Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата хралупа

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Вероятно ще изчезна от форума докъм 18-19 юни, да не се притесните за мен, ОК съм си :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Kleo написа:Вероятно ще изчезна от форума докъм 18-19 юни, да не се притесните за мен, ОК съм си :954
Това му е работата на лятото :954 - да ни пръсне по света и у нас! Приятно изкарване, Деси!

Аз пък, за разлика от теб, се прибирам утре. И към София, и към по-обичайното ми нет-присъствие :1062 . Макар, да бъда честна, тук, където съм в момента, ми харесва!!! Ако миналата година тръгнах на спортния лагер на Бела с огромна доза страх и 1 оперирана китка, при това като помощник на треньорката, тази година нещата са съвършено различни!!!! Дойдох по-късно, пътувах сама, наслаждавайки се на комфорта на фордакис от Пловдив до Приморско :954 . Настаних се в самостоятелна стая. И още на следващия ден Бела и момиченцето, с което тя е в стая, се преместиха точно до мен, т.е. в 2 съседни стаи сме. Които на всичкото отгоре имат и общи вътрешни врати помежду си...... та сме в нещо като апартамент :954 . Времето е хубаво. Правим плаж всеки ден. А аз преди обед тичам и после ходя да плувам. За съжаление не ми остана време да си чета уроците от академията.... но, каквото било, било. От утре - обратно в Софето и обичайния ритъм на живота ми!

Лека нощ на всички!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Вкъщи сме си. И ми е добре :954 . Днес бях на академия. Утре - на работа. Бих искала цяло лято да съм на морето... След Приморско, което ми хареса, май вече нямам точно претенции на кое море да съм. Макар че... кожата на лицето и на тялото ми да са доста изсушени - ефект, който последните години не получавам на гръцкото море... А и ..... на водорасли се нагледах :1062 :1062 . Не ща и да се сещам за щипалките и медузите, които август са чести гости в Черно море. Но все пак е море. А Приморско, поне в началото на юни, е толкова спокойно кътче в южното ни Черноморие... :) - имаше улици, които носеха духа на 70-те и 80-те години с малките къщи и потъналите в цвят и зеленина дворове, с овошките, с лениво опъналите се на слънце котки и с тишината, пронизвана тук-таме от прибоя... :954 :954 Да, приятно беше!!!! От 9-и август - на Халкидики да видим какво сиртаки играят комшиите :1062 :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Не само аз съм изчезнала напоследък, взех си бързи 3 дни отпуск и се порадвах на Боби преди да го оставим на село. В петък му се изчерви ръката след ваксината, която от Декември все отлагах, сега уж е добре, но малко съм на тръни. С Мария се борим всеки ден за пустото учене, да видим какво ще покажат тестовете, но не съм оптимист :(

Миналата седмица мина и годишния ни концерт от танците, голямо реване беше, милия първо рева, че не помни къде му е носията, после, че не знае участва ли в танца и за капак, за шапката си, но мина добре. Мария е с толкова опит, че вече няма проблеми с подготовката за концерта, аз малко се стягах за всички и после 2 дни ходех като робокоп, явно от напрягането ме болеше всичко на другия ден. Хубави са тези емоции, но така като сме и тримата само се срещаме някъде по пътя и не мога да се насладя на танците им. Иначе това чакане - при Боби от 5 до 9 доста неща възпитава у децата. Имаше едно момиченце на 3 и много добре знаеше какво прави на сцената.

Хайде стига съм писала, че така и не си изчистих пощата от тези дни и са се натрупали много неща

Забравих да се похваля, днес имаме 18 години от сватбата, за добро или лошо се изтъркулиха неусетно. Дано сме здрави и да имаме късмет да запазим доброто у децата си.

Хубав ден, нека напук на дъжда имате един прекрасен и усмихнат ден и седмица
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Ехо, къде сте всички? Рано е за толкова масово изчезване :221

Фют, записа ли Юлий и в кое училище? Ние днес чакаме паралелките и утре родителска. Ще има поне няколко деца от групата и ще е при учителката на Мария, така че се надявам да му е лесно с прехода, макар че много малък ми се вижда още за ученик.

Чери, решихте ли окончателно вече какво ще записва младежа? Предполагам Туес ще е избора, макар че ние точно в този период коренно променихме схемата.

Аз искам да минат тези 10 дни, че се уморих да я подсещам да учи, за да не сгафи на края на срока, но кой да чува.

Хайде на детокс? Пуснах тема, че да не се откажа до края на седмицата :221
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Здрасти, Дани, и аз съм малко по тъча тия дни, но след отпуска е все така.

Да ти кажа, че като записвах Бела на у-ще, и на мен ми се виждаше малка :954 . Може би, защото е второ дете. А вторите винаги ще са си по-малки от първите :) :) . Иначе са достатъчно големи и зрели да почнат училище... наместо бебешорските изпълнения в детските градини.

Не сме решили къде ще се записва Коко. И той самият все още не знае. Онзи ден ми каза, че ако не го приемат програмиране в ТУЕС, а мрежи, ще запише във Френската гимназия - искал да учи език. После пък го обзема някакъв интерес от компютърните мрежи и се нахъсва много за тях. Луда работа. Ние още не сме изготвили списъка с желанията по училища и паралелки. А му е време вече. :954 Иначе Коко вчера си предадоха учебниците и откровено казано въобще не знам защо ходят на училище..... Ама утре - за последно! За последно в 128 СОУ!!! :)

Фют не знам дали ще влезе скоро тук, но да кажа, че тя записа Юлката още преди 3 седмици, ако не се лъжа. Записа го в училището, което е до тях - 1-о СОУ!

Сега ви оставям, защото имам служебна работа...... а не ми се мисли за домашното в академията и за количеството инфо за фотошоп, което имам да изчета.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Лошото е, Чери, че ще го приемат и в Туес, исканата специалност и във френската :221, хората си мечтаят за това, а вие не можете да изберете, живот шарен, това което знам е, че в Туес е интересно, но децата ще са по-шарени като възможности, докато във френската ще са повече на едно ниво, но там не се учи кой знае колко, макар че е и въпрос на паралелка и учител, особено за подготвителната група. Още едно добро, което е валидно и за двете училища, че децата искат точно в тях да влязат и това е много важно за средата после и за отдадеността, макар че на тази възраст понякога после се поотпускат.

Стискам палци каквото и да реши да си хареса класа и да има ползи за бъдещото му развитие.

На Фют и е много удобно това училище. Дано са доволни и те.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Здравейте. Аз може и сама да си пиша тук, но имам нужда от това. :1062 Да, малко като лудите....... но какво пък, поне не съм самотна :221 :221 .
danid написа:Лошото е, Чери, че ще го приемат и в Туес, исканата специалност и във френската :221, хората си мечтаят за това, а вие не можете да изберете
Дани, да, вероятно е точно това да се получи при нас. Ще видим. От утре се подават заявленията за кандидатстване, така че всичко предстои.

Много ми е ценно това, което споделяш за училищата, в частност за френската! Благодаря ти! Искрено. Коки все повече иска да ходи във френската... не мога да си го обясня. Но съм решила следното - ще го оставя да реши. Нека дори да направи емоционален избор. Нека поне веднъж в живота си има право на това. Живи и здрави, в 12-и клас ще трябва да вземе сериозното решение, така че сега.... нека послуша желанието си.

При нас в работата продължават тревогите. Вече нямаме договор с банката за поддръжка на техниката и съответно нямаме доходи. От няколко месеца питам гърците какво смятат да правят с фирмата и нямаме никакъв конкретен отговор. НИКАКЪВ! Дотолкова, че с колегата ми решихме да опитаме да създадем магазин за онлайн продажби на ИТ оборудване и да се опитаме да спасим положението. Написах 1 мейл до гърците със 7 точки с предложения по нашата идея и след 3 седмици те поискаха да им направим разчет за евентуалните вложения за онлайн-магазина и какви оперативни разходи могат да очакват в рамките на периода на пускане на сайта и разработването му. Та с това се занимаваме с колегата ми в момента. Ако им хареса нашето бюджетиране ми предстоят срещи с юрист, с доставчици, куриерска фирма и фирма за интернет маркетинг. Хубавото е, че... поне за 2 от тези услуги имам хора, които познавам и които ще срещна и без притеснение ще разпитам подробно за всичко. Вижда ми се сериозно това начинание, но иначе нямаме кой знае какъв шанс да оцелеем.

Официално днес Коки завърши 7-и клас и е във ваканция от утре :954 . Днес ми е емоционално по този повод.

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Ванчето »

Чери, страхотна снимка си ни постнала!
Поздравления за Коки! Нека уверено следва пътя на мечтите си!
Между другото Коки в първи клас ужасно много ми прилича на племеника ни... с тези бузки, с късо подстриганата коса и в начина, по който дяволито гледа към обектива....
А днес е един прекрасен млад мъж, много чаровен и излъчващ спокойствие и увереност! Иска ми се и моите момчета един ден да имат такова излъчване :954 !
На нас ни остават още два учебни дни - понеделник и вторник - и чакам с нетърпение да минат! Не помня другите години дали е било така, но сега определено се усеща вече натрупалата се умора и при децата и при мен. Искам вече да спрем ставаме толкова рано.... :lol: :lol:
Иначе големия "зор" при нас мина, шефовете си тръгнаха, ще дойдат пак през септември/октомври. Добре сме като цяло. На мен нещо в последно време ми е малко едно такова криво... и аз не знам защо така се получава. Вярвам, че е временно и като изпече пак топлото слъце ще забравя за лошото настроение.... :lol:
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Тези дни следя доста медиите. Главно спортните. Както и спортните секции на БНТ и Бтв... Във всяка друга ситуация, не бих си и помислила да се облъчвам с гнусотията на тези вмирисани блата. Но онова, което Цвети Стоянова причини на себе си, а с него и на толкова много хора покрай нея, ме кара да мисля. Да мисля ден и нощ. Да чета. Да чувам. Да пиша. Абонирана съм или както там се казва за публикациите в страницата на федерацията по худ. гимнастика във ФБ. До случая с Цвети не бях писала коментар в техните постове. Или най-много да кажа едно голямо БРАВО за изиграванията им на световната купа в София. Тези дни... искам да мълча. Дори е редно да мълча, защото съм толкова далече от всички замесени, разполагам с толкова нищожна информация за всичко, което се случва в тези среди, че е просто срамно да се обаждам и аз. И при все... отначало не можех да си обясня как всички изведнъж се оказаха запознати с този спорт. И не само със спорта, но имат едва ли не инфо от "кухнята" на художествената гимнастика. Аха едва ли не всеки в тази държава има дъщеря, племеница, братовчедка, която тренира и е националка..... Мъчно ми е... Треперех и плаках и с първите излизания на ансамбъла в петък, и с двете им изпълнения от днес.... Ако петък бях като гьон - напълно безчувствена в това да искам каквото и да било от отбора и въобще.... ми беше много гадно, днес някак си виждах невидимата енергия на съзнателното съвземане, на решителното оттласкване от дъното и желанието за победа... не на състезанието, разбира се. Често казвам и пиша една фраза - животът е за живеене!!!

Спирам дотук с размишленията си.... трябваше да напиша нещо. Ние 2 дена сме се отдали на доста лежерно размотаване... Идната седмица може да се окаже най-важната в работен план за мене - с колегата ми трябва да предадем на мениджърите ни в Гърция нашия план - наречете го бизнес или проекто-бюджет за евентуален онлайн магазин за ИТ оборудване. Признавам си без каквото и да е чувство на срам - не съм сигурна, че ще се справя. Колкото повече навлизам в тази сфера - софтуерни платформи, хостинги, домейни, закони - за онлайн търговията, за личните данни и т.н., интернет маркетинг, СЕО оптимизации, уеб позициониране, сейлс услуги, толкова по-минимално става желанието ми да се занимавам с това. :???: :???: Не ми е присърце. Нямам хъс. Няма го онова хищническото чувство в мен, което ме кара да се чувствам удобно залегнала в някоя скромна падинка на земята и да чакам момента да се втурна и да спечеля.... както се случва с други занимания, които последните 5-7 години пробвах и усвоих. :???: Оплаках се!

Ванче, след като шефовете ви ги няма, тези 2 последни учебни дни няма да ги усетите! :954 А след това ви желая цялото слънце на Испания, нейното солено крайбрежие и сиеста! :1062 Това лято ще има ли тур до Бг?! :D И въобще, какво ще правите следващите месеци?! Знаеш ли, един ден всички момчета добиват увереност... въпросът е в това каква е тя?! Ако не теб ти допада излъчването на Коки, то желая на Марти и Гоги не само да са като него, а да го надминат и да карат сърцето ти да плаче..... от щастие! :954

Деска, прибрахте ли се вече?! :954 Хайде, чакам те! :923

Лека нощ и приятни сънища!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Чери, не знам дали да се занимаваш, щом така се чувстваш, но ти ще намериш верния отговор. В интерес на истината и аз още съм по течението. Не ми се занимава вече с това, но от друга страна в това съм хвърлила 18 години и поти целия си съзнателен живот. Може би имам нужда от почивка и рестарт. Помисли и ти от какво имаш нужда, направи си анализ на положителните и отрицателни страни и си дай време за решението. Ако мога да помогна с нещо съм на разположение, а за куриерите - питай поне 2-3 фирми. Аз миналата година си намалих разходите за изпращане на документи почти с 50 % със смяна на фирмата.

А за Коки и двете неща ще са добри, вижте кое е по-удобното училище като транспорт и къде има и други деца, с които обича да общува. Ако има интерес в програмиране наистина обаче ТУЕС ще му даде повече, защото имам много познати, завършили френската, които в момента не могат дори да говорят вече от неизползване на езика дълги години. Така е с всички езици. Аз все още си съжалявам, че Мария не избра НФСГ. При строго профилиране в език трябва според мен да сте наясно и как точно ще го ползва и поддържа и след това.
От друга страна наистина децата във френската са много по-отбрани и мотивирани, отколкото тези в ТУЕС, но при нас това не е достатъчно мотивиращо за нея. Ето и днес е на външно по езика, а аз не спрях да мърморя 2 дни да преговаря. Естествено без особен ефект. Даже и набутах насила някакви мои есета да прочете. Дано да е усвоила достатъчно...

Ванче, пожелавам спокойно лято и наистина пиши дали ще си идвате тази година. Може да дойдем да те видим някъде :221

Боби ми е с някакъв обрив и си го прибрах от село скоропостижно. Вероятно е нахапан от комари или бълхи, но след реакцията от ваксината всичко ме държи на тръни. Днес ще го водя на лекар и по този повод снощи си взех компютъра да работя в къщи, че имам много работа, а колежката ми ще почива тези 2 дни.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено