Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Днес е последният ми ден от "гарнизонката" без деца :1062 - само след 7 часа ще сме при тях и да ви кажа, чувствам се щастлива - не ми е хубаво без тях. Да, сама решавам какво да правя през всяка една минута от живота ми и......... КАКВО ОТ ТОВА?! :1044 През целия си живот съм се стремяла да търся щастието, да го разбирам, да усещам къде се намира, и смея да твърдя тази една седмица без децата не беше моето щастие. Ще го срещна довечера. :954

Какво друго интересно - снощи изживяхме страхотна вечер с Момчил. Бяхме на представянето на книгата на Иво Иванов в книжарница "Хеликон"... 4 часа той раздаваше автографи, вълнува се, говори и плака от щастие... трябва да ви кажа, че не е честа гледка един почти 50-годишен мъж да плаче от щастие.... Е, снощи имаше двама, т.к. най-добрият приятел на Иво - спортния журналист от БНТ Камен Алипиев също се поддаде и зачерви очи :) . Не знам какво друго му трябва на човек, когато срещне такава искресност?! Може би просто да я сподели с някого. :954 След данданията в Хеликон, отидохме в едно Хепи, където да седнем и да се видим с Иво и да разговаряме на спокойствие.... Беше приятно, повече от приятно..... Емоциите ги има и днес.

Другото важно, което свърших вчера е, че минах с колата през сервиза за основен преглед преди пътуването ни до Гърция другата седмица. Слава богу, всчико й беше наред - само масло сменихме. Имам едни опасения относно прегряването на двигателя, но ще ги задържа за себе си, разчитайки на факта, че аз така или иначе съм си доста параноична :D . Закупих вече първите най-необходими неща за морето, но всичко предстои идната седмица. Както знаете обаче, аз съм си вкъщи така или иначе и ще наглася спокойно нещата. Аааааааа, имам си вече и малка мотичка и ножица за подрязване на храсти - от другата седмица слизам долу в зелените площи пред входа ни и ще раздам правосъдие :1062 :1062 ....... Така де.

Утре е РД на свекърва ми и по този повод цялата фамилия се качваме в една къща за гости на "Цигов чарк" - имайки предвид опита от всяка една година досега, ще изкараме забележително. А Юлия е приготвила отново сладки изненади - торти и сладкиши, които не само са много вкусни, но и изключително красиви.... Смятам, че този месец ще си върна килограмите от преди година и малко :1069 - не стига, че не се движа много, ами и хапвам доволно....... така де - да не се затрия нещо.

Деси, хубаво море ви желая и на вас.

Фют, адаптира ли се набръжко в нашата си действителност?! :???: :???: Кажи ми сега как да не поискам да променя нещо??!
tita написа: Иначе, да .. казаното от медиите и най-вече от "господари на ефира" е точната причина за случилото се. С две думи - безхаберие и безотговорност. Имам познат, който с години пише писма до общината и кметството, относно незаконните строежи и сметището на мангалите ... ами, сами се сетете дали са имали някакви последствия. Ето интервюто му: http://novanews.bg/news/view/2014/06/23 ... %89%D0%B5/" onclick="window.open(this.href);return false;
Тити, изгледах интервюто по Нова на вашия познат ...... извинявай, че ще размия темата, но това, което той е правил с тези писма на общината, е същото, което аз правя с нашата община по няколко направления..... последното беше с малоумния фитнес, който монтираха в парка ни и който е с нестабилна, клатещата се и губеща все повече опора, но пък който се използва за игра основно от децата.... честно, надявам се да няма репортаж по никоя телевизия как защото някой не си е свършил работата и не е обърнал внимание на нечие писмо, са загубени няколко детски живота... Не знам какво да кажа.... вярвам, силно вярвам, че всичко зависи от нас самите. Днес и сега в канцелариите на общината има някакви хора, утре и вдругиден можем да сме ние..... въпросът е какво ще промени това?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

cchery написа:Здравейте, момичета.
Здравей Чери :lol:
Приятно изкаравне на Цигов чарк :)
Няма да си пишеш сама я :)
Аз напоследък имам бая свободно време, май децата пораснаха :523
Днес много ме мързеше, но се хванах за косата и се издърпах навън за едно кросче, ей така лежерно и несериозно, пък си врътнах 5 1/2 км и още можеше да тичам :)
За днес май нямам планове, а леко -полеко денят се изнизва. Ей го, вече стана обяд.
Слънчев уикенд на всички :954
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Сиренце »

Ver написа:Слънчев уикенд на всички :954
Е това като го прочетох, чак се стреснах - КОЙ ДЕН СМЕ ДНЕС??! Дните направо ми се сливат - сутрин правя сирене, после сено, после се опитвам да вкарам и къщата в някакъв ред, вечер пак сирене, междувременно и готвя, пера и се предполага, че трябва и да общувам с децата - е, не ми се получава :328 . В понеделник заминавам за една седмица на обучение в Луковит. Поне хотела е супер, ако не друго. Надявам се да успея да си почина малко, че като се върна трябва някак да успея да организирам нещо за РД на Кеми и после пътуваме за Провадия. Ще я оставим там за около месец - сестра ми е там с племенниците и тя със сигурност ще се чувства добре. Тук по цял ден е самичка и скучае, а това я изнервя и започваме да се караме.
На връщане ще останем на Узана Поляна Фест и се прибираме.
Някой от вас не е ли навит за Узана?
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Цони, днес е петък.
Знам го, защото приготвям раниците :1062
Тази година ще пропусна Узана, много пътувания се събраха, разни планове и няма да мога да го накъдря :)
Но, си пазя удоволствието за Черни Вит през Август :954
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Бреййй, голямо мъртвило тук.
Явно всички сме се разбягали насам-натам :)
Цони, днес е неделя :1062
Ако ви се чете и гледат снимки.
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

Нели , честити имен ден !!! Да си здрава , усмихната и щастлива ! :925 :1104 Вер , браво хубав излет!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,привет на всички вас :954 :954 :954
Ето ме отново тук,след доста дълго отсъствие,но съм ви следила изкъсо през телефона,но през него ми е доста трудно да пиша.
Започвам от където спрях....на който му се чете :222
Тръгнахме за Бургас,пътуването беше дълго,с няколко почивки,но много забавно.Ивето не мигна през целия път,само се кикотеха с кака си отзад,но слушаха.Пристигнахме,разтоварихме багажите и излязохме на разходка.Тук е мястото да си призная,че немога да плувам въобще добре,обичам да си лежа на плажа,НО морето всеки път ме омагьосва,немога да го опиша,но чувството е невероятно.Седнахме,разбира се,в ресторантче до морето и немога да ви изкажа учудването ми,когато донесоха всичко,което си бяхме поръчали и беше.....невероятно вкусно.Последните години,когато сме били по нашето черноморие съм била безкрайно разочарована от кухнята по ресторантите,не говорим за тези по хотелите,а именно за тези,които са по плажа или по уличките.Тази година обаче не беше така,всичко беше много вкусно и на прилични цени,останахме доволни от всички места които посетихме за хапване през всички дни.Другото,което ми направи силно впечатление е града-уживен,натоварен и буквално претъпкан,почти като в София,но толкова чист,подреден,с красиви градинки,личи си,че е поддържан град,а когато се разхождахме към морската градина,имах усещането,че съм в Испания( уличката,която води към морската градина страшно много ми напомня улички в Испания,беше вълшебно).Пълно с народ,кипи живот...Както знаете,целта на нашето посещение там беше сватбата на зълва ми,та нямахме много време за плаж,по-скоро денем тичахме напред-назад,а вечер правехме дълги разходки...и ето че дойде деня на сватбата.Булката ни беше много красива и усмихната,празника беше стрикно организиран и нямеше много нерви и напрежение.Ресторанта беше в х-л България,обстановката беше прекрасна,хубаво украсена зала и просторна,но кухнята беше...бляяяк.По-безвкусни неща не бях яла,имаше една единствена палачинка,за ордьовър,която ставаше за ядене.Всичко друго беше гадно и безвкусно,много се бяха изложили от ресторанта,а менюто като цяло беше доста богато,жалко.....Но празника беше невероятен,много танцувах,много се мсях,много се забавлявах.Ивето се прибра към 12 с пра-баба си,а Анджи остана до последно с нас,макар и вече без капка сила.Ще кача снимки,когато ги получа.На следващият ден се наложи да се прибираме,от което на мен направо ми се плачеше.
Когато се прибрахме,се оказа,че оставаме без кола.Тази на свекъра и свекървата се счупи сериозно и те трябваше да вземат нашата.Боби има някакви проблеми в работата,не е пътувал от 20 Юни,което ни се отразява пагубно на финансите и въобще още куп неприятности,за които не ми се говори.Сега се опитвам да организирам кръщенето на децата за 27 Юли,като въобще незнам как ще стане с малко бюджет,но ще се справим....
Анджи остана при леля си на Бургас,ще си дойде за кръщенето направо,а ние за сега сме си в Перник.
Ами....това е май....слънчев и усмихнат ден
Нели,честит Имен Ден!Много здраве,щастие,успехи и късмет :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
tita

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от tita »

Вер, страхотни снимки ( както винаги, когато разказваш за ваш излет) ... Как имаш търпение и нерви да ги оразмеряваш за форумните ограничения, направо не знам :plezya se
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

tita написа:... Как имаш търпение и нерви да ги оразмеряваш за форумните ограничения, направо не знам :plezya se
Намерих му цаката, Тита: прехвърлям ги в снимка бг и от там директно си избирам линк /за голям, среден или малък размер/. Обикновено слагам "среден" :)
Пак има "врътня", но е значително по-малка от другия варинат и дори се вижда нещо на снимките :1062
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ванчето »

Здравейте, момичета!
От много време не съм се вясвала насам, но ми беше адски натоварена програмата покрай подготовката за тръгването за България. Дори се наложи да отложим с два дни, но здраве да е, това не е болка за умиране. В крайна сметка тази сутрин в 9,30 ч. най-сетне потеглихме! В момента наближаваме Франция и за това бързам да пиша, докато още имам нет. То и после мога да имам де, ама оператора реже глави... :) :) :) Та така, пътуваме. Колата буквално се пръска по шевовете, толкова я натоварихме, че се чудя довечера като дойде време за спане къде аджаба ще сложим столчетата на децата, за да може те да спят на задната седалка... А времето определено не е с нас - хладно, мрачно, от време на време вали. Трафика е натоварен, но пък приятната изненада е, че Марти за сега понася пътуването много добре.
Ами за сега толкова от мен!
Надявам се скоро да имам възможност да се отбия за повече!
Хубав ден!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Здравейте. Обещавам да мина по-подробно тук, но довечера. Ние се върнахме от Цигов чарк, където изкарахме много добре на РД на свекърва ми. Децата вече са си вкъщи. От днес почна усилената подготовка за морето - списъците са изготвени и остава да купя всичко, което ми липсва, т.е. по-лесната част. :1062

Елисче, при вас винаги се редуват някакви крайности - много хубави неща с много потискащи. Стискам палци най-вече за финансовата криза - да ви се размине.

Бъни, лек и безопасен път ви желая и дано на Марти все така да му понася пътя. Чакаме ви в България и дано да успеем да се видим на живо! :923


:1115 :1115 :1115 :1004 :1115 :1115 :1115

Нелка, честит имен ден! Желая ти да си все така вдъхновена, творчести настроена и детето в теб винаги да взема връх, когато възрастният е на път да сгреши! :954

:1115 :1115 :1115 :1004 :1115 :1115 :1115
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено