Коледни подаръци

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Честно казано, ние с Алекс купихме подаръците за Коледа на ... Бъдни вечер сутринта. Отидохме до Илиянци и взехме разни нещица на близките ни. Доста разнообразно се получи обаче... роднините на Хри получиха едни неща, моите роднини - други. Важното е, че всички изглеждаха истински щастливи! А в това е смисълът. Да виждаш радостта. В споделеността. В това да сме заедно. Да играем на семейни игри, 3 броя игри /асоциации, орехи, Диксит/. В постните ястия и традицията на Бъдни вечер, в свещта на масата, в питката с паричката... и в коледната пуйка, сармите, чушките и боба при мама... ей такива неща. Да видя трите си племеннички. Да гушна сестра ми. Да се сгуша в татко. Децата да лудуват и да получат подаръците си. Те да подарят ръчно изработените си картички. Хубави Коледни празници имахме ние - по традиция Бъдни вечер у свекърва ми, Коледа - у майка ми.

Подарихме на роднините на Хри:
- на свеки и мъжа й билети за филма "Бохемска рапсодия" за живота на Фреди Меркюри, останаха очаровани от кино-вечерта;
- на зълва ми 20 лева да си вземе нещо от нас по неин избор, усмихна се широко и каза, че предпочитала така вместо нещо избрано от нас;
- на баба Божка топли зимни чорапи с мотиви коледни свещи, елхичка и клонки, малка иконка на Богородица с младенеца и картичка.
За вечерта занесохме ядков микс, червено вино, натурален сок, свещник със свещ. Домакинята беше сготвила всичко сама и не желаеше помощ с храните. В добавка й дадох нова книга, която не беше чела - "Ти ми беше обещан" - каза, че отдавна не е чела художествена литература и сега тъкмо ще си има роман за четене.

Подарихме на моите роднини:
- на мама много хубави обеци и гривничка, на татко топли зимни чорапи, с картичка;
- на сестра ми комплект дезодорант и парфюм, на мъжа й зимни чорапи пак с мотиви;
- на Стели чорапи и мини парфюмче, на Сиси блузка, на Зори три ританки;
- на леля ми колие и обеци бухали, на братовчедка ми душ-гел-мус и зимни чорапи;
- голяма погача, омесена от мен.

Подарихме на Алекс хубав фотоапарат за училище, ръкавици, чадър, портмоне на футболен отбор. Той получи и много други хубави подаръци от роднините - чаша на футболен отбор, ключодържател на футболен отбор :1069 , суитчер, парфюм, дезодорант за юноши, шапка, пари за харчене... Аз и Хри получихме парфюми, аз - обеци, лак, чорапогащник, блуза, крем за кожа 35+ години... кафе Чибо фемили пакет, чаши, спално бельо, покривка.

Този път се усещаше някакво изобилие и всеки се беше погрижил за всеки. Не само децата получиха дарове, както е било минали години. Реално радостта се четеше на всички лица.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Три месеца до Коледно-Новогодишните празници.
Тази година ще се опитам за ПЪРВИ ПЪТ да сменя тактиката си по пазаруването.
Започвам малко по малко да купувам подходящи коледни подаръчета отсега. Мъничко по мъничко.
Всяка седмица по нещо или когато зърна нещо точно за някого от близките му - вземам му го на момента.
Не чакам до края на ноември, не чакам студа и елхите, не чакам Игнажден или отвратителните реклами по радиото и ТВ.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Коледни подаръци

Мнение от ellis_stoyanova »

Ох,аз не се наемам да пътувам в тези дни.Зима е,не се знае какви изненади готви времето,ама май само аз губя
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Коледни подаръци

Мнение от ellis_stoyanova »

:mrgreen: :mrgreen: Ох,аз не се наемам да пътувам в тези дни.Зима е,не се знае какви изненади готви времето,ама май само аз губя
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Обожавам точно през зимата да съм на СПА - примерно във Велинград - навън студ и мраз, сняг по боровете, а аз - в басейна на открито, с гореща минерална вода - 100% кеф, точно като за Риби като мен :1178 :942 :933 :626 :1103 :925 :1061 :1002 :1143 :1130 :1141

[youtube]hwI7nzulpqo[/youtube]

Глътка живот - Тони Димитрова
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Оферти за Велинград :222

И по-конкретно за къща за гости Пип, в която вече сме били и ни е харесало! :222

Изображение

И хоп! Готово :1216 Резервирана тройна стая за три нощувки, между 2 и 4 януари включително, тоест след НГ 2020 веднага :1216 :1028 Велинград ни зове и ни очаква. А там е и хотел Аура с външния си минерален басейн и през зимата. :524 Щастливо ми е. Само за 117 лева. ИСКА ЛИ НЯКОЙ ЗАЕДНО С НАС ТАМ И ТОГАВА? :922 Останала е още една такава стая май че?

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

След два месеца е Коледа! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Побутвам темичката. Някой вече да е купувал нещо за Коледа? :222 :1163 :1188
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

Все повече обмислям идеята да взема билети за мен и за Хри за концерта на Си Си Кеч и Ди Джей Бобо, който ще се състои на 25 април 2020 година. Това да са Коледните ни подаръци от мен. Нищо, че ще ги ползваме чак догодина :1062 Как мислите? При положение, че Си Си Кеч е любима негова изпълнителка, а аз обичам много Ди Джей Бобо? И аз, и Хри сме деца на 70-те години, тоест сме израснали с диското. Мисля, че идеята си я бива! Билетите вече са пуснати в продажба, в Арена Армеец ще е концертът.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Коледни подаръци

Мнение от Kleo »

40 дни до Рождество Христово :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор