Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата хралупа

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

cchery написа:Здравейте. Аз може и сама да си пиша тук, но имам нужда от това. ... Коки все повече иска да ходи във френската... не мога да си го обясня. Но съм решила следното - ще го оставя да реши. Нека дори да направи емоционален избор. Нека поне веднъж в живота си има право на това. Живи и здрави, в 12-и клас ще трябва да вземе сериозното решение, така че сега.... нека послуша желанието си. ... Официално днес Коки завърши 7-и клас и е във ваканция от утре :954 . Днес ми е емоционално по този повод.

Изображение
Честито завършване на седми клас на Коки! Снимката е много показателна! Каква метаморфоза на малкото човече за 7 години! :326 :524 Поздравления, Ани! :329

А относно френската, съм пристрастна. Знаеш защо. Завършила съм френска гимназия. Езикът и до ден днешен много ми харесва. Звучен, красив, романтичен, нежен, мелодичен. Пристрастна съм. Зная го. Но все пак, доволна съм, че освен руски и английски, знам и още един чужд език. Не го ползвам редовно. Позабравям го. Но нищо. Ако ми се наложи, ще си го опресня за отрицателно време.

УСПЕХ на работата ти! Стискам палци да стане най-ДОБРОТО за ТЕБ самата!

П.П. Понякога и в някои теми и аз си пиша сама, но имам нужда от това, и просто го правя.

Така че пиши и пиши, и пиши. Не си сама! :922 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Kleo написа:П.П. Понякога и в някои теми и аз си пиша сама, но имам нужда от това, и просто го правя.

Така че пиши и пиши, и пиши. Не си сама! :922 :923
Абе... друго си е да ти отговарят като пишеш :1062 :1062 . Добре дошла, Десита! :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Добре заварила, Аничка :329

Момичета, нощес посрещаме Лятото :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cvety_rz »

Ще постна статуса си от фейса за това, което ни се случи в събота:
"Размисли за лошите дни и скъсаните сандали
Има дни в, които сякаш всичко е наопаки, детето е разхвърляло, счупил си чиния, ударил си коляно и обикновено слагаме етикет на тези дни като ги определяме като лоши, но когато дойде наистина лошото осъзнаваме, че сме хабили нерви и енергия за неща, за които не си е струвало.Днес в ръцете на моят син гръмна зарядното на таблета и едновременно и разклонителя, в който беше включено а той беше мокър........Нямам думи с които да опиша това, което изпитах докато се уверя, е той е жив и е добре....а като си представя, че минути преди това му бях ядосана, защото си е скъсал новите сандалки толкова много, че няма да стане да се носят изобщо....Той е жив и благодаря на Бог за това!А какво да кажа за лошите дни!? Ще бъда вече много внимателна, когато слагам етикети на това и онова и ще се опитам да не се ядосвам за неща, които са суета и гонене на вятъра...."
Започнахме със Симо да ходим с колелета на работа и въобще да джиткаме с тях къде ли не.....Това е новото при нас.
Чери, хайде всичко да мине както трябва и да ти олекне.
Деси, вие къде бяхте, че нещо съм изпуснала?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Цвети, как е детето сега? ... Голям шок сте преживели! ... Силни прегръдки :923

Ние бяхме в Гърция, Халкидики, средният ръкав Ситония, доста на юг, след Сарти, на 1 км от едно селскостопанско селце в района, наречено Сикия. Къща за гости Катя. Препоръчвам я горещо! Хубаво място, прекрасна градина, с палми, барбекю, зелена трева, просторно. В близост до поляни, пасбища, хълмове, до плажа се стига пеша за няколко минути. Има жаби. Крави и телета мучат наоколо. Идилия, спокойствие и красота. А плажовете "5 стъпки в пясъка" са на 10-15 минути с кола.

