РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Да, когато различността се ПОТИСКА, особено ако е от ДЪЛГО време, наистина е възможно да ИЗБЛИКНЕ по малко по-краен начин, поне в началото на нейното изразяване, докато личността свикне едновременно да бъде себе си, отстоявайки позицията си, но без да бъде нападателен и/или обвиняващ останалите.

Благодаря ти! Подписването ще е в Зала "Триадица", на бул. Витоша. Още не сме се спрели на ресторант.

Да, вече оглеждам конкретни модели булчински рокли, защото имам представа как искам да бъда облечена. Виж в темата "Пищни и горещи", ако искаш. Лека нощ от мен на всички ви!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Аз съм в Кранево. :954
Тук съм от вчера с Вили, която реши, че ни се полага малко женско SPA бягство и взе ваучери през Грабо. Ани остана у дома сама, защото днес е на училище. Преди малко я проверих, станала е и беше готова да отива на спирката на автобуса.
А аз преди малко се прибрах от брега на морето, където снимах изгрева - любимо занимание. Тук слънцето изгрява с 18 минути по-рано, отколкото в София и за днес това беше в 7:17 ч. Честно казано, замръзнах. Добре, че почти нямаше вятър, защото щях да стана на шушулка. Вчера
беше много топло, около 7-8 градуса, въздухът е много влажен и сега всичко е покрито със скреж. Но по-късно смятам да вляза в сауната.

Прочетох ви и ви се радвам.

Сиренце, толкова е хубаво, че с тук! Обещавам да си говорим за децата и за свалянето на килограмите. Но не само. :954

Деси, вълнуващи неща стават покрай теб. Описала си ни фактите, а вълнението ти прозира от тези твои думи "толкова съм щастлива", макар и кратки.

Чери, от всички обяснения напоследък се загубих и ми се иска да те попитам как си ТИ лично. Не какво мислиш по някаква тема, а КАК СИ? Спокойна или напрегната, ведра или тъжна, нетърпелива и с предвкусване за приключение или разтревожена? Въобще как се чувстваш?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Ех, Кранево!
Морето...
И изгрев :954

Толкова прекрасно, Нели!
И така ми липсва Черноморието ни... :954
Много хубаво да си изкарате с Вили! :923

При мен вълнението идва главно от това,
че до сравнително скоро се боях мъничко,
да не би пък отново да правя грешка в любовта...

/предвид миналия ми опит и горчивите изживявания с мъжете/
Но подобно с връзката ми с Алекс, с когото
всеки един следващ ден, седмица, месец, година...

нещата с него стават по-красиви, чисти, приятни, смислени -
подобно на връзката ми с него,
и тази с Есмо става все по-кристално светла и щастлива!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Нели написа: 07 Фев 2022, 08:10 Аз съм в Кранево.
Тук съм от вчера с Вили, която реши, че ни се полага малко женско SPA бягство и взе ваучери през Грабо. Ани остана у дома сама, защото днес е на училище. Преди малко я проверих, станала е и беше готова да отива на спирката на автобуса.
Радвам се, че Вили иска и прекарва време с теб, Нелка. И то по такъв приятен начин :954 . Супер ме изненадваш, че оставяш Ани сама вкъщи..., а това, че тя е така организирана, май вече не е изненада :1216 - доколкото съм придобила представа за нея, това е в характера ѝ. Бела никога не е оставала сама, всъщност - аз никога не съм я оставяла сама..... и не смея....

Както и да е.

Тази сутрин и тук в София имаше много интересен и красив изгрев. Предвид дъжда от тази вечер, утре едва ли ще се повтори. Ама и аз няма как да го снимам качествено, защото съм у дома...., а така неизбежно хващам и блоковете, и градинките и цялата грозотия на София.
Нели написа: 07 Фев 2022, 08:10 Чери, от всички обяснения напоследък се загубих и ми се иска да те попитам как си ТИ лично. Не какво мислиш по някаква тема, а КАК СИ? Спокойна или напрегната, ведра или тъжна, нетърпелива и с предвкусване за приключение или разтревожена? Въобще как се чувстваш?
Аз съм нищо от това. И същевременно..... всичко :) . Настройката ми да живея днес, а не вчера или утре, промени изцяло ..... ами мен. Мен самата промени. Сутринта бях дете - заради изгрева. ЩАСТЛИВА И ЛЮБОПИТНА. На обяд - майката, която пазаруваше за вечеря. УСМИХНАТА И УДОВЛЕТВОРЕНА. Сега съм си.... просто Анелия, защото допреди малко бях на онлайн курс за ретуш с фотошоп - нетърпелива да увладея всичко и ядосана, когато не ми се получава :1062 . Но то с шопа е така...

Истината за мен е, че ми се случва това, което трябва да ми се случи. Всеки ден. Тук мога да повторя Цони, която каза, че е спряла да се бори с вятърни мелници. Или Деси, която говори за същото, но ползва думата вибрации... Стремежите ми нещо да направя, нещо да ми се случи, нещо да победя, да се наложа... ме правеха напрегната. А и ме срещаха с хора, които нямат никакво значение....., но го разбирах постфактум. Сега посрещам всеки ден с любопитство какво ще се случи... дори и да е делничен. Дори и да знам каква работа имам. Защото всеки един ден е различен или по-точно свободна съм да го живея различно. Без напрежението.

Не мисля за Швейцария, за Берн. Не! Фактът, че сме си още в София с Бела, се дължи на мен... На истинския стрес и ужас, уплаха и страх, дълбока мъка, когато миналата година точно по това време Момчил постави ребром въпроса, защото трябваше да подпише трудовия си договор със Суистелеком... Тогава аз дадох назаден и му казах, че не искам да напускам България... Уплаших се от промяната... Не от чуждата държава, от другите хора, от новото място за живеене и т.н. Чисто и просто промяната.... За някакъв кратък период от време, когато погледът ми попаднеше на любими места тук около нас в Младост, дори и на калта, на локвите, на дупките, очите ми се пълнеха със сълзи и една студена ръка стискаше душата ми....

После обаче ми хрумна, че решението за Берн не засяга само мен... Момчил има нужда от промяна. А нашата връзка в това отношение е много... отворена, много лесна за консумация. Затова си поговорихме и стигнахме до този компромис. Той отива и следва порива си. Аз оставам с Бела, за да си дам време да свикна с мисълта за промяната. И това даде резултат - вече съм готова. Имах възможност и се запознах с една общност на чужденци, които живеят в Швейцария, и организират най-различни събития. Дори ще им направя сайта наново :954 . Те имат едни много интересни клубове за чужди езици - ако примерно искаш да учиш руски, испански, португалски... и искаш да говориш с човек, на когото въпросният език му е роден, посещаваш седмичното събитие и усвояваш езика. Аз специално ще ходя на руските клубове...

Всичките обяснения, през които минахме, бяха необходими (поне за мен това е валидно на 100%). И да - изгубихме се. Но все ми се струва, че и се срещнахме отново :954 .

Цони, темата за килограмите.... и на мен ми се ще да я поизговорим...., защото при мен е драма. Сега обаче ще гася компа, т.к. много се уморих вече. Ако пък ти решиш да споделиш.... :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Минавам само да ви поздравя и да ви покажа какво направих сутринта по изгрев и отивам в банята и се мятам в леглото. :954
Моят февруарски изгрев.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Нелка, страхотни са ти снимките. Особено много ми харесват кадрите с "подпалените" от огненото кълбо сухи треви.... А за хрумката с капката вода или... каквото е там, където кадърът е обърнат, адмирации. Обработвани ли са? И специално четвъртата - колаж ли е и ли си си създавала композицията преди да снимаш? :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Сиренце »

Четвъртата снимка е невероятна!
Прекрасни kaртини!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Благодаря ви, момичета! Последната снимка не е колаж, а е композирана с помощта на стъклена топка (lensball), която си купих специално тези дни за фотографски цели.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Колко струва тази стъклена топка и къде може да бъде намерена?

Нели, изключително красиви снимки си направила! Браво, момиче!!!

Дами, е, какво ще кажете? Не усетихте ли и САМИ, че Меркурий и Венера вече са ДИРЕКТНИ?! :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Kleo написа: 08 Фев 2022, 14:50 Колко струва тази стъклена топка и къде може да бъде намерена?
Моята е от ТУК.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Хрумна ми щурата идея да пробвам т.нар. житен режим поне за няколко дена. Това - в съзвучие с темата за отслабването. Моя позната публикува ТОВА по темата тези дни и се замислих. Нямам намерение да го изпълнявам стриктно или дословно, но ми се струва удачен и балансиран вариант на олекотено хранене - ябълки, орехи, жито или лимец, чай, мед. Защо не? Има си всичко - и мазнини, и белтък в орехите, и въглехидрати, и влакнини, и витамини (вит. от гр. В в люспите на лимеца, вит. С в ябълките) и минерали. Количеството храна е дозирано и сравнително малко.
Искате ли да си правим компания?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено