Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-тема/

Свобода на словото
Публикувай отговор
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от DeerE »

Гостито мина прекрасно за мен. С приятна компания, все едно дали на боб или яйца. :954 За съжаление много кратко, за мен недостатъчно. Но имаше бира и вино :1062
Верка кученцето ви е уникално сладко. Завиждам благородно, тъй като аз и децата искаме и куче и коте, но за съжаление тате не дава. Не знае кой ще се грижи за него когато ни няма. Не, че ходим кой знае къде освен на море един път годишно, но и това е проблем.
Нелка по принцип неправомерно е някой да ти отнеме нещо което ти се полага. Наеми адвокат, но внимателно, има и такива които само ти взимат парите и не работят в твой интерес. Имай в предвид, че е възможен развод неприсъствено, което означава, че теб не са те намерили за да ти връчат книжа, с няколко свидетеля и нещата са факт - разводът е налице, без да се е чула твоята дума - така, че внимавай. Трудното ще мине, не се впрягай. Бъди внимателна, никой няма право да ти отнема нещо неправомерно. Аз съм насреща ако имаш нужда от нещо обади се.
Поздрави на всички.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Нели »

Много ми е хубаво като чета за приятни преживявания - гости, приключения със забавни игри... Хубаво е. :954
При мен има някакво положително развитие или по-скоро изглед за такова, благодарение на Виолета, която не издържа и не само се намеси, а до голяма степен взе нещата в свои ръце. Таткото разбира се ме обвини, че съм я настроила и заяви, че съм "подло и гадно същество" и че досега имал съмнения, но вече се радвал, че се разделяме (!?!?), но все пак започна реално да разговаря какво ще правим, както и върна част от спестяванията ни. Това със съмненията му не го вярвам, а и точно след случилото се аз нямам абсолютно никакви. В момента мисля, че след като се разделим, ще бъде по-добре за всички.
Днес отидох на фризьор и маникюр и мисля утре въобще да не се сещам за него, нали ще съм рожденичка. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Kleo »

Честит Рожден Ден, Нели :923
Чувствай се красива и готина Жена, и браво, че си се погрижила за себе си и настроението си още вчера! :923
Желая ти здраве, щастие, успехи и да сбъдваш мечтите си с лекота! Весело празнуване на празника от мен :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от dexter »

Нели, честит рожден ден :922 ! Пожелавам ти едно ново и щастливо начало, все пак днес е първият ден от остатъка на живота ти :)! Весел празник и нека усмивките да са повече от тревогите :329 :923 !
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от danid »

ЧРД, Нели!

Бъди здрава и се усмихвай, напук на всичко и всички и никога не забравяй, че си една много специална Жена, даряваща красота, любов и доброта и не се примирявай да търпиш около себе си същества, които не го оценяват и не отвръщат поне с частица подобни неща.

Прекрасен празник на теб и момичетата
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cchery »

Честито ти рождение, Нели! :954 Мисля, че точно днес и точно тази година ти се пада именно на рождения ден да си припомниш коя е онази Нели, която е вдишала глътка въздух преди (има-няма) 18 години :1062 . Връщането назад невинаги е лошо и ти го казвам съвсем съзнателно - сега, когато си на ръба на скалата и готова да полетиш напред и само напред! В крайна сметка, скъсай онези въжета на миналото, които така или иначе са прогнили..... Другите винаги ще бъдат здрави за теб, дори и да не си вързана за тях! Весел празник и напред! :) :)

Поздравче :D :

[youtube]aISstbMx-gI[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Сиренце »

Честит рожден ден, Нели!


ЖИВЕЙ, когато имаш всичко
или от всичко си лишен
и късаш думите на срички,
за да не паднеш в техен плен!

ЖИВЕЙ, когато от тревата
орониш първата роса
и търсиш в утрото приятел
на детските си небеса!

ЖИВЕЙ, когато ти се плаче
или до плач си отвратен.
От бели вълци и гризачи,
които ровят в твоя ден!

ЖИВЕЙ, с умората на всеки,
сънувай неговия сън!
И ако всичко си отрекъл,
повикай слънцето отвън.

ЖИВЕЙ, когато те разлюбят
светкавици и ветрове
и нежността започне грубо
метални устни да кове!

ЖИВЕЙ, с гласа и препирните
на малките си дъщери!
Изстинеш ли съвсем, опитай
ледът искра да сътвори!

ЖИВЕЙ, дори да си измамен
от собствената си съдба
и вместо да усетиш рамо,
усещаш нечий нож в гърба.

ЖИВЕЙ за всичко! А когато
животът вече изгори,
вдигни се пак и без остатък
останките му събери.

ЖИВЕЙ и всяка адска жега
с капчукова вода полей!
Дори да ти коват ковчега
живей, приятелю, ЖИВЕЙ!


от известно време ми се въртят тези стихове из главата, но мисля, че днес е момента да ги споделя с теб :1002
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Ванчето »

Честит рожден ден, Нели!
Желая на теб и твоите момичета най-вече здраве, защото това е най-важното, което е нужно, за да се справите с всичко останало! Нека заедно намерите спокойствието и щастието, което заслужавате и никога и по никакъв повод усмивките да не слизат от лицата ви! Имаш най-важната подкрепа в този момент - тяхната и вярвам, че след като премине този труден за вас период живота ви е подготвил красив букет от радости, късмет и хубави моменти!
Весел празник! :923
Последно промяна от Ванчето на 28 Сеп 2016, 18:00, променено общо 1 път.
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Kleo »

Понякога всичко, от което се нуждаем, е малко самота

Кога една жена иска да бъде сама?

Изображение

Прохладна лятна вечер, планина, нощно небе с ярки звезди и много тишина. Няма романтика, защото една жена седи сама под звездния небосклон и мисли за живота. До нея няма никой, тя има само себе си. Тъжно ли е това?

Ако я бяхте попитали преди време, най-вероятно щеше да ви каже, че това звучи адски тъжно, самотно и депресиращо, но сега тази жена ще отвърне, че това е всичко, от което има нужда - малко здравословна самота и лечебна тишина.

Искало ли ви се е от време на време хората да можеха да мълчат повече? Да можеха да мълчат и да успяваха да разбират правилно вашето собствено мълчание? На мен ми се е искало толкова много пъти, защото понякога изреченията са излишни, думите само натоварват и дори сричките и тихите звуци могат да докарат до лудост.

Всичко, от което се нуждаем, за да открием кои сме и какво точно искаме, е да останем за малко насаме. Насаме със себе си, насаме с природата, насаме с Вселената. Никога няма да намерим правилните отговори, ако не намерим първо себе си.

Никой няма да ни допълни и да ни направи съвършени и цели. Никой, освен самите нас. Е, искам да ви кажа от личен опит, че тази задача не е никак лека и няма да лъжа, че да бъдеш насаме със себе си е песен, но е нещо, за което душата ни копнее поне веднъж в живота.

Случвало ли ви се е просто да искате да останете сами? Във всеки един смисъл на тази дума. Сами в стаята, сами в сградата, без партньор, без най-добрия си приятел, без подкрепа, без нещо, което да ви разсейва. Просто вие и плътната тишина около вас. Без някой значим в живота ви, без любов и фойерверки, без непрестанни тревожни мисли.

Когато човек остане толкова сам, че да се чувства оголен до болка, тогава разбира, че в него има нещо повече от тяло, нещо повече от его, нещо повече от желания. Тогава откриваш онзи личен копнеж на душата към щастие, онова малко огънче, което си е лично твое и ще бъде само твое до самия край.

И се научаваш да обичаш и слушаш това малко огънче, защото то сякаш е способно да сгрее целия ти живот. То е в самата сърцевина на съществото ти, то може да пали пожари - надълбоко под кожата, костите, тъканите, клетките, чувствата и мислите. И то се открива едва, когато останеш сам и това усещане ти хареса.

Това огънче си ти - човекът, който не се опитва да впечатли никого, човекът, който си, когато си сам с мислите си или просто лежиш и се радваш на звездите и тишината.

Трябва да се научим да се наслаждаваме на самотата, за да можем да се научим как да не бъдем сами след време и да ценим истински хората, които са до нас. Самотата, спокойствието и тишината не са наказание, те са подарък, който получаваме много, много рядко в този толкова луд свят.

Автор: Вяра Иванова - https://www.edna.bg/avtori/viara-ivanova-82

Вяра Иванова

Редактор и автор на Edna.bg

Спомням си как като малка обикалях из вкъщи с шише в ръка и си представях, че е микрофон. Взимах интервюта от майка ми и най-често я питах какво ще има за обяд. След това се научих да пиша и тефтерът и химикалът станаха неразделна част от мен. Въображението ми постоянно измисляше истории и си ги записвах. Такава съм и до днес - любопитна мечтателка, която обожава да пише и иска да знае какво ще има за обяд, защото не може без вкусна храна!

За връзка с редакцията на Edna.bg, пишете на edna@netinfocompany.bg.
За връзка с Вяра Иванова, пишете на vyara.ivanova@netinfo.bg


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от DeerE »

НЕЛКА ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕН ДЕН. БЪДИ МНОГО ЗДРАВА, БЪДИ ЩАСТЛИВА. ВЕСЕЛ ПРАЗНИК. :922 :922 :922 :1078 :1078 :1078
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cvety_rz »

Нели, Честит Рожден Ден! Пожелавам ти едно ново начало изпълнено с много красиви моменти, свобода, любов и много усмивки! :225 :824 :225
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Публикувай отговор