ехо 2 и още нещо

Свобода на словото
Заключено
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от danid »

Аз пък имах "неблагоразумието" да цъкна на блога преди да излезем с малкия и какво - излязох със зачервени очи. В класа на Мими има едно детенце с левкимия, вече е добре, но братчето му има бъбречна недостатъчност и не чува... Толкова са лъчезарни всички, просто се чудя от къде намират сили. Такива хора наистина заслужават не само възхищението ни, а и помощта ни по всякакъв начин. Хубаво е, че почти за всички екскурзии например събираме пари и за голямото братче и никой не мрънка, а се сещате, че положението на никой не е кой знае колко розово. Имаме късмет да е в клас с много свестни деца и родители, което не се среща често в наши дни.

Вер, не те видях днес, ама май бях по-рано там към 11.50 - сигурно си била в двора на училището? Утре каква ви е програмата? Ние ще закъснеем малко, че трябва да заведа Мими до логопеда в училище за малко.

Май не ви казах - Мими има проблем с р и понеже баща й е така до сега не бяхме взели мерки. Само, че тя изобщо не го учленява, при него си е френско р, а при нея не е ясно какъв е точно звука. Логопедката ме направи луда, каза че много сме закъснели, но се съгласи да й покаже някакви упражнения, само за 15-20 минути я научи да го казва. Утре иска да провери до къде е стигнала. Проблема е, че нея я е срам да го казва да не и се смеят децата, но се надявам да свикне защото иначе говора и е подобен на бебешки, за почти 10-годишна е смешно вече. Та написах всичко това, за да ви кажа, че подобни проблеми се оправят около 5 годишна възраст, освен ако видимо мяна нужда и по-рано - още на 3-4 - ако детето тотално обърква словореда - както каза тя да говори като китаец.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Mstar

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Mstar »

Чери много добре си допълнила писмото!Аз мисля абсолютно същото!Много съм възмутена,че имат наглостта да "просят" в национален ефир / както по улиците просят......../ и да се гордеят с това!Изключително много се дразня,че като на малоумни ни повтарят как задължително трябва да помогнем на горките дечица; как и самите участници - вече казали мнението и позицията си, се чудят какви глупости да говорят,принудени от сценария/?/!!!!!!!!!!!Помогнете,че помогнете ! Добре де , разбрахме! А на нас - другите, кой ще помогне????????? ..........за по-добро отношение в здравеопазването, в образованието, в бита..........??????
Аз също гледам" Шесторката" защото ми допадат участниците и формата .Но sms няма да изпратя!
"Байландо" не гледам, само веднъж или два пъти!Не познавам участниците и каузите,но там казал ли е някой по какви критерии са избрани нуждаещите се от помощ и може ли да се прецени, обективно,кой е по-нуждаещ се?
Всичко ми е фалшиво!И новините,и предаванията,и водещите, и каузите им......Грозно!!!!!!!/имам пред вид всички медии/.
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от lindorina »

ОООООлеееееееЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ,
:1062 :1062 :1062 Така ми люти в моментаааааааааа,нямате си на идея,преди малко,докато ви четях си изядох сандвича -любимия с препечени филийки "Вита-шест зърна"намазани с масло,обилно посолени със сминдух и една люта чушка,червена естествено,разрязана на половинки между филийките.Отделно една сурова червена чушка.Това ми е любимото - всеки ден мога да го ям.........ооообаче,този път лютата чушка се оказа убиец,чак ми потекоха с.........лите,с извинение.Ама пък после хубаво му става на човек+това,ще изгубя някоя друга калория,докато фиткам :1062 :1062 :1062

МарИИИанчеееееееееееЙ,Мариии,знаЙш ли тази сутрин,тъкмо да ставам,понеже чух алармата и съм се унесла......и незнаеш какво сънувах....Ма моля ти се......твоята особа.........на плаж...............седнала на пясъка...........подпряла ръце назад,с изпънати крака,с нЕкакъв бански,не цял, а горнище и долнище :1062 :1062 :1062 на едни свееетло сини и жълтеникави цветове преливащи се.И трЕбва да ти кажа,че доста добре изглеждаше,хем си по-висока от мен - не те е срам,........за набитото - и аз съм набита :1062 но пък за сметка на това - много добре сложена,особено в горния етаж :221 :221 :221 А,да - и да не пропусна,беше с прическа,от тези модерните,леко начупена косата,отзад нали се сещаш,все едно на черта,но доста бухнала...............А и имаше...Имаше,как да нямаше :1062 ,някакъв мъж прав до тебе ,съвсем бодигардски подстриган и доста бял,то и ти не беше твърде черна :1062 но сигурно предстоеше.
Ей,Мари,ако не е ставало,ще стане да знаеш,ами що точно теб сънувах - незнам :221
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Mstar

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Mstar »

Благодаря за комплиментите - Чери, Еми-1; те на тези снимки много не се виждат!- децата имам пред вид.
Чери, а Коки наистина е голям пич!Щом мойта щерка го хареса!А тя е от малкото / поне така си мисля/ деца в дет.градина 'дето си няма гадже и не харесва никое момченце.И като видя снимките снощи и :" Мамо кой е този?....Прилича на "едикой си " Джонас / от Джонас брадърс/.Много е хубав!"
Казах й,че ще ти предам да кажеш на Коки.Да му кажеш и ЧРД - да е много щастлив, и здрав, и обичан!!!!!!И на теб да ти е честито,че си отгледала такова хубаво и умно момче!
И аз като теб си спомням много неща, елементи и подробности, но има неща, които не съм и видяла дори!А, в интерес на истината,дори си спомням с подробности къде,кога и как са заченати децата ми.Само часът не помня точно :955 :221 , около..... :221
Та такива ми ти работи!
Исе и Кали да ви е честито и на вас!То май на патерици,но от сърце желая най прекрасни неща!!!!!!!!!!!
:923 :923 :923 :923 :923 :923 :329
Mstar

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Mstar »

Линди и аз много обичам препечен хляб "Вита", то той така си е по-вкусен.Като твоят сандвич не съм си правила,макар че много обичам люто!В последно време все ми се яде : препечен "Вита",сирене/или извара,домати,пресни люти чушки,маслини, праз.Всъщност си дробя всичко на салата и така...... :624
Ако имаш под ръка, смучи бучка лед и ще облекчиш лютото! :329
Ver

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Ver »

Линди, поста ти искрено ме разсмя :221 Аз ти казвам, че прекаляваш с лютото :222
Дани, към 12 без малко обикновено съм там, да в двора на училището. По това време има много хора, не знам дали с малчо ще ви удобно в калабалъка ;), но ще се радвам да ви видя. А логопеда в 54-то ли е? Тя направи чудеса с едно познато дете, миналата година на детето почти не му се рзбираше какво говори, сега има зачатък на проблем. А щом кака ви е имала резултат още от 1-вия ден ,това е чудесно. Успех!
Чери, ще гледам някой път да попълня табличката ти ;)
Зори, скорошно оздравяване на малчоганите!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от danid »

Вер, да в 54-то е логопеда. Тя била районен логопед на цяла Надежда и част от околните села. Много е добра и внимателна.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от lindorina »

Ама,Вер и Дани - стига сте се канили и гонили като котка и мишка - вземете утре най-сетне се срещнете,а?!Между другото няма начин - утре ще е то събитието.И да щракнете някоя снимка!!!
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от danid »

lindorina написа:Ама,Вер и Дани - стига сте се канили и гонили като котка и мишка - вземете утре най-сетне се срещнете,а?!Между другото няма начин - утре ще е то събитието.И да щракнете някоя снимка!!!
ще снимаме, ще снимаме
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от cchery »

Момичета, тази вечер ме тресе нещо дето не го знам какво е, но........ вижте какво слушам от 15 минути:

Вместе весело шагать

Учат в школе....

Когда мои друзья со мной
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Ver »

АААА, много ги уважавам аз тези, Чери! :)
Хей, Марчи :), какво става при теб? Как мина режима? Изгубихме те от поглед :) Я разкажи :)
Заключено