Силата на Позитивното Мислене

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Cheva »

Видях темата, още когато я пусна, но нямах възможност да пиша.
Казвам го, за да знаеш, че и да няма постове, има четящи. :222
Съжалявам ,че ви нарушавам интимността с Вер , но дойде ред и аз да се включа. :plezya se
Milenita Bonita написа: Точно сега,в този момент от живота ми съм в етап на промени и ту се чувствам добре,ту се отчайвам.Иска ми се да сменя професията си и най-накрая да започна да правя нещо,което ми харесва,нещо което желая от душа и сърце,но това не е никак лесно.Опитвам се да бъда позитивна и постоянно да чета вдъхновяващи мисли и цитати или истории.Точно за това ви моля за помощ.Помогнете ми като ми разкажете как сте променили нещо в живота си,като сте променили нагласата и мисленето си или пък знаете за подобна случка,която се е случила на ваш близък,познат.Изобщо как и кога започнахте да променяте начина си на мислене.Колко силно вярвате в позитивното мислене?Надявам се поне някой да отговори!
Само четене няма да свърши работа, иска се и действие.
Аз бих ти казала "опитай", но не сляпо.
Щом имаш цел - тръгни към нея, слушайки сърцето си, то знае най-добре (другите определения на визшия орган са "вътрешен глас", "шесто чувство" и т.н.... :) ).
В момента се сещам, че имах едно тефтерче, в което си записвах такива крилати фрази и цитати, обаче към днешна дата май не знам къде е ... :???:

Аз съм рационален човек, така и поглеждам на света.
Увличам се от философията. В гимназията имах много добра учителка и много неща научих,
с времето поизбледняха някои и все се каня да си опресня знанията....и така до днес. :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Milenita Bonita

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Milenita Bonita »

Cheva написа:Видях темата, още когато я пусна, но нямах възможност да пиша.
Казвам го, за да знаеш, че и да няма постове, има четящи. :222
Съжалявам ,че ви нарушавам интимността с Вер , но дойде ред и аз да се включа. :plezya se
Milenita Bonita написа: Точно сега,в този момент от живота ми съм в етап на промени и ту се чувствам добре,ту се отчайвам.Иска ми се да сменя професията си и най-накрая да започна да правя нещо,което ми харесва,нещо което желая от душа и сърце,но това не е никак лесно.Опитвам се да бъда позитивна и постоянно да чета вдъхновяващи мисли и цитати или истории.Точно за това ви моля за помощ.Помогнете ми като ми разкажете как сте променили нещо в живота си,като сте променили нагласата и мисленето си или пък знаете за подобна случка,която се е случила на ваш близък,познат.Изобщо как и кога започнахте да променяте начина си на мислене.Колко силно вярвате в позитивното мислене?Надявам се поне някой да отговори!
Само четене няма да свърши работа, иска се и действие.
Аз бих ти казала "опитай", но не сляпо.
Щом имаш цел - тръгни към нея, слушайки сърцето си, то знае най-добре (другите определения на визшия орган са "вътрешен глас", "шесто чувство" и т.н.... :) ).
В момента се сещам, че имах едно тефтерче, в което си записвах такива крилати фрази и цитати, обаче към днешна дата май не знам къде е ... :???:

Аз съм рационален човек, така и поглеждам на света.
Увличам се от философията. В гимназията имах много добра учителка и много неща научих,
с времето поизбледняха някои и все се каня да си опресня знанията....и така до днес. :)
Чева!!!!! :954
Много се радвам,че се включваш!Да,много ми е приятно да си пиша с Вер и се надявам тя да не спира да пише и цитира тук,но определено съм отворена и за още и още мнения по въпроса!!!
Знам за какво ми говориш и отдавна се опитвам да тръгна към целта си,но в моя случай определено се иска и доза късмет наред с всичко останало.За това си мисля,че всичко ще се получи,когато му дойде времето,аз само трябва да чакам търпеливо,а междувременно мога да събирам мъдрост и позитивизъм,за да съм готова да послещна всичко,което ми готви съдбата.Вътрешно в себе си съм уверена,че ще постигна целите си и този път,защото колкото и трудно да ми е било,много пъти съм успявала.Толкова хора вярват в мен,аз сякъш съм най-голямия си критик и това е време да се промени!!

Много ви благодаря за подкрепата момичета!!!Чудесно е някой да ти подъде ръка в труден момент!! :225
И Чева,може би сега му е времето да се завърнеш към хобито си от гимназията!Аз също много харесвах философията тогава,и до сега е така. :razz:
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Cheva »

Осъзнат тласък в мотивацията, в последните години ми дойде,
след като препрочетох "На изток от Рая" на Дж. Стайнбек.
Велика книга!

Първият език, на който е написана Библията е староеврейски.
В преводите, в по-късните години на отделните езици, се оказва, че има промени,
които изменят и посланията на Всевишния. Именно това изяснява автора.

Става дума за прочутия израз "ти можеш".
Та така .....в четвърта глава на Битието, в 16 стих, в превода на английски ( известен като "версията на крал Джеймс" ), след като Каин убива Авел, Господ го пита защо е разгневен с думите " Нямаше ли да те приемат, ако беше постъпил добре? Но ако не си постъпил добре, грях ще легне на твоя праг и ще иска да вървиш по волята му, но ти трябва да го победиш" Съмнителната дума е "ти трябва" , "защото звучи като обещание, че Каин ще надвие греха".
В Американската стандартна Библия( официалният превод на авторизираната версия) се оказва, че пасажът е отново изменен и гласи "Победи го!'.
Разликата е огромна, "защото вече не става въпрос за обещание, а за заповед".
И понеже разминаванията са смислови, търсенето на истината логично се връща към първоизточника - староеврейския. А там пише "тимшел" - "ти можеш", което вече предлага избор.
"Съществено е всяко писано слово, което е повлияло на мисленето и на живота на безброй хора. Съществуват милиони, в различни секти и църкви, които приемат заповедта "Победи го!" и поставят тежестта върху подчинението. Милиони повече са онези, които чувствуват предопределението в "ти трябва". Нищо, каквото и да правят, не може да отмени онова, което ще стане. Но "ти можеш"! Ехе, това прави човека голям, приравнява го с боговете, защото в слабостта си, в своята низост и с убийството на брата си, той пак притежава великия избор. Той може да си избере път, да го извърви в борбата и да победи."

П.С. В превода на Български пише "владей над него" . т.е "Победи го!"......
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Milenita Bonita

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Milenita Bonita »

Cheva написа:Осъзнат тласък в мотивацията, в последните години ми дойде,
след като препрочетох "На изток от Рая" на Дж. Стайнбек.
Велика книга!
Чева,Благодаря ти за този откъс.Трябваше да го прочета няколко пъти за да вникна в смисъла му.
Честно да си призная не съм чела Стайнбек,но със сигурност ще го направя,обещавам.
Разрових се малко обаче,за да не изглеждам по-руса от колкото съм :1068 и си избрах няколко цитата от ''На изток от рая'',които ми харесаха:


■„С цялата си несигурност, в едно съм сигурен: под горния пласт на своята слабохарактерност хората искат да бъдат добри и да ги обичат. Повечето пороци практически са опит да стигнат по най-късия път до обичта. Стигне ли човек до смъртта, нищо, че е бил може би способен, с влияние, гениален, умира ли необичан, животът му положително изглежда провал, а самата смърт – смразяващ ужас. И ми се струва, че ако вие или аз трябва да избираме между два пътя на мисълта и действието, длъжни сме да помним, че ще умрем, следователно нека се опитаме да живеем така, че нашата смърт да не носи облекчение на света.
Една единствена приказка. Всички романи и стихове са изградени на неспирния конфликт между доброто и злото у нас. И ми хрумва, че докато злото трябва постоянно да се оплодява, доброто, добродетелите са безсмъртни. Порокът вечно се прикрива с нов, привлекателен и жизнен лик, докато добродетелите, за разлика от всичко друго на света, са вековни.“
■„…Много е лесно от ленност и слабост да се хвърлиш в скута на божеството и да кажеш: „Нищо не можах да сторя, така било писано!“ Помислете обаче за величието на избора! Тъкмо той прави човека човек. Котката няма избор, пчелата е длъжна да прави мед. В това няма нищо свято. Знаете ли, тия старци, които неусетно се носеха към смъртта, сега са много любопитни да умрат.“
■„… За едно дете няма по-голям ужас от това да не го обичат, да го отблъснеш е за него пъкълът, от който трепери. И, струва ми се, в по-голяма или по-малка степен такова отблъскване е изпитал всеки. С отритването идва гневът и за отмъщение, че си бил отритнат, гневът ражда престъпление, а престъплението довежда вината – такава е историята на човечеството. Мисля, че ако можехме да ликвидираме отблъскването, човекът щеше да бъде друг. Може би шантавите щяха да са по-малко. Дълбоко съм убеден, че и затворите щяха да са по-малко. Но всичко е там, в началото. Дете на което отказват обичта, към която се стреми, ритва котката и притулва тайната си вина; друго открадва, дано златото го направи обичано; трето тръгва да покорява света. И винаги тази вина, отмъщението и нова вина! Човекът е едничкото животно, което притежава вина!“


Този последния цитат е толкова верен!
Вер,къде си мила?!! :954 Разцъвтялото цвете ти праща много положителна енергия!!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Cheva »

Един професионален мотиватор - Уили Джоли.
Той е автор и водещ на радиопредаването "Чудната минута на мотивацията" известно в САЩ.
В допълнение към бакалавърската степен по психология, социология и теология,
той е и талантлив джаз музикант. Основател е на компания, чиято основна цел е мотивация,
чрез вдъхновение, забавление и информация.
Книгата е "Минута да промениш живота си" . :)

Чудната минута!
  • "Трябва да имаме предвид, че както цонтовете правят долар, така и минутите образуват час.
    Разликата е в това, че ако захвърлите центовете, все още ще имате възможност да
    спечелите други - толкова, колкото искате. Но с вашето време не е така.
    Вашето време на тази земя е ограничено, както и броят на минутите, които ще изживеете.
    Следователно трябва да цените времето, да цените минутите, които правят часовете,
    които правят дните, които правят месеците и накарвя правят годините. Веднъж загубена
    тази минута не може да бъде върната. Това, което правите с вашите минути, в края на
    крайщата определя какво правите с живота си!"

    "Тайната на успеха не е във времето, с което разполагате,
    тъй като всички имаме само двадесет и четири часа...
    - тайната е в това, какво правите с времето, с което разполагате!"
За да извършиш невероятното, трябва да мечтаеш за невъзможното!
  • Мечтата - въображение

    "...тип мечта, формулирана от Д-р Мартин Лутър Кинг - младши: мечтата на въображението.
    Да видиш нещата като възможност, когато още не са реалност. Ние сме способни на невероятни неща,
    ако позволим на мисълта да полети, ако можем да отстраним оковите, които ни ограничават.
    Ако се спрете и се огледате около себе си, всичко, което ще видите, първоначално е създадено
    в нечие въображение. Радиото..., дрехите, които носите, телефонът, по който говорите....
    Тези неща не са съществували преди 1000 години, но благодарение не нечие въображение
    съществуват днес. Вие също можете да използвате въображението си, за да извършите велики неща.
    Опитайте....ще ви хареса!"

    Разумът е чудо, използвайте го!

    "Всички знаем как да възпроизведем миналото, но малцина знаят как да виждат в бъдещето
    и да превърнат тези мечти в реалност. Ако се научим да мечтаем и имаме смелостта
    да последваме мечтите си, можем да извършим велики неща.
    След като вече имате мечта достатъчно ли е това ? НЕ!
    Не е достатъчно просто да имате мечта, трябва да я следвате и да я првърнете в реалност.
    Мечтата е само началото. За да я превърнете в реалност, трябва да я приемете,
    да повярвате в нея, да я преследвате и да я постигнете."
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
valrus

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от valrus »