Още не съм сваляла снимки, затова в момента не поствам фото-материали. Изкарахме чудесна семейна и приятелска почивка.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Много си права, Цвети, но толкова бързо забравяме, че не си струва да се ядосваме за глупости и се увличаме пак в дребни и безмислени ядове...

Радвам се, че всичко е ок с вас.

Аз днес съм ден 2 на работата и Боби, а той не спира да задава въпроси, но вчера се справихме, ще оживеем и днес

Хубав ден на всички
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Ванчето »

Привет, момичета! :954

Цвети,
много се радвам, че случката с гръмналото зарядно се е разминала без последици и наранявания! Наистина понякога забравяме кои са истински важните неща, но живота винаги намира начин да ни припомни... Прегръдки за Симчо, за теб също! :940

Дани, вие имате ли подобрение? А оценяването как е минало?

Деска, добре завърнала се! Личи, че ваканцията те е заредила с много положителна енергия :954

cchery написа: Това лято ще има ли тур до Бг?! :D И въобще, какво ще правите следващите месеци?!
Да, Чери! Ще има тур до България това лято :954 (под секрет да кажа, че ако пропуснем и тази година бабите ще ни разнищят направо... :1069 ) Планувано е вече пътуването, живот и здраве тръгваме на 9 юли. Ще пътуваме с колата, така че има-няма - 2 дена път. Планове за по-дълъг период напред във времето за сега не сме правили кой знае какви, искаме само като се върнем от БГ да отидем и на море малко. Но като цяло искам това лято да си го изкараме добре, весело и забавно - най-вече за децата. Имаме уговорки с наши приятели за гостувания, със сигурност и нещо друго ще измислим. Ами... това е , ще се наслаждаваме на слънцето и ще отпуснем малко душичките... :D

danid написа:Ванче, пожелавам спокойно лято и наистина пиши дали ще си идвате тази година. Може да дойдем да те видим някъде :221
Дани, много мило! :razz: Да стигнем първо до БГ, пък после ще видим... :razz:

Ние днес официално завършихме и тази учебна година! Сега сме малко е еуфория... :lol: да видим до кога. Поне ще спра да повтарям по 100 пъти думата "хайде" за лягане и след това още 100 пъти сутрин за ставане... :1069 :1069
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Ей, момичета, предадох аз днес фронта..... От събота у дома върлува рота-вирус или друг вирус, но с такава изява - болки в корема, водниста диария, температура, гадене.... а Бела стигна до повръщане. Аз също съм със симптоми, но предвид, че Бела и Момчил са на легло от 2 дена, търпя, трая и не се давам. Но до днес следобед...... По някаква причина онова, което сама съм заявила, а именно да съм вечната канара за всички, вече взе да ме събаря..... Натрупаха ми се една камара ангажименти, вкл... този пуст документ- проект, бюджетиране и каквото се сетете за нашия онлайн магазин с колегата ми, който почнах да пиша... на английски. И уж знам как да го обобщя, а сякаш всяко изречение изкарва като кукичка следващото, следващото, още инфо..... и т.н. Днес имахме среща в офиса с 1 от нашите дилъри. Четвъртък предстоят 2 нови срещи. В общи линии сме почти доникъде..... а трябва да представя нещо на гърците до петък... Имам да чета сума ти неща за фотошоп - на английски, естествено. Имам да правя домашни.... и точно това домашно днес ме събори.... онова, което се искаше от мен, а именно да направя 1 фотоколаж, категорично не можах да го направя по начина, по който беше описано да го направя..... Направих го..... но със старите си знания и почвам да се чудя какъв е смисъла да троша пари и време..... ми е едно такова гадно...

Та в това време .... и Коко се влоши - почна да го боли корем, разстройство... Бели тази сутрин като общо състояние беше по-зле от всички дни досега, Коко се оплакваше, Момчил лежи и пъшка, домашното не става.... и отникъде взорът надежда не види...... и не издържах!!!! Все ми се струва, че.... поне най-близките ми хора могат да направят малко усилия и да ми дадат надежда и кураж... Никога не съм им "изкарвала през носа" собствените си болести!!! Счупих си крака неделен ден... още на другия ден станах в 6,30 часа и приготвих закуската за учениците. Счупих и китката неделен ден... прибрахме се от Пирогов малко след полунощ..... и още на другия ден станах в 6,30 часа да направя закуската, кафето..... Не са неща, които изтъквам, за да получа медал..... но мисля, че заслужавам същото отношение... най-малко! Или поне малко съчувствие и опит аз също да се чувствам добре в ситуация, в която само аз съм на крака...... Може и да не съм права, разбира се.......

Цветка, много съм радостна за това, че със Симчо всичко е наред!!! Мога да си представя ужаса ти...... Много хубаво си го написала това как да си определяме дните като "лоши" и "добри".... и съм съгласна! И въпреки това.... горенаписаното от мен е много, много далече от призива ти...... По някаква причина имам нужда да се отпусна!!! Що се отнася до зарядното на таблета, таблетът трябва да се ползва без зарядно! Това го казвам като човек, който продава такава техника, а и като..... клиент, на когото му набиха канчето в един сервиз на Престижио по същата тема :221 . Цветушка, мила, ...... ще запомня таза ваша история със сандалите!!! Всъщност ще запомня само сандалите, които вече сте купили и с които Симчо продължава да превзема необятните дебри на детството! :922

Ванче, честита ви свобода!!! И честито начало на лятото, слънцето, морето и почивката!!!! И да...... само кажи къде сте и може да дойдем и да ви видим :222 :222 !!!

Момичета, спирам сега да пиша. Ще се опитаме с Бели да слезем в парка - малко на въздух! Тя вече е по-добре!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Ани, желая на семейството ти ЗДРАВЕ, а на теб ПРЕЗАРЕЖДАНЕ и ПОЧИВКА :922 Силно те прегръщам. Ти си силно момиче, да, но помни, че си МОМИЧЕ. Че си ЖЕНА. Че имаш нужди. Че си важна. Че потребностите ти са важни и приоритет за теб. Бъди повече егоист. Научи се, ако трябва, мамка му. Не искам да те чета такава... тъжна. А за да не си тъжна, зареждай душата си. Редовно. И с обич и грижа към теб самата. Не само да се раздаваш на любимите си хора.

Цвети, честит ти рожденик голям Самуил :1211 Жив, здрав, щастлив да бъде и все с такава любов да те гледа в очите :524 И да сте сплотени и заедно, както досега, да се обичате много! Хубав празник желая от сърце!!!

От мен - лека нощ - лягам си вече, и утре е ден.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Чери, :922 :922 :922, Деси е права за егоизма, може би сами се вкарваме в състояния, от които трудно се излиза после. Трябва да поразсъждаваме по темата, но не днес. Аз съм на работа вече, макар че последните 2 дни свърших като за 3 в офиса работа, но като не те виждат...знаете. И майка ми беше с подобен вирус, та затова се наложи да държа Боби при мен последните 2 дни. Пъпките му почти завяхнаха, уж и баба му е по-добре, но с възрастта като се разболяват все повече приличат на малки деца. Дано са ни здрави на всички.

Цвети, честит да ви е празника, нека всички сте здрави, усмихнати и честити

Ванче, резултатите ще са ясни до края на седмицата, но колко са важни и аз вече не знам. Съвсем не и се учи и кара на автопилот, а аз не мога да се заставя да я оставя на мира и може би това ме натоварва, да не кажем претоварва вътрешно. Ще се науча някой ден. Добре, че поне засега Боби е усърден, по цял ден срича букви всякакви, дано не му мине мерака като тръгне на училище. Чакаме те да знаеш.

Момичета, да заформим някаква срещичка другата седмица, по възможност вторник или четвъртък??
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

На 30.06., четвъртък, ми е удобно. Искам да се видим и аз пак :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено