Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Последно промяна от Kleo на 13 Мар 2015, 09:31, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от dexter »

А де - що не взема да направя нещо щуро? Не ми е за първи път да попадам в подобни дупки и действието винаги ме е спасявало. Генерално съм променяла начина си на живот - местила съм се от град на град, сменях си професията, омъжих се, имам Яна :lol: . Но сега се чудя какво да направя, че да се изкарам от това положение. Най-лесно - да си намеря работа. Но тук идва проблемът. А той вече е по-дълбок и е точно криза на средната възраст (след 2 месеца ставам на 41). Мисля, че започна на 17/12/2014 :plezya se - помня датата по няколко причини. Тогава се видях с един мой съученик, бърборихме и на тръгване той каза - "имам още 10 години, за да постигна нещо". От тогава не спирам да мисля за думите му. После говорих с една приятелка, която също е на кръстопът в кариерата си. Та се посъбраха няколко неща върху моите мисли и така се получи сегашното положение. Просто трябва да намеря центъра си отново и да се стабилизирам, да спра да мисля как животът си върви и не ставам по-млада :1062 .
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Декс, на първо време се отърси от цифрите, числата и датите :1046 защото никой от нас не знае колко ще живее и кое на каква възраст ще постигне. Второ, помисли какво искаш да направиш и го направи по-различно, в сравнение с преди, защото както е казал Айнщайн, не е разумно да очакваме различен резултат, ако предприемаме същите действия :922 Трето, мисля, че наистина някаква заетост извън дома ще ти се отрази супер благотворно, защото ще те среща с други хора :524

[img]http://www.bis.bg/fsh/d/5/7/a/b/49013/a ... 15.gif?v=0[/img]

[img]http://kartichki.bg/images/upload/2014- ... pbg1_l.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Бубка, честит рожден ден на твоята Чавдара, да расте жива и здрава, и най-вече много, много щастлива!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Момичета,нямам много време,прехвърлих какво сте писали и ме изненадахте страхотно,ако знаех какъв наплив ще има за пернишка среща,щях да ви поканя мног по-рано,толкова ми е мило :oops: ,за 22 на мен ми е ок,в Перник няма много избор на заведения,но преди около 2седмици откриха нова пицария,казват,че кухнята е добра,днес ще я опитаме,ако нямате против може там да отидем,колко само се вълнувам,от сега ми треперят ръцете :oops: само като се сетя,че ще ви видя.ХАЙДЕ до сряда например да ми кажете със сигурност,за да запзя места,мисля че около обяд-следобяд е добър вариант за да можете да се приберете на време,но вие предложете.Иначе няма много места за посещение,площада ни е разкопан,за крепостта не е много подходящо времето,така,че май ще се задоволите да опознаете само.....моя милост :955
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Аз лично съм твърдо ЗА новата ви пицария! :954 :954 :954 Да кажат и другите момичета, разбира се. 22-ри март ми се вижда супер готиняшка дата, тъкмо ще е започнала астрономическата Пролет... еххх ...

Изображение

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ellyto

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellyto »

ехааа колко много неща сте изписали, не мога да запомян всичко, че да коментирам интересните неща, които споделяте :221



Мони, не би следвало да ти се отрази на кърменето режима, защото в крайна сметка той не е ограничаващ от към хранене т.е. не гладуваш, следователно не би следвало да има негативен ефект върху кърмата. Понеже гледам една тема за тренировки и там има мами, които от ден 1 тренират и кърмят и спазват хранителен режим и нямат никакви проблеми! Така, че не се притеснявай. Мони много добре разбирам това, което си описала като картинка за ласките, вниманието, интимността и т.н. Пробвала ли си да видиш, ако ти му показваш повече внимание ласки и нициативност той как ще отговори, ще отговори ли, ще обърне ли внимание и т.н. Не е лесно с 3 деца и куче и ремонт и понякога времето не стига и за тази дейност, въпреки, че тя е важна и не бива да я забравяме в никакъв случай...

