с две познати, разходихме се в Морската градина и пихме кафе, говорихме си. Мисля, че това е по-добрият начин да се прекара деня.

Това по-горе го писах към 20:00 ч. А сега, вече към 22:00 ч. яйцата са боядисани, част от съдовете са измити. Имам планове да замеся козунак и се чудя дали да не ида да снимам покрай някоя църква. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Честит празник, момичета!
Христос воскресе!

Ето какво сътворихме снощи с Ани. :954
Изображение
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ!

В този хубав ден желая всички ние да имаме вяра във възкресението - във всичките му форми. Нека това не е просто една дума, празни прикаки - имаме нужда да вярваме в победата на доброто и справедливото. Не е толкова чуждо. Не е и толкова трудно.

Знаете ли, момичета, снощи влязох във форума и прочетох всички вас.... Тръгнах да пиша и аз, но сме в Пловдив на гости.... и ми стана неудобно да стоя на компа, докато се сервира масата... И така и оставих за днес това. А исках да кажа, че ми стана толкова топло на душата от всичко, което прочетох...... Не от количеството, а от онази форма на простота, в която всяка една от вас е себе си, разсъблечена от обичайната суета на дните и на представата, коята трябва да бъде в другите сфери на общуване..... "Видях" Деси, "попекох се" на терасата с Емката, "затръшнах вратата" на всичко старо с Цвети..... бях мислено на тренировката с Нелката и снимах с нея там някъде на 50 км от Варна, че даже "се и гримирах" с Елисчето :954 .

Понякога толкова много ми тежи да бъда отзивчива, да бъда разбираща, да се притичвам винаги на помощ, да бъда отговорна.... и да създавам образ за себе си като такава, който после сама не искам да разруша.... И като дойда тук се чувствам спокойна и неангажирана с всичко това, и ми е хубаво и с вашите "голи" от наложена суета дни и преживявания. :922 Намирам някаква символика във всичко това с Възкресението и затова и днес го пиша.

Както писах, ние сме в Пловдив - днес ще идем да посетим новооткритата Голяма базилика. Тъкмо с Момчил се уговоряме, че поне едната посока дотам ще вървим пеш - хем да правим крачки, хем да се разходим, хем да имаме време да си говорим... Имам спешна нужда от нещо ново, от промяна на обстановката, на нещата, които правя - еднообразието на последната година ме поставя при условия, в които губя себе си сякаш - ставам инертна, толерантна далеч над необходимото, безразлична.... А тази сутрин със събуждането се усетих, че искам нещо друго.

Нелка, огненият ефект на снимката от нощната църква е страхотен - май-май църквата в полунощ на Великден е всъщност точно това - огън, заряд от надежди, очаквания и предизвествие за най-доброто.

Мили момичета, оставям ви с пожелание да имате хубав неделен, празничен ден... Възкресение е - щом вярата, че това се е случило с Исус е жива толкова много хилядолетия, какво ни струва да подсилим и другата наша вяра - онази, че всичко зависи от нас самите! :329 :329 :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Христос воскресе!
Мир, светлина и любов :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Ванчето »

СВЕТЪЛ ПРАЗНИК, МОМИЧЕТА!
ЗДРАВЕ И БЛАГОДЕНСТВИЕ ЗА ВАС И СЕМЕЙСТВАТА ВИ! :922 :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

ери

Мнение от cvety_rz »

Христос Воскресе! Изобилни благословения за всички!
Нели, страхотен ден си имала и точно такъв трябва и да бъде. Не е необходимо съботата да се прекара пред печката в месене на козунаци и боядисване на яйца. С това не искам да кажа, че е лошо да се прави, но ако не е твоето нещо няма нужда да се насилваш. За мен смисълът на всеки празник е да го усетиш и празнуваш като бъдеш преди всичко себе си, защото всеки един от нас е създаден уникално.
Чери, прекрасен пост. Личи си, че идва от сърцето ти и съм съгласна с всичко, което си написала.
Аз повярвах, че мога да променя нещата, които не харесвам и предприех необходимите крачки. Някои ми казват, че е безумие по време на криза да правя такива промени, но за мен е безумие да живееш живот по начин, който не те удовлетворява.Както е писала Чери вярвам, че всичко зависи от нас самите!
Аз вчера не месих козунаци и не боядисвах яйца. Чистих и хвърлях ненужни неща. Имах такава нужда просто. Като символика на това, което се случва вътре в мен. След това засяхме доматките (това е като символ, че нещо ново се ражда) и след това разпусках като карахме колелета семейно. Така го усещах и така го направих.
Деси, как си изкарвате на Банско?
Ванче, вие как я карате?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Работният ден и работната седмица започват. След малко влизам в час. Имам тооооолкова много работа, но не я свърших през почивните дни, защото... ами, защото те са ПОЧИВНИ. И аз ги използвах по предназначение. :954
Спорна седмица и красива пролет на всички!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Изображение

Слънчево да ви е! :922

Аз съм на работа. Но в офиса е тихо и спокойно, защото голяма част от колегите са си взели отпуска. Чакам един дълъг финансов отчет, който да ми донесе счетоводителката ни, след което ще го сканирам и изпращам по имейл, но засега нямам работа /почти/ и си слушам тиха музика.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cvety_rz »

Нели написа: 05 Май 2021, 07:58 Имам тооооолкова много работа, но не я свърших през почивните дни, защото... ами, защото те са ПОЧИВНИ. И аз ги използвах по предназначение. :954
Спорна седмица и красива пролет на всички!
Точно така, Нели! Ако знаеш само колко празници и почивни дни съм пропуснала все да бързам да работя и накрая като теглих чертата виждам, че не си е струвало, но то човек от главата си пати :plezya se
Аз пък поработвам малко тези дни, но го съчетавам с почивка, приятни неща за правене и не ми тежи. Дори ми е готино ,защото обичам това, което правя. Слушам и една книга "Магията да твориш" на Елизабет Гилбърт, паралелно чета и една книга за бизнеса, че имам да се уча в тази област иииии въобще никак не скучая. Като добавим и красивата природа навън, мога да кажа, че се чувствам прекрасно :954
Деси, хубаво е да има такива спокойни моменти на работа. Наслаждавай им се. Надявам се да си по-добре :923
Останалите момичета пишете по един ред как сте, що сте.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Ванчето »

Привет, слънчеви момичета...! :954
Най-напред искам да ви благодаря сърдечно за това, че въпреки че не съм никак активна тук, вие така и не ме забравяте! Благодаря ви и за "подбутванията" да се появя тук и да пиша! Много сте мили...! :922
На мен днес ми е приповдигнато, защото съпругът ми има рожден ден! Вчера след като обиколих навсякъде, където би могло да се продават торти и не успях да открия това, което търся, днес рано-рано сътворих един шоколадов чийзкейк за повода! За първи път правя, дано е сполучлив! Успях да му взема и хубав подарък, така че днес празнуваме!
Вкъщи сме добре, здрави сме и като цяло нямам от какво да се оплача. Все още "боря" някакви мои си съмнения и противоречия, но осъзнавам, че някои неща не могът да бъдат приети/променени лесно и бързо. Надявам се скоро да "изляза на чисто". Така се получи, че точно когато имах най-голяма нужда да говоря за нещата, които ме тормозят, хората, с които се опитах да споделя, за да чуя друга гледна точка не откликнаха особено и аз се затворих още повече в себе си. Това е и причината да не пиша често тук. Може би имах нужда от това оставане сама със себе си... Може би ще разкажа част от нещата в някой от следващите дни. Днес нямам време за дълги словоизлияния, защото продължавам с подготовката на празника!

Цвети, от все сърце ти желая успех в новото начинание! Когато много силно искаш нещо и не спираш да се бориш за него, в крайна сметка го получаваш! И като за капак - то е дори по-хубаво от очакваното! Дерзай, момиче! Постигни всичко, което желаеш! Много се радвам за теб! :922

Деси, радвам се, че и ти си тук...! :922

Сега ви оставям, пожелавам на всички ви слънчев и прекрасен остатък от деня! :329
Никога не е късно за ново начало!
Заключено