Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

За съжаление аз пък не тренирам нищо.
Замислям се все повече за народни танци, самостоятелно да ходя в група.
Или двамата с Есмо да ходим заедно на плуване някъде, но не зная още къде точно.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

В неделя тичах малко над 11 километра. За първи път такава голяма дистанция от доста време насам.... Беше ми много хубаво. Дори не успях да се уморя.

Харесват ми и новите тренировки на Руми Илиева - някак си за първи път нейна програма не я усещам кога минава и заминава и нищо не ми тежи. Да не говорим, че нямам мускулна треска. Виждам коремът как се прибира, виждам и ръцете как се стягат....., дупето се повдига. Изобщо приятно е, когато съм се трудила, да има резултати.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Поздравления от мен, Ани!
Така ти се радвам!
Отстрани.
А аз нищичко не правя за тялото си откъм движение и тренировки.
Мързи ме. Безотговорна съм. Зная го.
Не желая да се оправдавам.
Отново съм зациклила в дълъг период на нищоправене... /за спортуване говоря/
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Вчера изчитах 12 км...., а излязох уж с надеждата да направя 10 - усещах се в неособено добра кондиция след посрещането на новото Божоле от предната вечер :221 :221 :221 . Но... то с тичането идва апетитът - разтичах се, беше слънчево, но не топло, хладно, но не студено.... И тичах, тичах... имах сили, имах желание, бях загубила представа къде съм.... Много добре ми се отразиха.

Тази седмица възобнових и тренировките си с Руми. Не очаквам новата ѝ програма, по която тренирам, да има ефектът, който се описва от самата Руми и другите потребителки, но усещането, че правя нещо за себе си и тялото ми, най-добре мога да опиша с думата УДОВЛЕТВОРЕНИ :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Започнах 2022 година с едни прекрасно изтичани и зареждащи 5 км в парка до нас. Рядко напоследък ми се случва да не изпитвам умора при бягане, както беше днес. И предвид факта, че си легнах в 5 сутринта :1209 .

Пожелавам си много успешна спортна година - бягане и тренировки за цяло тяло... и да направя поне 1 полумаратон на вдъхновяващо място, така че да имам удоволствието да правя 2 от любимите си неща - бягане и снимане :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Да ти бъде!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Бягаш ли? Снимаш ли? :954 2022 тече с пълен мах :fan Тичаш ли на воля? Тренираш ли редовно? Побуууут, Ани! :524 :326

Влизам да отчета промяна при мен - плащам си карта Мултиспорт, считано от 1 май 2022 година. Водя се придружител на леля /от БАН/.

Така като давам едни 60 лева месечно за различни видове практики /йога, медитация, танци, плуване и др./, съм много по-мотивирана.

Спортувам малко по-често вече. Добре че леля ми предложи, а аз приех, това с картата. Утре ще съм на Run2together, тичане 5 км.

А тази вечер, веднага след работа, съм на Ин Йога :1216 :222 Радвам се, защото я открих навреме, тоест днес, преди обяд още.

Давам линк към практиката в Мандала, ако някоя от вас също прояви интерес към нея, а ще се радвам и да побягаме заедно утре.

Ин Йога в център Мандала в София - цък
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Минавам да се разпиша тук, защото при мен настъпиха някои промени с тренировъчния план. Всъщност към обичайното ми тичане, започвайки да живея в Берн, добавих каране на колело и плуване в реката. И ако колелото е вече сериозно, то плуването на този етап е по-скоро кеф в реката. Но е въпрос на време да почна да плувам поне 2 пъти в седмицата в обществените басейни тук, които са безлатни и напълно достъпни.

Трябва да призная, че в един момент - в края на юни бях стигнала до доста лоша физическа форма. Или най-вече психо-емоционална - тежеше ми дори мисълта, че трбява да изляза да бягам. А самото тичане не ме обременяваше..., но докато се наканя да се облека и изляза. И съответно тичах бавно и непродуктивно....... и нямах и желание за каквото и да било повече.

Сега съм си навила да се включа в Просеко рън :221 в северна Италия - около гр. Валдобиадене, който се води неофициалната столица на просекото, и за целта си свалих тренировъчен план за влизане във форма за полумаратон. Този план включва 11-седмична подготовка и в момента съм на първата седмица. Не ми е тежко - даже...... се чувствам доста добре като някой ми казва какво да правя :955 . Програмата е свалена от платформата COROS - това е марката на моя смартчасовник и там има огромна база данни с всякакви тренировки. Заредила съм си я на часовника и като изляза да тичам, той си ми подава инфо какво да изпълнявам.

Що се отнася до карането на колело - признавам си, че с тази дейност бях изляза отвсякъде от форма.... Всеки един баир ми беше ад под небето..... чувствах си бедрата смазани. Все още не съм излязла от фазата "много ми е трудно", но това, че всеки ден карам, вече се отразява благотворно. Разбира се - много важна част от това е и профилактиката на колелото ми, която трябва да му направя - почистване на верига, смазване на зъбните колела, смяна на гумите.... Смятам, че всичко това ще се отрази и до един месец ще карам с още по-голям кеф.

Иначе самото каране на колело не го правя по график, т.е. всеки ден колко да измина. По-скоро до всичко, което имам да върша из града, стигам с колело. Вчера примерно минах 8 км по този начин. Всъщност това има и доста благ икономически ефект, защото не плащам за ГТ (градски транспорт) или пък не пълня дизел, за да търкалям с колата. А и..... най-важното - чувствам се част от местната общност - тук карането на колело е МАСОВО!!! Зиме, лете, в дъжд и сняг. Инфраструктурата е пригодена и за колоездачи, а там, където няма възможност да се добавят ленти, колелетата са на уличното платно, плътно до бордюрите и шофьорите ги зачитат за пълноправни участници в уличното движение. Никой на никого не се ядосва, че пречи, че е бавен или че трябва да даде предимство на колоездач.
Kleo написа: 27 Май 2022, 11:30 Влизам да отчета промяна при мен - плащам си карта Мултиспорт, считано от 1 май 2022 година. Водя се придружител на леля /от БАН/.
Деси, ти продължаваш ли със спорта през Мултиспорт? :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Да, Ани, продължавам.
В момента се целя да започна по-ЧЕСТО да посещавам практики.
И то по-разнообразни.

Открих това:

Басейн Северен Плаж

Някоя от вас да е посещавал това място през лятото - открит басейн?

:954 :954 :954 :954 :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа: 05 Авг 2022, 14:53 В момента се целя да започна по-ЧЕСТО да посещавам практики.
Какви практики по-точно? И на какво ходиш всъщност в момента? :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Днес изтичах 11 километра... Само още 10 и съм готова за Просеко рък в Италия през декември :221 .

Майтапът настрана, но много, много отдавна не бях тичала повече от 6-7 километра. Откакто съм в Берн имам вече 4 тичания от по 10+ км.... Така се бях отпуснала по едно време, че си мислех, че вече не мога да тичам дълги дистанции. И ме мързеше. И мотивация нямах. Но с днешна дата се чувствам съвсем различно и съм щастлива :954 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор