Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

Зори :923 преди няколко дни питах за теб и ти се появи. Стискам палци, изпитанията през които минава семейството ти скоро да отминат. Много хубаво, че пролетта е дошла при вас, въпреки снега тук, на мен също ми е пролетно.

Елито не пишеш и взех да се притеснявам след всичките новини за Родопите. Дано всичко е наред.

Чери и ти не пишеш, вирусът отмина ли?
Всички нещо се изпариха.

Аз нещо не съм в кондиция тези дни. Започнах режима, но не е заради него, цикълът ме изтощи. Днес ми се пада плодово оризовия ден, оставиха ми го веднъж седмично и много се радвам. Сега само трябва да се стегна и да започна сериозно със спорта.

Приятен ден мецанки, дано всичко е наред при всички :922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Зори, липсваше ми много! Аз съм Деси вихрогончето, но със сменен ник. Стискам палци да преборите изпитанията и да излезете от тях още по-силни, добри и човечни :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ellyto

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellyto »

mam4eto31 написа:Елито не пишеш и взех да се притеснявам след всичките новини за Родопите. Дано всичко е наред.
Тук съм тук съм, всичко е наред. Изкарахме един вълшебен уикенд на фона на бестващото положение в района. Всичко беше наистина прекрасно, като една приказка. Аз нямах никакви опасения за уикенда ни, защото от известно време насам имам много силно усещане, че си имам ангел хранител или друга висша сила, както искате го наречете, която ме пази. Като тръгнахме само се помолих да ме пазят, да сме живи и здрави и да нямаме проблеми и бях спокойна. И наистина нямахме никакви грижи, всичко с нас беше добре, хотела беше добре - имаше и топла храна и парно и СПА и генератор, който ни осигуряваше необходимото количество ток, за да не ни е гадно. Така, че ниаккви грижи нямахме. Аз успях и едно спускане да направя, беше малко тегаво, но пък ентусиазма беше на 6. След това се возихме с една колежка на стоп :221 :221 разхождахме се много в снега, въобще беше вълшебна снежна приказка. Толкова много сняг през живота си не съм виждала и се радвах като малко дете, беше супер красота. Всички в компанията постоянно се бъзикаха, че ще бедстваме дълго, че няма да можем да се приберем и други тъпотии, които даже не си заслужава да спомена...
Та така, на линия сме си в София и се готвя и моля в петък да можем да пътуваме към Гоце Делчев и да можем да караме един ден на Банско...но дали ще ни го позволи времето :roll: :roll:
Мърмори написа: Сигурно вече никой не си спомня за мен...
аааа спомняме си спомняме си :1209
Мърмори написа:Винаги съм се чувствала неловко, когато след дълго отсъствие ми се прииска да пиша.
недей да се чувстваш така, винаги ни е приятно да те видим, когато и да е и колкото и време да е минало. Радвам се да прочета, че сте здрави и силно се надявам скоро да се наредят нещата при вас и да се пооталожат изпитанията, през които минавате. Когато имаш време минавай, пиши ни :922 :922 Готино е, че пролетта при вас е настъпила.. хубав сезон е и аз много я харесвам. При нас вали сняг, та не се спира. Много е красиво. Голяма зима настъпи през март месец....всички се оправдават с това, че то нали е нормално, щот е женски месец да има такива настроения и времето :221 :221
mam4eto31 написа:Аз нещо не съм в кондиция тези дни. Започнах режима, но не е заради него, цикълът ме изтощи.
Изчакай да премине и тогава го започни, може да ти дойде в повече цикъл, промяна в режима...Кажи сега повече за диетоложката, че нищо не сподели...коя е тя? какви насоки ти даде...
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

Елито много се радвам, че си изкарала незабравимо. Звучи вълнуващо, а относно ангелите и аз вярвам, че бдят над нас.

Режимът е сносен. След 2 седмици ще ходя отново да видим дали ще има промяна. Дано не се отрази на кърменето, макар че си има храна. Всяка сутрин има препечена филийка и плод, за обяд е предвидила въглехидрати 3 пъти имам брокули със семки, варено цвекло с парче обезсолено сирене, салата от леща с печени чушки и един ден грах, за вечеря основно месо и салата, като 3 пъти е риба и вторник си остава плодово оризов ден, като оризът да е за вечеря.

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

И аз вярвам в ангелите-хранители :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Здравейте, момички. :D :D То че все ми е забързано и натопорчено, е ясно. Ами я да взема да седна и да ви попиша :lol: . Първом ще почна с даровете, които получих за 8-и март:

Изображение

Една страхотна ехмея, която очаквам да се обагри и в лилаво. Чашка с котенца и меченце със сърчица..... толкова много сърчица имаше това мече, че чак и под дупето му бяха паднали..... все едно току-що е акало :1062 :1062 . Децата просто нямаха търпение да ми дадат подаръците си! :954 А Момчил направо ми приспа цветето на моето място на спалнята предишната вечер. Добре, че съм ок със зрението, щото щях буквално да гушна букета :mrgreen: :mrgreen: . И това всичко при положение, че изрично предупредих, че не искам подаръци, т.к. сама си подарих участие в семинара-астродрама на тема Плутон и орфизма. Но.... те така са решили и много ме зарадваха.

Що се отнася до вездесъщия семинар, за който с Деси още не сме разказали - бяхме заедно на него. Организира се от център Синтониа. Става въпрос за следното: „Плутон и Орфей: орфизъм, психодрама. Астрология на прераждането“
Тези, които са запознати с астрология, се отнасят към Плутон със страхопочитание, знаейки за неговата разрушителна сила и безпощадност. Тези, които не са наясно с астрология, в повечето случаи също са чували за Плутон и трудностите, които символизира. Независимо от това, дали познаваме астрология или не, дали вярваме или не, Плутон символизира онази дълбока сила във всеки от нас, която може да бъде много разрушителна, но и може да бъде овладяна и използвана градивно. Орфиците са намерили начин, който позволява да се справим с енергията на Плутон. На този семинар всеки от участниците ще се запознае с личната си скрита драма и с помощта на астродрама ще може да преживее катарзис или поне да открие пътя за преобразуване на разрушителната сила в мощен и градивен ресурс.
Семинарът се проведе в рамките на 8 часа. Първата половина представляваха комбинирани лекции и видеа на тема Орфизъм и практики на мистицизма, както и мястото на Плутон в астрологията. Беше много интересно и по двете теми. Стилиян Иванов е режисьор на доста интересни филми, като тези за Емил Димитров, за Ванга, за д-р Емилова и т.н. Напоследък очевидно се увлича от древността и нейните практики и е направил страхотен филм за Орфей.

След тази встъпителна част ни разделиха по двойки - бяхме общо 10 човека. Трябваше в рамките на 10 минути всяка една от нас да разкаже на партньорката си от двойката най-важните неща за себе си. После - за 3 минути да презентираме чутото от другата и да я представим на цялата група. Презентацията за мен звучеше много добре..... няма да се срамувам тук с емотикон - явно добре мога да се описвам. :1069

Следваше 1 час обедна почивка. А след нея дойде и самата (астро)драма. На всяка една от нас беше направена астрологична карта. Съответно Стилиян и Оксана (астроложката) поставяха индивидуална задача, съобразена с хороскопа и личните страхове на участничките. Тази задача представляваше роля в етюд, която трябваше да изиграем пред останалите като често и самият Стилиян се включваше - не мога да отрека, иде му отръки :1062 :1062 . Защо обаче беше важен хороскопа и какво е тук участието на личните ни страхове!? Планетата Плутон отговаря за уроците от миналите ни прераждания, които сме забравили. Съответно в настоящия си живот те са все още с нас, но неосъзнати и под формата на страхове, които имаме. Деси може да го обясни по-подробно. Там, където в астрологичната карта на човек се пада Плутон, т.е. в съответния дом (област от живота), са и най-големите му проблеми, които трудно преодолява. Затова беше важно всяка една от нас да има такава карта, т.е. хороскоп, и съответно да изиграе в етюда си собствените си страхове. Останалата част от групата често допълвахме представлението като поставяхме човека пред нас в критична ситуация. Примерно - едното момиче имаше проблем с това да търпи критики на обществено място (най-общо казано). Беше й даден стих от любовно стихотворение, което тя трябваше да декламира пред публика. А в същото време публиката да й казва колко е зле, как нищо не става от нея, как усилията й са въздух под налягане и т.н. :954

След като етюдът свърши, съответната участничка отиваше в съседната стая заедно с Оксана - там Оксана й обясняваше какви са страховете й, къде се падат в хороскопа й и какви начини има да се преодолеят. След което имаше повторно изиграване на етюда, но с опит да се включат вече уроците, които човек би трябвало да си е взел след разговора с Оксана. :954 :954

Моята задача беше..... да изпълнявам заповеди, които другите 9 момичета ми поставят. :221 Момичетата трябваше да са настоятелни докато изпълня заповедта. Съответно - това е следствие на дълбоко вкорененото очакване от околните, че един овен ще се опъва и спори до дупка, когато му заповядват. Откровено казано.... имам я тази черта. Но я проявявам радко. И ... ако става въпрос за това да помогна някого или дори да изпълня негова заръка, дадена по нормален и човешки начин, едва ли бих се замислила. В случая честно казано знаех какво се очаква от мен..... и ако не друго, то поне стана много весело :221 :221 . Разбира се отказах от раз да сменя стола на едно от момичетата, т.к. не й харесваше вече. На другата категорично се запънах да й изхвърля боклука от масата :lol: . Третата получи твърде трудно шала си, който висеше закачен отвън на закачалката. Деси направи всичко възможно да й разтрия раменете, т.к. се беше схванала....... едвам се случи - честно, Деска, ако не беше в тази ситуация, нямаше и за секунда да мисля дали да те разтрия или не! :922 Накараха ме да покажа нещо от пилатеса, който съм трениала - т.к. инструкторката ми беше там..... отказах, но този път... не нарочно - честно, не се сетих за нищо, което се изпълнява от стоеж. За сметка на това врътнах една читуранга :1069 ..... както и 3 клек-подскока :955 :955 :955 ......

Какъв съвет ми даде Оксана, ще ви пиша във втори постинг :1140 :1140 ..... Сега няма време, ама наистина.

Мила, моя, любима Зори, винаги ти се радвам! Винаги. Тук! Наживо....... на форумна среща....... Няма никакво значение кой кога и по колко пише тук. Важно е, че сме заедно, когато и да имаме нужда от нас си! :922 :922 :922 Специално за теб снимах нещо от тази сутрин:

[youtube]IWtPC-ZMsv8[/youtube]

Птички и сняг...... абе лудостта не е само в моята глава! :326

Мони, интересно звучи твоя режим. Предвидени ли са готвени манджи?!

Момичета, изчезвам, защото Бела ме чака да я взема от училище. Чао от мен! :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cvety_rz »

Зори, само как се радвам, че намина :922
Чери, както винаги много увлекателно си разказала за семинара щом дето аз не се интересувам от тези неща ми стана интересно :221
Мони, що толкова въглехидратен твоят режим :1044 ? Не, че имам нещо против.Просто ми е интересно какво е обяснението.Не знам дали е за добро, но винаги, когато ме съветват нещо следва въпрос от моя страна "защо"? Трябва ми време да се убедя в нещата.
Така.... при нас положението е как да кажа като не знам как да го презентирам.Райчето както писах преди кара пневмония.Симо старши е с тежка гнойна ангина, от днес и Калинчето е с ангина.Аз не съм в кондиция и се чудя към коя "дестинация" да се насоча.Дали да ме боли гърло или да кашлям :1062 :1062 :1062 Но има време и както е тръгнало до утре ще реша :955 Симчо (младши) държи фронта, но имайки в предвид, че скоро се разписа в болницата имам предложение да бъде прескочен :427 Но не се знае знае ли се.Казано на кратко и емотиконно ми ей такова :plezya se
Елисче, ти/ вие как си/сте?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Чери,звучи страхотно това,което си споделила.и аз бих опитала нещо подобно.
Цвети,каква е тази серия при вас,направо ужас,толкова ми напомня за нас миналата година,макар че ако не бях спряла децата от градина и нас ни чакше същото,тази година вирусите са ужасни и ако е вярна теорията за пускането им,смятам,че са ззбързали темпото за унищожението ни :))Иначе при нас няма нищо интересно,поне сме що годе здрави,само мен нещо ме е пфихванала депресивната вълна,най-гадното е,че около мен хората имат също проблеми,включително и доста от вас,и това ме кара да се чувствам още по отвратително.аз съм от хората,които много се кефят на радоста на другите и това някак ме измъква от моите си състояния.Просто кофти период,може би...иска ми се още да попиша,но някак нямам сили,нямам думи,нямам и желание...по повод това,което споделяте за ангелите хранители,аз смятам,че имам такъв чрез моите сънища,не веднъж съм сънувала предстоящи лоши неща и те се сбъдват,лошото е,че немога да се науча да ги разчитам на време,макар,последните ми 2 съня да бяха свързани със земетресение,сънувах дори час,8:20,и слава Богу не се сбъдна,защото до сега винаги ставаше такова.този път е било просто сън и все пак вярвам.смятам,че всеки човек е закрилян от нещо или от някого.
Писането ми е хаотично като мислите ми в момента
Зоринка,за една бройка да те пропусна,.как ще те забравим,момиче,вярвам,че на всяка от нас ни е драго да те види тук,макар и виртуално.през каквото и да минаваш,дано преминепо-скоро,а ние ще сме тук и ще те чакаме
Момичета,огромна прегръдка за всички ви,и аз имам нужда от такава в момента...лека и спокойна нощ :923
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Ванчето »

Здравейте, момичета!
Колкото и клиширано да звучи, но в последните дни наистина не ми остава време да се вясна насам, макър много да ми се иска...

Фюти, приеми моите най-искрени съболезнования... Не съм изпитвала това, което ти сега изпитваш, но си давам сметка, че това е едно от най-големите изпитания, които ни поднася живота. Пожелавам на теб и семейството ти сила, за да успеете да се справите с това, което не можете да промените... :922

Цвети, и при теб положението е тежко, доста ви се е насъбрало, Нашата лична лекарка, когато аз ходих заради грипа, каза, че тази година грипа идва със закъснение, продължава дълго време и е "тежък" и с усложнения... Явно и вас не ви е пропуснало. От сърце ти желая на теб и на всички вкъщи бързо да се оправяте. :922

Чери, много хубави и сладки подаръци си получила, късметлийка си ти... :222
И семинарът е бил доста интересен

Мони, разнесоха ли се черните облаци, които засенчваха доброто ти настроение...? :922

Елито, а пък при теб както винаги е много забавно, дори с леки нотки на екстремност! Но пък си е супер! Страхотен начин да се насладиш на зимата!

За себе си какво да ви кажа, момичета, здрави сме, да чукам на дърво. Гого от неделя пусна едни сополи, но нещо не ги броя още. Времето при нас от 5-6 дни е просто страхотно. Около 18-20 градуса е през деня. Слънчице и топлинка! Все едно си го поръчах миналата седмица по някое време. И честно казано, не спираме да му се наслаждаваме! По цял ден сме навън, правим си разходки, започнахме и пролетно почистване на двора и цветните градинки. Малко като допълнителен фитнес ми идва... :1062 Но не се оплаквам. Дано се задържи по-дълго. Това е и причината да ме няма напоследък. Чета ви от телефона редовно, но не ми се пише от него. По-неудобно е.
Друго с което искам да ви се похваля е, че в началото на април ще си направим една малка екскурзия до Барселона. Тук тогава е Великден и Гого е ваканция. А пък освен това на 1-ви април с мъжа ми имаме годишнина от сключването на брак! И то не каква да е , а 10-та годишнина! Много ми се искаше да я отбележим по по-различен начин и желанието ми ще се сбъдне! Освен това Барселона ми е мечта откакто съм в Испания, но все нещо се случваше и не ни се получаваше да идем до там. Но сега ще стане! Вече дори направихме резервацията. Така че, в началото на другия месец ще ви зарадвам с някоя снимка от там...! :1216
Ами, ще приключвам вече, че идва време за лягане. Чистият въздух приеман целодневно ми се отразява положително на желанието за ранно лягане... :221
До скоро, мацки! :923 :923

Елис, току що видях, че си писала. Мила, Ели, изпращам ти една много, много голяма и силна виртуална прегръдка, дано те стопли! Нали знаеш, НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА! Това всъщност го казвам на всички ви! :922 :922 :922
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Ей това ме зарежда и ме кара да се усмихна.
Бъни,страхотно е,Барселона казваш,малиии,направо страхотно,пожелавам ви да си прекарате добре,а после да ни разказваш.А за времето,просто думи нямам,мечтая си вече за малко топлинка и слънчице,мирис на цветя и песните на птичките,ммм даааа.благодаря и за прегръдката...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Да, вечерям сама.

Чери, мерси за пространния разказ за семинара. Аз все не сколасвам да разкажа за него. Въпреки подробните записки, които си водих :lol:

Моята задача беше да изслушам аргументирани критични забележки от страна на останалите 9 дами в групата. След това трябваше да кажа дали съм съгласна или не с тях и евентуално да се защитя. После имах индивидуалната си среща с психоложката-астроложка. Тя ми каза неща, които вече зная и по които работя от години. Но друго си е да го чуеш от друг човек, особено от специалист. Като се върнах в залата, ситуацията ми малко се модифицира - сега трябваше да критикуват Чери, която застана до мен, тя нямаше право да говори, а аз имах правото да я защитя или не. Беше интересен и полезен опит за мен. Накрая вместо отново да ме изкритикуват, Оксана промени отново ситуацията, и ги призова да кажат по нещо хубаво за мен. Много ми стана приятно, признавам си. ... А колкото до Плутон, раните, травмите и личните трансформации, подсъзнателните импулси, може да се напише мнооого!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено