Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от DeerE »

Забравих да отбележа, че от близо десет и повече дни кървенето ми спря, писах и на ДОК сутринта за да му кажа и благодаря. Това много ме успокои, благодарна съм му защото се бях видяла в чудо. Стресът наистина си дава влияние върху здравето на човек.
И също така, че скоро отново сме на турнир по шах, на който ще присъстват деца от цяла София.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от dexter »

DeerE написа: Преди време ми беше споменал, че се чувства безпомощен когато имам проблеми, за които той не може да ми помогне. Да разбира се не може да ми помогне, но може да ми бъде подкрепа в трудни моменти.
Сега има опасност да прозвуча като "черна станция", но мисля да поема риска :lol: . Има една много хубава книга, препоръчвам я с две ръце и два крака (май не за първи път :))
[img]http://i5.helikon.bg/products/3963/11/1 ... 13963z.jpg[/img]
Дебора Танен е лингвист и обяснява начина, по който разговарят мъжете и жените. И защо толкова често се появяват недоразумения при разговорите. (Книгата е от преди може би 30 години). Когато мъж чуе за проблем, той търси решение. Жената търси разбиране и съчувствие. Така е по принцип, не че някой го прави нарочно, за да дразни другия :). Просто и мъжете и жените трябва да го знаят и да го разбират, за да няма подобни чувства на безсилие :).
Ясно ми е, че понякога това е мисия невъзможна. Като например в нашето семейство :plezya se . Чела съм книгата (на английски и на български!), но така и не успях да накарам мъжа ми да я отгърне :lol: . Не ги разбирал тези неща, не вярвал, не обичал подобни теми.... И той като мъжа на DeerE - като споделя някакъв проблем, или ако не съм в настроение - мисли, че той е отговорен за това. Е, обяснявам и все се надявам да разбере това-онова. В такива моменти винаги си спомням една мисъл (не помня от къде ми е влязла в главата) - ако някой не те обича по начина, по който ти искаш, това не значи, че не те обича с цялото си сърце :954 . Та вече не се нервя толкова на подобни разминавания.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15477
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Декс, много навременно включване според мен! :922 Книгата на Дебора Танен е наистина много добра!
Аз пък отново и пак ще препоръчам :mrgreen: Мъжете са от Марс, жените - от Венера на Джон Грей :524
Мъжете и жените наистина са много различни помежду си! И мисълта е прекрасна! Самата аз трябва да си я припомням по-често! Все се чувствам недостатъчно обичана! И то само защото невинаги мъжът ми ме обича така, че да го усетя и разбера! Явно любовните ни езици са различни! Затова би било хубаво да се научим какво всъщност казва, мотивира, разбира, иска, желае човекът до нас!
Синът ми е на 20. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :)
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от DeerE »

Благодаря ви момчета, тъкмо се чудех какъв подарък да измисля за рожденика. сега обаче ви оставям защото малкия си напръска с препарат за петна ИЗИ в окото....
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15477
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Уффф значииии... Пиши после как е детето! :524
Синът ми е на 20. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :)
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cvety_rz »

Мони, ако знаеш в какви филми ме вкара с тая скарлатина сега :1062 Сценария е от черен по черен.Ей как сме устроени да вярваме по лесно на всикчо лошо :1044
Като ви чета за мъжете и жените се сетих за една карикатура.Мъжът представляваше едно устройство с едно копче он/офф а жената устройство с много копчета за фино настройване :lol:
На моменти и аз се чувствам неразбрана, но знам ,че и обратното също е факт.
Ели, постовете са ти много интересни .Пиши си на воля.Който не иска да не чете.Моите постова пък все са телеграфни.Искам да пиша повече, но все някой ме дърпа за нещо :lol: Сега Симчо ме чака да довършваме рисунка на тема възкресение Христово за детската градина.
Приятна форумна среща.
Еми, пиши как сте :940
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7927
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:Мони, ако знаеш в какви филми ме вкара с тая скарлатина сега :1062 Сценария е от черен по черен.Ей как сме устроени да вярваме по лесно на всикчо лошо :1044
Цветка, спи ми се, та 2 не виждам, но... темата скарлатина и стрептококи ми е ...... за съжаление присърце. Пускам линк към един дълъг текст, който писах преди години за участие в конкурс на един здравен вестник. Казва се "Историята на Коко" и представя хронологично нашата битка с тази гадина - скарлатината. Бях я засекретила :1062 , но уви - отново и отново се борим..... Съвсем накратко - Коки има 5 официални диагнози скарлатина :328 :328 .... не се гордея с това и не бих искала да се сещам даже, но за това разказва историята от линка ми горе. Бела пък, от друга страна, така и не намери за нужно (слава Богу де) да закачи от скарлатините на батко си!
mam4eto31 написа:Затова даже и да не се разболее детето, даже само контактно, моля поне 2 пъти ги водете на гърлен секрет и ако са носители да пият АБ и да не е в ХЕИ. Не го пожелавам на никого.
Монка, много съжалявям за това, през което сте минали! Помня частично тревогите ти оттогава..... то човек няма как да каже каквото и да е в такива случаи! Затова само ще добавя следното...... когато приеха Коки в Токуда за консултация с детски ревматолог :328 , гърлен и носен секрет, направени там на място, му бяха отрицателни...... но в кръвта му имаше 4 пъти повече антитела срещу стрептокока - това се открива с този т.нар. АСТ-титър. Т.е. имахме бактерия, която обаче не е на обичайното й място - гърло и нос..... а някъде другаде. Разбира се, тогава той пи АБ без да му има каквото и да е.... 10 дена пеницилин с търговска марка Оспамокс. След 5 месеца направихме отново АСТ и познай........ отново толкова силно положително!!! Кажи ми сега, как с чисто сърце да препоръчам на някого да пие АБ?!?!? Тази въртележка с Коки сме я минали вече 6 пъти...... ако знаех какво е решението, щях да го напиша! Мога само да си пожелая - на нас и на всички ни тук никога да не преживяваме това, което сте минали вие! :923

Лека нощ! Утре ще коментирам по другото писано! :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Нели »

DeerE написа: Нели и Вер драснете по някой ред. :922
Хм, преди 2-3 дни сънувах, че звъня на Вер по телефона и, без дори да кажа "Здрасти!", я питам с молба и надежда: "Ако утре дойда до София, ще ме заведеш ли в някоя гора?", а тя се смее в слушалката и ми отговаря: "Ти само ела, лесно ще намерим гора."

:954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от DeerE »

Писах писах и всичко изчезна.
Добро утро.
Нелка страхотен сън си сънувала типично в стила на Вер да ти отговори така :922
На Крисчо окото ми изглежда добре. Приятен ден на всички, аз се успах.
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

Добро утро :954

Елис тук съм, просто нещо не ми стигаше времето тези дни.

Чери леле, през какво сте минали и вие, ужас. Страхотно, че го сподели, ще помогне на много хора. Научих много. Аз съм един от най-големите противници на АБ. Сигурна съм, че заради него стигнахме до честите ларингити преди години, педиатърката просто се презастраховаше и го изписваше за щяло и нещяло, а аз неопитна и невежа, слушам и изпълнявам. Как се промених само, сега даже и докторката се съветва с мен за природната медицина. Радвам се, че с този акъл гледам трето дете.

Еми браво, че оченцето е наред. А твоите постове са ми много любими. Вечер и когато кърмя си ви чета и прелиствам темите.

Клео как си се описала само, намирам и себе си там, между думите. С Ани трябва да спретнете книги. Възхищавам се на хората с дар словом. Аз винаги съм била срамежлива и комплексирана и това ми е пречело в изказването.

Цвети извинявам се, че те вкарах в този филм, но бях длъжна да споделя. В линка на Чери е описано много добре. Да се разболееш от скарлатина май е по-добре, отколкото да си носител. Поне го виждаш и реагираш навреме. От опита знам и също правя АСТ титъра, защото е по-сигурното изследване.

Как ви завиждам благородно, че ще се събирате и аз искам. Ако някой прелита покрай Пловдив да свирка.

Още чакам на лични имена за запознанство във ФБ. Запознах се с Деси, Цони, Бъни, Елис.

Днес продължавам с ученето на куч да се изхожда навън. Умира от страх и трепери като перце, дърпа ме към вратата. Продължава да се изпуска в леглото и това ме побърква.

След разговора ми с мъжо, той се държи сякаш нищо не съм го питала. Но вчера имахме гости и дойде в бокса и се гушна в мен. Така го прегърнах, че не исках да го пускам. Липсва ми тази топлина. Толкова го обичам, чак боли. Още го има гъделичкането в корема и треперенето в коленете, а минаха 16 години.

Хубав ден от мен :922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15477
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Нели написа:
DeerE написа: Нели и Вер драснете по някой ред. :922
Хм, преди 2-3 дни сънувах, че звъня на Вер по телефона и, без дори да кажа "Здрасти!", я питам с молба и надежда: "Ако утре дойда до София, ще ме заведеш ли в някоя гора?", а тя се смее в слушалката и ми отговаря: "Ти само ела, лесно ще намерим гора."

:954 :954 :954
ПРЕКРАСЕН СЪН :922

[img]http://2.bp.blogspot.com/-KI2CWItIvMg/T ... 0%25B5.png[/img]
Синът ми е на 20. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :)
Заключено