Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Мили мои момичета..... сигурно не съм точно аз човека, който трябва да го напише, но ТАКА ПРЕКРАСНО Е САМО У ДОМА!!!!!!! А пък всички вие, с това, че откривам по нещо за себе си във всеки малък, мъничък пост, направихте това прибиране още по-желано!!! БЛАГОДАРЯ!

Толкова неща имам да разказвам, че трябва да си взема творческа отпуска :lol: :lol: .... Току-що Момчил ми каза, че съм успяла да направя снимков и видеоматериал от Италия в размер на 20 GB ...... :1210 :1210 .... Честно, не съм се усетила.... а колко много неща останаха да бъдат разгледани и снимани...... и как за малко днес баш някъде над Бояна за момент допуснах, че няма да имам този шанс, предвид "пропадането" на 2 пъти на самолета надолу.... :221 :221 .... Това било снишаване - после Момчил ме засветна, но от силния насрещен вятър, заради който крилата на самолета се ветрееха (или поне на мен така ми се стори) като чорапи от пране, самолетът се тресеше самодоволно във всички посоки. А аз реших, че ще съм пряк свидетел на мегазрелищна самолетна катастрофа насред центъра на София :1140 - сега се смея, но.... със сигурност съм добавила някой и дург бял косъм на главата си.

И като казах за катастрофа... това, което се е случило с шефа на Фюти е ужасно. Колкото за загиналия млад живот, толкова и за живота на шофьора-убиец...... оттук-насетне той завинаги ще се сдобие с този прякор. Ако не познавах Фют и не си бяхме говорили, също щях да заема една средно-статистическа позиция - нещо от сорта "не се кара в насрещното!" (кой само го казва?! онази, която снощи насред центъра на Бергамо и по тъмно направи ляв завой именно в насрещното ..... :oops: :oops: вярно, че беше неосъзнато и напълно случайно, но все пак.......). Но сега, четейки поста на Фюти и начина, по който описва шефа си, си казвам....., че никак не е бил глупав човека, заявил "Монетата си има две страни!".... Този случай е нещо, което много трудно се коментира. Мога само да си пожелая никога, ама никога да не съм на мястото и на единия, и на другия.....

И затова няма как да пропусна постинга на Цвети, че дори и да го перифразирам по следния начин - това дали да сме щастливи или нещастни, е въпрос на личен избор!!! Вярно е, че понякога в живота ни се случва един безкраен низ от неприятни ситуации и случки?! Но случката се случва в 1 даден момент! И после той си е отишъл и настъпва друг?! Този другият също ли е неприятен или ние решаваме да го изживеем като такъв, мислейки за отминали неща?!?! Това за личния избор явно го доказва и Валчето с нейния зелен :954 постинг! Познавям я още от ЧАСЪТ НА МАМА и честно казано последното, за което съм си мислила е, че ще прочета такива положителни мисли от нея! Не, Валче, не мисля, че си черногледа или човек, склонен към оплакване...... Просто от много време беше зацилкила в скучното ежедневие иииииииии в това колко ти е скучно ежедневието! Не, това повторение не е грешка! Ти наистина имаше нужда сама да повярваш, че за щастието е необходимо просто да си ...... щастлив! Нито дори липсата на работа, пари или пък здраве са причина да стоиш on the dark side!!! Радвам се изключително много за това, което се случва с теб! За това, че преливаш от енергия! За това, че се чувстваш отново себе си в кожата си!!! За това, че имаш и желание да го пишеш и дори да го извикаш на висок глас!!! :D Браво, момиче! Не спирай никога да се бориш!

Чета аз тук, че някои хора ще идват да слушат бат Брус Дикинсън :1062 в Арена Армеец..... Да не пропусна да кажа, че и други хора смятат да го правят иииииии съвсем леееееееко усещам как пътищата на тези 2 жени ще се пресекат! :1061 Беше ми много интересно описанието за песента на птичките по време на дъжд..... Със сигурност и аз знаех, че пеят след дъжд. Но онова, което си мислех, че правят преди него е ..... отново да пеят. Или поне съм с такива впечатления. И непосредствено преди първите капки, песните спират рязко - много точно може да се опише като "предчувствие за буря".... При всяко едно положение, онова което създават е безкрайно красиво и събужда у човек желание за живот и още нещо :1028 :1028 ..... :mrgreen: Аси, :923 .

Бъни, всеки път като видя ника ти в някой от подфорумите ииии...... въображението ми веднага се отправя на пътешествие към тайствената (поне за мен де :) ) Испания, която обитавате. Ако щеш вярвай, но дори понякога имам и сензитивни усещания, свързани с ароматите на тази страна, за които съм чувала..... а именно солена горещина покрай океана, изпепеляващо горещ прах по каменните улици на старите градчета и лютива и непозната за мен кухня, примесена с много подправки..... :954 :954 Странно нали ...... дали пък днес в тоя самолет не съм преживяла някакъв катарзис :1069 :1069 ...... Не, просто успях да се наспя следобеда и презаредих системата! Благодаря ти за всичко, което си ми написала! Благодаря! :922

Еличка, аз съм като един страничен наблюдател на твоя катарзис и промяна, които се случват от ноември насам. Нямам какво да добавя..... Видях те на върха на Олимп - щастлива и обнадеждена от живота в теб! Бях свидетел и на самоунищожителна защита..... от всичко, породена от неочакваното развитие на нещата и буквално опасността за живота ти! И през цялото това време ти просто не спря да ВЪРВИШ! Не спря.... не те видях и да падаш! Пазеше равновесие - крехко, но сигурно! Търсеше и пробиваше дупки към светлината, там където ми се струваше невъзможно да ги има! Затова толкова много се радвам на думите ти..... не съм ти го казвала в личния чат, но сега ще си позволя - ти можеше да се изпълниш с антиотношение към всички нас тук... тези, които имаме деца и споделяме. Можеше дори да ни мразиш...... Пиша го, защото съм виждала тези неща да се случват....... Можеше да направиш много неща, така че да се опитваш да ни уязвиш, да се държиш дръзко и предизвикателно.......... Само че, ти не си ТОЗИ човек! Или е по-точно да кажа НЕчовек!!!! Ти имаш вродени рецептори :954 за усещане на истината и най-фини антенки, които се настройват на честоти далечни от низост и дребнавост..... А когато човек е в състояние да не трепти на честата на точно тези две омразни човешки състояния, той понякога се нарича ellyto! :923

Нелка, какво да ти кажа..... освен НЕ СПИРАЙ ДА ПИШЕШ точно в такива състояния като онова, което "съзирам" от последния ти постинг! Колкото са интересни, полезни и поучителни мислите ти, напоени с преценка и трезва оценка, толкова по-любопитни са тези, които изначално те връхлитат.... преди да си успяла да им "решиш уравненията" :954 - дано да си ме разбрала!

Вер, и за теб имам нещо още от миналата неделя :lol: , обаче в Италия интернет по хотели и къщи не е на почит и поради това, нямах възможност да качвам дори и снимки на някои места. Но все пак - миналата неделя посетихме пещерата в Борждо Вереци, която (както каза екскурзоводката) е известна с кафявите си сталактити, дължащи цвета си на желязото във водата, която се отича върху им. А и от които са възникнали де. Друго много характерно и не особено срещано били и кухите сталактити - те имаха нещо като тръбичка по средата! Отделно от това поради наклона на скалите, част от сталактитите приличаха по форма на драперии..... И не на последно място - поземните езера бяха изключително красиви! За съжаление ни разрешиха да снимаме само в 1 галерия и то не повече от дузина снимки. Но все пак:
res_IMG_8288.jpg
В галерията пред едно от подземните езера - през януари и февруари, когато вали много дъжд, то залива пода, върху който сега са стъпили Момчил и децата, т.к. качва доста нивото си.
(121.41 KiB) Свалено 437 пъти
res_IMG_8289.jpg
(107.87 KiB) Свалено 437 пъти
res_IMG_8290.jpg
Тънките сталактити, на които съвсем естествено тук в Италия казват "спагети" - най-дългият в тази пещера е 3 м.
(137.4 KiB) Свалено 437 пъти
res_IMG_8303.jpg
Сталактити, "протегнали пипала" към кристално чистата вода на езерото.
(96.14 KiB) Свалено 437 пъти
Много интересно на мен лично ми се видя наличието на живот в тази пещера - змии, скорпиони, паяци, бълхи и микроорганизми, внесени отвън. Змиите се хранат със скорпионите, те пък с паяците, а паяците гурмясват :1062 с бълхите. Последните разчитат на труповете на всички останали, за да развиват популацията си! Но като цяло нито един вид не харесва натрапниците, които разглеждат пещерата :D и е абсолютно невъзможно да бъдат наблюдавани освен ако не си учен и не си дошъл с тази цел.

И като за последно - пускам 2 клипчета от нашата екскурзия:

На брега на Средиземно море - моля не се смейте много на "забележката" на Бела към мен :1069

[youtube]0IMBYPHVcRU[/youtube]

Монако - площа пред дворцовия комплекс и гледка към част от залива на кралството:

[youtube]BigBdQaaevY[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

Ей на това му викам пост! Чери, добре дошла!Радвам се ,че пак си си у дома ))))) :922
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Чери,
благодаря за личния поздрав от Борждо Вереци - хахаха тя и пещерата ми е адашка :1062
Браво на вас :524
Ася

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ася »

Ох, защо след неделя не идва събота :1209

Недоспала съм и ми личи, колегите ме разпитват да не съм хойкала :222
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Ася написа:Ох, защо след неделя не идва събота :1209
Ей на това му викам аз МЕРАК :lol: :lol: :lol: ......... Аси, включвам се и аз в хора на желаещите повече почивни дни. :1062

Ако ви кажа, че днес в офиса се разбих от работа, съм сигурна, че ще ми повярвате..... Ама така е винаги след отпуска.... Сега съм си вкъщи и тепърва трябва да се приготвя вечерята.... :1052 . Бела е на тренировка до 20,30 часа, т.е. трябва да ида да я взема :1139 , а от 20 часа почва любимото ми предаване - КАТО ДВЕ КАПКИ ВОДА........ Въобще вечерта се очертава както обикновено - типично моя си! :1062 Моля се само да не вляза пак в тъпия кръг на зацикляне и фокусиране с педантичност върху някои тъпи задачки!

Иначе вече съм на планетата Земя след голямото завръщане :1140 :1140 - 4 перални бяха извъртяни, простряни ииииии даже вече са сухи, независимо от кирливото време навън. Спомените обаче са си още в мен и едва ли скоро ще забравя морето, планината и историята на Италия, които успях да видя. Не знам дали споменах, но скокнахме и до Монако... Планирам подробно разказване в постинги в блога ми - затова и няма да се разпрострам много засега. С две думи - Италия си е скъпо удоволствие за българи. Дори и тази северната Италия, в която бяхме ние. Не ми се мисли за Рим, Неапол и Сициля, Мавриций и т.н. Най-евтиният хляб, който купувахме (съответно сигурно най-боклучавия) беше 1 евро..... И категорично не може да се сравнява с френския хляб. Ако трябва да си обяват състезание французи и италианци за майстори на хляба, то вторите печелят категорично. Не обаче същото се отнася примерно до бирата - италианската, която е в изобилие, е прекрасна!!!! При това малките бутилки, в които се предлага, са от 660 мл :1062 . Що се отнася до сирената - ами във Франция опитвах само такива от хипермаркет.. в Италия, едната вечер нощувахме в къща за селски туризъм в Алпите, и си поръчахме порция от 4 вида сирена - едното от които горгонзола..... Ммммм - прекрасно! Другото беше гордостта на област Тоскана - пекорино..... Третото от коза и за четвъртото вече нямам спомен. Съчетани с домашно бяло вино Ризлинг..... свършиха за отрицателно време :mrgreen: .
sirena.jpg
(95.68 KiB) Свалено 358 пъти
В интерес на истината сирената в Италия ми се видяха по-скъпи от тези в Париж. И масово се продават на специално направени за сирена базари ..... рикотата е доста евтина и се продава насипна, а моцарелата сигурно е сиренето на бедняците :mrgreen: , но е прекрасна.

Плодове и зеленчуци - ако си ги вземате от хипермаркет са също толкова невкусни като нашенските. Иначе по малките градове има традиция в ден от седмицата да се прави фермерски пазар и тогава се купува прясна и прекрасна продукция директно от производителите.

Но от цялата работа, сърцето ми завинаги ще остане във Флоренция........ просто наистина се влюбих в този град! Живописен. Тесен! Жив! Шарен! Загадъчен! Криещ нещо по малките си и тесни улички! Величествен с катедралите! Исполин с историята си! Недостижим с онова, което е дал на света - Ренесанса......

Езерото Комо - то си е чисто море........ огромно езеро в по-ниската част на Алпите. Има си развито корабоплаване по него... Огромен воден резервоар. И т.к. си е провинция, аристократите въобще не са се посвенили да си построят по брега му "вилички" - някои от които с размерите на палати:
villa Almo.jpg
Вила Алмо - била е декор в някои доста известни филмови продукции.
(111.64 KiB) Свалено 358 пъти
res_az.jpg
Аз като декор към вила Алмо :))))))))
(143.73 KiB) Свалено 358 пъти
И т.к. наистина трябва да ставам, за да накълцам салатата, ви пускам едно много готино видео от Флоренция - изпълнение на музика на живо на площат Република:

[youtube]acAx7DnG97c[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от tita »

Ех, че красиво, Чери. А как дезорганизиращо ми действат разказчетата ти .. ся, кажи как да работя, като си мисля само за френски и италиански сиренца, езера като морета, красиви вили и градове .. пфууу. Искам да съм още в отпускааа!
tita

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от tita »

Да вметна само, че сме си направили резервация (чрез Сиренце) за 2,3 и евентуално 4 май в къща за гости Бояна, Черни вит. https://www.facebook.com/media/set/?set ... 318&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако има и други желаещи за един уикенд там, ще се радвам да си спретнем една срещичка. :1216
ellyto

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellyto »

Хей хей,

Днес се чувствам малко като разглобена...в неделя и вчера бях на тренировки, които са малко по интензивни от това, което правя всекидневно вкъщи и е налице мускулната треска. Направо не е за вярване, че аз уж смятам, че съм във форма, а пък то пак боли - хем е хубаво, хем ми е трудно, защото боли. Днес сутринта хич не ми се ставаше от леглото, но се насилих и направих и сутрешната си гимнастика, в началото ме болеше наистина супер много, но после попремина, ама сега пак :221 Явно трябва от време на време да сменям типа на натоварването, защото тялото ми привиква и после е трудно с друг тип тренировка.
Днес вечерта ще ходя на концерта на Нешка Робева и се надявам да си заслужава, защото билетите хич не са от най-евтините. Дано наистина да ми хареса.
Много ми харесва да ми е запълнена програмата с хубави нещица. Уикенда ще отидем някъде на спа, хем да се изнесем малко от София, хем малко да се поглезим със сауна и парна баня..много обичам такъв тип размазване.


Тита, приятно изкарване в Черни Вит.

Чери, и на мен ми хванаха окото тези сирена...добре, че съм преяла на обяд, че иначе щях да отида да си купя нещо по-така джиджаво :954 :954 някое хубаво сиренце.
Ще чакам и аз да опишеш всичките си емоции и изживяване по време на екскурзията. Много би ми се искало и на мен така да ми се отдават разказите, но не би....ще разчитам на твоите :954 Що се отнася до твоите изживявания в самолета,...какво да кажа...страшничко ми звучи, представям си колко е било неприятно.
Иначе да ти кажа, че много ме трогна с тези думи, които си написала, ама наистина.
cchery написа: ти можеше да се изпълниш с антиотношение към всички нас тук... тези, които имаме деца и споделяме. Можеше дори да ни мразиш......
хмммм странна работа...но наистина не подхожда на мен...а и в крайна сметка вашите деца нямат отношение към мен. Не мога да прехвърлям мои лични проблеми върху другите т.е. не мога да обвинявам всички на земята, които имат деца, че ги имат, пък аз видиш ли не....аз не мога да си го представя това за мен, защото всичките ми близки приятели имат вече деца и това означава да се прекъсне всяка връзка, което е тотален АБСУРД. Не знам някой как може да го направи, но определено аз не съм от тези хора.
А и в крайна сметка всеки има някакви проблеми, моите сега са от едно естество, след някоя и друга година ще бъдат от друго. Всеки от вас също си има своите грижи на главата, независимо колко деца имаш...така че не мога да проумея това, което казваш, че някой може да намрази друг за нещо което има, пък той не в този момент. Нещата се обръщат, колелото се върти, така че живота е пред нас :954 :954
моята цел е да съм трезвомислещ човек, въпреки всички проблеми да продължавам да гледам напред и да се радвам на нещата, които имам. Те не са малко и трябва да се възползвам от възможнсотите които имам. Да се грижа повече за себе си, да се променям към по-добро - както да променя тялото си, също така да променя и емоционалното си състояние, така и психическото си равновесие.

Аси и на мен ми се иска след неделя пак да идва събота :954 :954 :1062 :1062 Мисля, че всички ще го поискат това, обаче няма кой да ни угоди, освен ако не сме в отпуск, тогава всеки ден ще ни е кеф ни събота, кеф ни неделя :221 :221
Ася

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ася »

Ellyto :923 :923 :923 :923
Хубави думи, мъдри, премислени, :923

:126 криво ми е, натресоха ми пореден ангажимент, за който не се чувствам подготвена, без обучения, почти без никаква подготовка :328 , защо се пънах толкова много да се правя на умна :128 :128 :128
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

[youtube]XDFmj6g5k6E[/youtube]
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

Айде, стига бе ! УСПЯХ :1216 Вградих клип
Е , не мога да повярвам . Та то е елементарно....
Иначе съм добре ,но Юлката май пипна вирус та сега е с болки в ухото и Т 38.2
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Заключено