Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Мерси, Фюти :940 Хубав ден и на теб, миличка! :954 :1216

Оказах се със синузит :1052 Лекарят ми предписа АБ-лечение, а аз сама си поисках някакъв пробиотик за облекчаване на организма си. Понеже изключииииително рядко прибягвам до АБ, както за мен самата, така и за детето, не ги разбирам нито разните му видове АБ, нито други важни информации, свързани с приемането им. Ще бъда благодарна на съвет или препоръка от вас. АБ-ът ми е Азакс 500 мг, една таблетка дневно, 5 дни, а пробиотикът ми е Линекс гастро. За който ги е чувал и/или ползвал.

Вкъщи съм си, след малко сядам да чета вестник, после ще сготвя нещо за мен и за Алекс за обяд. А смятам и да подремна с него следобяд, като ми прочете за дяволчето Фют и другарчето му Ян Бибиян, един вид като приспивно четиво :1062 Засега ви желая приятен ден, на трудещите се лека работа, бъдете здрави всички и мнооого усмихнати, мецанки, мечета и мечоци! :923 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ellyto

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellyto »

Деси, на мен ми се струва абсурдно да пиеш АБ за синузит. Слагай си топла морска сол на носа, прави си чести накапвания със сребърна вода + клеева тинктура, промивки на носа с морска вода, мазане на носа с тигрова мас, инхалации.....има толкова много неща, които можеш да направиш преди да се стигне до АБ за такова нещо. вярно, че ако е много много сериозно, то тогава може и да е неизбежен антибиотика, но в крайна сметка винаги има и други варианти и трябва човек да се възползва от тях. Успех с лечението ти.
За този АБ не съм чувала, но хубаво си се сетила за пробиотик. В общи линии май май много значение кой точно пробиотик ще пиеш няма.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Мерси, Елито. :923 Ами какво да ти кажа, опитах цели 17 дни със самолечение, е, не си знаех диагнозата де, нищо не постигнах, освен влошаване на симптоматиката :1044 Рядко прибягвам до антибиотици, затова и не съм запозната с тях, знам само, че са като цяло тежка артилерия и затова гледам да мина без тяхно участие при боледуване и лечение. В случая обаче е малко късно да те послушам, защото вече почнах антибиотика :oops: Въпросът е как да помогна на организма си сега, освен с пробиотика? Това ме интересува главно. Благодаря много!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Кой е гледал това клипче???Дженифър,Рики и .......Христо Стоичков :954 :954 :954
" onclick="window.open(this.href);return false;
Имаше малка грешка-поправена е
Последно промяна от ellis_stoyanova на 18 Юни 2014, 07:48, променено общо 1 път.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
valrus

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от valrus »

Здравейте,мили момичета!
При нас всичко е по старо–нищо интересно.Божи е на село при баба си,ние с малчо се гледаме в Пловдив.Живи сме,здрави сме.Не ми се пише,защото малчо като види и започва да щрака навсякъде по клавиатурата.Не сядам на компа повече от 15 мин.Дано не ми се сърдите,но наистина ежедневието ми е центрофуга.
Радвам се,че всички са добре,а на блолничките–бързо оздравяване.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Нели »

ellis_stoyanova написа:Кой е гледал това клипче???Дженифър,Рики и .......Христо Стоичков :954 :954 :954
" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз нещо не можах да схвана... :1044 Къде го видяхте Христо Стоичков? :1044 :1044 :1044
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Нели написа:
ellis_stoyanova написа:Кой е гледал това клипче???Дженифър,Рики и .......Христо Стоичков :954 :954 :954
" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз нещо не можах да схвана... :1044 Къде го видяхте Христо Стоичков? :1044 :1044 :1044
Елисче, и аз подобно на Нели, изгледах клипа, дори ми хареса, но наш Ице не видях нийде :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

valrus написа:Здравейте,мили момичета! При нас всичко е по старо–нищо интересно.Божи е на село при баба си,ние с малчо се гледаме в Пловдив. Живи сме,здрави сме. Не ми се пише,защото малчо като види и започва да щрака навсякъде по клавиатурата.Не сядам на компа повече от 15 мин.Дано не ми се сърдите,но наистина ежедневието ми е центрофуга. Радвам се,че всички са добре,а на блолничките–бързо оздравяване.
Ей, Валче, прекрасно те разбирам, защото добре си спомням какво е с малчуган, при това любопитен, у дома! Хубавото - пораства. Още по-хубавото - сегашните деца сякаш се раждат с умения да боравят с най-различна техника и електроника. Тоест, опитай се да приемеш нещата от положителната им страна :922
Колкото до мен, антибиотикът веднага оказа влияние и се чувствам много по-добре вече :1216 Гледам да го компенсирам с различни полезности - чай с мед и лимон, повече плодове, зеленчуци и супи. На всички хубав ден от мен! :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

:oops: :oops: :oops: :oops: Извинявам се,грешката е моя,пусна ла съм грешно клипче
" onclick="window.open(this.href);return false;
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Оказах се със синузит :1052 Лекарят ми предписа АБ-лечение, а аз сама си поисках някакъв пробиотик за облекчаване на организма си. Понеже изключииииително рядко прибягвам до АБ, както за мен самата, така и за детето, не ги разбирам нито разните му видове АБ, нито други важни информации, свързани с приемането им. Ще бъда благодарна на съвет или препоръка от вас. АБ-ът ми е Азакс 500 мг, една таблетка дневно, 5 дни, а пробиотикът ми е Линекс гастро. За който ги е чувал и/или ползвал.
Деси, що се отнася до АБ едва ли някой много разбира. Забелязвам, че за съжаление доминира сляпата вяра към лекаря, който го изписва ииииии така се почва. Иначе ето какво знам аз за тези лекарства от гледна точка на пораженията, които нанасят на храносмилателната система. Антибиотик буквално означава "против живота". С две думи - убива. При това действа върху бактерии. Размножаването на лошите бактерии в тялото ни е процес, при който те пробиват мембраната на здравите ни клетки, навлизат в тях и се копират, т.е. размножават. Ролята на АБ е да убие тези бактерии. Но по механизма, който описах, АБ убива не само лошите бактерии, а и всички клетки, в които те се намират, както и т.нар. "добри" бактерии. В тялото на човек има около 2 кг "добри" бактерии, които се намират в стомаха и тънките черва - това е нашата бактериална микрофлора, благодарение на която имаме и имунна система. Док веднъж го беше споменал - 60% от имунната система на човек се намира/произвежда/живее в стомашно-чревния тракт на човек. Когато приемаш АБ, "убиваш" имунната си система - доста грубо казано, но е факт. Стените на тънките ни черва са покрити с трилиони "добри" бактерии - те са микробариерата, която има за задача да пропуска към кръвообръщението витамините, минералите и фитонутриентите, а да задържа болествотворните бактерии, вируси, гъбички и т.н., които в последствие се извеждат от тялото чрез урината и фекалиите. Когато се случи някава дисбактериоза в червата, в случая - АБ предизвиква точно това - убива и добрите бактерии и нарушава баланса в червата, тогава в тази микробариера настъпват пукнатини и тя не може да върши основната си работа, а именно да задържа болествотворните и вредните вещества като радикали и токсини извън кръвообращението и те безпрепятствено стигат до всеки орган и клетка на организма - в това число и бактерии, които не са чувствителни към дадения АБ, който се приема, а и всички останали болестотворни микроорганизми. Това е и механизма, по който най-често настъпват кандидозите в резултат на употреба на АБ. Това е и механизма, по който често след употреба на АБ настъпват диарии. Поради тези причини и по време на АБ често се наблюдава отпадналост, умора, главоболие, общо неразположение - токсините са навлезли в кръвообръщението и провокират всички тези симптоми.

Позволих си да попиша повече за механизма на действие на АБ, защото знам, че ще прочетеш подробно и няма да ме вземеш за поредната луда, която лобира за здравословно хранене :lol: , когато ти напиша, че по време на прием на АБ трябва да намалиш до минимум храните, които в тялото предизвикват ферментации, отделят токсини и затормозяват хроносмилателната система, която и без това е обременена. С две думи докато вземаш този АБ е добре да изключиш тежките меса, прясното мляко и многото сирене и кашкавал, а също така - всякакви въглехидрати, идващи от рафинирани храни - пасти, вафли, торти, шоколад и такива от тестени, проиведени с хидрогенирани мазнини - купешки банички, бюреци, милинки, пици и т.н. Защото по този начин ще вкараш съвсем успешно в тялото си токсини - от рафинираните захари и от хидрогенираните мазнини, които не могат да бъдат преработени и изхвърлени - човешкото тяло не произвежда ензими за тях.

Повече плодове - в момента има такова изобилие, че не е за изпускане. Зеленчуци - зелени и въглехидратни. Яйца - най-добре пъдпъдъчи и рибка. А след края на АБ си направи 1-2 прочистващи дни и опашката след АБ, която док препоръчва - има в ЗДРАВНАТА БИБЛИОТЕКА.

:)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Ще те послушам и сърдечно благодаря за информацията, Ани! :922 Знаех си, че мога да разчитам на ВСИЧКО за вас, мецанки! :940 Още веднъж - мерси, Черитас - бъди ЖИВА и ЗДРАВА, приятелко! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено