Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ванчето »

26.06.2014 година
Днес времето наистина полудя...
През целия ден темперетурата навън не се качи повече от 14 градуса. Облачно, студено, ветровито.
А вътре в къщата темперетурата е под 20 градуса! От сутринта в хола съм пуснала радиатор, студено ми е...
Никога не е късно за ново начало!
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

Бъни ,голям студ при вас бре ! А в Гърция вчера в Пефтохори беше 37 градуса . Жега голяма.
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Peteto

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Peteto »

Здравейте момичета :922

Толкова много неща искам да ви разкажа. Не знам дали ще успея в един пост, но ще се опитам да направя един кратък обзор. С който да споделя случващото се покрай мен - не искам да натоварвам никой, но мисля че тук е мястото където кога да направя това без притеснение.

Много е страшно човек да попадне на кофти хора... говоря за хора които гледат само личният си интереси и буквално се подиграват със съдбите и живота на обикновените хора.
След близо повече от година агония събрах и смелост и сложих край на взаимоотношенията си с вестник "Стандарт". Слагам точка на този начин на живот и не желая да чувам повече за тях. Не говоря за колегите си, а за ръководството. Това е една от малкото шайки които ще унищожат всичко хубаво и работещо в нашата държава. Те са една малка извадка от болшинството ни управници. Хора които живеят в свой собствен свят и си мислят че се намират в муртенското време от преди години.
Станах свидетел на безумни неща, но там правилото за нормално е далече от нашите представи. Там е важно да си се харесват те, а не да се прави нещо за някой. Споделяла съм на Чери, защо не мога да се присъединявам на сбирките които се организират от форума. Споделяла съм й че ни бавят и парите много, но вече стана нетърпимо. След като се налага да правя избор кое да платя, като задължение или да купя нещо за децата си... значи наистина вече чашата е преляла. Но не искам да ви натоварвам с тези негативни неща - за жалост все по-често срещана реалност в нашата държава.

Искам да споделя че от понеделник ще започвам нова работа, че въпреки всички трудности и изпитания, намерих все още останала достойнство и напуснах. Бях в кратка отпуска, защото имах за взимане. И живи и здрави на 10.07-2014 - всичко с агонията покрай вестника приключва. Моля ви хора, ако някой ваш близък или познат ви сподели че са го омайвали да започне работа там - го спрете. За да не съжалява горчиво за това че се е почуствал излъган и да си остане само с големите обещания. Там те не се случват на нормалните хора - и по-скоро на хората които наистина могат да свършат някаква работа. Използват те до дупка и после нищо.... дори едно"БРАВО" или "Добре си се справил" няма! :126 :126 :126
Хубавото на тази промяна, която правя е, че ще имам нормално работно време, ще съм заедно със семейството си вечер и ще имаме уикенди в истинският смисъл на думата. Пък белким се случи да отидем някъде с моя мъж ей така за 2 дни както се казва. Боже като се замисля от кога не сме ходили някъде.... :328 защото аз или събота или неделя бях в редакцията....
Също така се надявам ако организирате някакви сбирки да се видим отново - ще ми бъде изключително приятно. Надявам се и вие да го искате :oops: и да не сте ме отписали, като мечка отцепничка :cry: .

Другите хубави неща които мога да споделя са че ако мога така да го формулирам - първата половина на тази година мина в голямо кандидатстване и трепети от очакването да видим резултатите.
Гоги ще бъде първолак и слава Богу ни приеха в желаното училище и при желаният преподавател. А Мартуци - дупе да му е яко... тръгва на градина...направо не знам как ще се оправя там... :???: ако се питате защо - ами защото е как да кажа...особен характер - смисъл изключително чувствителен и в същото време СТРАШЕН инат... ще ни привикват честичко...на килимчето. :423

Ами няма да ви натоварвам повече. Лелееее как олеква като го споделиш... Моля ви не ми се сърдете, че си излях мъката... благодаря ви че ви има и че мога да споделя това с вас. :1108

Сега ви пожелавам един прекрасен петък. Бъдете здрави и много щастливи, позитивни и усмихнати.
Ето един лек музикален поздрав от мен.
Целувам ви :329
http://www.youtube.com/watch?v=Tm88QAI8 ... g8K7ge9sKo
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Сиренце »

Пете, БРАВО за смелостта на кажеш КРАЙ! Много хора попадат в такива ситуации, но малко имат куража да вземат подобно решение. По пътя за Дубровник си говорихме с едно момиче от групата колко много хора не са щастливи от това, с което се занимават, но не могат (или не искат) да започнат отначало.
Радвам се за теб и се надявам новата работа да ти даде всичко онова, което ти е липсвало! :923 :923
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от dexter »

Днес моята мила дъщеря Яна беше за последно на градина - приключи и този период от нейния живот :). Чак на мен ми става мъчно - от промяната, но също и за детската градина, за учителките, за някои от родителите, изобщо за цялата атмосфера там. Мислях и аз да отида с нея днес, но трябва да седя в офиса и да бачкам. Не че нещо, но тези дни много ми се събра да отсъствам. А причината пак е Яна - през нощта на сряда срещу четвъртък вдигна към 40 градуса Т :1215 :1215 . Това ми е първият такъв случай, до сега най-високата е била 39,6. И - естествено - по закона на Мърфи - двете сме сами вкъщи и нямам нищо детско противотемпературно :plezya se . По едно време усетих как започвам леко да се плаша. За първи път увивах дете в мокър чаршаф, за да му сваля температура. Добре, че имаше един изостанал Нурофен експрес, на който прочетох, че може да се дава на деца над 20 кг и макар да бях с леки резерви (защото Яна е 18 кила) - дадох й да го изпие. Та най-после, след половин нощ будуване детето успя да заспи. Но не и аз, даже поплаках малко - от нерви :oops: . Та така - на другия ден отидох със закъснение на работа, но пък за сметка на това си тръгнах по-рано :lol: . Днес пак закъснях.... Добрата новина е, че явно е било нещо вирусно и на другия ден имаше само червено гъло без налепи и хрема. Ще ги борим с хомеопатия (личната директно изписа Зинат, но не й възразих, само си прибрах рецептата, без да имам намерение да я изпълнявам).
Не мога да спра да се чудя как така всичко се струпва наведнъж - една седмица умирам от скука, на следващата обаче се прибирам вкъщи само да спя и по цял ден търча като кон... Сигурно защото все не съм доволна от положението - първо се оплаквам от скука и Вселената ме разнообразява. И после на обратно :221 !
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Петето, браво за решението ти и честита промяна, сигурна съм, че ще е за добро! Стискам палци за всичко, с теб съм и те разбирам много добре за нещата, които споделяш. И благодаря за хубавата френска песничка, много е тонизираща и приятна, в момента си я слушам дори :1216

Декстърче, как е Яна сега? А милата й майчица? :923 Свалихте ли трайно температурата? Алекс ми е вдигал няколко пъти толкова висока температура, за него е характерно екстремно бързото покачване и също толкова бързото сваляне след това, а мокрият хладен чаршаф точно на него винаги много му е действай и помагал. Да пие течности сладурката, а теб силно те прегръщам и ти желая душевно спокойствие и радост!

Сиренце, драго ми е да те "видя" и теб във форума :922 Малко ми се губиш напоследък? Или се бъркам. Както и да е. Много ми се иска понякога някак да се принеса при теб в Черни Вит, да послушаме заедно природните звуци, да изпием заедно по кафе, на прохлада, зеленина и спокойствие, да си побъбрим по женски... Замечтано ми е, дали защото е петък вечер, дали защото е Новолуние в Рак точно, а както се знае раците са мечтателни и чувствителни, нежни и емоционални същества.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Ха добър вечер или..... добра нощ :) :) . И да се чудите, и да се маете какви ги върша тук по това време, няма дълго да ви държа в неведение. Истината е, че преди малко с Момчил се прибрахме от кино :1215 :1215 . Да, братя и сестри, направихме нещо, присъщо за 15-20-годишните - ходихме на нощна прожекция..... :1139 :1139 ..... Истината е тази, че тази вечер изпратихме Коко и Бела с чичо им към Пловдив, където ще останат за 1 седмица, а ние решхиме да си купонясваме :1062 :1062 .... Да си призная честно толкова ми е глухо и празно вкъщи, че ..... нещо не съм на кеф, но това си е само мой патент. Ще се справя..... Имам 1 седмица на разположение за себе си... Що ли не ми е весело?! :1044 ...... Ще трябва да приготвя важните неща за морето, на което заминаваме след 14 дена като това да метна колата на сервиз за обстоен преглед; да си изнамеря масла със слънцезащитен фактор и да си забъркам "адска смес" за плажа :1062 ; да си купя бански от 2 части - пак не успях да отслабна колкото искам, но ..... вече аман - купувам си бански от 2 части и ми дреме дотолкова, че да ми стане банският :mrgreen: ; ще трябва да заредя аптечката с хомеопатия и .... май е това. То не било много :955 .

Днес с децата подредихме окончателно детската стая - бръкнах навсякъде - в двете бюра, в етажерките над тях, в комода, в голямата етажерка, в стенния шкаф, под леглото... Разчистихме играчки, които не се ползват, освободих и малко място в коша с плюшки - това беше голяма ми победа - Бела много, ама мнооооооооого трудно се разделя с плюшки, но да речем, че кошът се опразни с 1/12-та :lol: :lol: ..... Няма прах, няма загубени зарчета, пионки, части от пъзели, гумени топчета, обувки на кукли, патрони за автомати, фигури за шах, кукленски друхи и т.н...... вече всичко си намери еша :D и е на мястото си..... Дори училищните раници са опразнени, че даже и изпрани, а тетрадките от бившата вече учебна година махнати, за да освободят място за новата :1210 :1210 - това не е бивало никога досега....... Чувствам се прекрасно в болнични :1209 .... Луда работа.

Декс, разбирам (може би) добре как се чувстваш с настъпилата промяна за Яна (че и за теб). Особено, когато е било хубаво и си е заслужавало. И е предизвикавало щастливи емоции и родило привързаност. За мен такава беше миналата година.. и по отношение на Коки, и по отношение на Бела... Трябва да ти кажа, че хубавите моменти в последвалите месеци с нови начала не бяха никак малко, а онова, което е създадено с желание и отдаденост (че и с особена вид любов) не само не се затрива, а напротив - избуява с нови неочаквани неща, които го обогатяват. Така че в този ред на мисли ви желая едно прекрасно лято - на теб и на Яна и вярвайте, че най-доброто предстои и е съвсем близко до вас! :954

Петенце, много се радвам, че си намерила сили ииии си променила ежедневието си (за това дали и животът ти ще вземе нова посока, ще ни кажеш ти самата след време :222 ). Наистина знам колко трудно ти беше през последната година и онези притеснения с деликатен характер на финикийски знаци.... :oops: . Желая ти късмет на новото място! Да намериш среда, която ще ти носи удовлетвореност. Да се чувстваш призната за труда си..... и после с кеф да споделяш свободното си време с децата! :923 Сега, особено, когато Гоги ще ти тръгва на училище ще имаш нужда от това време..... ако щеш дори време само за емоциите, които те "дебнат" :) . По това, което си писала за редакцията на Стандарт, съдя, че място за съжаление няма.... Лошото е, че за пореден път се убеждавам, че на медиите няма как да се вярва. Но за сметка на това те определет общественото мнение....... И после не сме били манипулирани :126 :126 .....

Цони, с вашите снимки от Дубровник ме върна няколко години назад :954 . Гледам че вие сте се топнали в Адриатика :954 ...... нещо за което мога да ви завидя, т.к. ние ходихме м. април и това беше абсолютно невъзможно..... Надявям се да кажеш с няколко думи как е минало представянето ви там. :)

Бъни, не знам дали ние сме екстремно семейство :1062 , но със сигурност не сме толкова смели колкото вас да пътуваме с толкова малки деца 3 дена и 3 нощи с кола..... Не, вярвай ми, по-скоро ще си преодолея страха от скоковете с бънджи и ще скоча, отколкото ако имаше чалъм да се връща времето назад и да се наема да пътувам с 2-годишната Бела с кола за толкова много време :1053 :1053 :1053 ...... Желая ви лек път, дано наистина не ви дотегнат километрите и да нямате проблеми никъде! А като си дойдете в Бг, ще се радвам искрено да се видим и запознаем.... примерно на една форумна срещичка :1062 или пък на една по-частна :1028 :1028 :1140 . Само за протокола - децата не бяха с нас в лодката на рафтинга, но обмислям да ги кача след 2 седмици :423 . Дано котка не ми мине път ..... особено да ми мине върху счупеното ходило :1069 :1069 .
Ver написа: Ама викаш без неопрен не е толкова харно :1062
Честно казано си има огромно значение..... неопренчето. Или поне в студените води - за гръцкото море е най-добре да се къпеш и плуваш гол :oops: :razz: ..... Когато и където можеш. :1062

Лека нощ на всички и сладки сънища!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

Отивам на плаж ,че ни е последен ден и после ще пиша . Декс ,направо ме разплака. Върна ме в детските ми години когато за мен детската градина е била едно от най хубавите неща.))0 Петенце ,не сме те забравили. браво за смелостта да се махнеш и да споделиш каква шайка нехранимайковци са били шефовете. Айде после юе пиша.Чери знам ,колко ти е пусто. Странно и празно. аз съм така когато Юлий го няма.
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Кюлче Злато, честита ви годишнина на патерица и весел ти рожденик днес :954 Хубави поводи за празнуване имаш, както виждам :954 Как си ти, отдавна не си писала тук? :954

Чери, браво за среднощното кино! Много ви се зарадвах!!! Заслужили сте малко "гадженски" емоции, не мислиш ли? :423 Сега, сами, имате уникалния шанс да се почувствате отново като младоженци :1209 От вас зависи. Цяла седмица Алекс е в Угърчин, да, липсва ми детето, но никак не ми е нито празно, нито смотано, дори напротив - някак си почивам и се чувствам напълно свободна да правя каквото си искам. Дори това да значи просто да взема едно душче, да набича любима музика и да се опъна с четиво в едната ръка и кафенце в другата... Алекс ще остане още една седмица при прабаба си, това пък снощи ни го сервира :1028 било му екстра на село и на двора. Така че точно преди нашето юлско моренце на Поморие и ние с Хри сме си сами у дома. Честно казано, наслаждаваме се на макс на времето, което имаме само за нас си. ... Е, още не мога да го навия за второ дете, но ... се смирих някакси по въпроса ... и гледам да слушам нашата Елито, която веднъж ми каза да се опитам да гледам философски на нещата, да правя каквото се изисква от мен, но останалото да го оставя да се случи самО... И така...

Фюти, приятно плажче и супер готино да си изкарваш :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Ола, комрадес :D . Какъв ден само! Събудих се към 10 часа и изпих едно супер спокойно и хубаво кафенце. Към 11 часа боядисах среброкосата си глава :1062 и се захванах с последния етап от подреждането на детската стая. В процеса на работа го комбинирах и с разтребване на 2 рафта от библиотеката в хола, и още един шкаф, и сменяне на чаршафи и както мислех, че имам само час и половина работа, приключих в 5.30 часа :1215 . В резултат имам идеално подредена и почистена детска стая :1099 :1099 - това го подчертавам, защото аз в никакъв случай не съм типичната домакиня, която ежедневно бърши прах, мие, нарежда нещо или подрежда. Напротив - по-скоро съм в другата крайност. В резултат на моята дейност през последната седмица имам един голям кашон с играчки, които ще отидат в яслата на Бела. Имам една кутия с книги, които ще дарим на предучилищната на Бела. Доволна съм. :954

Сега съм седнала с биричка и семки и ще се наслаждавам на предстоящия мач, в който играят моите фаворити - Холандия. Наздраве на всички! :954 :954

:1109 :1109 :1109

Петенце, желая на теб и на мъжа ти много здраве, сили да се справяте с изненадите на живота, обич, разбирателство и лични предизвикателства, които да ви карат да се чувствате силни, полезни и необходими! Честит имен ден! Честит рожден ден! Честита годишнина! :954


:1109 :1109 :1109
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от dexter »

Тези дни се замислям колко зависима съм станала от интернет-а. От пороите във Варна нямаме нет, това са над 10 дни вече. През работните дни не е проблем, защото в офиса по цял ден съм на компа. Но през почивните сме изолирани от новостите по света и у нас - нали не гледаме новини, а и няма как да прочетем нещо он-лайн :). Не че е голям проблем, по-скоро е въпрос на навик. 1-2 форума, 1-2 новинарски сайта, он-лайн банкирането, он-лайн читателският ми дневник, програмата за кината - такива неща. Да се чуди човек как сме живели преди десетина години :plezya se .
Яна се пооправи след кризата миналата седмица :). Не я боли гърлото, гадната хрема почти мина, сега остана само малко нощна кашлица - сигурно събира секрети някъде назад. Но днес мисля да я водя да поплува :lol: , да видим как ще й се отрази. Дали съм неразумна майка? От миналата сряда се чудя до колко плуването оказа влияние върху 40-градусовата температура... Но каквото - такова - възрастните взимат решения и след това отговарят за последиците :lol: :lol: (както обичам да поучавам Яна!)
Хубава седмица т мен! Моята ще е натоварена, най-вече откъм висене по опашки пред банки. Шефовете ми искат да прехвърлям едни пари от ПИБ в чужбина, а за късмет точно с тази банка не работим с електронно банкиране.... :roll: Истерията е пълна!
Заключено