Здравейте,дружки!Всичко това,което пишете е прекрасно,но си помислих веднага–в сивото ни ежедневие,когато не знаеш какво да направиш първо с десетте си лева до следващата заплата,която се бави,как да бъдеш положителен. :222
Преди години така аз промених своя живот!С мисъл,сила и Вяра!Това е истина!Повярвах в себе си,започнах да живея в свой свят и....стана,стана.При мен стана и с моого молитви,ако и те се числят към положителната нагласа.Еми,напук и само напук си повтарях,че всичко за нас ще се промени,исках го,молех Го,желаех Го!
Но ,сега ,както и при Миленита,нещо ме е свило.........,нооооооооооооо след днешната тема пак започвам всичко на инат!И вярвам,че ще се получи.
Та,въпреки разбърканите ми мисли,Верка може би знае защо :222 ,искам да кажа–трудничко е вкъщи да не стигат парите,да ходиш на работа и да се прибираш,да не се срещаш с хора и да не ходиш никъде да се развличаш.....и да искаш да мислиш положително.Повярвайте ми ,трудно е.Но наистина напук може да се постигне....и тук идва подкрепата от семейството.Ако и той мисли като теб,нещата се получават.Неприятното е ,че мъжете са маалко по–слаби психически от нас.А ние имаме нужда от тяхната подкрепа.
Надявам се,че не ви обърках темичката :923
Верка,ако не бях в това състояние :423 щях да направя житцето,то така ме олекотява.Но нещо не мога без храна :221
Нали не ми се сърдите,че бях толкова лична.....и хаотична? :329
Milenita Bonita

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Milenita Bonita »

valrus написа:Здравейте,дружки!Всичко това,което пишете е прекрасно,но си помислих веднага–в сивото ни ежедневие,когато не знаеш какво да направиш първо с десетте си лева до следващата заплата,която се бави,как да бъдеш положителен. :222
Преди години така аз промених своя живот!С мисъл,сила и Вяра!Това е истина!Повярвах в себе си,започнах да живея в свой свят и....стана,стана.При мен стана и с моого молитви,ако и те се числят към положителната нагласа.Еми,напук и само напук си повтарях,че всичко за нас ще се промени,исках го,молех Го,желаех Го!
Но ,сега ,както и при Миленита,нещо ме е свило.........,нооооооооооооо след днешната тема пак започвам всичко на инат!И вярвам,че ще се получи.Та,въпреки разбърканите ми мисли,Верка може би знае защо :222 ,искам да кажа–трудничко е вкъщи да не стигат парите,да ходиш на работа и да се прибираш,да не се срещаш с хора и да не ходиш никъде да се развличаш.....и да искаш да мислиш положително.Повярвайте ми ,трудно е.Но наистина напук може да се постигне....и тук идва подкрепата от семейството.Ако и той мисли като теб,нещата се получават.Неприятното е ,че мъжете са маалко по–слаби психически от нас.А ние имаме нужда от тяхната подкрепа.
Надявам се,че не ви обърках темичката :923
Верка,ако не бях в това състояние :423 щях да направя житцето,то така ме олекотява.Но нещо не мога без храна :221
Нали не ми се сърдите,че бях толкова лична.....и хаотична? :329
Valrus,здравей!Радвам се,че се включи и ти :954
Първо,не си ни объркала темата,второ изобщо не си хаотична,поне за мен.
Знаеш ли,сигурно 90% от българите,на които кажеш за силата на позитивното мислене ще кажат,че с всички поблеми,които са им на главата,няма как да погледнат позитивно на нещата.Има една уловка обаче.Всичко е като в кръг.Нещастни сме,много неща не ни харесват в живота ни,но не правим нищо за да ги променим и само се извиняваме с това,че няма начин(любим мой израз,който можеш да чуеш много често!!!)
Много е трудно да прекъснем този кръг обаче,защото трябва да се събудим един ден и да сме готови да приемем по-добрият начин на мислене,а това не е никак лесно.Трябва да сме узрели за това и да сме преминали през много неща,до като вече няма на къде и е време за промяна.Някои хора никога няма да са готови обаче,просто всички сме различни!
За да ни стигат парите и да нямаме финансови грижи,трябва да си намерим по-добра работа,за да стане това трябва да сме квалифицирани,да сме самоуверени и усмихнати и да искаме промяна в живота.Ако гледаме негативно на живота,няма как да привлечем нещо добро.За това всеки специалист в тази област казва,че трябва да променим мисленето си,защото у всеки от нас е заложен негативъзмът.

Ти си го правила веднъж,значи пак ще успееш.Видяла си и си изпитала чудото на позитивната мисъл,значи пак ше го направиш!Всеки от нас има моменти на слабост,не може постоянно да сме усмихнати и в добро настроение(поне аз не мога така) важното е моментите на черни дупки да преминават бързо.Аз вече започнах да излизам от дупката,благодарение на момичетата тук,за това не спирай да четеш вдъхновяващи мисли и да общуваш с позитивни хора и много бързо ще излезеш и ти!Знам,че е трудно да бъдеш позитивен,когато всичко около теб е негативно,но помни,че има хора,които нямат и това и трябва да си благодарна за любовта на близките ти хора и за всяко малко нещо,което прави живота ти уникален.Ако не знаеш кои са тези неща,намери ги! :1075
Ver

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Ver »

Milenita Bonita написа:Вер,къде си мила?!! :954 Разцъвтялото цвете ти праща много положителна енергия!!
Тук съм Миленче :)
Благодаря за енергията, може и да съм я усетила защото вчера имах крещяща нужда от такава :935 (в темата за предизвикателставата е).
Та, добре съм си аз :) Само, че сега почивам и дори пред компа не съм сядала ...
Хубавко си гукате тук :524
Валка, радвам се че се "отбиваш". :923
Надявам се скоро да успееш да убедиш себе си, че нещата, които имат най-голямо значение са здравето(на ума и тялото - така, че умната. Моля те недей си позволявай да изпадаш в отчаяние) и Любовта (това си го знаеш :923 ).
Знам, че парите са някакъв фкатор ... но не мисли в тази посока!
По-скоро "Какво можем да направим за да ни стигат?"
Не знам доколко темичката ще ти помогне, дано!
Ще пиша пак после, че нещо май съм уморена :)
Отивам да почивам :)
Спокойна нощ на всички!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Cheva »

valrus написа:искам да кажа–трудничко е вкъщи да не стигат парите,да ходиш на работа и да се прибираш,да не се срещаш с хора и да не ходиш никъде да се развличаш.....и да искаш да мислиш положително.Повярвайте ми ,трудно е.Но наистина напук може да се постигне....и тук идва подкрепата от семейството.Ако и той мисли като теб,нещата се получават.Неприятното е ,че мъжете са маалко по–слаби психически от нас.А ние имаме нужда от тяхната подкрепа.
Трудно не, ами много е трудно!
И в такива моменти не се напъвам да съм нещо, което не мога да бъда.
Оставям се да преодолея вътрешно ситуацията и тогава ми идват силите.
Задължително всеки ден правя по нещо, което ми харесва, за да храня душата си
(естествено някакви дребни на вид удоволствия). Дори и абсурдни да
изглеждат - правя ги !
Моята нагласа е "Щом ми се случва, значи имам какво да науча.
И се оглеждам, за да видя уроците. Притеглям ситуации и хора, правя си изводи."
Приемам трудностите като поредното предизвикателство и изпитание.
И си повтарям, че "най-тъмен е мигът преди изгрева" и че "след дъжд , винаги изгрява слънце."
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Ver

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от Ver »

Cheva написа:Трудно не, ами много е трудно!
И в такива моменти не се напъвам да съм нещо, което не мога да бъда.
Оставям се да преодолея вътрешно ситуацията и тогава ми идват силите.
Задължително всеки ден правя по нещо, което ми харесва, за да храня душата си
(естествено някакви дребни на вид удоволствия). Дори и абсурдни да
изглеждат - правя ги !
Моята нагласа е "Щом ми се случва, значи имам какво да науча.
И се оглеждам, за да видя уроците. Притеглям ситуации и хора, правя си изводи."
Приемам трудностите като поредното предизвикателство и изпитание.
И си повтарям, че "най-тъмен е мигът преди изгрева" и че "след дъжд , винаги изгрява слънце."
И аз съм на същото мнение :524
Много добре казано, Чева
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Силата на Позитивното Мислене

Мнение от mari_ko »

Здравейте позитивки :954
Хубава тема :326
Аз не съм чела подобни книжки и не мога да ви предложа цитати, но с удоволствие ще чета вашите. Общо взето споделям позицията от последния пост на Чева.
:923
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Публикувай отговор