Чери, много мили жестове на внимание си получила още повече, че не си го очаквала....така най-харесвам, ама уви и като очаквам и като неочаквам аз пак не бивам изненадана по такъв начин :221 :221
Разказът ти за семинара звучи много интересно...а до какви изводи стигна, изобщо има ли нещо, което ти помогна този семинар да решиш като проблематика и да го приложиш в ежедневния си живот? (Деси за теб също важи този въпрос)
Много яко за ваканцията ви в Париж, дано наистина на децата да им хареса там и да си изкарате незабравима почивка цялото семейство.
Радвам се, че инцидента с Бела не е довел до по-сериозни последици и че си била относително спокойна, предвид всичко това, което мед, сестрата ти е наговорила!
Какъв е този мокар парцал, който те е цапнал толкова сериозно вчера :221 :221 :221 радвам се, че всичко това ти е минало и си влезнала в обичайната си роля на машина :221 :221 :221 вършеща много задачи на куп :221 :221
Определено недоспиването на никой не прощава...аз днес също се чувствам недоспала и трябва да си наваксам, защото вече усещам сериозна умора, нищо, че снощи например съм спала 8 часа...не мога да си наваксам другите дни, когато съм спала по-малко...ще се опитам този уикенд да наваксам, защото другата седмица ще е дълга и ме чакат уморителни дейности отново :221 :221 :221
За срещата в Перник - супер идея, дано да успеете да се съберете повече хора и да зарадвате много Елис :1209 :1209 :1209
Чери, страхотна снимка на размазания котьо и теб!!! Големи сте сладурковци определено :221 :221 Аз също мисля, че много те бива в писането!

Чери, интересн въпрос си задала по отношение на нтересите на всяка една от нас извън обичайните ни задължения и дали позволяваме на другите да имат различно менение - аз се опитвам да давам право на всеки да има своите вярвания и убеждения различни от моите....признавам, че ми е много трудно и мисля, че не се псравям много добре, но поне вече успявам да се улавям когато проявявам натиск повече върху другите и да се отдръпна...напоследък имам много интереси, които се развиха някак си от само себе си - харесва ми да се срещам с различни хора и в тази връзка освен вашата женска компания, на която имам удоволствието да се наслаждавам често под формата на среща, освен чата, имам и още една женска срещичка, която се превърна в традиция и много голямо удоволствие ми носи, защото посотянно обменяме различни идеи и неща, а това определен омного ми хареса...имам интереси по отношение на храненето, което също не е изненада за вас, и тук може би прекалено много налагам мнението си върху околните, а искам да го променя, защото всеки е свободен да прави каквото иска за себе си! Влечат ме тренировките :221 :221 но и това не е изненада за вас...като напоследък все повече различни активности ме влекат - ските, кънките, тротинетката, ходенето пеша много, народните танци, различни тренировъчни програми...даже се замислям и аз самата след време да правя групови занимания, но на това още не му е дошъл момента...Харесва ми да ходя на кино, театър, балет - може би трябва малко по-често да ги включвам в ежедневието си...харесва ми да чета книги на тема личностно развитие и да правя различни практики (не че се скъсвам да практикувам напоселдък, но за толкова ми стигат силите)....много обичам да гледам сериали, може да са драматични, екшън, но и романтични неща обичам да гледам...Имам интерес и за развитие на творческата си страна, като напоследък имам голям напредък и ми хрумват добри идеи, които се проявяват под формата на картички, мартеничките, сега и други неща съм замислила...Имам интерес и към това да си правя сама всичко вкъщи - парфюми, рол-они, даже и препарати, но не знам кога ще стигна до това. Всички тези занимания се опитвам да ги включвам в ежедневието си и то постоянно, за това и няма моменти в които просто да се чудя как точно да си уплатнявам времето, защото просто има много различни начини, които ме радват..
Я аз съм имала много интереси :221 :221 :221 брех, чак не мога да повярвам.

Цвети, този период на болестите е нормално явление, особено когато имунитета е отслабнал както е сега зимно време, а още повече и при поменливо време...жалко, че с голямата лопата са ви подхванали вирусите, но ще мине. Наистина няма нужда да се вайкаме за моментите, когато се налага да пием АБ, просто трябва и толкова...ще мине и ще приключи. Жеста на изненад от твоя мъж е страхотен...хубаво е че имат и моменти на проблясък мъжете, въпреки че твоят мъж май е от романтичните! Дано по-честичко имаш такива моменти на приятна изненада от страна на половинката! Бъдете силни и продължавайте да гледате в една посока с много любов и разбирателство!

Елисче, дано по-малко неприятни сънища сънуваш и най-вече да не се сбъдват. Пожелавам ти да сънуваш хубави неща, които да се превръщат в реалност :329 А снимките, които си постнала са страхотни и аз настръхнах при вида на някои от тях!!! Много ми харесаха..елисче, като натрупаш повече стаж в тренировките и ще видиш, че малко или много ще се почувстваш по-добре. Не се оставяй ежедневието да ти определя мислите и чувствата....ежедневието си е ежедневие и при всеки то носи доза еднообразие, при някои повече при други по-малко...но все пак не знам дали има някой, който всеки ден пък да му е толкова разнообразен и интересен живота и да няма моменти, в които да е тъжен и да му е криво и кофти от нещо си...Търси си и други занимания, които да включиш в ежедневието ти, които да ти носят радост и да те вдъхновяват и ще видиш, че друга картина ще придобие твоето ежедневие.

Бъни, при вас времето звучи наистина пролетно и прекрасно...съвсем скоро ще дойде това при всички ни и ще се радваме на следващия сезон. Аз като че ли не съм готова още да приключи зимата (сама на себе си се удивлявам, като го пиша това, защото никога не съм очаквала, че мога да изрека тези думи :221 :221 ) Искам още сняг, искам да карам още ски...
А планираната екскурзия до Барселона е просто страхотнаааа - на мен това ми е един от любимите градове и просто имам страхотни спомени от нашата екскурзия до там преди ъъъъ 6 години почти....ехеййййй как минава времето, егати...все едно беше вчера, а пък то минали толкова много години от тогава. Да си изкарате страхотно, но в това нямам съмнение, защото града е страхотен. Остава ивремето да е хубаво, но предполагам, че там ще е , защото времето е по-меко - ние бяхме ноември месец и беше даже топло!!!
Дано да продадат по-скоро имението и нещата за вас да се развият по най-добрия възможен начин и да си намерите вашето местенце, където да се чувствате добре! Браво и за контролирането на страховете или по-скоро недопускането им да превземат ежедневието ти!!! :524 :524

Деси, статията за вечерята сам - ами хвърлих й един поглед и аз също не смятам, че е кой знае колко странно човек да седи сам със себе си, да пие чай, да хапне или нещо друго. Аз също го правя това и ми е хубаво...а и в интерес на истината изобщо не страдам и не се чувствам самотно, когато съм сама, защото се научих да мога да бъда сама със себе си, без да се чудя какво точно да правя така, че да не ми е скучно... човек трябва да може да прекарва сам със себе си време на спокойствие и да се научи да живее със собствените си мисли, без да изперква при оставането си сам за извевстно време...
Няма от какво да се чувстваш гузна! Ако имаш желание, сподели какво те притеснява, ние сме тук...няма значение, че дълго време може да не си се появявала във форума...едва ли има кой да се разсърди на някой друг заради това..

Декс :922 :922 :922 :922 :922 Всички имаме моменти, когато ни е тъжно и кофти, аз също имам такива моменти...поплачи си, отдай се на чувствата, които имаш...ще мине и това настроение, просто трябва малко време. Не мисля, че си влезнала в криза на средната възраст - всички имаме такива моменти, когато нищо не знаем за себе си и какво бихме искали да правим и как искаме да ни се развива живота! Просто лека по лека, започвай да правиш нещо (първоначално с усилие и воля, докато се превърне в навик), което лека по лека те измъква от дъното, което те е приютило..после правиш нещо друго и така, докато дойде момента, в който ще научиш повече неща за себе си, какво обичаш да правиш и как би искала живота ти да продължи. Недей да мислиш за това как си пропиляла времето си до тук, то е минало свършило и никога няма да можем да го променим....Ще дойде момент, когато ще разбереш какво искаш да правиш и как искаш да продължиш напред :922 :922 :922 Идвай и пиши винаги, когато имаш нужда, пък дори и да се оплакваш. Изобщо не се притеснявай и изобщо не си мисли, че това с нещо ни натоварва. Само можем да те подкрепим и да ти помогнем кой с каквото може.
Kleo написа:екс, на първо време се отърси от цифрите, числата и датите защото никой от нас не знае колко ще живее и кое на каква възраст ще постигне. Второ, помисли какво искаш да направиш и го направи по-различно, в сравнение с преди, защото както е казал Айнщайн, не е разумно да очакваме различен резултат, ако предприемаме същите действия Трето, мисля, че наистина някаква заетост извън дома ще ти се отрази супер благотворно, защото ще те среща с други хора
Много добре казано!!!


И не на последно място искам да честитя рожденичката на Бубалина! Да ти е жива и здрава, много да те радва и да те кара да се чувстваш горда мама! Пожелавам й прекрасно детство изпълнено смного различни преживявания!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

... Разказът ти за семинара звучи много интересно...а до какви изводи стигна, изобщо има ли нещо, което ти помогна този семинар да решиш като проблематика и да го приложиш в ежедневния си живот? (Деси за теб също важи този въпрос) ...

Елито, ще ти отговоря сега, че имам време и муза :923 Извод: да се грижа повече за външния си вид и женствеността си. Да не ми пука чак толкова много от чуждото мнение. Да се науча да слушам вътрешния си глас предимно. Да не допускам влиянието на околните да застраши личното ми светоусещане. Да стана по-самоуверена по отношение на това, че мога да се справя дори без мъж до себе си. Да продължа да уважавам другите хора, но да се самоуважавам много повече, отколкото сега. Да ценя приятелите си, както досега, но да не изневерявам на себе си и своите цели, мечти, желания и потребности. Ей такива неща, общо взето...

А колкото до това дали давам право на другите хора да бъдат различни от мен, да мислят различно от мен, да действат и чувстват нещата различно от мен - ами зависи си - принципно уж им го давам това право, но когато се касае до някой много близък за мен човек, ставам май че по-нетолерантна, взискателна, изискваща и дори властна... почвам да го притискам, преубеждавам, досаждам дори... имам какво да боря в това отношение, определено, така като се замисля.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от dexter »

Да пусна и аз една забавна статия, която май трябва да е жизнеутвърждаваща :lol: . Обаче на мен клишетата ми идват в повече, сигурно заради моментното ми състояние :lol: :lol:

http://www.gnezdoto.net/vdyhnovenie/101 ... tata-na-40

Ели, Деси, благодаря, че прочетохте за тревогите ми :923 . Мисля, че решението е да спра да мисля за това какъв е смисълът от всичко :954 . И да си намеря хубава работа, която дори да не спасява живота на някой и да не ощасливява хората, все ще ми осигурява занимание за през деня. Иска ми се да правя нещо, което да има смисъл, а какво да е то - ето това е големият въпрос :1044 . Счетоводството определено не спада в тази категория :lol: .
ellyto

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellyto »

Не е задължително работата, която работи човека да е нещото, което да носи смисъл...имам предвид, че ако си намери човек такава работа, супер! Но, все пак, ако не успее да си намери такава работа, то поне извън това време може да се правят много други неща, които да носят смисъл...а за мен смисъла на нещото е да ми носи удоволствие, да ме ентусиазира и да ме кара да се чувствам добре в кожата си, тогава и работното ежедневие ще е различно, защото ще се гледа с други очи..но това е моето мнение и усещане за нещата.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Оооооо, момичета...... привет! Как я карате?! :) :) Нещо ми е непишещо тези дни..... но пък какво?!? В природата има баланс - ако аз не пиша, ето влиза Декс и.... става разнообразно! :923 Както е казано в 1 от всемирните постулати - нищо в природата на се губи, само променя формата си :221 :221 .... Много често във връзка с този постулат си мисля относно твърденията, че в съвременните плодове има 50% по-малко витамини и минерали.... Добре де, ако е така.... и ако вярваме на един основополагащ и фундаментален закон във физиката, то.... къде са тези нутриенти-бегълци?!!..... Странна работа.... Усещам се как се нуждая от химик да ми отговори на тези терзания :1062 :1062 ......

Ели,...... ами обичам да чета постовете ти. Някак си винаги са заредени... нито много хвърчащи, нито много унили... готино! :954 Като стана въпрос за недоспиване - вече наистина категорично съм на мнение, че недоспалият калпак само калпави ги върши...... Никой не може да ме убеди, че спи 4-5 часа и после върши страшни неща на килограм със завидно усърдие. Този тип ..... лъже! Или за недоспиването, или за свършеното... :955 :955 .... Аз го разбрах по себе си. Знам, че и ти,Ели, мислиш така... Така че... кой попита вчера какво отношение имаме относно неприемането на чуждо мнение?! :1069 :1069 :1069

Сега да скокна към темата със съветите на Оксана към мен от семинара от миналата събота..... съветите към мен: каза ми, че трябва да бъда по-толерантна към околните и да се съобразявам с техните желания..... и другото не го помня, защото...... си мислех, че ми говори по шаблон, т.к. съм зодия овен, а тя е известна с инатливите си и твървоглави представители. А може би това е истината за мен?!? Може би пък само аз не я виждам?...... Уф.... така или иначе аз съм поела по този път - опитвам се да се отнасям с околните така както бих искала те да се отнасят с мен. А поради факта, че не търпя лошо, заповедническо отношение, незачитане, прехласване и залитания, все си мисля..... че и аз ги избягвам. Дано да е така!

Декс, твоето може наистина да е криза на средната възраст. Или пък да е просто период твоя собствен живот. При мен имаше нещо такова, когато се роди Коки, а после и след Бела - истински, жив, неописуем и реално осезаем страх от скуката.... направо бях изпаднала в шах. Почнах да работя през 2009-а след.... ужас..... след 7 години, прекарани в бремености и майчинства и най-сетне стартирах с измъкването от калта. Много отдавна не съм усещала същото криво чувство като от онези години... Трябвало ми е да сменя фокуса.... но не просто със самоубеждение и втълпявания, а и с реална промяна. И така..... Декс, като един типичен овен, пак обърнах приказката към мен...... :1140 ..... но т.к. нямам и с какво да те посъветвам... ти си си ти и моите идеи едва ли ще са ти от полза, то по-добре да споделя опит. Караниците с Яна... и при нас ги има. Особено с Бела... после всичко минава и ставаме още по-близки.

Благодаря ви за отговорите на въпроса ми от вчера. Имам нужда да чуя различни мнения, защото... нали такова.... все си имам едни комплекси, че самата съм твърдоглава и не приемам чуждото мнение, та..... исках наистина да знам само за мен ли важи това?! Объркана съм... в главата ми се върти нещо, което скоро ще стане за писане.... засега работното заглавие е "Новите терористи".... но искам да съм безкрайно прецизна в мнението си и абсолютно точна в изказа... Затова и питам. А и не само де..... просто имам нужда да разговарям на разнообразни теми..... а тази за личностното ни развитие е една от тях!

Сега ви оставям, защото имам работа.... Цветка, да интересува ме вашия боб... а и месо. От снощи мисля как бихме могли да се координираме и да си купим от вашето прасе. Един от възможните варианти е по рейс.... или пък по познат. Но още мисля. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено