Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Свобода на словото
Заключено
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от ellis_stoyanova »

Момичета,благодаря ви за подкрепата,все още ми е трудно да осмисля ставащото,за жалост нямам голям избор,фирмата е със спряна дейност,а вчера бях освободена от длъжност,"поради закриване на предприятието или съкращаване на щат"и за жалост държавата не "закриля"майките през 2-рата година от майчинството и както вчера ми заявиха в нои"ние повече нищо не ви дължим".Аз разбира се няма да се откажа дотук и каквото мога ще направя,писна ми все да ми казват как нямам права и никой нищо да не ти обяснява,точно това ме нарани много....още веднъж благодаря за подкрепата
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от dexter »

Елис, договорът ти е прекратен, така ли? Ако вече си без работа, страхувам се, че няма да получаваш обезщетение за отглеждане на дете до 2 год. възраст. Този отпуск се полага на лица, работещи по трудов договор, а ти вече не си.
Това, което ми идва на ум е да сключиш "фиктивен" трудов договор с някоя фирма, да те водят на работа 1 ден и да подадеш молба за ползване на платен отпуск за отглеждане на дете (отпускът е по чл. 164 от КТ). Ако баща ти наистина има фирма, смятам, че не би било проблем да се изпълни документално. Или пък към фирмата на някой приятел/познат. Идеята е да си на трудов договор, за да си върнеш правото на отпуск и от там на обезщетение.
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от bubalina »

:329 :923 :329 :923
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от Kleo »

:329 :1211 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ellyto

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от ellyto »

Хей мили дами,

Елис, много силни емоции са те завладяли, което е разбираемо, но трябва да ги потушиш и да се успокоиш, защото твоите дечица имат нужда от здрава мама. Не давай на тази тъпа бюрократщина да те завладее и да те докарва до толкова силни емоционални състояния. Знам ,че е лесно от страни да се дават съвети, така е, но все пак си мисля, че решение ще се намери. Както е казала Чери, може би не го знаеш още, но съм сигурна, че решение на този казус ще се намери и нещата ще се наредят. Всичко ще се обърне и ще имаш това, което желаеш, така че да се чувстваш сигурна и да можеш да си позволиш и осигуриш това което искаш за теб, за семейството и за децата.
Чери, Сиренце, Цвети и всички други мами, които имате такива талантливи деца - наистина имате за какво да се гордеете и ви пожелавам да имате много поводи да това и за напред.
Цвети, твоята Рая е голям шампион, браво на нея! Все така да върви напреди и нагоре и да пожъне и по-големи успехи в леката атлетика.
Вихърче - радвам се за положителните събития и хубавите ползотворни семинари, които водиш и въобще за това, че си в добро настроение и всичко се развива страхотно. Дано все така да е за теб и в бъдеще.
Чери, ти съмнявала ли си се, че можеш да се оправиш сама??? Аз не, защото знам, че всичко е въпрос на организация и на мотивация. Навиците понякога губят адски много време, но когато остане човек сам и трябва да се справи със ситуацията се мобилизира някак си и времето си разпределя правилно и не се отпуска. Разбира се, това изисква много усилия и разбира се, че никой не иска да се справя сам в живота по принцип. Понякога тези раздели са хубаво нещо, защото те карат да погледнеш по различен начин на нещата, които приемаш за даденост и да оцениш какво имаш и какво нямаш и какво искаш да се промени.

Онзи ден успях най-накрая да се мобилизирам и да отида да карам кънки на лед. Беше много хубаво, не паднах нито веднъж :1069 и се забавлявах. Определено много ми хареса и ще ходя пак, но не и в пиков час, защото има толкова много идиоти (разбирайте хокеисти), които за да им е по-интересно правят разни номера около хората като мен, които не могат да карат и някак си създават напрежение и стрес и хич не ми се иска да се пребия заради някои такъв кретен, който му е скучно и се чуди как да си разнообрази карането на кънки.
Другото положително нещо е, че тази седмица ни монтираха гардероба + антрето и спалнята и много съм доволна, защото моите предварителни идеи се реализираха и пасват добре спрямо пространството, което решихме да използваме. Та такаааа, сега остават само да се дооправят някои дребни детайли и да се направи основното почистване и сме готови да си ходим домааааа :954 :954 Моите планове бавно, но славно вървят към реализиране, а никой не ми вярваше, че толкова бързо ще успеят да изработят и монтират спалнята и гардероба. Доволна съм от фирмата, която избрахме за изработка на мебелите, така че ако някой има нужда от кадърен човек, който да направи корпусна мебел да свирка. Цените са сравними, но определено работата им е добра, което не ти харесва идват и си го дооправят, дават креативни идеи и съвети и определено могат да направят нещо различно. (Това само като инфо, ако някой го интересува. Хубаво е човек да има информация).
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Мнение от cvety_rz »

Елис, когато бях по майчинство с Райчето ми се случи същото.Фирмата, в която работех фалира и за да получавам майчинство си намерих фирма, където фиктивно ме назначиха за месец май беше и после продължих да си вземам майчинството от там.Много е неприятно, знам :940
Елито, аз ако се кача на кънки също няма да падам.Просто ще съм си все долу на земята :1062 :1062 :1062 Никак ме няма в тази област :mrgreen: Радвам се, че нещата с ремонта вече поприключват и можеш да видиш реализирани мечтите си по въпроса :954
:326 :326 :326 :326 за всички мечешки дечица.
Забелязали ли сте колко различни таланти имат децата ни - дъщеричката на Олеся изкара страхотен резултат на олимпиадата по математика, Коки - по английски, Рая е атлетка, Бела танцува, Сиана пише стихове, Ани на Нелката свири на пиано, а Ава и Мони са същински горски духчета. Иииии .... пропускам много мечета, но се надявам да ми простите. :923
Уникални са ни рожбите и дано успеем да запазим този техен дух и занапред. А ще бъде трудно....много трудно във времето, в което живеем!
Цони, колко добре си го казала.И е хубаво, че имаме място, където да споделим тези успехи.Да споделим тази чиста майчинска радост и гордост от постиженията на децата.Място, където знаеш, че ще се зарадват с теб и няма да те обяват за "фукла" :) Когато, чета за успехите на децата ни в душата ми проблясва лъч надежда, че има надежда за държавата ни, защото има много добри и талантливи деца, които са нашето бъдеще.
Чери, благодаря ти за милите думи :922
Вихърче,
радвам се с теб на твоето щастие :524
Тази седмица нямам изпит и ще го давам по лежерно.Края на април се очертава май да съм за няколко дена в София за лекции и изпит.Ако успея да уредя всичко и с отпуската и подробностите ще се обадя да се видим .Сега отивам да домакинствам и дачистя доката децата всичките на куп са на гости на баба си.Лек уикенд на всички :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от Kleo »

Благодаря, приятелки! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от mari_ko »

Здравейте :940
Сещате ли се за Еми-1 - готината мацка от Хасково - много й е натоварено и няма време дори да чете, но праща, поздрави на всички :329 :923
От мен спокойна неделя :922
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от mari_ko »

:528 Ми, ха добро утро :D
Навън вече не е за къс ръкав /поне при нас/ :222
Успешна седмица :923
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от danid »

Не е ли време за една срещичка момичета, извинявайте, че пиша тук, но тук най-често влизаме май. Да отпразнуваме Свети Валентин или Трифон Зарезан подобаващо - 15,02,2013?? Търсят се желаещи и място :329
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Навън е бяла зима, но в хралупата ни всичко има

Мнение от cchery »

Обявявам ден на идилията вкъщи! ДНЕС! Поради референдума вчера, днес Коки и Бели не са на у-ще, а аз съм в отпуск иии сме се размазали от размотаване. С някои изключения де като това да си посетим личния лекар, защото вчера на пързалката на Витоша Бела претърпя инцидент и сега дясното й око е като на боксьор - подуто, червено и позатворено :1062 :1062 . Сега и вече ми е смешно, но снощи не беше... Но пък личният лекар каза, че всичко е наред и просто са наранени меките тъкани, та .... ще изчакаме да си мине от самосебе си. Аз й правя компреси с лайка и мажа с крем от арника и крем "Здраве" и така.

Иначе най-сетне тази сутрин се наспах! Направо не можах да повярвам като се събудих колко часа беше. Честно казано искам вече отпуска и ваканция :1062 :1062 .

Това май вкратце е от нас.
cvety_rz написа:Края на април се очертава май да съм за няколко дена в София за лекции и изпит.Ако успея да уредя всичко и с отпуската и подробностите ще се обадя да се видим .
Цвети, аз вече те чакам :1062 :1062 . Среща ще има на всяка цена! Така че ти гледай да си уредиш отпуската. :923 :923

МариКо, благодаря за поздравите от Еми - наистина сигурно мина година от последното й идване тук. Дано отново да намери време за форумстване.


Ели, дано скоро си се нанесете - мисля, че мина доста време откакто напуснахте макар на теб да не ти се струва така. Само си представям какъв кеф ще е на новичко сега да си шеташ и да се разпростирате.

Елисче, как сте?! Успя ли да оправиш нещо от проблема с майчинството ти?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено