Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Свобода на словото
Заключено
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от danid »

И се вдъхновявай за Снежковци, Вер, аз почти съм готова :221
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Сиренце »

Олеее, Верче, Мони колкото пораства, толкова повече прилича на теб! Твоето по-красиво аз :954 !
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Здравейте, Мецанки!

Малко бързи новини от нас. Добре сме, учим, тичаме по задачи и работим, уреждам разни неща като прехвърляне на плащането на водата, тока и телефона към моята банкова сметка и други подобни - необходими подробности, за да вкарам нещата в пътя.

Искам да помоля тези от вас, които имат фейсбук, за малко подкрепа. Виолета участва в конкурс за есе и като първи етап на селекцията се иска да събере колкото може повече споделяния. Естествено това е скрита реклама на сайта, но такива са им правилата. Ако имате желание, споделете го от тук (с бутона Сподели/Share, за да се отчете): http://www.chernomore.bg/kultura/2017-0 ... -vav-varna
Като вземем предвид, че тя написа това нещо за една вечер, мисля, че не е никак лошо. Е, аз съм пристрастна. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ver »

Готово, Нели :524
Сиренце написа:Олеее, Верче, Мони колкото пораства, толкова повече прилича на теб! Твоето по-красиво аз :954 !
Нали :)
И аз си го мисля напоследък :)
(тя разбира се отрича да прилича на мен,
аз не го натяквам, защото разбирам желанието
ѝ да прилича на себе си :222 )
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

Нели написа:Здравейте, Мецанки!

Малко бързи новини от нас. Добре сме, учим, тичаме по задачи и работим, уреждам разни неща като прехвърляне на плащането на водата, тока и телефона към моята банкова сметка и други подобни - необходими подробности, за да вкарам нещата в пътя.

Искам да помоля тези от вас, които имат фейсбук, за малко подкрепа. Виолета участва в конкурс за есе и като първи етап на селекцията се иска да събере колкото може повече споделяния. Естествено това е скрита реклама на сайта, но такива са им правилата. Ако имате желание, споделете го от тук (с бутона Сподели/Share, за да се отчете): http://www.chernomore.bg/kultura/2017-0 ... -vav-varna
Като вземем предвид, че тя написа това нещо за една вечер, мисля, че не е никак лошо. Е, аз съм пристрастна. :954
НЕЛИ, МНОГО Е ХУБАВО, СПОДЕЛИХ!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cvety_rz »

Kleo написа:
Нели написа:Здравейте, Мецанки!

Малко бързи новини от нас. Добре сме, учим, тичаме по задачи и работим, уреждам разни неща като прехвърляне на плащането на водата, тока и телефона към моята банкова сметка и други подобни - необходими подробности, за да вкарам нещата в пътя.

Искам да помоля тези от вас, които имат фейсбук, за малко подкрепа. Виолета участва в конкурс за есе и като първи етап на селекцията се иска да събере колкото може повече споделяния. Естествено това е скрита реклама на сайта, но такива са им правилата. Ако имате желание, споделете го от тук (с бутона Сподели/Share, за да се отчете): http://www.chernomore.bg/kultura/2017-0 ... -vav-varna
Като вземем предвид, че тя написа това нещо за една вечер, мисля, че не е никак лошо. Е, аз съм пристрастна. :954
НЕЛИ, МНОГО Е ХУБАВО, СПОДЕЛИХ!
:524
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Ver

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ver »

Вчера гласувах за есето на Вили,
днес го прочетох.
Хареса ми :)
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ванчето »

Ver написа:Вчера гласувах за есето на Вили,
днес го прочетох.
Хареса ми :)
Аз пък първо го прочетох и след това го споделих :1062
И на мен ми хареса :954

Фюти, честит имен ден! Здраве, късмет и много любов ти желая...! Хубав празник!

Мацки, как върви учебната седмица?
При нас сняг за сега няма, но децата казват, че има много болни от грип в училище и съм малко на тръни. Дано ни пропусне тази година.
Футболния мач на Гого в неделя мина много добре, победиха с 11:1. По някое време ми дожаля за децата от другия отбор, миличките бяха много разочаровани. Тази неделя нашия отбор ще гостува, но още не знаем къде.

Вер, много хубави снимки! :)
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Здравейте, Мецанки!

Първо много искам да благодаря на всички, които споделиха есето на Вили. Аз съм буквално изумена колко споделяния се събраха! Надявах се на 50-100 споделяния, когато минаха 200 бях много щастлива, снощи си легнахме и бяха около 500, а сега са... над 700! Щастлива съм най-вече, защото това е резултат от реални действия, макар и малки като ангажимент, на много хора. Това са все хора, които със споделянето всъщност ми казват "правя това за теб". Хубаво е.
Това есе ме накара да открия или по-точно да погледна с нови очи един човек. Имам колежка, към която винаги съм изпитвала симпатия, но никога не ми е била близка. Снощи я помилих да сподели есето така, както помолих много свои познати. Тази жена направи цяла рекламна кампания - хвана 3-4 свои приятелки да пращат линкове на техни приятели... Това са хора, които не познавам! Като я попитах защо, тя просто каза: "Ами то е за детето."

Освен вълненията покрай това есе, какво още се случва покрай мен? Виолета, която две години е доброволка в БМЧК (младежкия Червен кръст) от събота, след избори, е заместник областен координатор за Варна. Определено там много й харесва. Червеният кръст за нея беше спасителен остров в месеците, в които не й се стоеше у дома заради случващото се между мен и баща й. Сега това е до голямма степен "нейното" място. Аз много се радвам, че точно това е нейното "бягство" от дома - безопасно и добро място.
Другото хубаво е, че откакто Христоско се изнесе, и на мен, и на децата вече ни се стои у дома. Виолета сега отива в БМЧК не за да не е у дома, а защото там се чувства полезна и има приятели.

Аз пак си харесах кола, но този път и в сервиза нищо обезпокоително не излезе и... реших да я купя. На името на Вили всъщност, защото официално още не съм разведена и не искам да купувам нищо на свое име. Малко ме е яд, че Христоско ме забави толкова, защото не ми е приятно да трябва да правя такива "врътки", за да си купя кола, но каквото-такова. Утре ще я платя и ще си я взема. Дано се окаже добра покупка и да не ми създава проблеми! Ако всичко е наред, вече ще карам Subaru Impreza. :954

Толкова от мен засега. Ще се включа пак. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Момичета, тук пак заваля сняг, а отдолу е лед. Стискайте ми палци, че трябва да ида днес да си взема колата, а аз реално не я познавам. Малко ми е притеснено да карам по сняг и лед кола, която още не съм усетила и реално ще карам за първи път. Още повече тя е автоматик, а аз и такава не съм карала досега. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

Нелка, най-сетне, преди малко прочетох бавно и с премисляне есето на Вили.... УДИВЕНА СЪМ! :954 Колкото от споделеното/заявеното, толкова и от писателския майсторлък на дъщеря ти :954 . Защото.... зад фона на разкъсващия спор между "аз" и "аз" се шири и разлива като спокойна, лятна река идеята за ... магията, която всъщност е и причината Вили да пожелае да остане във Варна!!! Много по-лесно би било да я хванеш тази магия, да я разнищиш, да я облечеш с прекрасни метафори и епитети, да я сравниш с нещо подобно, да ѝ се поклониш и разцелуваш...... ще бъде красиво и успешно!!! Но магията на Вили... колкото по-невидима е в есето ѝ, толкова по-убедителна става :954 . Браво!!!!

Леле....., нова кола, автоматик за първи път, лед и сняг.... Нелка, да знаеш, че истината е само за смелите :222 . Това е твоята кола! :954

Цветка, да знаеш, че с долното:
cvety_rz написа: Не знам какво ми става, но последно време нещо така съм се улисала със задължения, че не ми остава време за забавления :???: Есента съм в аптеката, петък вечер е пред мен един младеж си купува презервативи, след това съм аз и си вземам аспиринче за туршии, след мен едно момиче и то презервативи.И в един момент осъзнавам, че много съм се смахнала.Хората какво правят в петък вечер пък аз таковата.....аспиринче за туршии :1062 :1062 :1062
на срещата в понеделник ни осигури поне 5 минути смях :1062 :1062 :1062 :1062 .... Отделно, че много му се смях още първия път, в който го прочетох...... И още нещо - права си!!! Петък вечер е за други неща, не за туршии :1069
danid написа: От днес успешно започват и танците и някакси влизаме в обичайния ритъм за училищно време.

Дани, и аз снощи поднових танците за сефте тази година. Бяха взели цели 3 нови хора - Еленино, Варненско..... и шопско селско.... или нещо подобно. Зор работата, но ще ги учим. Аз имам огромен проблем с бавните хора.... подскачам на тях и вечно избързвам..... имам чувството, че през целия 1 час, колкото ни трае урока, се чува само това "Нелка, бързаш......!" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .... Пусто.
Ver написа:Урааа! Пак заваля :1062
Т'ва не го кавам само за да съм ти контра :221
Все тая..... :1062 :1062

Нека вали..... колкото повече се напъва, толкова по-пищна, красива, благодатна и съживяваща ще ми се види пролетта!!! Само да ни мине дежурството по сняг пред входа тази седмица!
Ванчето написа: Футболния мач на Гого в неделя мина много добре, победиха с 11:1. По някое време ми дожаля за децата от другия отбор, миличките бяха много разочаровани. Тази неделя нашия отбор ще гостува, но още не знаем къде.
Лелеее, Ванче, кажи на Гого, че бате му Коко отдавна не е виждал и помирисвал такъв резултат :1069 :1069 ...... Браво на децата!!!!

Оставям ви!!! Но не за дълго! :222
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено