МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

Мацки, не се учудвайте, че аз пускам такава тема. Т.к. мъжете, които четат тук са малцинство, а пише един единствен - моят мъж :1062 :1062 , няма за кога да чакам някой да отвори такава тема. А това е най-интересната тема за жените след някои други :221 :221 .

Защо сега я отварям, ами защото прочетох нещо много интересно! Сега го копирам и после ще размишлявам, даже сигурно във друг пост. Авторът е мъж и ако се вярва на това, което стои в информацията в неговия профил е 34 годишен софиянец. Оттук взех текста.

Преди време пуснах постинг, посветен на екзекуциите с камъни в мюсюлманския свят. Не само за моя изненада изникнаха хора, оправдаващи това варварство. Мненията варираха от умереното, че става дума за многовековен обичай, до откровено комплексарското, че така й се падало на прелюбодейката. Благодарение на второто се убедих за кой ли път, че в България живеят много индивиди с така наречения турски манталитет - жената не е човек, а предмет, и е длъжна да се подчинява на мъжа си. Тя няма права, а само задължения.
Не е за вярване, че такива примитивни схващания все още съществуват.
Убийството с камъни наистина е стара традиция, но това ни най-малко не я оправдава. Едно време може да е заемала важно място, само че в съвременния свят определено изглежда абсурдна за всички трезвомислещи хора. Нека да остане в учебниците по история и да не излиза оттам.
Попаднах на коментар, който твърдеше, че жените в мюсюлманския свят също подкрепят споменатия обичай. Дори се прокарваше мнението, че те също мятат камъни. Кои го правят? Възрастни жени, чийто живот така или иначе е пропилян и едничката им мисъл е да не им се случи същото на стари години. Поради тази причина са готови да угодят на мъжа си по абсолютно всякакъв начин, включително като участват в назидателните екзекуции. В противен случай нали се сещате, че ги чака як пердах. Да, но това не е свободен избор, а още по-малко подкрепа.
Цитираха ми американския закон, според който в някои щати наказанието за изневяра варира от десет долара до затвор. Е, и? Знаем, че там има куп закони, съществуващи само на хартия. Никой никога не ги прилага. Говорим за Америка все пак. Там всеки втори изневерява. Защо затворите не са пълни?
Отношението на янките по този въпрос е добър пример как остарял закон просто спира да функционира, нагаждайки се към съвременния свят. Остава само за историята, където му е мястото.
Тук отново ще попитам: защо едни се развиват ежедневно, а други тъпчат на място, щом всички са еднакви? Не обиждам никой, просто искам да намеря отговор, понеже някои наистина са в застой. Има ли обяснение за този неоспорим факт?
Съществуват мнения, според които всеки има право да спазва традициите си, дори когато оказват негативно влияние на околните. Искам да попитам разсъждаващите по този начин: така ли мислите за циганите от Факултето? Те също имат традиции, сред които важно място заема неплащането на сметки. Харесва ли ви да ви цицат заради тях? Не може някои да са по-специални от останалите.
По повод предишната ми публикация един човек пусна няколко постинга, възхваляващи луксозните хотели в арабския свят. Явно е пропуснал важния момент, че говорим за човешки права, а не за архитектура. И така всичко щеше да е наред, ако същият индивид не се беше обявил многократно срещу хората, живеещи на изток и юг от България. Доста често се е изказвал срещу ислямизация, турцизация, 500 години робство и т.н. А сега изведнъж се извърта. Дали вижда противоречието, в което изпада? Едва ли.
Същият многократно е подкрепял малтретирането на жените. И не е единствен. Чувал съм отчайващо комплексарското изказване, че жената трябва да яде бой и без да е съгрешила. Ей така, профилактично, за да си знае мястото. Такъв човек може ли да има претенции за интелигентност?
Коя жена би се съгласила да търпи побоища за закуска и вечеря? Абсолютно никоя. Естествено, че всеки ден ще мисли за изневери и на края ще бие дузпата на съпруга си. Това е нейно право и дори задължение, бих казал. Дълг към нея самата като човешко същество.
После някой ще говори за чалгаризация. Както и да го въртим, чалгаджии в лошия смисъл на думата са именно онези, които подкрепят убийството с камъни. Хора, вие по душа сте мюсюлмани, не го ли разбирате? Няма значение кой университет сте завършили или по кои държави сте скитали. Вашият дух и усет към цивилизацията не са отбелязали нито милиметър напредък. Какво ще ми говорите за Ницше, Фройд или Толстой? От вашата уста тези имена звучат нелепо.
Някои хора опитаха да спорят с мен, опонирайки ми, че всички народи са равни, а в същото време не виждат нищо нередно в това мъжът да малтретира жена си. Ще ми обясните ли що за изчанчена логика ги измъчва? Къде е равенството?
Много пъти зададох въпроса "Ще ти хареса ли, ако те пребият с камъни, защото си изневерил на жена си?" Нито един не отговори, защото така им изнася. Същите любители на камъни коренно ще си променят мнението, ако те самите са с чувал на главата. Не е за вярване, че се налага да го обяснявам. Това е още едно доказателство, че образованието дава диплома, но не и акъл.
Представете си, някои смятат, че с насилие могат да задържат жена. Това се случва в мюсюлманския свят, защото цялата им система е насочена срещу нежния пол. Но как ще стане в България? Никак, понеже е невъзможно. Българките са свободолюбиви и няма да търпят комплексарски изблици на свой гръб. Бият му дузпата и не им пука. Така трябва да бъде, защото побойниците заслужават да са сами. Нека да плачукат - заслужили са го.
Нямам желание точно сега да описвам онези, които бият жени. Само ще спомена, че по правило са абсолютни страхливци. Малтретират нежната си половинка, защото не смеят да се озъбят на мъж, а това им докарва депресия. Ето още една причина да изгубят уважението на съпругата си.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

Нямам желание точно сега да описвам онези, които бият жени. Само ще спомена, че по правило са абсолютни страхливци. Малтретират нежната си половинка, защото не смеят да се озъбят на мъж, а това им докарва депресия. Ето още една причина да изгубят уважението на съпругата си.
Това на мен ми е достатъчно, за да мисля и вярвам твърдо, че преди да сме мъже и жени, ние сме хора, човеци с разум, интелект и ум! Страшно ми е приятно да видя, да прочета, че мъж поставя уважението в отношенията на една двойка на пиедестал!!! И изхождайки от това отношение, разсъждава за връзката, за нещата от живота и гради разбиранията си!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от dexter »

Даже не мога да си представя какво има да се коментира на темата. Убийство с камъни - на жена, на мъж, на животно - ЛОШО, МНОГО ЛОШО, НЕДОПУСТИМО! Край на коментара.
Малтретиране на жена, мъж, дете, животно - УЖАСНО ЛОШО, НЕДОПУСТИМО! Край на коментара!
Не си представям да има други мнения, но явно има - ако се съди по копирания от Чери текст. Аз лично нямам какво друго да кажа, освен, че такива неща са недопустими и според мен никога и никъде не бива да се допускат. Традиция ли? Майната й на традицията, това имам да кажа аз (и да ме прощавате за езика!).
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от baimomchil »

И аз не виждам кво има да му се коментира. Промити мозъци - диваци. Тутанкамона даже много меко го е написал. То реално е имало (а може и още да има) разни канибалски племена. Еми пожелавам на всички ония дето уважавали традициите на арабите да трепят жените с камъни, да идат на гости на канибалите и да вземат дейно участие в ритуалите им :221 .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

Когато я пусках тази тема, видях едни много интересни за мен акценти в постинга на блогъра:

Благодарение на второто се убедих за кой ли път, че в България живеят много индивиди с така наречения турски манталитет - жената не е човек, а предмет, и е длъжна да се подчинява на мъжа си. Тя няма права, а само задължения.
Не е за вярване, че такива примитивни схващания все още съществуват.

Лично аз съм съгласна с това заключение на 100%. Дори мога да посоча мои близки, които разсъждават така: че мястото на жената е в кухнята и тя трябва да се подчинява на мъжа си. И точно затова, когато мъж пише, че е възмутен от подобни "примитивни" схващания, аз се схващам на свой ред :lol: от почуда, че съществуват такива мъже. :)

Съществуват мнения, според които всеки има право да спазва традициите си, дори когато оказват негативно влияние на околните. Искам да попитам разсъждаващите по този начин: така ли мислите за циганите от Факултето? Те също имат традиции, сред които важно място заема неплащането на сметки. Харесва ли ви да ви цицат заради тях? Не може някои да са по-специални от останалите.
А това?!? Отново вадим двойния аршин..... щом не ни засяга лично, традициите трябва да се уважават! Ама когато циганите крадат, сме...... готови да ги бием. Е, малко на думи, ама скачаме срещу тях.

Чувал съм отчайващо комплексарското изказване, че жената трябва да яде бой и без да е съгрешила. Ей така, профилактично, за да си знае мястото. Такъв човек може ли да има претенции за интелигентност?
Коя жена би се съгласила да търпи побоища за закуска и вечеря? Абсолютно никоя. Естествено, че всеки ден ще мисли за изневери и на края ще бие дузпата на съпруга си. Това е нейно право и дори задължение, бих казал. Дълг към нея самата като човешко същество.

Тук се чудя колко от съпрузите на мацките, които пишем тук, биха се съгласили с това, че заслужават развод, ако са посегнали на половинките си?!? Или считат поведението си за виновно и дават право на жена си?!?

Представете си, някои смятат, че с насилие могат да задържат жена.
Мда, представете си.... ми представям си го. Дажеееееее много добре го знам. Макар и не от собствения ми опит.

Нямам желание точно сега да описвам онези, които бият жени. Само ще спомена, че по правило са абсолютни страхливци. Малтретират нежната си половинка, защото не смеят да се озъбят на мъж, а това им докарва депресия.
Да, и аз считам побоищата над жени, психическият тормоз за средство да избиване на комплекси.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Сиренце »

Тези дни са връчили наградата за фотография за 2010 година. Призът е взела южноафриканска журналистка, а снимката е портрет на момиче без нос и уши! Момичето е от Афганистан. На 12 години баща и я продава на талибански лидер. Когато навършва 14, собственика си взема стоката и я обезобразява. Едва ли е направила "нещо лошо", съмнявам се да е изневерила, даже не вярвам и да го е погледнала накриво. Просто онзи е дамгосал стоката си.
Не знам кои и с какви убеждения са хората, които могат да оправдаят подобно нещо, но със сигурност са болни. Друга причина да мислиш дори, че това е редно, моят ум отказва да проумее.
Аз съм противник на това "силните на деня" да се месят във вътрешните работи на която и да е държава, но срещу подобни "обичаи" трябва да се води война по всякакъв начин.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Тези дни са връчили наградата за фотография за 2010 година. Призът е взела южноафриканска журналистка, а снимката е портрет на момиче без нос и уши! Момичето е от Афганистан. На 12 години баща и я продава на талибански лидер. Когато навършва 14, собственика си взема стоката и я обезобразява. Едва ли е направила "нещо лошо", съмнявам се да е изневерила, даже не вярвам и да го е погледнала накриво. Просто онзи е дамгосал стоката си.
Не знам кои и с какви убеждения са хората, които могат да оправдаят подобно нещо, но със сигурност са болни. Друга причина да мислиш дори, че това е редно, моят ум отказва да проумее.
Аз съм противник на това "силните на деня" да се месят във вътрешните работи на която и да е държава, но срещу подобни "обичаи" трябва да се води война по всякакъв начин.
Цони, така както аз бях прочела историята, нещата стоят по следния начин: между рода на момичето и на нейният мъж има кръвна вражда. За да бъде изкупена, родата на момичето я продава на родата на момчето, т.е. ..... оженва я насила. Тя отива да живее при мъжа си още 12 годишна и преживява невероятна мизерия и отношение по-лошо отколкото това към добитъка. Събират сили заедно със сестра й и избягват от тормоза. За съжаление биват намерени. И за назидание, че са избягали, тя е дамгосана...... мъжът й я държи докато брат му й реже носа и ушите й.....................................................................................................................
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Сиренце »

Взможно е да има различни интерпретации, аз слушах историята по радиото, но така или иначе е едно от най-ужасните неща, които съм чувала. Още по ужасно е, че и в т.нар. цивилизован свят има мъже, които си мислят, жените са стока.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от mari_ko »

Сиренце написа:Взможно е да има различни интерпретации, аз слушах историята по радиото, но така или иначе е едно от най-ужасните неща, които съм чувала. Още по ужасно е, че и в т.нар. цивилизован свят има мъже, които си мислят, жените са стока.
Видях и прочетох доста. Но нямам думи. А това се случва системно. Мисля си, че това е бил пътя, по който момичето да се спаси, а може би и не само себе си - направена й е пластична операция, финансирана от благотворителна организация, а тя самата няма да спре да говори и да се бори за правата на тези жени и деца. Страданията и униженията й ще добият някакъв смисъл, ако всичко това даде резултат.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от cchery »

mari_ko написа:
Сиренце написа:Взможно е да има различни интерпретации, аз слушах историята по радиото, но така или иначе е едно от най-ужасните неща, които съм чувала. Още по ужасно е, че и в т.нар. цивилизован свят има мъже, които си мислят, жените са стока.
Видях и прочетох доста. Но нямам думи. А това се случва системно. Мисля си, че това е бил пътя, по който момичето да се спаси, а може би и не само себе си - направена й е пластична операция, финансирана от благотворителна организация, а тя самата няма да спре да говори и да се бори за правата на тези жени и деца. Страданията и униженията й ще добият някакъв смисъл, ако всичко това даде резултат.
Дано, Марико. Аз не съм чела за това, че се е амбицирала да се бори. Само до пластичната операция знам нейната история. Но дано да намери силите, защото трябва да отвърне на тази лошотия.

А аз повдигнах темата, защото ако трябва да бъда честна, в България имат подобно мислене. Няма какво да се залъгваме - много съпрузи унижават, контролират и буквално притежават съпругите си!!!!!! И когато мъж, в случая този блогър, напише такива неща - че всичко опира до уважение, че жената не е продукт, който да бъде притежаван, когато мъж се обяви срещу мъжкареенето...... става ми адски драго. Дано не е само на думи. Опитах се да включа петимата регистрирани мъже в нашия форум в тази тема, ама явно мога да повлияя само на собствения ми мъж :221 :221 :221 .......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЪЖЕ ГОВОРЯТ ЗА ЖЕНИ!

Мнение от Kleo »

Чери, темата ти ми дава НАДЕЖДА и ВЯРА за много неща... :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор