Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавление!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cchery »

Kleo написа:А ти, Ани? Щом ни питаш, сигурно имаше нещо конкретно предвид? Или ще изчакаш и други да споделят, и после ще ни кажеш :922
А не. Няма да чакам някой специално да мине да пише. Просто си търся съмишленици, които гледат и се вълнуват от Х-фактор. :954 Благодаря ти, че така подробно ми писа. Ето и моето мнение:

Християна - в нея има от класическата красота на гъркинята!!! Виж я само - не съвсем симетрична, не бих казала и точно красива, не е изваяна, НО......... чар и привлекателност - невероятно силни!!! Това момиче ме порази първом чисто визуално. После с поведението си и начина, по който се държи на сцената и отговаря..... А когато и запя....... останах без думи. Нямах никакво съмнение как ще се представи втория път, т.е. миналия вторник. Страшна е!!! Имам обаче едни задръжки и те са свързани с това, че тя умее да пее определен тип песни. Песни, които изискват силен глас и голям диапазон. Но Х-фактор не търси певци, а изпълнители. Т.е. ако й се падне Бионсе, Мадона, Риана, Пинк, Ариана Гранде, Ники Минаж.... се притеснявям, че талантът на Християна ще бледнее, т.к. тук ще се изисква много повече от пеене..... Дано да не съм права.

Александрина - малко несериозна ми се видя първия път. Излезе и изпя доста айляшки песента на Тина..... тази песен, не че е лесна, но.... можеш лесно да замаскираш с нея някои свои недостатъци на гласа. Обаче като я видях втория път, особено пък така притеснена, си дадох сметка, че ...... тя не е онази безпътна веселячка, каквато изглеждаше на първия кастинг. А като я чух как пее - та тя има "черен" глас..... Невероятен, плътен и вълнуващ "черен" глас и при все това .... си пее като бял изпълнител. Грабна ме много здраво!!!!

Ако трябва да обобщя, ще кажа, че дотук отбора на Маги е най-сериозния претендент за спечелване на формата. А най-силна конкуренция са му четворката от отбора на Люси, в която участва Светльо Христов - победителя в "Ку-ку академия" - първото певческо риалити у нас - ето тези младежи:

[youtube]cl_SsGaGHUQ[/youtube]

А ето и една от най-известните песни на Светльо, която беше направена именно в "Ку-ку академия":

[youtube]UPonKkhqo2E[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от dexter »

cchery написа:Какво представлява книгата, която си ни пуснала?! За какво се разказва?!
Пускам линк към goodreads-a за малко инфо за книжлето

https://www.goodreads.com/book/show/12905339

и моето мнение, че малко ме помързява да пиша, а съм и доста поуморена :oops: - положителните отзиви са по-към края :).

https://www.goodreads.com/review/show/1 ... tion=false
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cchery »

dexter написа:
cchery написа:Какво представлява книгата, която си ни пуснала?! За какво се разказва?!
Пускам линк към goodreads-a за малко инфо за книжлето

https://www.goodreads.com/book/show/12905339
Наскоро прочетох книга в абсолютно същия стил:

[img]http://www.knijnaborsa.bg/storage1/imag ... 8225/B.jpg[/img]

Даже споделих за нея в "книжната" ни тема. :) В последствие прочетох едно ревю в "моя" вестник за друга книга, но на същата тема и сюжет. Сега идва и тази. Знам за модата в писането на кулинарни теми и вече взема да ми се повдига :???: . Обаче, Декси, само заради това:
Заради откровения ти стил, леко циничния изказ и разбираемите метафори......... абе заради красивия текст, който си написала, ще я прочета! :)

Добро утро!!! Аз събирам багажа, че ще пътуваме към Горна с децата! Ако остане време, ще пиша повече от офиса!!! Пожелавам ви хубав ден, независимо от времето навън! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от danid »

Лек ви път, чакам с нетърпение края на деня. Много дълга ми се видя и тази седмица.

Ще си планирам един спокоен край на седмицата с леки игри в къщи.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от dexter »

cchery написа: Знам за модата в писането на кулинарни теми и вече взема да ми се повдига :???: .
Отдавна исках да прочета поне една книга от модните кулинарни, но не ми се дават пари за подобен род четива, защото се знам каква съм :). А тази ми попадна съвсем случайно електронна и реших да й дам шанс. Идеална е, ако човек виси 2 часа в задушна чакалня на общинска служба, има силата да те пренесе на друго място.
Като споменахме мода в писането на книги - освен кулинарната тема, напоследък е модно да се пише за книжарнички. Пак ще се въздържа от покупка, но може би ще прочета една от жанра, ако я намеря (безплатна :plezya se ) в електронен вариант (да знаете, че търся - ако ви попадне :954 ). От чисто любопитство :).
Нали пътувам с градския транспорт до работа, та тези дни гледам, че хората там четат книги във всякакъв формат. И читателите са всякакви. Днес например един младеж, който очевидно се занимава със строителство (беше с не много чисти работни дрехи), четеше "Игра на тронове" - подвързал си я с вестник и си я носи с него. Пред него жената четеше друга книжна книга. Масово хората четат на телефоните си, докато пътуват. Преди няколко дни три девойки в тролея си анализираха "50 нюанса сиво" :221 , та покрай тях и аз понаучих това-онова и все едно съм чела въпросното произведение. Абе чете народът, или пък аз обръщам повече внимание :).
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cchery »

Kleo написа:http://www.nauchensviat.eu/test-multipl ... gence.html - Тест за множествена интелигентност
Направих го и аз най-сетне този тест. Имам макс точки в секция 6 и 8, т.е. телесно-кинектична и интраперсонална . Според едното съм подходяща за:

-Танцьор
-Строител
-Скулптор
-Актьор
-Спортист
-Военен
-Хирург

а според второто:

-Философ
-Писател
-Теоретик
-Учен
-Психолог
-Духовник
-Съветник

Категорията, която е между тях - Вербално-лингвистична - ми е с 1 точка по-малко, т.к. не си водя дневник:

-Писател
-Журналист
-Адвокат
-Учител
-Поет
-Политик

Най-малко точки на интерперсоналната интелигентност.... очаквано. Иначе общ брой точки 68, демек средно-интАлигентна. :1062 Което е страхотно, т.к. животът ми е някъде преди средата си. Което означава, че имам още половин век на разположение да уча, поумнявам и изследвам. Иначе сигурно ще ми е скучно да живея. :razz:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Добрутро :923 , аз пътувам за Пловдив. Навън е яко мъгла! Как сте, мецанки?

Виждам Цонини празнуват годишнина днес :1211 тогава какво друго ми остава, освен да ги поздравя и от сърце да им пожелая много любов и сбъдната заедност :1211 Наздраве, приятели!

Вчера Алекс направи първия си проект за училище, по литература, заедно с един свой съученик, писаха за циклопите в древногръцката митология. На цветен голям картон, залепиха картинки на циклопи, ровеха се за повече информация за тях, рязаха, лепиха, чертахс си редове, ползваха флумастри, цветно фолио, линийка, лепило, ножица, беше им забавно и трудно. Но се справиха де, почти сами, аз и Хри мъничко им съдействахме със съвети и препоръка, и малко идеи как да се получат нещата още по-хармонично и красиво. Сутринта едвам сгънахме проекта и го предпазихме от поройния дъжд. Това е засехга от мен. Вие сте!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от danid »

Честита Годишнина, Цони!

Бъдете здрави, обичайте се и се разбирайте и нека всички ваши проекти се развиват с лекота

Наздраве


Колко бързо се изнизаха тези почивни дни в нищонеправене... Искам още. Напоследък нямам никакво желание за работа и изобщо нямам хъс за почти нищо. Трябва някакси да се измъкна от тази дупка, че не се харесвам такава, пасивно-негативна и мрънкащо-недоволна :328. трябва ми някакъв тласък и нещо ново, което да ме извади от скуката на ежедневието.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cchery »

Kleo написа:Добрутро :923 , аз пътувам за Пловдив. Навън е яко мъгла! Как сте, мецанки?

Виждам Цонини празнуват годишнина днес :1211 тогава какво друго ми остава, освен да ги поздравя и от сърце да им пожелая много любов и сбъдната заедност :1211 Наздраве, приятели!

Вчера Алекс направи първия си проект за училище, по литература, заедно с един свой съученик, писаха за циклопите в древногръцката митология. На цветен голям картон, залепиха картинки на циклопи, ровеха се за повече информация за тях, рязаха, лепиха, чертахс си редове, ползваха флумастри, цветно фолио, линийка, лепило, ножица, беше им забавно и трудно. Но се справиха де, почти сами, аз и Хри мъничко им съдействахме със съвети и препоръка, и малко идеи как да се получат нещата още по-хармонично и красиво. Сутринта едвам сгънахме проекта и го предпазихме от поройния дъжд. Това е засехга от мен. Вие сте!!!
Браво на децата! И че са мотивирани да направят този проект!!! :323 :323

Междудругото ще вметна, че онзи ден в Горна, децата поискаха да ми видят бележниците от училище - бележници не намерих, за съжаление :???: :???: . Но си намерих тетрадката по литература от 8-и клас!!!! Иииииииииии ...... о, да... ние сме учили Старогръцки митове и легенди в 8-и клас, а не както сега - в пети! :1210 :1210

После ще пиша повече, че трябва да изляза спешно!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cvety_rz »

Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cvety_rz »

Деси, лека и приятна командировка.Хубаво е, че децата сами са си направили проекта :326 Едно е да помагаш с идеи и да коригираш а съвсем друго е да го направиш вместо тях.
Данид, дано скоро да намериш своя път за излизане от тази дупка, че не е добре застояването в такава ситуация.
Чери, как мина в Горна?
Аз съм много заета.Утре вечер съм пан на ридтелска среща на Симчо (вече 4 по ред :328 ).Пишем домашни, търчим напред назад, ремонта продължава и вече взе да ми писва, но поне успяхме да изберем ламинат и плочки за коридира, че идва вече техният ред.
Декс, вие до къде я докархте с вашия?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Заключено