Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата хралупа

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Момичета, :922 :922 :922 . Днес ми е къде-къде по-леко на душата!!! Благодаря, че ме прочетохте и съпреживяхте с мен!!! :329 У дома положението с вируса вече е овладяно - днес ги няма трагичните физиономии, напомнящи близки срещи със смъртта..... :1139

Дани, и аз бих искала да поразсъждавам за егоизма, защото проявя ли го, ме обзема такова витално чувство на вина, че после с часове не се чувствам добре...... В другото положение, когато се раздавам докрай, видно е - пак не ми е добре! Но и аз не мога да пиша повече сега!!! Що се отнася до Мими - Дани, трябва да... спреш и да я оставиш на мира. Поне привидно. Така че тя самата да почне да се чуди какво се случва. Трябва да внесеш нещо различно в отношенията ви... за да я накараш да излезе извън комфортната си зона, да се разтърси! Не мога да дам много точни съвети, защото и аз си изгризах ноктите тази година, особено към края :221 :221 ..... а накрая Коко така ме оправда, че сега пак си ги гриза, ама поради чувство за вина :oops: :oops: :oops: . Все пак не можем да искаме от децата да бъдат такива, каквито ние сме били навремето. Още повече, че... всичко е различно. Не можем да сравняваме. Децата не са мотивирани почти за нищо, а един вечно дуднеш възрастен може да им подейства по всякакъв друг начин, но не и да се вземат в ръце...

Деска, благодаря ти! :329 Ще помисля върху думите ти за зареждане на душата... трябва да видя как!!!

Цветка, честит РД на Симо-страши! И аз като Деси му желая здраве, още много свои идеи да осъществи и все така да бъде твоето ин, ако ти си ян, или обратно! :954

Момичета, 30.06. - четвъртък ми е идеално, ще вдигна тема за срещата малко по-късно! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

В пълна отклика от състоянието ми по това време вчера, сега се чувствам някак си уравновесена. У дома съм. Сама съм. Чувствам полъха от течението, което става вкъщи, за да не ми е жега. Гледам облаците, надвиснали над Витоша и мечтая дъжд... Чакам Бела да свърши тренировка, Коко да се прибере от гости, Момчил от работа.... и си пиша прословутия документ, заради който изпуших вчера...... и ми е спокойно!!!

А този документ е нещо като бизнес план. То трябва да е бизнес план, но аз нямам нито опита, нито образованието....... а и честно - желанието да изглежда като бизнес план. Но предназначението му е такова - с него трябва да убедим нашите гърци, че си заслужава да вложат пари в това ние с Никола да продължим да работим, но като изменим частично досегашната дейност на фирмата. Досега основно се "прехранвахме" с договора за поддръжка на ИТ оборудване на Алфа банк. Договорът беше на годишна база и банката ни плащаше абонаментна такса на тримесечие за това да сме готови във всеки един момент да отреагираме на какъвто и да било проблем с компютри, монитори и сървъри, в кой да е техен клон в София и страната. Е, Алфа банк вече няма, няма и договор и ние се оказахме в доста неизгодна позиция, защото всичките ни останали клиенти са малки фирми и с тях работим на повикване, а не с абонаментна такса. Досега това ни беше повече от достатъчно, т.к. сме само двама души. Но... след като нямаме доход от Алфа банк, се оказва абсолютно недостатъчно :954 .

С колегата мислихме и решихме, че си заслужава да се пробваме - да намерим поне двама клиенти за абонаментна поддръжка на ИТ оборудване и също така да създадем онлайн магазин за продажба на такова оборудване. Предложихме този си план в 7 стъпки на гърците, а те след 3 седмици казаха, перифразирам, "Опитайте се да ни убедите (главно чрез цифри - вложения, очаквани прогнозни разходи и печалби), че си заслужава да вложим във вашата идея!!!"....... и оттогава се почна едно... ходене по мъките. На всяка малка крачка, която направя в посока да науча какво ни е необходимо за осъществяване на плана ни, изкачат поне по още 3 малки крачки, които трябва да се направят и проучат... И най-лошата част - всичко това трябва да се обмисли, опише и изложи по начин, който звучи убедителен за един грък :221 ..... при това на английски :1210 :1210 :1210 :955 . Е, с това се занимавам в момента....... и затова изпушвам от време на време, че и по-често. :1069
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cvety_rz »

Благодаря за поздравленията :940 Ще ги предам на старши :954
Чери, зарядното гръмна, когато го слагаше да се зарежда.Забранено е ползването му по време на зареждане.
Теб те прегръщам силно :922 и разбирам как се чувтсваш и трябва да ти кажа, че това е нормална реакция.Аз също съм реагирала по подобен начин на подобни ситуации.Така си го усещала и си го споделила.После ти е било по- добре и това си е в реда на нещата до следващия път, когато ще се появи друго нещо, което ще ни изкара извън релси.Важното е, че все пак влизаме :mrgreen: Да сме живи и здрави другото все някак е го наредим :954
Ванче, честито ви завършване и да се насладите на ваканцията на макс.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Ванчето »

Чери, късмет и успех в новите начинания! Сигурна съм, че ще се справите!
Явно 2016 е година на промените... :)
Радвам се, че вече сте по-добре всички вкъщи! :940 Тази ситуация, която ти ни описа вчера , мисля е нормална за повечето семейства: мама винаги е най-силна, всичко може и винаги с всичко се справя! Има един лаф във фейса - мама не е човек - тя е "мама". Прегръдки... :923
cvety_rz написа:Ванче, честито ви завършване и да се насладите на ваканцията на макс.
Благодаря, Цвети!
Такива са и моите планове!
Но още преди дори да сме тръгнали и започвам да се ядосвам... Никак не ми е приятно други хора да правят планове и да разпределят нашето време - нашата ваканция - да ни поставят пред свършен факт и изобщо да не се съобразяват с това какво всъщност искаме ние :126 !!! А отгоре на това се и сърдят след това...! Не разбирам как хора на по 40 години все още не са научили да уважават чуждите решения, съображения и желания!!! Ето с това ми е най-трудно да се с справя в Бг!!! Не знам дали аз съм се променила, но със сигурност не съм ок с тези "отношения"...

Цвети, поздрави на рожденика! Здраве и късмет!
Никога не е късно за ново начало!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Ванче, не се ядосвай, просто много искат да ви видят, прости им и си направи твоя си план, така ще се научат... може би :)

Чери, ще успееш, но пак помисли това ли е, което искаш. Реално ще направите всичко вие. А не можете ли да си го правите и без гърците? Тяхната роля каква ще е, ако не успеете - така или иначе ще ви зарежат, но ако успеете само ще оберат плодовете на труда ви. Знам, че ще вземеш най-правилното решение. Успех
Кога се чакат класиранията? Позабравила съм вече.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Добро утро, момета :lol: :lol: . Петък е и ми е бодро-бодро.... Е, ако и розето снощи беше по-малко, щеше да ми е направо свежо :221 , но пък.... никой не ми беше опрял ножа във врата да го пия... Но за здраве беше. Т.е. поводът беше - за здраве, берекет и късмет.

Днес планирам да завърша сагата "бизнес план" :1062 . Каквото съм направила, направила съм. Едва ли ще е точно план, още по-малко очаквам да е бизнес.... но това е, на което съм способна и имам желание да правя. Дани, като ме питаш, ще ти отговоря..... не е това, което бих искала да правя - онлайн-търговия. От друга страна - с всеки изминал ден през последните 2 седмици откривам и интересната страна на тази работа, на този пазар. Разбира се, когато почнеш да работиш, ще е различно. Но в момента съм доста привлечена от всичките обучения, семинари, представания на нови продукти, които се предлагат на пазара и на които, ако получим зелена светлина, ще трябва да ида. Хем не ми се занимава с това, хем... ако може да ми осигури работа при сегашните условия - да нямам шеф и работно време, което да се следи с хронометър....... мисля, че всички ме разбирате защо толкова много драпам.

Ванче, не се оставяй на никой да ти планира броените дни в България. Една от най-добрите тактики за този случай е.... ти да кажеш на хората - "Еди си кога сме там, ако имате време, ще се радвам да ви видим! Не се ангажирам с обещания, които може и да не изпълним! Решаваме в движение и при възможност!" Знам, че е много трудно да бъдеш толкова прям и краен с близки хора, обаче другият вариант е....... да НЕ бъдеш и тогава идваш тук в мецата и почваш да се оплакваш, както аз го правя за това, че съм мека Мара :1062 :1062 . Лично за себе си, си направих някои изводи и почвам да си ги изпълнявам. Иначе не се издържа.
cvety_rz написа:Чери, зарядното гръмна, когато го слагаше да се зарежда.Забранено е ползването му по време на зареждане.
Цветка, тази част, която си ми пояснила по-горе, някак си съм я изпуснала в предния ти пост :oops: :oops: .... Звучи ми като да е проблем с разклонителя.... Но каквото и да е, и мен би ме раздрусало много сериозно. Дано вече не се сещате за този случай. :923

Оставям ви и почвам да финализирам моите си неща. До после!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Момичета, успях!!! Пуснах прословутия документ днес, в 17.30 часа. Стана 9 страници. Доволна съм от плана, който съставихме за евентуалния ни онлайн магазин за ИТ техника... Но дали ще получим одобрение?!?...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

ЩЕ!!! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Kleo написа:ЩЕ!!! :524
Деска, говорим за инвестиция от порядъка на 25 000 евро за... половин година :???: :???: :???: . Аз лично не съм така убедена, както е твоето бодро "ще" :1062 .

Как сте, хора?!? Ко ме ста?!?! :1062 Ние днес, след излизането на класиранията след 7-и клас, сме в главни роли във Вазовите "Радини вълнения" :1062 :1062 ..... :1062 Но, дет се вика, това да ни е проблемът!!!

Иначе сме здрави, живи. Няма вирус, няма зор вече. Доволна и щастлива съм! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата хралупа :940 :940 :940 Предлагам да сменим името на темата с това, предвид, че навън е лято и жарко слънце грее. Какво ще кажете?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

То с тази активност не си струва да правим нова тема, Деси

Чери, решихте ли? След всичките ми подканяния днес май чакам само с 1 5-ца бележник. Да видиш ти чудо. Но докато видя не вярвам. Тайничко се надявам от септември да е различно, защото не се виждам подканяща още дълго, а и имам още един за подканяне :221

Силве, да ти е честит рожденика и да слуша, ти няма ли да дойдеш на 30?
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено