Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Подкрепям написаното от Елито! :524 А на Декстърчето желая успех с откриването на личното й призвание! :524 Ех, обичам си работата, обаче съм изтощена нещо... дали е пролетна умора, дали е следствие от дългия цикъл този път /цели 11 дни :1215 /... обаче е факт: днес се чувствам толкова скапана, че нито сутрешната тренировка, нито изпитите вода, чай и кафе не могат да ме тонизират като хората... мечтая за много повече слънчева светлина и топлина, може би е това... мечтая за чаша капучино, изпита в женска компания... мечтая за нежен масаж на цяяяялото тяло... мечтая за вана... за СПА във Велинград... за нещо щуро, диво и шантаво... в същото време ми е едно такова, радостно, защото е петък, защото утре е събота, а вдругиден е неделя и защото тази вечер Хри ще излиза най-накрая по мъжки да пие бира... обичам когато той излиза навън - връща се усмихнат, зареден и някак по-жизнен - лошото е, че много рядко го прави, въпреки че аз го подтиквам и подсещам колко му е хубаво, когато е с приятели... на по бира :1211 убедена съм, че ако той се среща по-често с мъжката си компания, вкъщи ще цари повече спокойствие, мир и хармония, повече разбирателство и търпение... :940 защото аз наистина имам нужда и необходимост да излизам честичко навън, да не се забивам само у дома и в офиса, а той това не го разбира много-много, по-типичен домошар си е, и голяма част от напрежението между нас възниква, когато той си остава вкъщи, а аз излизам навън да се видя с приятели... и той това не може напълно да го разбере... има доста по-рядко нужда да го прави. Така че всъщност съм много доволна - довечера вкъщи ще сме си само аз и Алексчето :1216 :1028 , имаме сготвено от снощи, само ми остава да пусна една пералня и да прибера предната... и ще си обърнем внимание един на друг с дечко, още повече че в понеделник, сега, на 16-ти той заминава на зелено училище във Велинград, в хотел Клептуза по-точно, за цели 4 денонощия, и тъкмо ще си поговорим преди екскурзията му, ще го подготвя за там и т.н. Хубаво е да е петък късен следобяд, нищо, че в работата ми отново ми възложиха отговорната задача да заключа Центъра /а той е цели 3 етажа с мнооого помещения, Елито го видя, тя знае/ - малко ще съм като Свети Петър с голямата връзка ключове и тази вечер :222 Но какво да се прави? - зряща съм, сред незрящи и полузрящи колеги, няма друг начин. Толкова е сладко да си приказвам с вас... сякаш сме седнали някъде в някое кафене... и си лафим, ей така, по женски :329

[img]http://www.hotel-kleptuza.com/wp-conten ... g_1586.jpg[/img] - така изглежда вътрешният басейн в хотела, в който ще отседнат децата.

[img]http://bulgariatravel.org/data/media/12 ... st.jpg.jpg[/img] - любимата ми снимка на Клептуза /защитена местност, в близост до Велинград/

П.П. Яяяя, с Черита сме се "гонили" коя да пише по-напред :222

ХУБАВА ВЕЧЕР НА ВСИЧКИ ВИ ОТ МЕН
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Нейните съвети за осъзнато хранене определено много ми допаднаха, Ели! :326 Мерси, че ги сподели с нас.

Тази вечер шетах много вкъщи. Но сега вече ми е хубаво, наистина спокойно някак. Смених спалното бельо на детето и нашето, извъртях и проснах една пералня, подредих предната. Изпих с огромна наслада чаша червено вино /мерло/, заради което зачервих бузи. Измих мивките и тоалетната. Проветрих. Подредих малко книги. Полях цветята. Сега сядаме да вечеряме с Алексчето, че досега бяхме прекалено уморени от деня, за да почнем да ядем. Хри още го няма, защото е навън с приятели на по биричка. Алекс гледа футболен мач, аз послушах малко релаксираща музичка, заедно с винце в ръка. Говорих с мама по телефона. Тя ни покани на гости утре като се събудим, на съботно кафенце. Уютно е на топло у дома, в петък вечерта. Утре планирам пълен релакс и спокойствие, дай, Боже! Вдругиден ще имам клиентка на частно, а после ще приготвям дечко за зеленото училище. Ами това е вкратце от мен засега. На всички ви желая хармонична петъчна вечер, да се чувствате вътрешно щастливи и удовлетворени, да бъдете усмихнати и озарени от радост, да усещате спокойствие там, където сте и с хората, с които сте заобиколени!

