Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата хралупа

Свобода на словото
Заключено
mam4eto31

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от mam4eto31 »

А добър ден :954

Ей, това време ме побърква, все едно е есен :126

Одисеята покрай рожденните дни приключи, сега предстои един в София, но ще бъде съчетан с Икеа и любимият магазин за обувки, така че го очаквам с нетърпение. Да ви кажа, тук не мога да намеря обувки на децата, няма такива картонени боклуци. Скапват ги за дни :1044 от Чехия съм взимала за нас и за тях на ласоцки и не са мърдали, та ссс е моят магазин. Аз едни обувки 2 години не ги свалих през 4-те сезона и нищо, докато песа не ги наръфа :328 ей така ревах, но мин година за РД бяхме там и си намерих същите. Февруари идвахме до София и като видях, че го има този магазин направо се побърках, не че ходим често до София, но ето сега предстои и го чакам с негърпение.

Черитаааа, това с прозорците е ужасно, аз преди Великден реших да я свърша тази работа, а сега след тези порои са по-зле от преди :fan
Бях ти пуснала покана за ФБ, но нещо не ми излизаш, давай да лайквам снимки :524

Декс много готино за Виена, аз преди 3 години видях нейния чар, много ми хареса, макар че бяхме за 6 часа, но успяхме голяма част да видим.

Това лято ни се очертава доста натоварено. Юни смятаме да отскочим до Прага за 2 седмици, мъжо смята да ходим с колата, та малко ми настръхва косата, защото ще сме 6 маймуни, багажи, количка и се чудим дали и песа да не вземем, а той ще е 7-ми, нали е като магаре голямо. Има още време. Юли пък сме канени в Лондон, сега търсим билети, за 5 човека с багаж е доста сложно, но пък никога не сме били там и ни е голяма мечта. Имаме роднини там, а и най-добрата ми приятелка е там, така че ще е голяма веселба. Септември пък Гърция. Уф и мен ме е страх, заради бежанската вълна, но като се сетя за вирусите, с които се прибирахме от нашето черноморие, нещо не ми се рискува. Още декември запазихме, дано се успокоят нещата там.
За пръв път се очертава такова лято, ще има да разказвам.

Ами стига вече съм писала. С малката спахме до късно, сега ще отида да погладя малко, че сутринта каките пак ровиха в прането да търсят клинчета, ама многооооо го мразя това гладене.

П.С. Дани стискам палци с къщата. Поне идва приятната част.

Лек следобед от мен
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Ох, писах стихотворения за госпожите, нали сме абитуриенти :221, скоро не бях писала толкова много, цели три, доволна съм от себе си, все различни ги направих, дано ги харесат

Нали знаете за тази моя страст да пиша пожелания, ако имате нужда приемам поръчки :221, естествено без заплащане

за завършване ми стават най-сърцераздирателни, но и за други поводи се получава, макар че при моите е различно, като не познавам човека е малко по-сложно

Днес не ми се работи особено много, но ще трябва, макар че няма големи драми засега

Вер, ако не ми мине котка път ще участвам в концерта и аз, точно тези хора няма да ме спънат, а пък то има и доста време до 9-ти
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Ванчето »

cchery написа:От 12,30 до сега правих това :988 ....... направо ми се отели вола, бика и бивола... Баси!
Само като чуя за прозорци и лошо ми става... Шефовете ще идват на 8 юни и съответно ме чака усилено лъскане на шефската къща - в това число и ужасно многото прозорци! От цялото чистене и подготвяне те най-много ме изморяват

А сме се хванали и стаята на децата да боядисваме... от има-няма една седмица :lol: :lol: Още не е боядисана... :plezya se

Мони, страхотно лято ви се очертава! Извлечи максимума от тези пътувания за себе си! Мисля, че това е чудесен вариант да излезеш от "дупката" и да дооправите отношенията с половинката :222 ! Много да се забавлявате!

Декс, усетила си спокойствието на Виена казваш :954
Не съм ходила във Виена, но по същия начин мога и аз да опиша живота в Испания - спокойствие! Защо в България не може да се усети същото??? Не очаквам отговор на този въпрос, просто изказвам мислите си... Тъжно ми е.

В тази връзка ще ми позволите ли да ви попитам за мнението ви относно този наболял в последно време въпрос : да имат ли право българите в чужбина да гласуват, или да нямат? Интересно ми е какво мислите по въпроса по принцип.

Чао от мен за сега :329 !
Никога не е късно за ново начало!
mam4eto31

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от mam4eto31 »

:954

Ами, не гладих вчера :1062 каките ме изнудиха да ги взема на обяд и да ги водя в мола, че там имаше представяне на различни храни от България, Мексико, Италия, Венецуела и мн.др.
Взех и една тяхна приятелка, та си спретнаха следобедна закуска :D Бяха много доволни.
Следобед пък нещо ме хванаха лудите, нахоках ги малко, стаите са им подредени, но като видях шкафчетата и чекмеджетата направо подивях. Яко тъпкане е било. Абе все нямат време, но за таблети и телефони намират :126 пак ще ги забранявам. Бях ги забранила за 2 седмици, но те ги бяха забравили за 2 месеца. Пак ще се прибират в шкафа.
Днес пък нещо ме схвана лявата става и куцукам, та сигурно пак ще пропусна гладенето.
В 6 съм на родителска среща на каката. Тя се е справила отлично на всичките матури с пълен брой точки. Сега съм обещала рокля за завършването, та почивните дни ще си правим разходки по магазините.
Приятен и слънчев следобед от мен :923
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,мецанки!!!
Днес учебната година завърши за нас,неофициално,но все пак свърши.Разтоварихме раничката и ми стана някак странно,че не я гласихме за следващ ден.Как бързо лети времето.Тази 1 година просто не я усетих,за Анджи се оказа ден като всеки друг.Тя премина някак много плавно през този период.Нямаше драми с ученето,справяше се с уроцитв без моя помощ(но под зоркия ми поглед :221 )имаше безкрайните си часове за игра на вън и почти никакви ограничения.Бях решила,че ако се справя с материала,аз няма да я насилвам излишно,защото сигурно това е първата,но и последна лесна година.От догодина знам ли какво ще им предложи нашето вездесъщо образование....А и като чувам как тръгват на всякакви уроци от 2 ри клас косата ми се изправя.Толкова ли е страшно????Но само времето ще покаже.Та днес ми е някак трепетно,под лъжичката и в главата и навсякъде....И тайничко си пожелавам да и е все така леко...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Ванчето »

Цвети,
да ти е жива и здрава Калинчето, да расте щастлива и очарователна и никога да не губи своя хъс да отстоява себе си !
:923


[img]http://s32.postimg.org/qb4rzg1qp/image_3f5b84259ab75ce15d7457c0815c55ea551dfdbd48.jpg[/img]


Елис, на теб честита ти завършила първокласничка! Нека винаги се справя толкова добре , колкото до сега! :524
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

:1075 :1102 :1091 :1102 :1075

Цветка, честити 6 годинки на Калинчето!!! Да си ги ползва с кеф и по предназначение :221 :221 , а именно - основно за игра, мечти и полети на въображението!!! :954

:1075 :1102 :1091 :1102 :1075

Поздрав за Калинчето:

[youtube]SAIyxdszzGc[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

И така....... откъде да започна?! То просто..... не знам как да си структурирам поста, че да не е мега дълъг, защото ми се спи.... обаче сън не ме лови :roll: :roll: ..... Честно, това че съм тук пред компа почти в полунощ и не чета, или не спя, е голямото изключение за тази година....

Елисче, първо с вас!!! Радвам се страшно много да прочета твоите вдъхновяващи редове, в които ни описваш голямата си гордост :) - Анджи!!! Да, времето лети и този първи клас, който ви се струваше голяма планина, вече е превален... Тя, по думите ти, се е справила чудесно и хладнокръвно!!! Щом е поставила такова начало, аз силно вярвам, че вече няма какво да я спъне!!!! Бъди до нея и насърчавай всички качества и усилия, които видиш..... и така в края на всяка учебна година, ще сме свидетели на твоите страхотни постинги! :923 Желая ви страхотно лято, изпълнено с приключения, жега и аромат на печена лайка :954 - такъв, какъвто го има само в нашия край, по прашните улици с прорастналите с трева и билки банкети.... :954

Ванче, не ми се мисли какви и колко прозорци те чакат..... щом ще чистиш хасиендата :1062 на баш босовете.... Значи, да ти кажа - радвам се, че не съм на твоето място :oops: , пък ако и да е грозно това мое изказване... пожелавам ти да се справиш с тази работа възможно най-щадящо за теб :922 и да обърнеш сериозно внимание и да насочиш силите и хъса си за детската стая на Гого и Марти! :954

Питаш за мнението ми за гласуването на българите в чужбина. Що се отнася до "българите" в Турция - би могла лесно да се сетиш какво мисля :126 . За останалите... част от вас са поели по нелекия път да се справят на ново и нетипично за тях място. И тази част наистина тъгува за България, за родните места. И все още вярва, че може да направи така, че нещата тук да се променят. Та дори и да има връщане обратно. Останалите...... мисля, че им е все тая. По-точно знаят, че нищо не зависи от тях. А гласуват, защото така по някакъв начин потискат гласа на съвестта или просто, защото това е разнообразие. Имам двама много близки роднини в Англия - кума ми и зълва ми! Кумът ми не ща и да чуе за България - над леглото му е окачено английското знаме. :???: Сестрата на Момчил - видяхме се по Великден и за първи път каза, че вече не ще да се връща обратно в България... и че за нея няма значение дали ще гласува или не.... Мисля, че рано или късно всички губят смисъла от този акт.... Та ние, дето сме тук в Бг, сме го изгубили... какво остава за другите........ :-| :-| :-|

И при все... бидейки всеки ден в действителността, дори и за човек като мен, който е на детокс откъм политика и новини, аз мога да видя, усетя и преценя реалността, в която живея. И дори малко интуитивно, но все пак да направя избор на изборите на някаква обективна и фактологична база.

Монка, разкошно лято ви се очертава!!!! Ако изпълните всичките пътувания, вярвам, че ще си един много щастлив човек! :954 Само не разбрах защо за Чехия ще пътувате 7 човека?!2 Броя ви, броя..... ами заедно с кучо сте 6 :1044 :1044 :221 .

Знаеш ли, наскоро водих този разговор с моя много близка приятелка - "Защо гладиш след всяко пране?!"... Първоначално ми каза, че защото така ѝ е по-лесно, т.к. дрехите са готови за обличане и не губи време за това непосредствено преди училище или работа. После прехвърли топката на факта, че изгладени заемат по-малко място в гардероба.... а накрая каза простичко, че просто така е навикнала..... отчитайки факта, че съботите и неделите за нея, откакто са се родили децата, са пълен кошмар, в който голяма роля играе именно гладенето... Не я попитах защо си го причинява..... Но към теб се обръщам така: и какво от това, че от утре вече няма да гладиш прането?! Какво ще се случи...... Прескочи тази своя лична ограничителна бариера, защото тя е само в мисленето и съзнанието ти.... Както и много други пречки, които всички ние имаме.... Не глади. Цени си времето. Цени и себе си... Гладенето не те прави личността, която си.... ти си най-добрата майка за твоите принцеси не защото гладиш дрехите им, а защото ги обичаш..... :923 Остави гладенето, спечели време за обич! :329

Дани, не искам да ме държи ВО-треската до август...... Само до 29-и май ще е, когато е последния изпит на Коко. И знаеш ли какво - радвам се, че му се вижда края... Повече от всичко на света!!!!

Сподели, ако искаш, стихчетата, които си написала! :954

Декс, планирате ли я Виената вече?!? :lol: ...... Защо така критично за Пратера.... Вярвам, че във всяко нещо има доза красота. Просто не я разбираме на момента. Не знам какво те ограничава във Варна, но моят Коко, който също е на 13-и, ходи и се прибира съвсем сам на тренировки, а те се намират на околовръстното на София. Т.е. той излиза от квартала, за да ходи на майната си. Също така, покрай пробните си изпити, съвсем сам пътува с метрото. Ако влезе да учи в училище, което е в друг квартал, това:
dexter написа: Например племеничките ни, които са на 13, от 2-3 години си обикалят сами с метрото, ходят си на уроци, на зъболекар, на срещи с приятели - сами. Това ми е трудно да си го представя да се случи тук.
ще му е ежедневие..... Бела също сама ходи на школата по английски като за целта пресича отново съвсем сама главната пътна артерия на Младост - бул. "Александър Малинов"... пиша нарочно името на булеварда, защото знам, че в новините "Малинов" твърде дълго е бил хит с неуспешния си ремонт покрай построяването на метрото :lol: :lol - за тези, които следят емисиите.
Kleo написа:Или си викай помощници в лицет{о на домашните
Викнах, Деска, и Момчил буквално се присви от глад още на първата дограма.... и отиде да си купува цаца :1062
Kleo написа:Чери, голям труд, голямо чудо е било при теб днес! :326 Утре е възможно да имаш сериозна МТ :922 Та това си е физическо натоварване, и то в продължение на няколко часа :326
Ниенте :1044 :1044 . ... абсолютно никаква МТ.... предполагам, защото достатъчно дълго тренирам. Аз и умора не почуствах кой знае каква, но виж ДОСАДА - о, Боже.........

И точно заради досадата Цвети,:
cvety_rz написа:.... профилактирай на 6 месеца :221 :221
не бих си го позволила на 6 месеца :1062 :1062

Ами това е, мацки! Искам да завърша и с хубавата новина - от днес си имаме нова кола :lol: . Разбира се, нова за нас..... Иначе е втора употреба. Форд Мондео с двулитров двигател и 145 коня :1062 ... много ми харесва. Успях да си го покарам.... дай, Боже, да е безавариен! :954

Лека нощ!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cvety_rz »

Чери, Ванче, благодаря за поздравите.Калинчето беше много щастлива от подаръците, тортата, пицата и т.н Неща все типични за малките дечица :1062 Но като я гледах сърцето ми се пълнеше с умиление и си пожелах да мога да върна детете в себе си и да мога да усетя и да се насладя на самия момент такъв какъвто е без предразсъдъци.Нещо май с годините нещата поне при мен се изкривиха и съм се убедила, че пълно щастие няма а ми се иска да вярвам в обратното :mrgreen: Но стига лирика и отклонения ....В неделя ще е партито за РД на Калинчето и имам още неща за уреждане.Симчо завърши успешно първи клас.Казвам смело успешно, защото по дефолт всички пътвокласници преминават с отличен, но на изходящите нива там са друга бира.Имаше от 4 до 6, но той е на мама отличника :940
На работа си е лудница, но то не е нещо ново.То при нас това си е нормалното ни състояние вече.В много насоки правим дизайни и постоянно уча нови неща, което ми харесва и май май нещата се понаредиха.Е, има си и скрити подводни камъни, но то ги има навсякъде.
Чери, и аз мразя да чистя стъкла, но виж бай момчил ми даде добра идея да оставя Симо да ги чисти а аз да отида за риба :955
Мони, вълнуващо лято сте си планирали.
Елис, радвам се, че първи клас и при вас е бил успешен.Изкачихме първото стъпало и е ред на второто :954
Ванче, то и твоята не е лека.Викаш началството ще идва.....Аз пък мога да кажа, че лятото поне моят шеф пътува и ми става една идея по- леко.Не, че е лош човека, но друго си е без шеф.А пък така да трябва като теб да се приготвям....като се знам щях много да се притеснявам.Но ти не прави като мен.
Декс, върна ми спомените за Виена.Имахме страхотно време там .
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Черита, честита кола, да си я карате с много радост, да ви заведе на прекрасни места, винаги с лекота :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от dexter »

Добро утро :923 !
Обичам пролетта, особено когато е такива свежо, зелено и алергията ми към полени не се е обаждала от три седмици :221 ! Дано днес да се размине дъжда, Яна и мъжа ми ще ходят на село, надявам се да донесат ягоди и череши :).
Да ви кажа, като стане време за лятната почивка някъде из България и ми е много, ама мног трудно да съм патриот! Снощи окончателно се отказахме от почивка на българското черноморие. Като по-млада съм чувала колко хубаво било в Царево, Синеморец, Резово, та решихме да си потърсим хотел някъде там. Обаче като видях за какви строежи става дума, за какви цени :1215 :1215 , като чух от приятели и познати за липсваща канализация и за фекални води в морето, съпроводени със съответната смрад.... отказахме се. Снощи се ядосах, сега като пиша, пак се ядосвам. Как може да се съсипе така природата, ум не ми го побира :126 . Решихме да направим една седмица планина - може би Боженци, съчетано с Карлово и селцата в Средна гора. А за море ще мислим евентуално в Хърватска - мъжа ми много се е запалил, ще търси да намери нещо подходящо.
Заключено