За книгите

Публикувай отговор
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: За книгите

Мнение от ellis_stoyanova »

След йогата,стъпката,която предприех е да си подновя картона към библиотеката.Оказа се,че има страхотни нови книги и общо взето като отида там се вълнувам много-коя книга да взема,от коя да дапочна...Та,днес си избрах
Антъни Уилям-Лечителят медиум
Елчин Сафарли-Ако ти знаеше
Моята практика-на Док
Елиф Шафак -Копелето от Истанбул
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Елисче, любопитно ми е твоето мнение за книгите на Елчин и Елиф. Когато ги прочетеш, ще дойдеш ли тук за отзиви за тях, моля те? Благодаря ти предварително!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: За книгите

Мнение от ellis_stoyanova »

Разбира се,Деси.Да си призная,откраднах заглавията точно от тази тема,за мен няма значения жанра,аз просто трябва да чета.Това ме отпуска.Започнах Шафак,не типично за туркиня изказване,много дръзка.Познавам много турци,които в никой случай не са фанатизирани от религия и обичаи,но винаги съм наблюдавала в тях някаква сдържаност.При Елиф я няма тази сдържаност,самия факт,че е израстнала само с майка и по целия свят,кажи-речи,може би оформя стила и.Нямам наблюдения все още за книгата,само леко ми е хаотична все още,докато опозная персонажите.Между другото-винаги съм мразела началото на книгите,докато не разбера кой какъв,от къде и защо🤣🤣🤣
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

"Любовта на разведената жена" - Събка Дякова-Чехович :524

"Изневерявай" - Таня Иванова :524

"Докато търсех любовта, намерих себе си, а после теб" - Ирина Вълчева-Кръстева :524

Обичам женската /дамската/ проза. Особено от български авторки напоследък.

Горните три ги препрочетох на един дъх, много си ми харесват. Както и тези:

"Дневник на необикновената жена" - Моника Василева :524

"Когато Ина срещна Ян" - Моника Василева :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Днес си спомних за една книга - "На учителя с любов" - автор Е. Р. Брейтуейт. Видях, че я има цялата в Читанка, ето тук - цък! :524

Днес сутринта открих, че Мила Иванова от сайта "Солунска 16" има издадена книга - "Хартиена лодка в открито море" :524 - за повече информация можем да видим ето тук - цък!

Развълнувана съм. Отново допир със стари и нови четива. Още нещо открих днес - "Анализирайте хороскопа си сами" - Иван Станчев :524 Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Готово.
Днес набрах ръкописите си в документ на WORD.
16 страници, формат А4.

Уж са думи, хартия. Уж!
А всъщност е опитът на един човек да опише съдбата си.
Слепешката си съдба.

Мъж, който се довери на мен.
Той да ми диктува, а аз да пиша и лекичко да редактирам и коригирам, при нужда от това.
Почти нямаше нужда.

Готово.
Цецо, от горе виждаш ли своята "Деска"? Виждаш ли ме?
Ти ли си този, който понякога ми напомня да "си захраня Венерката" и да си купя шоколадче?

Чувам те. Знаеш ли? Чувам те. Помня те. Не си забравен!
Свързах се с Тони, с Рали. С жена ти. С друга една твоя позната.
Как е там? Виждаш ли? Рее ли се душата ти волна и свободна?

Питах татко. Ще направим необходимото да издадем книжката ти.
Недовършена. Незавършената книга на Цветан Спасов. За астрология и още нещо...
В малък тираж ще е сигурно. Но не бройката определя стойността й. Нали? За мен е безценна!

Липсваш ми, Цецко. Ти имаше чиста душа, добро сърце, силен дух.
За много неща ти се възхищавах. Дали ти го казах? ... Не помня.
В края на пътя ти се опитах да ти помогна, да те подкрепя. Не можах.

Прости.
Благодаря!
Сбогом...

от Десислава,
05.10.2020,
София
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Припомням си тези дни книгите на Лари Уингет:

"Не бъди идиот! Не се прецаквай сам! Защо сами проваляме живота си и как да спрем да го правим?", изд. Гнездото, София, 2017 г.

"Спри да хленчиш! Размърдай си задника! Тук е истината за твоя живот. Тя ще изплющи и ще те стресне. Боли, но ... има ефект.", изд. Кръгозор, София, 2007 г.

Той е автор и на книгата "Детето ти е страхотно! Ти не ставаш!", но нея още не съм я чела.

Определено ми пасва неговия хард-стил.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Изображение

Чета я в момента. Добър научен труд. Говори за хормоните допамин, тестостерон, окситоцин и серотонин, както и за ендорфините, и за тяхното значение в ежедневния ни живот, в здравословното ни и психичното ни състояние, и в любовните/брачните взаимоотношения. Препоръчвам книжката, взета е от Хеликон.

Книгата спада към книгите Психология на ежедневието, научно-популярна е, изобилства от практически примери, съвети и напътствия. Авторът Джон Грей пише за важността на хранителния режим и на редовните физически упражнения за регулиране на хормоналните равнища в организма ни. Това е авторът на книгите от поредицата за Марс и Венера, като първата книга е бестселърът "Мъжете са от Марс, жените - от Венера".
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Когато излязох от болницата през август, получих като подарък "Болестта като път" от едно от момичетата, с които съм се запознала тук. А още не можех да чета заради проблемите с очите и с концентрацията. После още две от момичета във форума ми изпратиха книга.
Сега имам три книги, всяка от които по някакъв начин точно прицелена като тематика в мен и в това да ми помогне. А това значи много, защото показва колко сме се допуснали една до друга, опознали сме се и сме се сближили. Защото имаме нужда от хора, от човешки контакт.
Чета бавно. Но чета. И вашите книги помагат.
Благодаря, че ви има!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Попаднах на интересен автор - Ерик Уайнър. Много лесно се чете, много приятен стил, а и темите са интересни.
ТУК има списък на книгите му, издадени на български.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор