Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро!
Верка,и мен моята свекърва ме "нацепи"да го правя,не само,че не харесвам,ами направо се дразня на такива суеверия.Едвам го раздадох,но едно от момичетата,още преди да е започнала да го прави го изхвърли,а друга пък нямаше на кого да го даде,тъй като се оказа,че преди години отново е имало подобна мания и всички нейни познати го бяха правили,та си изпекоха цялото количество.Не вярвам,че ако не го раздадеш ще се случи нещо лошо,за мен това е на принципа на питката в България,хората я раздават за здраве,но ако си я хапнете само вие пак не е проблем :) Успех с приготвянето:954
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от dexter »

Като ви чета с този Ватикански хляб, май ще изхвърля кваса. Вчера го взех, без да знам какво е и веднага съжалих :). Сложих му захар тази сутрин, но и да го изпека, няма кой да го яде у нас. А със сигурност няма на кого да го дам. Колежката ми вече отказа, а тя ми беше единствената надежда. Няма смисъл да си хабя хубавите продукти. Бях решила да правя само половината доза, но май и за това ще размисля. Сутринта даже не успях да си намисля желание - всичко си имам и ми е наред :lol: :lol: .
ellyto

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellyto »

Здравейте мили дами,

Радвам се, че има такова разддвижване тук. Нещо напоследък и аз не минавма много често да пиша в тази тема, а само ви чета и наглеждам какви ги вършите.
Уикенда беше основно релаксиращ, защото моята половинка все още не се беше оправил от този бацил, който го хвана и почти никъде не ходихме. Вчера даже и следобедна дрямка успяхме да си спретнем. Иначе аз съм много активна тези дни, набарала съм си няколко хубави тренирвки в ютюба и в бокса и си ги правя. Сега трябв ада започна да ги въртя, за да имам разнообразни тренировки всеки ден. До лятото ще стана много стегната, ако така продължавам :222 :222 Много се радвам, че ме е подгонил такъв ентусиазъм и виждам, че определено имам нужда от такова раздвижване, то всеки има нужда де, особено тези които са като мен по цял ден на стол.
Има няколко места в София, където има години тренировки, тъй като аз харесвам по нестандартните неща, обаче пусто са много далеч от работата ми и от квартала където живея и просто повече от 1 път не мога да се класирам, тъй като разхода за бенз ще е прекалено голям. За това гледам през останалото време да си тренирам вкъщи сутрин поне 30-40 мин. Преди правих йога, сега включвам доста по-натоварващи упражнения и почти постоянно я д-то, я ръцете, я мускулите на гърба ме болят, но това пък показва, че имат ефект.
Включиал съм и масажи защото твърде вероятно моята мигрена да е заради много стегнати мускули на врата, които правят от време на време спазъм и почва яко цепене на глава. Отвратна работа, но определено сега съм твърдо решена да постигна такъв физически и душевен баланс, че чак сама ще започна да си завиждам на усилията и търпението :221 :221 :221
Елисче, питаш какво ще правим покрай празниците - ще пътуваме до Прага и ще се насладим на разнообразието и разходките сред столицата на Чехия. За любителите на бирата ще е супер, но понеже аз не си падам по това, ще се насладя на дългото обикаляне в града :954

Декс, аз също мисля, че този ватикански хляб си е малко загуба на време, а итова че трябва да се раздава на няколко човека, пък цяла седмица да се гледа, следи слага, голяма занимавка. Малко като ако не предадеш това на поне 10 човека, то те грози не знам си каква опасност....

Деси, не ти се сърдя, просто споделям, че не разбирам нещата, които пишеш свързани с астрологията без пояснения.

Елис, стискам палци да не е скарлатина, има ли дрги признаци на скарлатина - малинов език, някакъв обрив зад ушите? Дано да не енищо сериозно и да мине бързо. Разбирам защо не влизаш да пишеш и че нямаш настроение, но винаги, когато имаш нужда от подкрепа можеш да влизаш и да ни пишеш. Дано няма опасност за твоята близка, ако наистина е било скарлатина. Стискам палци всичко да е наред и да си изкара една лека бременност.

Чери, аз се възхищавам на желанието което имате и ти и момчил да ходите да бягате, да се усъвършенствте, да участвате в кросове по 5 км и да имате цел за по-дълги разстояния. :326 :326
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ванчето »

Привет от мен днес за втори път!
ellyto написа:Здравейте мили дами,
тренирам вкъщи сутрин поне 30-40 мин. Преди правих йога, сега включвам доста по-натоварващи упражнения и почти постоянно я д-то, я ръцете, я мускулите на гърба ме болят, но това пък показва, че имат ефект.
Включиал съм и масажи защото твърде вероятно моята мигрена да е заради много стегнати мускули на врата, които правят от време на време спазъм и почва яко цепене на глава. Отвратна работа, но определено сега съм твърдо решена да постигна такъв физически и душевен баланс, че чак сама ще започна да си завиждам на усилията и търпението
Ели, едва ли ще ти кажа нещо което не знаеш, но като прочетох това което си написала ми се прииска да се включа. Точно днес при Гала в "На кафе" д-р Папазова обясняваше за магнезия. Всички ние знаем от д-р Михайлов колко е полезен той за целия организъм, но някак си, като че ли от време на време забравяме и го пропускаме... (за себе си говоря де...). Опитах да намеря линк към предаването от тази сутрин, но не успях, някои сайтове не вървят от чужбина. Ако имаш време и възможност потърси и го гледай, около 30 мин е. Може би с добавянето на магнезий към твоя режим ще постигнеш по-бързо така желания физически и душевен баланс, а пък и за мигрената и мускулите ще помогне. Успех в постигането на желаната от теб форма! :524
Никога не е късно за ново начало!
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

dexter написа:Като ви чета с този Ватикански хляб, май ще изхвърля кваса. Вчера го взех, без да знам какво е и веднага съжалих :).
Е, не му се коси толкова :)
Аз ще направя, както си говорехме :)
Ставал хубав, най-много да си хапнем повече :1062
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Здравейте, малки, големи и още по-големи........ мецанки :1062 :1062 ....... И аз като Бъни, макар по обедно време,
Бъни написа:Стартирам деня си с чаша ароматен зелен чай и форум мецабаба...! :D Страхотен старт!
По някое време тази сутрин като идвах към работа и изведнъж ме осени настроението........ и реших, че денят е ПРЕКРАСЕН!!!! Сутринта в парка първо ме напече слънце, после ме ръси дъжд, накрая ме одуха и вятърът. След което едни оловни облаци аха да затиснат терасата ни :lol: , а накрая вървейки към офиса слънцето късаше с всичка сила сивото по небето и се блещеше в очите ми...... Е това, ако не е достатъчно шантаво за мен да го нарека ПРЕКРАСНО, не знам кое ще да е! :1062 :1062
Бъни написа:Чери, Бела и Коки оправиха ли се? Минаха ли схванатото мускулче и удареното краче? Стискам палци вече всичко да е ок!
Ами да....... на другата сутрин никой нищо не го болеше..... само дето мен едва не ми избиха циреи от притеснение. И то по-специално с болежката на Бела, защото такова нещо се случва за първи път. Но да не забравяме, все пак, че ..... тя е имала през деня проблеми в училище, после аз малко я стегнах вкъщи... и накрая, за да се избави от напрежението, е "намерила" решение в една такава болка. :1044 Не мисля, че симулираше, защото аз я наблюдавах без да ме вижда и си държеше ръчичката върху лявата гърда и леко се присвиваше. По-скоро съм притеснена, че проблемите, които има в училище, а те са си чист психологически натиск (за момента не ми се навлиза в подробности), водят до физическа болка. Както и да е - с днешна дата всичко е наред. А от това кремче, с което мазах травмата на Коки, съм много доволна - за пореден път.

Верка, офертата на конефермата е за 2 часа занимания, в които са включени 1 кон и 1 треньор. Това е за сума от 50 лв, а наемът на барбекюто и навеса струва още 50 лв. А този ВАТИКАНСКИ ХЛЯБ не е от моето хоро :221 ..... нито обичам да меся, нито да пека, а напоследък и нищо не ми се получава. Но пък вие можете да си го опечете всичкия и ще имате хляб до коледните пости :mrgreen: . Или докато си направим една обща мечешка разходка на някой Балкан и почерпиш. :razz:

И аз това питам - какво стана с Ася и Виктор?! Дано да са добре вече.

Елисче, как сте с днешна дата?!! Мен също днес ме присвива много коремът.... определено карам нещо, защото и имах леки признаци на главоболие последните 2-3 дена......

Ох, засега е това от мене........ нищо работа за моите способности :1044 , ама ..... като за начало на седмицата, бива :1209
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

cchery написа:Верка, офертата на конефермата е за 2 часа занимания, в които са включени 1 кон и 1 треньор. Това е за сума от 50 лв, а наемът на барбекюто и навеса струва още 50 лв.
Mерси за инфото :)
cchery написа: А този ВАТИКАНСКИ ХЛЯБ не е от моето хоро :221 .
Абе то и от моето не е ....ама, като така безрасъдно го взех :)
Аааа, измислих му аз цаката, че ще ми идат зян тренировките, ако забъркам и изям цялото количество :1062
Последно промяна от Ver на 29 Апр 2014, 07:23, променено общо 1 път.
tita

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от tita »

Уха ... и на мен го набутаха тоз Ватикански хляб. :lol:
Повдигнах капака, миришеше ми точно на козуначено тесто. Пъхнах го в хладилника и не съм го захващала днес. Нали от четвъртък ни няма, кой ще се занимава да го глези и меси. Ако изтрае до следващия понеделник и имам желание да се занимавам, мога и да го захвана. Не, че ще си пожелая нещо ... освен да сме здрави и да не опираме до услугите на здравната ни система.
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

[img]http://mrtopp.com/wp-content/uploads/20 ... coffee.jpg[/img]
Ей така съм тая сутрин ....
Айде, Добрютро и да ви е хубав деня :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Верка, страхотно изглеждаш :1069 :1069 ...... или поне снимката на бухала е уникално чаровна! Оправи ми настроението. Излизам в пълна бойна готовност да боря задачките за деня. Ще ви "чуя" и "видя" по-късно. :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от олеся »

Момичета, моля за координатите на д-р Михайлов. Още ли е на "Милин камък" 63?
Заключено