П.П. Алекс вече спи /21.41 часа е в момента/, но удобно излегнат на нашата спалня, не в неговото легло, защото е точно там, където го свари Сънчо :423 Хри още го няма, а аз гледам с едно око "Столичани в повече" по бтв :1209 , но основното ми занимание е кротко похапване пред ТВ, пийване на винце и трепетно разгръщане на новата книга на Иво Иванов, за която вече се похвалих в темата за книгите - "Кривата на щастието", с подзаглавие "За спорта, Вселената и всичко останало..." /сборник с негови разкази/.

[img]http://www.sravni.bg/images/538b522309d ... parent.png[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,дружинка...бързам да ви пиша,че днес посетихме новата ни пицария.Смея да кажа,че обстановката е чудесна,широко е,уютно,топличко,с чудесен детски кът,който ползваш безплатно,не се вмирисахме на манджа и не се пуши.До тук добре,но пиците им са .....ами как да кажа....на мен поне не ми харесаха особенно,хапнахме и разни филенца,сиренца,които пък бяха добри,салатите са огромни,поне това,което успях да видя да се сервира около нас и като цяло цените са добри.Имам идея там да отидем защото е новичко и спретнато,но ако имате няккви забележк,моля кажете.Лошото е,че трябва да запазя маса до ден,два,защото има ужасно много хора,които ходят дори денем.
Не съм чела назад,видях,че има нови мнения,но ужасно ми се спи.до утре и лека и спокойна :923
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

Ех, момичета, много благодаря на всички ви :923

Цвети, знам че трябва да започна да се харесам. Трудно е! Правя опити, но не мога.
Ели, опитвах да съм нежна и да обръщам внимание, но като не получих отговор и това съвсем ме демотивира. И просто спрях. Обидно ми е. Лошото е че това продължава месеци, а не седмици. Когато го попитах директно, той просто спря да говори, а е дървеният философ в семейството и на другия ден се държеше все едно нищо не е станало.Любовта ми е толкова силна, затова ме боли. Чери, аз съм слаб оратор, мъжът ми винаги се е опитвал да наложи мнението си. Има уникален дар словом и успява от черното да направи бяло.
Когато не съм в майчинство, работя в семейната фирма, правя това което ми харесва, макар че имам други неща по-близки до сърцето ми. Мечтая да се занимавам с фотография, тези които ми имат профила и са видели снимките ми, могат да споделят, дали им харесват. Искам да творя и да използвам нещата си за снимките. Да се науча да плета добре, да имам повече време за себе си, да се науча да съм егоист и да не се раздавам толкова за близките и приятелите си, а да правя нещо и за себе си. Ами това е от мен.
Ставам да пошетам, че в 12 излитаме по задачи, трябва да вземем каката от английски, да си купя маратонки, подарък за РД, следобед да закарам каката и се надявам мойта приятелка да дойде за да се наговорим.
До скоро мецанки
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от dexter »

Момичета, бихте ли ми препоръчали някой хотел във Велинград? предполагам всички имат минерални басейни, защото ще ходим именно за това :). Гледах в нета, но има толкова много, че няма да успея да избера без някоя и друга добра дума от приятел :).
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Въпреки че в района (Кърджали, Смолян) са почти всички аварийни екипи на всички енергоразпределителни дружества, щетите от снега са толкова големи, а падналите електропроводи са толкова недостъпни, че се очаква десетки села да нямат ток още най-малко месец. Най-тежко е положението в община Ардино, където все още има села и махали, до които не е прокаран път вече седмица.

:1215 :1215 :1215

Тази новина прочетох преди малко в стайта оф-нюз и честно..... направо не мога да повярвам, че цяла една седмица не могат да се прокарат пътища до селата в Ардино!!!!! Просто....... не е за вярване!!!! Дано хората там да са добре.

Декс, знам, че Деси бяха на Велинград наскоро и тя беше останала доволна от техния хотел. Надявам се да се включи и да ти даде инфо. Лично аз все още не съм ходила на това място да почивам - само съм минавала.

Мони, знаеш ли каква е най-добрата защита срещу такъв тип оратори?! :) :) Кратките отговори - с по 1 или 2 думи. Но не примиренчески, а напротив - нападателни отговори. Те изкарват извън равновесие онзи, който говори много, т.к. той самият не може да синтезира инфото и му се налага да се обяснява. А човек се обърква от много думи. Може би, ако почнеш да се занимаваш с любимите си неща, сама ще се харесаш повече..... а това веднага ще ти проличи. И околните ще го видят даже.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:Привет,дружинка...бързам да ви пиша,че днес посетихме новата ни пицария.Смея да кажа,че обстановката е чудесна,широко е,уютно,топличко,с чудесен детски кът,който ползваш безплатно,не се вмирисахме на манджа и не се пуши.До тук добре,но пиците им са .....ами как да кажа....на мен поне не ми харесаха особенно,хапнахме и разни филенца,сиренца,които пък бяха добри,салатите са огромни,поне това,което успях да видя да се сервира около нас и като цяло цените са добри.Имам идея там да отидем защото е новичко и спретнато,но ако имате няккви забележк,моля кажете.Лошото е,че трябва да запазя маса до ден,два,защото има ужасно много хора,които ходят дори денем.
Не съм чела назад,видях,че има нови мнения,но ужасно ми се спи.до утре и лека и спокойна :923
Елисче, забравих да ти пиша, че аз съм ОК за въпросната пицария. Чудя се дали не е и същата, която участваше в 1 от епизодите на "Кошмари в кухнята" - ето този. :222 Засега сигурни за Перник за другата неделя сме аз и Деси. Все още не съм споделила идеята с Краси - майката на Вики. Споделих и с Марчи, Боби, Елито и Фюти. Ели и Фют влизат тук - сами ще кажат дали имат възможности. Марчи каза, че не може. Боби не беше съвсем категорична, така че - очакваме решението й. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cvety_rz »

Ние вече сме добре.Всички са здрави, аз си починах порядъчно и се чувствам заредена за новата седмица :954
Мони, и аз се уча да се уважавам и обичам и да се справям с комплексите си.Опитвам се да съм и по- романтична и да отделям повече внимание на половинът.Дори прочетох и Мостовете на Медисън.Не ми допадна де.Чери ти е дала много хубав съвет относно типа отговори, които да даваш.Надявам се всичко да се нареди при вас.Хубаво е децата да си имам щастливи мама и тати.
Ели, благодаря за комплимента за снимката.Аз не обичам да се снимам, но тогава се престраших.
Чери, ще ти се обадя като заколим прасето.Колегите на Симо редовно пътуват до София и може пък тях да ползваме.Ако искате може да ви направим месо в буркани.Слагаме само морска сол, дафинов лист и черен пипер.Ние така и така ще правим за нас.По удобно ми е с бурканите.Бързо се готви а като бърза човек може и така да яде направо.
Пожелавам хубава пернишка среща и нали си знаете.....снимки :1209
В този ред на мисли се чудя дали да не се оплача колко ми е зле :328 :328 :328 Да вземете да дойдете на среща и към нашия край :222
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от futarela »

:922 Знам ,че това е малко ,но :329 това съм аз . Нямам много време . Днес съм почивка . Пратих Юлий на детска и съм решила да свърша това онова )))). Вчера бях на спа с две приятелки ,така хубаво си починах . не бях разговорлива много ,но пък се чувствах чудесно, спокойно :954 Хубав ден на всички!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Мърмори »

Успешна седмица,момичета! Нека да е много спокойна, много ползотворна и изпълнена с много радостни мигове! И макар да работим малко по-дълго, нека настъпващата в събота пролет ни донесе много ведро настроение и да ни събуди за мечтите ни, за новите планове и всичко хубаво, което предстои!
Адски много усилия ми струва да напиша всичко това, особено когато трудно виждам пътя пред себе си, когато ми е трудно да мечтая и когато ми е останала само малка надежда...но нали пък тя умирала последна. Но силно вярвам, че няма все да е така!
Научих се да се радвам на това, което имам- здрави сме, имаме покрив над главите си...всичко останало се надживява.

Чери,много ми хареса Арти- същински бащичко!
В тази връзка ето какво написа Дари;

Детенце, кученце и коте

Детето:

Дете съм аз от втори клас,
внимавам в клас, обичам вас.
силен съм юнак,
отличен шест- и пак, и пак...
Веднъж ме ощипа рак,
но се борих като с враг.

Кучето:

Аз съм кученце игриво,
много диво и красиво
лая всички щом ги видя, без бати (да не го обидя).
С бати докато играя
не преставам аз да лая.
Щом за сън е време
кучето във бати дреме.

Котето:

Аз съм коте-пухкав цар,
на къщата съм господар.
На високо съм качен
и на дрямката съм фен.
Да ме галят аз обичам, но от кучето далече тичам.
Мляко сипват ми да пия,
а след ядене се мия.
Заключено