За книгите

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »





Отскоро го следя, малко краен ми идва, но намирам много истина в думите му, за огромно мое съжаление.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »



Пуснете на 15.30 минута и го чуйте. Колко е тъжен!

"... Те остават несловесни. С неразвито въображение. ..."

А на 20-тата минута... О! Какво е преживял той самият.

Чуйте го какъв морал е имал, каква отговорност... И е свързано с пътен инцидент, с неговата кола, пийнал е бил...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

На вълнА Милен Цветков съм, отново, гледам разни видеа с него, които /признавам си чистосърдечно/ бях пропуснала сред толкова огромния информационен поток! ... И пак ми е много тъжно за нелепата му кончина.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Kleo написа: 20 Май 2020, 11:21 На вълнА Милен Цветков съм, отново, гледам разни видеа с него, които /признавам си чистосърдечно/ бях пропуснала сред толкова огромния информационен поток! ... И пак ми е много тъжно за нелепата му кончина.
Така е, Деси, кончината беше абсолютно нелепа.
В този ред на мисли, както и в контекста на масовия, буквално истеричен страх от смъртта, който покрай модерния вирус лепне във въздуха, си мисля, че много хора не осъзнават колко сме близо до смъртта във всеки миг. Не зная дали тук му е мястото като тема, но ще кажа какво мисля:
Всеки ще умре и всички ще умрем, това е ясно. Въпросът тук е дали след нас ще остане празно място, дали ще липсваме. А за да липсваш, първо трябва да присъстваш. За да оставиш празно място, преди това трябва да си го заел - в нечий ум, в нечие сърце, в обществото, в някаква структура (семейство, колектив, род, клуб). За този смисъл и за тези житейски постижения рядко се замисляме, вместо това ходим на работа и купуваме вещи, но... дали не олекваме именно от гледна точка на този вид житейска "тежест"? Memento mori (помни смъртта или помни, че си смъртен), както са казвали древните. Защото само тогава, помнейки, че сме смъртни, имаме шанс да съумеем да живеем. Vita brevis (животът е кратък), нали? А човекът е не само смъртен, понякога той е внезапно смъртен (по Булгаков) - все пак в темата за книгите цитатът от любима книга идва естествено.
Последно промяна от Нели на 20 Май 2020, 17:07, променено общо 1 път.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Да. Благодаря. Че ми отговори. Нели. Прегръдка.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Чета книгата "Попитай мъдреца. 150 притчи за великата тайна на живота", изд. Гнездото, София, 2019 г., съставител: Калина Петрова, много ми харесва, препоръчвам я на всички ви /сборник с притчи е/.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Точно днес стават 120 години от рожението на Екзюпери, Деси! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Нели написа: 29 Юни 2020, 22:55
Точно днес стават 120 години от рожението на Екзюпери, Деси! :954
Да, знам, Нели :922 Аз затова пуснах и тези линкове. Зодия Рак е бил, изобщо не се учудвам.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

https://www.storieslui.com/?fbclid=IwAR ... CaQGKLseDo - промоция на четирите му книги досега
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор