Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cvety_rz »

ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО!
Аси, Чери, няма защо да се чувствате не добре заради това, че не усещате празника като другите.Аз също го празнувам по различно.За мен Великден е много повече от печене на козунаци и боядисване на яйца, но това съм аз с моите разбирания, вяра и убеждение :954 Боядисването на яйцата и боренето го правим само и единствено заради децата и радостта, която изживяват.За козунаците нямам смелост да се пробвам, защото разчитам на мамините :mrgreen: Но точно това е хубавото на живота.Всеки е различен и уникален и придава различен нюанс в общата картина.
Чери, леко и безпроблемно прибиране.
Асе, хубав и успешен опит с декупажа.Представям си сега колко е зелено около вас, птичките пеят......нямам тръпение Райчето да свърши с училището и да се местим за лятото на село.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Честит Великден на всички!Бъдете здраве,нека има спокойствеие в душите и много усмивки по лицата!
Минаха и тези празници :222 Относно традициите.....аз също немога да кажа,че съм от най-вярващите.Според мен да си вярващ за пред хората,когато ходиш веднъж-на Великден на църква е по-лошо,отколкото ако въобще не отидеш.Аз например и тази година не ходих,но често,когато минем покрай някоя църква си запалваме свещичка.Важно е човек да чувства със сърцето си онова,в което вярва.
Тази година,освен боядисаните яйчица,друго не съм правила.Всяка година,някъде Февруари се заканвам да меся козунаци и когато дойде Великден желанието ми се изпарява,може пък да ги направя без повод :1062 .Основно си бяхме вкъщи,родителите ми от Горна дойдоха,прекарахме си добре,а в Неделя си бяхме на село с цялата рода и въпреки скапаното време-валя ни поне 5-6 пъти,си седяхме до вечерта на беседката.Много хора,много веселие :954 :954 :954 Децата от утре ще са на градина,бяха си за около седмица заради хрема,с неясен произход,днес личната каза,че гърлата и гърдите са чисти и няма нищо обезпокояващо,но все си им текат нослетата.Чери все ме съветва да им пусна един сектер на нос и гърло,ама нали знаете,човек трябва сам да реши да го направи :1209
Иначе около нас няма нищо кой знае какво,ежедневие....чакам с нетърпение децата да приключат с градината и да си отидем на село,искам повече слънце,топлинка.... :954 :222
Чери,как само ти завидях като каза,че си на Горна :oops: И мен там ме обзема невероятно спокойствие,е,поне първата седмица :1062 И там хората ходят на работа,тичат по задачи,но града е някак спокоен,а вечер направо заспива,чувам от прозореца си само щурчето някъде да пее,а сутрин като се събудим,първи птичките ни поздравяват с песен...Размечтах се :1062 Обичам да си ходим там и се радвам,че все още имам тази възможност :222
Ами...това е май от мен,не се бях появявала известно време,но днес се "отчетох".
Желая ви успешна нова седмица :923
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Знаете ли сега какво ми хрумва, породено от това, че с Чери си пишем кой, колко, кога и къде тичал и прочее? Ми как ще знаете?! :1062 като още не съм казала:
Тази събота съм си в Сф. Можем ли, ако е хубаво времето и вие сте също тук да си организираме едно предиобедно тичане, тенис на маса, детско колоездене в Южния парк например, че е най-хубав :) а на мен и Западния ми е много добре :1062
То това не го пиша в темата за срещи, защото .... и аз не знам защо :)
Може би тук ще го видят повече хора :524
А?!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ванчето »

Привет!
С малко закъснение, но да споделя и аз как изкарахме.
Като цяло децата се забавляваха най-много! То това беше и целта на мероприятието все пак.. :D Това беше първият "осъзнат" Великден на Марти ( миналата година беше на 1 годинка и не разбираше нищо...) и определено мога да кажа, че му хареса! Особено частта с яйцата... с чупенето на яйцата! Такава засилка вземаше, все едно ще чупи камък! Много се смяхме!
Козунаците станаха страхотни на вкус, но на външен вид нищо особено и за това не ги снимах да ви се хваля. Просто направих грешка като не ги пекох във формичката , а направо в тавичката на фурната върху хартия за печене и те вместо да бухнат нагоре се разляха настрани... Нищо де, добре че поне бяха вкусни! :525 Другата година ще поправя грешката си! С единия реших да си направя експеримент и сложих нарязан локум в него. Получи се страхотно!
Времето уж беше хубаво, но в последствие се развали и прекарахме доста време вкъщи. Аз се възползвах и хвърлих едно чистене на къщата. Какво като е празник, после като се оправи времето по-добре да излизаме на разходки отколкото да шетам вкъщи.
Та така, нищо кой знае колко интересно. Но все пак празнично! Вече се върнахме към ежедневието. Баткото е на училище, с малкия се гледаме вкъщи, таткото на работа. Чакам да видя какво ще ни поднесе утрешния ден!

Елис, ти отдавна не беше писала. Как е свекъва ти, има ли вече някакви макър и малки резултати от лечението на високото кръвно?

Хубава и спокойна вечер на всички! :620
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет и от мен днес!
Бъни,какво да ти кажа.....свекърва ми ходи на куп изследвания и откриха....НИЩО!От самото начало имах опасения,че тя сама се самонавива,а както повечето знаем,тогава човек е способен наистина да се разболее,в нейния случай-да вдига кръвно.Все пак сега е и в критическата,а и килограмитеса и в повечко,та според мен всичко е от това.Аз разбира се се радвам,че и няма нищо :954
Бъни написа: Особено частта с яйцата... с чупенето на яйцата!
Ивето е на почти 3 и се държеше по същия начин,в началото леко плахо взимаше яйчицата,но после....нямаше спирка,наистина беше много забавно.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Сиренце »

Преди време бях споменала, че бях на дегустация на бира. Ето и колекцията: http://www.capital.bg/light/tema/2014/0 ... s=og.likes" onclick="window.open(this.href);return false;

Иначе по Великден, както обикновено посрещахме гости, ходихме на гости, абе....ядене, ядене и пак ядене.
За разлика от дечицата на Бъни и Ели, моите вече повече се радват да боядисват. Тази година изцяло ме отмениха и мисля, че се справиха отлично " onclick="window.open(this.href);return false; Но пък с козунаците се отчетох подобаващо - 4 дози :plezya se :plezya se , които станаха великолепни. И Бъни, вярно с локум са чудни, аз добавих и леко запечени на тиган орехи, мммммм! Само дето от няколко дни не смея да се кача на кантара :oops: :oops: .
valrus

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от valrus »

Здравейте,прекрасни момичета!
Изобщо не исках да пиша по този повод,но не се сдържах.
Бебчо/2г/ си счупи крачето/скачаше на спалнята и на принципа на върбовата клонка,поскочи и си падна на него,огъна се и изпука/.Сега е гипсиран и тук идва най–голямата трагедия–той обича много да скача ,да тича,да играе,не оставаше и секунда без движение,а сега ,дали го боли или не,само седи и лежи,мрънка,хваща го съклет и като се присети за крачето и започва рев.Много ми е тежко и мъчно,плача си тихичко и се успокоявам.Повярвайте ми,изобщо не исках да ви натоварвам с моите проблеми,но само тук се чувствам защитена и подкрепена.Мама,татко и баба постоянно се вайкат ,а това повече ме притеснява психически.Имам нужда от мисловна подкрепа и положителна енергия.
Благодаря ви за всичко,олекна ми мъничко :922 :922 :922
Дори сега се чудя дали да изтрия поста си....не желая да ви товаря,но имам нужда да поговоря с някой по–силен от мен. :922
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Валче,ужасно е това,което сте преживяли,едва ли мога да кажа нещо,което да те успокои,но е хубаво,че си споделила.Аз много често изпадам в това състояние,когато ми е трудно искам да споделя с някой,няма с кого и пиша тук,после съжалявам,че натоварвам момичетата тук.НО знаеш ли,след толкова години тук(а преди това и в "Часът на мама")никога никой не ме е укорил,че съм се оплакала,че мрънка и прочие,напротив,ВИНАГИ съм срещала подкрепа и приятелско отношение.Дано малчо се възстанови много бързо и скоро да започне да скача и лудее отново :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Нели »

valrus написа:Здравейте,прекрасни момичета!
Изобщо не исках да пиша по този повод,но не се сдържах.
Бебчо/2г/ си счупи крачето/скачаше на спалнята и на принципа на върбовата клонка,поскочи и си падна на него,огъна се и изпука/.Сега е гипсиран и тук идва най–голямата трагедия–той обича много да скача ,да тича,да играе,не оставаше и секунда без движение,а сега ,дали го боли или не,само седи и лежи,мрънка,хваща го съклет и като се присети за крачето и започва рев.Много ми е тежко и мъчно,плача си тихичко и се успокоявам.Повярвайте ми,изобщо не исках да ви натоварвам с моите проблеми,но само тук се чувствам защитена и подкрепена.Мама,татко и баба постоянно се вайкат ,а това повече ме притеснява психически.Имам нужда от мисловна подкрепа и положителна енергия.
Благодаря ви за всичко,олекна ми мъничко :922 :922 :922
Дори сега се чудя дали да изтрия поста си....не желая да ви товаря,но имам нужда да поговоря с някой по–силен от мен. :922
Валче, не го изтривай. Тук е мястото за приятелска подкрепа, повярвай ми. Освен това, според мен, ти самата си силна достатъчно. Ние не сме по-силни или по-слаби от теб, просто днес ти имаш нужда да споделиш и почувстваш, че някой те разбира.
:922 :922 :922

Разбирам те, а и детенцето разбирам, как да стои мирен и на едно място! Опитай да измислиш игри и забавления, които може да се играят и на едно място. Освен това опитай да му кажеш, че е смел герой, а то си е и вярно. Предполагам, че по гипса може да се рисува? Може да нарисувате например път, по който той да кара някаква малка количка. Това е само хрумка, но защо не. Сигурна съм, че ще измислиш нещо.

За самото счупване, ако искаш за по-бързо и безпроблемно зарастване, можеш да му даваш Calcarea phosphorica 9 CH по 5 гранули на ден.

:922 :922 :922
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
valrus

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от valrus »

Нели,Елисче :922 :922
Много ме натоварват близките ми,баба ми е при мен,опитвам се да сготвя и да оправя леглата,нищо друго–отдала съм се на бебчо.Но ,адски ме натоварват/психически/.Нелинце,това за рисуване по гипса е добра идея,но той не дава да го докосвам по крачето.Играем на земята,играем на дивана,гледаме колите и се състезаваме с тях,НО ......тичането му липсва.Как да обясниш на 2–годишно фъстъче много неща,той иска да го нося,гушка ме,целуваме,търси ме.......
Нелка,ще му взема Калкарея,имах нужда някой да ми помогне. :922 :1144
Заключено