Кой рисува?

Публикувай отговор
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Такааа...
Прекарах една седмица на вилата и усъществих една идея :)
А именно: запознаването си с маслените бои.
За две кратки сутрини на балкончето на вторя етаж, успях задоволително за мен да изпълня наличните си 6 платна :954
Искам да споделя неимоверното удоволствие, което изпитах от рисуването с масло!
Магията на цветовете е неповторима, мекотата на боите, мириса, текстурата на платното ....просто се отнесох някъде другаде, откъдето не исках да се връщам.
Страхотно е! И ..... бялото ми свърши :1062
ЛиР

Re: Кой рисува?

Мнение от ЛиР »

:)
Хе-хе...
Вер, много се радвам за теб!
Желая ти все повече възможности да се наслаждаваш на това усещане.
От публикуваната по-горе работа виждам, че имаш склонност да "избелваш" нещата, там където искаш да свети.
Надявам се една малка насока от мен да подпомогне творческия ти процес.
Твоя подход към момента е по-скоро графичен. За да имаш светлина трябва първо да имаш една достатъчно убедителна сянка. Също така не се стреми да получаваш светлина единствено чрез добавяне на бяло. Има достатъчно други светли цветове, които освен това са и цветни. :lol: В този ред на мисли тъмното не се получава като към основния цвят добавиш черно. Постарай се да си определиш топла и студена гама. Например светлината да е топла, а сянката-студена...
Дано съм от полза и ще се радвам да видим какво си сътворила!
:954
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

Благодарско, ЛиР :923
Така е, обичам когато попривърша с картината да слагам бяло :) Явно се забелязва.
Мисля, че новите неща не са толкова "бели", дори само заради факта, че боята се смесва.
ЛиР написа::)
Има достатъчно други светли цветове, които освен това са и цветни. :lol: ....Например светлината да е топла, а сянката-студена...
Дано съм от полза и ще се радвам да видим какво си сътворила!
:954
:221 , да определено не само бялото е светло.
Знаеш ли, Лир имам няколко книги за маслото. Започвах да ги чета, но не става. Дотолкова обичам да експериментирам, че не ме интересува какво ще стане. Докато не взема нещата в ръце, нищо не е истинско.
Ония ден докато рисувах ми хрумна една техника, която сигурно ти е позната: да нанасям боите директно върху платното и с много малко движения да ги размазвам, БЕЗ да смесвам цветовете. Харесва ми ефекта на случайното. Не искам да знам какво точно ще се получи.
Само, дето платната ми свършиха .... :221
По този "случаен" начин направих едно от любимите си медальончета:
[img]http://media.snimka.bg/8630/023515131.jpg?r=0[/img]
Само, че на платното и с масло е доста по-различно. :)
А с работите ще се похваля, като ги рамкирам :) Сега съхнат на спокойствие.
Пък и на снимка не ми изглеждат толкова хубави, колкото са всъщтност :cool:
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

ТВОРЧЕСТВО ПО ВРЕМЕ НА ДЕТОКС

Мнение от droidd »

Е, да се цопна и аз тук най-после :221
Най-много се разрисувах на първия и втория детокс.То нямаше спиране.
Рисувам върху стъкло - часовници, съдинки, чаши, стъкълца и де що видя гладко стъкло :221
На 1-вия детокс захванах 6-7 часовника и 20 стъкълца, а на 2-рия ги довърших.Тъкмо нямах време да мисля за глупости :820
Ще ви покажа някои от тях.
1.jpg
(330.11 KiB) Свалено 979 пъти
C3V64674.jpg
(220.68 KiB) Свалено 979 пъти
C3V64668.jpg
(341.14 KiB) Свалено 979 пъти
C3V64667.jpg
(272.98 KiB) Свалено 979 пъти
А това спретнах на предния ПО ден.Включих го в подаръците си за сватбата, на която ходих на следващия ден.Дано са си го харесали. :222
0232.jpg
(207.26 KiB) Свалено 979 пъти
Ако някой иска да види още нещо, може да погледне http://droidd.snimka.bg/?profile,albums" onclick="window.open(this.href);return false;

Гледам нещо темичката е позамряла в последно време. :1044
Но се радвам, че намирам сродни души и в това си поприще :923
Верка,какво става с теб? Да не би да ти свърши маслената боя ? Винаги ми се е искало да пробвам и това .
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

:326 Дидка!
От кога те чакам да се разконспирираш!
Много весели цветове, много настроение :326 :524
Само дето не предполагах, че си започнала от детоксите :1139 , мислех си , че с това си изкараваш хляба :1062 (то последното е доста трудно с изкуство...)
Браво на теб! Много си придуктивна. И аз като започна с медальоните мога да правя по 50 на ден :)
Аз май съм в застой пак ....
Опитах, но нещо като че ли не ми се получиха последните, пък и с децата наоколо се оказа, че не мога да рисувам...
Искам да рамкирам 2-3, да ги закача и ще ви ги покажа :954
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Кой рисува?

Мнение от droidd »

Верка,аз започнах с това преди 2 години
Ver написа:мислех си , че с това си изкараваш хляба (то последното е доста трудно с изкуство...)
Да, мислех с това да си изкарвам хляба, ама в нашият град не се получи и се отчаях и спрях.
Но с детоксите нещо се отключи в мен и реших да си използвам боичките, преди окончателно да са засъхнали :221 А и добра работа ми вършат тези нещица за подаръци.
Ver написа:Опитах, но нещо като че ли не ми се получиха последните, пък и с децата наоколо се оказа, че не мога да рисувам...
Искам да рамкирам 2-3, да ги закача и ще ви ги покажа
Не само с децата наоколо, а изобщо в къщи трудно се получава. :328 Колко дни си пропилявам така.Ставам с хиляди идеи в главата си и си казавам, че като посвърша това-онова, започвам....Да, ама не.Денят си минава в ежедневни неща.Всеки те дърпа за нещо... :1044 Мечтая си да си имам ателие и просто да си отивам сутрин там, като на работа.Пък ако ще бомба да е паднала у дома, като завъртя ключа зад гърба си, да ми е все тя :221
Ще чакаме новите рамкирани творби :923 :329
Ver

Re: Кой рисува?

Мнение от Ver »

droidd написа: Мечтая си да си имам ателие и просто да си отивам сутрин там, като на работа.
Дидка, аз не знам как досега не сме се срещали .... просто съм удивена от "случайните" съвпадения :923
И аз си мечтая за същото. Преди около 2 години, когато започнах да рисувам медальончетата реших, че балкона ще го кръстя ателие. Да, беше такова .... за около седмица :1062 После стана пак набързо гараж за колелета, склад за бивачни и катерачни съоръжени и пр ...Отделно място си трябва. Далеч от дома и домашните :524
Просто ми се ще да те :923 и :329 и толкоз! Пък ако ще да се разчуе :1062 :222
.......
Отивам да проверя какви са цените на рамките ...
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Кой рисува?

Мнение от droidd »

Ver написа:Отивам да проверя какви са цените на рамките ...
Те това е :524 Абе друго си е да има кой да те ръчка :221 , а за мен се отнася с пълна сила :955 Все имам нужда от един ритник отзад за начален тласък, че да се отцикля :1062
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Кой рисува?

Мнение от Сиренце »

Дроид, произведенията ти са прекрасни!
Cvet

Re: Кой рисува?

Мнение от Cvet »

ddroid, прекрасни неща си сътворила. Всички сияят с невероятно насторение и цвят! Поздравления и много успехи! :329
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Кой рисува?

Мнение от droidd »

Сиренце, Цвет, благодаря ви момичета :923 :329
Публикувай отговор