МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Наистина ми е интересно и на мен :lol:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Съвет за мъже: няма нужда да разбирате жените, просто действайте, съветва консултантът по успешни връзки Милена Динкова

Изображение

Получавам много имейли от мъже, който се оплакват, че никога не успяват да разгадаят жените и това ги подлудява. Много от тях питат какво искат жените, защо те правят това или онова, защо реагират едикакси и защо казват едно, а всъщност желаят друго. И така нататък... Немалко мъже са се фиксирали върху идеята, че трябва да научат всичко за жените, преди да имат връзка с някоя от тях. Сигурна съм, че ако имаше врата, на която пише "Красиви жени" и друга с надпис "Лекция за красивите жени", повечето мъже ще се наредят на опашка за лекцията. Разбира се, аз гласувам с две ръце за това ние, всички, да се опитаме да научим повече за противоположния пол. Но едно нещо е да си любопитен и да искаш да откриеш повече информация за жените и съвсем друго е, когато това "иска ми се да знам" се превръща в извинение да не действате. Познавам много мъже, които могат да изрецитират на един дъх "Мъжете са от Марс, жените - от Венера", но имат много малка представа какво трябва да направят тук и сега, за да създадат по-удовлетворяваща връзка с жена. В много отношения ситуацията прилича на това да декорираш стените на затворническата си килия и да си седиш там, чудейки се защо не си щастлив.

През годините на личен и професионален опит открих, че под повърхността на нуждата да разгадаеш нежния пол стои силен страх от жените и от това, което те представляват в съзнанието на мъжа. Този страх от жените може да изглежда глупав и някои представители на силния пол дори не биха си помислили, че това е проблемът. Много малко мъже биха си признали, даже на самите себе си, че се страхуват от жените. Но само помислете: защо самата мисъл да заговорят жена парализира толкова много мъже? И още по-лошо, естествената реакция на жените към мъже, които се страхуват от тях (много се тревожат, че дамите ще ги избягват или отхвърлят), още повече затвърждава страха, че жените притежават властта да придадат ценност или да сравнят със земята личността на мъжа.

Да, жените си имат своя начин да "надушват" страха и да не откликват положително на него. Забележете, казвам, че жените не откликват положително на страха, а не на самата личност на ухажора им.

Древните китайци са смятали, че в света съществуват два вида енергии. Мъжката енергия "Ян", която е динамична, силна, разтърсваща, и женската енергия "Ин", която е мека, с деликатно действие и успокояваща. Някои психологически системи днес приемат, че тези сили съществуват вътре у всеки човек - всеки от нас има качества, които го събуждат и енергизират, и такива, които го карат да забави темпото и да "пипа с меката ръкавица". Моят съвет към мъжете е да спрат да се опитват да разберат жените, а да се опитат да разберат и разгадаят първо себе си. Това, което ви изнервя и плаши, не са "жените", а по-скоро вашата собствена женственост (да, у всеки мъж има и женска страна, както ви намекнах по-горе). Трябва да се докоснете до вашата собствена женска енергия, за да разберете наистина женския манталитет и начин на мислене.

Нека да обясня малко повече какво означава "да сте в досег с вашата женска енергия". За съжаление човек може да е в досег с недоразвитите аспекти на женската природа (да бъде прекалено покорен, вкопчен в близките си, на настроения, отбранителен, тревожен, клюкарски настроен, потиснат, повърхностен, да вини другите за проблемите си, да не поема отговорност за собствените си действия). А може и да развие женската част от себе си и да се свърже с нейните високоразвити характеристики (да се проявява като грижовен, креативен, интуитивен, приемащ, да умее да създава близост и да общува, да показва уважение към чувствата на другите).

Но разбира се, вие трябва да сте в досег и с развитите характеристики на мъжката си енергия. Защото те са тези, които ви карат да действате, да поемате рискове и предизвикателства, да изследвате света наоколо и да го овладявате. Неразвитите качества на мъжката ви природа от друга страна ви правят саркастичен, агресивно търсещ конфронтация, карат ви да искате да спорите, да се противопоставяте, подхранват у вас безпардонност и разрушителност.

Всеки мъж, който иска да е щастлив и уважаван в личния си живот, има нужда да балансира високоразвитите си мъжки и женски качества. Само така той ще преодолее страховете си и ще може да действа, за да създаде онези хубави и вълнуващи отношения с жените, които иначе все му убягват. Моята препоръка е да потърсите онези книги за личностно развитие, които говорят за мъжката и женската страна у всеки човек. Работата със специалист-психолог също ще ви помогне да опознаете себе си и своя вътрешен свят, така че вътрешният свят на другите хора, и в частност жените, да не изглежда вече заплашително неразгадаем.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Зимните дрехи, които са секси според мъжете:

Изображение - Плетена рокля по тялото

Изображение - Пуловери с връзки
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Мъжете разказват защо предпочитат жените над 30 :222

Изображение

"Те знаят много по-добре как да общуват в една връзка"
"Много по-добър секс!"
"О, те определено знаят как да изиграят танца с финес и женственост."
"Винаги съм харесвал в по-възрастните жени тяхната самоувереност, зрялост и самочувствие. Намирам тези качества за доста атрактивни, а те доста често липсват при по-младите момичета."


Изображение

"Годините никога не са играли ключова роля при мен... Излизал съм с жени на моята възраст, много по-млади от мен, както и много по-възрастни. В крайна сметка всичко се свежда до това дали я харесвам и искам да я видя отново."

Изображение

"Те знаят какво искат. При тях има нещо повече от това да стигнеш до края. Така че, ако успееш да покриеш техните изисквания, значи се справяш много добре."
"Имаме сходен опит в живота и сме израстнали в енда култура. А това е малко по-комфортно от другата алтернатива."
"На мнение съм, че жените след 30-годишна възраст са в разцвета на силите си. Полова зрялост, начинът, по който се движат - всичко в тях крещи "жена".


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Цялата класическа музика в жената :329

Автор: Росен Карамфилов
Изображение
05.10.2020

Изображение
Снимка: iStock

С времето все повече разбирам, че жените говорят на свой език. Този език не е вербален. В него няма думи. Той е език на жестовете им, на осанките им, на всяко едно тяхно движение, което поетите биха превърнали в стихотворение, а музикантите – в блус. Това е езикът на мълчанието им, в онези мигове, в които казват всичко само с очи. Очите им може да са влюбени (тогава са най-красиви), може и да са тъжни (тогава е потребна прегръдка), може да са гневни и да ти казват „Махай се!” (със сигурност остани), може и просто да те питат защо си тръгваш.

Изображение

И не само очите! Всяко едно трептение на жената е като цялата класическа музика. Стига да не си глух и да успееш да я чуеш и да ѝ се насладиш! Има толкова много глухи мъже. Глухи в преносен смисъл, разбира се. Такива, на които просто не им пука. Парадоксално – те са най-харесвани и преследвани от нежния пол. Тъй наречените „лоши момчета”.

Ако питате мен – не са никакви лоши момчета, ами са си чисти идиоти. Няма нищо забавно в това да си играеш с едни чупливи като стъкло чувства. Няма нищо геройско в това да разплакваш. Невенднъж съм го твърдял – жената не бива често да плаче, освен ако не е от щастие. Подписвам се под тая максима. Като си толкова мъж – разплачи я от радост. Хайде де! Давай! По-трудно е, нали?

Трудно е, понеже коства сърцатост. Не е като да отбиеш номера с един букет рози за осми март. По-грандиозен банализъм от този здраве му кажи! Един ден в годината носиш цветя, а през останалото време се държиш отвратително и хич не те интересува какво ѝ е. Псевдо. Това е думата. Фикция. Лоша литература. Кофти филм.

Сега ще ти кажа какво е жената:

Тя е ноктюрно от Шопен, което може да приспи всичките ти демони. Тя е годишните времена на Вивалди до безкрайност пак и отново. Тя е чашата с вино, което си наливаш всяка вечер. Тя е солта в гозбата ти.

Забеляза ли я, докато беше облечена в оная красива морскосиня рокля и те милваше? Гола ясно, че си я забелязал, не ми се хвали колко си добър в кревата. Тия съм ги чувал. Не всичко е секс. Има и разни други детайли. Като усмивката ѝ. Тая лунна соната. Тая съвършена полифония от чувства и емоции. Тая природна стихия. Тоя изгрев на изгревите. Тоя нечакан залез... Успя ли да го дочакаш?


Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Мъжете говорят: защо по-младите от тях си падат по по-зрели жени?

След като в началото на 2019 г. Кейт Бекинсейл и Пийт Дейвидсън станаха поредната двойка знаменитости с голяма разлика във възрастта, и то в полза на комика, а през есента на 2020 г. беше разпространена новината за връзката между Хари Стайлс и с десетилетие по-възрастната от него Оливия Уайлд, в общественото пространство отново се заговори за този тип връзки.

Самият Пийт призна, че не разбира „лудият интерес“ към връзката му, а 20-годишната разлика в годините им не ги притеснява. Е, двамата се разделиха след няколко месеца, но пък има и успешни примери като Джейсън Момоа и Лиза Боне, която е с 12 години по-възрастна от съпруга си. Двойката обаче има две деца и продължава да бъде щастлива заедно. И в двата случая обаче отношенията по-голяма жена – по-млад мъж е тема, която си струва да бъде разгледана заради социалната нагласа към подобни връзки.

За разлика от ситуацията по-възрастен мъж – по-млада жена, която се смята за по-приемлива, в обратния случай двойката обикновено си спечелва недоумение, а ние ставаме свидетели на поредния двоен стандарт. В отговор на това писателките Фелиша Брингс и Сюзан Уинтър интервюират над 200 мъже, за да открият какво ги привлича в edna по-голяма от тях жена. Резултатите издават в книгата „По-възрастни жени, по-млади мъже: нови възможности за любов и романтика“.

Признанията, публикувани в уебсайта на американското телевизионно предаване “Today”, представляват преобладаваща част от мненията на мъжете. Някои от тях споделят, че не са търсили по-възрастна от тях жена умишлено, а други посочват конкретни качества на по-зрелите жени, заради които ги предпочитат.

Защо мъжете предпочитат по-зрели жени?

Някои от мъжете, участвали в изследването за книгата „По-възрастни жени, по-млади мъже: нови възможности за любов и романтика“, споделят, че не са се ориентирали умишлено към намирането на по-възрастна от тях жена:

„Не си търсех по-голяма жена, както и Каролина не търсеше по-млад мъж, но това просто се случи. (Тогава аз бях на 39, а тя – на 55.) Връзката ни е изключителна, защото не е основана единствено върху секс, а на доверие, уважение и любов.“ – Паоло, 64 г.

Изображение

„Всъщност, когато я срещнах за първи път, не знаех, че съм привлечен към „по-възрастни“ жени. Знаех, че тя е по-голяма от мен, но нямах представа за разликата във възрастта преди тя да ми каже (което не се случи преди да минат няколко срещи).“ – Нийл, 35 г.

Други осъзнават слабостта си към по-големи от тях жени и причините за това. Edna oт най-често посочваните е зрелостта, опита и чувството за увереност, които по-големите жени притежават.

„Винаги съм имал отношения с по-възрастни жени. Те са наясно със себе си. Имат много повече какво да предложат и търсят разнообразни неща. Не искат само мъже, които да бъдат добри бащи и глави на семейството. По-големите жени могат да бъдат по-палави. Те са по-уравновесени. Що се отнася до нещото, което намирам за привлекателно, това е самата личност. Харесвам увереното отношение, а по-възрастните жени определено имат предимство в тази област.“ – Найджъл, 37

„Когато се запознавам с жена над 30, тя обикновено е много искрена и точна. Знае какво иска от живота, а това улеснява отношенията ти с нея. Виждам много от приятелите си, които имат партньори на своята възраст, и техните проблеми ми се струват нелепи. Често се държат глупаво и незряло. Нямам време за подобно поведение – ето защо харесвам зрели жени.“ – Дан, 24 г.

По-качественият сексуален живот е друго предимство, за което признават мъжете, обвързани с по-зрели жени. Майкъл, на 35, твърди: „Най-хубавият секс в живота ми е бил с по-възрастни жени“, а за преживяванията си с по-зрял партньор Мел, 32, казва: „Научих се как да правя любов с жена“.

На въпроса какво една зряла жена може да предложи повече в сравнение с друга, по-млада, 28-годишният Фред отговаря: „Емоционална стабилност. Иска ли повече питане? В отношенията ми с по-възрастни жени е имало само позитиви. Тя успяваха да намерят в мен неща, които не можех да видя у себе си. А нивото на доверие между нас не можеше да се сравнява с това при най-добрите ми приятели.“

38-годишният Лени опровергава стереотипа за това, че в отношенията си с по-големи жени мъжете търсят майчинска грижа. „Никоя от връзките ми не беше свързана с майчинско обгрижване. И двете жени бяха професионалисти, много съсредоточени върху работата си и изключително уверени. Това ми се струваше много привлекателно“, споделя той.

Но въпреки положителните страни, редица от мъжете участници в проучването споделят и за някои проблеми – като с този с децата. Лени споделя, че последната му връзка е преустановена заради неговото желание да има деца, което липсвало у 43-годишната му приятелка.

Друго предизвикателство за мъжете с по-възрастни партньори е неодобрението и критиките от приятели и колеги, макар и не толкова остри, колкото по-зрелите жени в ситуацията изпитвт. „Мъжете на моята възраст и по-възрастните ревнуваха, че бях с нея. Гледаха ме сякаш притежавах нещо, което те искаха, но нямаха, и реагираха по-силно, защото бях по-млад. А жените на моята възраст не одобряваха връзката“, признава 26-годишният Бари.

При не всички обаче е било така – Патрик, на 34, казва: „Приятели и колеги приемаха решението ми да имам връзка със зряла жена. Уважаваха това между нас, а то беше емоционална връзка с опитен и уравновесен човек. Реакциите на повечето хора бяха положителни. Няма някакво отрицателно отношение или коментари, за които да се сещам. Всъщност много хора искаха съвет от мен и партньора ми.“

И жените го могат! 5 звездни двойки с голяма възрастова разлика в полза на жената:

1. Приянка Чопра и Ник Джонас. Актрисата е с 10 години по-възрастна от Ник Джонас. Сключвайки брак през 2018 г., двамата определено доказаха, че разликата между тях няма значение.

2. Хайди Клум и Том Каулиц. Когато връзката им започна през 2018 г., никой не вярваше, че тя ще издържи дълго, тъй като те имат 16 години разлика. Въпреки това те вдигнаха не една, ами две сватби през 2019 г.

3. Камерън Диас и Бенджи Мадън. Както всички двойки в тази класация и за тази не се очакваше да просъществува дълго, тъй като те имат седем години разлика. Камерън Диас изобщо не е допускала мисълта, че може някога да се омъжи, нито пък да има деца. През 2015 г., едва няколко месеца след началото на връзката им, те вдигнаха сватба в Бевърли Хилс, а през 2020 г. се роди и дъщеря им.

4. Шакира и Жерар Пике. Тази година двамата отпразнуваха десет години от началото на запознанството си. Десет е и тяхната възрастова граница. Пике и Шакира имат две момченца. През януари 2013 г. колумбийката роди първия им син - Милан, а две години по-късно и втория - Саша.

Изображение

5. Лиза Бонет и Джейсън Момоа. Джейсън се влюбва в Лиза, когато е на едва осем години, а тя на 20 години, гледайки я на малкия екран. Връзката им започва през 2005 г., а 12 години по-късно те сключиха брак.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Думите на Айнщайн към Мария Кюри, които всяка жена трябва да чуе :524

Изображение

През декември 2014-та проектът Digital Einstein Papers предоставя онлайн достъп до множество лични писма, документи, дневници и пощенски картички на един от най-влиятелните и известни учени Алберт Айнщайн. А сред приблизително 5000 файла се откроява един, който не може да остави никого равнодушен - писмото до пионерката жена физик Мария Кюри, което е извор на мъдрост за онези наранени души, които трябва да се справят с тежестта на общественото мнение.

Но нека започнем отначало.

Годината е 1911-та. Кандидатурата на Кюри да се присъедини към Френската академия на науките е приета с широко неодобрение. Критиците не крият ненавистта си към родената в Полша чудодейка, която печели Нобелова награда за физика през 1903-та със съпруга си Пиер (преди преждевременната му смърт при катастрофа три години по-късно).

Опитът на Кюри да стане първата жена, приета в престижната Френска академия на науките, е предмет на широк дебат и в пресата. Общественото мнение е, че тя трябва да: а) отстъпи мястото си на по-възрастен и да изчака реда си; б) да остави научните занимания на мъжете или в) да се върне обратно в Полша. Губи с малка разлика от Едуар Бранли, известен с приноса си към безжичната телеграфия. Но жилото от нейното отхвърляне и неблагоприятното медийно отразяване на кандидатурата ѝ са разходка в парка в сравнение с възмущението, последвало разкриването на аферата с нейния по-млад женен сътрудник Пол Ланжвен.

Двамата са работили заедно още преди смъртта на Пиер и комбинацията от споделената им скръб и нещастния брак на Лангевен тласкат вдовицата и нейния помощник към момента, в който двамата решават тайно да наемат апартамент в Париж.

Връзката им не е голяма тайна за съпругата на Лангевен, Жана, и в началото на 1911-та следовател нахлува в парижкото любовно гнездо и събира любовните писма, които двамата пращат помежду си.

И докато Жана заплашва да разобличи аферата им пред обществеността, Кюри и Ланжвен са разделени през по-голямата част от годината, преди да се съберат отново през октомври на конференцията "Солвей" в Брюксел, и то в компанията на учени светила като Айнщайн.

Когато Кюри се завръща у дома в началото на ноември, аферата ѝ е публикувана на първа страница на всички френски таблоиди. Нейните опити да защити честта си и личното си пространство завършват с частичен успех, докато една публикация с отпечатаните ѝ любовни писма не отприщва бурния поток от критики и скандализирани реакции.

Гневните публикации по адрес на Кюри я представят като непочтена жена, рушаща семейства, и позор за цяла Франция, и почти взимат превес пред новината, че тя отново е обявена за носител на Нобелова награда, този път по химия. А Шведската академия се опитва да се измъкне от неприятната ситуация, като я моли да не присъства на церемонията по награждаване през декември.

И така, в един от най-мрачните периоди от живота ѝ, по пощата пристига писмо, адресирано от Алберт Айнщайн - едно искрено и добронамерено обръщение на един блестящ ум към друг.

Изображение

Уважаема госпожо Кюри,

Не ми се смейте, че Ви пиша, без да мога да Ви кажа нещо изключително. Просто съм бесен от начина, по който обществеността в момента се осмелява да се държи с Вас, и смятам за необходимо да дам воля на чувствата си. Убеден съм, че и Вие самата презирате тази сган, която си позволява проява на такова неуважение към Вас в стремежа си да задоволи жаждата си за сензация.

Длъжен съм да ви кажа колко се възхищавам на Вашия интелект, Вашата амбиция и честност и че се считам за късметлия заради възможността да се запознаем лично в Брюксел. Всеки, който не се причислява към тези влечуги, със сигурност е щастлив, че сред нас има такива личности като Вас, както и Ланжвен, истински хора, с които човек се чувства привилегирован да контактува. Ако сганта продължава да се занимава с Вас, просто не ѝ обръщайте внимание, това е работа на влечугите, за които тя създава съдържание.

Отправям най-искрени сърдечни пожелания към Вас, Ланжвен и Перин!

С уважение,
А. Айнщайн

Изображение

Не е ясно какъв е отговорът на получателката, но действията ѝ говорят достатъчно красноречиво.

Мария Кюри присъства на церемонията по връчването на Нобеловата награда, а скандалът постепенно отшумява, след като Ланжвен урежда отношенията със съпругата си в съда.

С Айнщайн остават близки приятели, отиват заедно на почивка с децата си през 1913-та. По-късно тя e сред неговите най-ревностни защитници от антигерманските настроения и го насърчава да продължи да изнася лекции в Париж.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »



Много ми е интересно какво мислите за това видео? :222 Днес попаднах на него "случайно".
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор