На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Подфорум за нещата, които готвим всеки ден
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Грахчето с гърдичките ми прозвуча много вкусно, ммм :)
Браво на Момчил за ентусиазма да готви той, това е прекрасно.
Че защо да чувстваш угризение заради дюнерите? Дюнерът всъщност си е чудесна храна.
При мен днес - аз и Хри хапнахме по банан с билков чай сутринта, после той яде сандвичи, аз пропуснах.
Алекс като се върна от училище доизяде вчерашната манджа тиквички с ориз, а аз му направих компания с филийка с лютеница и кашкавал.
За довечера приготвих картофи на фурна. Ще направя и една салатка домати и краставици, докато има още на пазара. И това е. Който иска, да си добавя сиренце и кашкавалче, има и кисело мляко, и хляб, гладни хора няма да останат.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

Нямам угризения за храната,обичам да си хапвам
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от ellis_stoyanova »

За днес боб с пушено месо,ама аз май няма да го ям,че нещо "солен "ми излезе🤐🤐🤐
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа: 23 Окт 2020, 21:11 За днес боб с пушено месо,ама аз май няма да го ям,че нещо "солен "ми излезе🤐🤐🤐
И от мен боб за тази вечер..... дано да не е и у нас боба на раздора..... :cry: :cry: :cry:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Вчера вечерта за първи път сготвих пуешки бутчета на фурна. Станаха много вкусни. Единствено си мислех, че имат повече месце, а то кокалът е доста голям.
Овалях ги в олио, сол и подправки. Сложих ги в плик от фолио. Върху тавата - хартия за печене, намазана с олио и полята с чаша вода. Отгоре бутчетата в плика. 45 минути на предварително загрята на 200 градуса фурна. След това още 30 минути, да се запекат отгоре с коричката, без фолиото вече.
Изядохме ги с пълнозърнест хляб и салата от домати и краставици. Вие какво готвихте снощи или какво ще приготвите днес? :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Снощи - вратни пържолки, салата от домати и краставици, за десерт - бадеми в карамелено тирамису :) А вие?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Изображение

Вчера вечерта на гости ни дойде гаджето на Алекс. Сготвих картофки със свинско, лук, морков и домат на фурна, и салата от репички, марулки, домати и краставички.

Много хубаво си изкарахме, девойката много ме кефи! :1209 :1209 :1209
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Снощи - китайско. Щото бях до късно на работа. А Хри и Алекс не бяха сготвили нищо.
Взех пролетни ролца, питка с праз и три вида месо със зеленчуци върху бял ориз.
Точно за тримата стигна, 16.50 лв., от Китайския ресторант Двата лъва при Женския пазар.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Мусака от тиквички, кайма, ориз, лук, морков, домат, мазнина, сол, подправки и вода :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Пресни картофки с беконче и копър на фурна. Сирене-крема на Василева.
Пълнозърнест хляб. Салата "Снежанка". Домашна лютеница. Кисело мляко.
Бира-кенче "Пиринско". Десерт нямаме никакъв засега, като се замислих.
Ако не ме домързи, може да направя няколко палачинки, имаме течен шоколад.
Вечерята ни ще бъде късно, защото Хри е втора смяна на работа, а Алекс е на тренировки след училище.
И двамата ще дойдат след 20.30 ч., а Алекс - дори към 22 часа чак.
Така че досега си почивах след моята работа, но ще имам време да сготвя вечерята. А вие? :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: На гости в кухнята на работещата домакиня :)))

Мнение от Kleo »

Днес ще приготвям спагети с доматен сок, кашкавал, сирене и кайма. Ще добавя малко подправки. И много любов, и готово. П.П. Чухме се с Есмо - ще взема от Китайския наблизо и две порции пролетни ролца.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор