Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Свобода на словото
Заключено
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от dexter »

За много години :923 ! Да сме здрави, спокойни и удовлетворени от живота си, да намерим баланс и да успеем да го запазим :954 !

Забелязвам напоследък, че колкото повече не пиша и не говоря, толкова по-трудно ми става да го правя :lol: . Затъвам някъде и започвам да си давам сметка, че май е време за ново начало :). Време е да започвам да се измъквам, да направя усилия в една определена посока. Нахлузила съм изолацията като удобен стар пуловер, но май ще ми затрябват нови дрешки. Не правя планове и списъци за новата година, но трябва сериозно да се поразмисля, а и да действам. Твърде много задълбочих интровертната си страна, а знам, че имам и други качества :lol: .
cvety_rz написа:Декс, имам спомен, че ходихте на състезание по математика.Как се справихте?
Цвети, добре си спомняш - през последните месеци Яна не пропусна нито едно състезание - то не беше "Хитър Петър", "Черноризец Храбър", "Иван Слабашев", софийско математическо, коледно.... Беше ги подкарала наред, на мен ми омръзна, защото все аз я водя и я чакам (на студа!), но тя се беше заинатила да не пропусне ни едно :). Представи се горе-долу добре - в първата десетка. Според мен може и по-добре, понеже вкъщи решава задачите с малки пропуски. Поговорихме за това и се оказва, че не може да се съсредоточи пълноценно на самото състезание - не точно от притеснение, защото почти не се притеснява, а се разсейва от другите деца :). Но то и това е качество - да се изолираш от обстановката и да дадеш най-доброто в подходящия момент :). Все повече се чудя за догодина, дали да се бори за влизане в математическата гимназия във Варна. Ще бъде драма, от сега го усещам и то най-вече в моята глава :lol: .
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cvety_rz »

Ooooo, девочки....дотопах се и до темата :1062 Казвам дотопах се ,защото от толкова ядене и пързаляне(да се чете като падане и търкаляне) загубих ориентир какво съм :955
Декс, питах те, защото Симчо от тази година проявява интерес и желание и ходи, но самата аз не мога много добре да преценя ползите и напрежението.Пък защо ли все се опитвам да анализирам всичко :1044
Чериии, успяхме :329 Чухме се.......Относно фотошопа тифецване=на изрязване https://www.google.bg/webhp?sourceid=ch ... 0%BE%D0%BF
И не заспивай с такова четиво, моля не си го причинявай :mrgreen:
Вер, като ти видях снимките във фейса викнах Симо на пожар да гледа и той се чуди защо и за какво давам толкова зор....толкова много ги почувствах/харесах
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:И не заспивай с такова четиво, моля не си го причинявай :mrgreen:
Да, права си...... това е безумие!!! И вече не го правя. Заспивам с една друга книга, която с изразните средства на художествения стил се опитва да опише така популярния напоследък термин burn out - комай съм от трън та на глог, ама :955 :955 :955 .....
dexter написа: Ще бъде драма, от сега го усещам и то най-вече в моята глава :lol: .
Декс, а като го знаеш, че ще е така, как мислиш - можеш ли нещо да подобриш?! Да не се случва точно така?!
danid написа: За децата сте прави, но може би нашите са имали и шанса да се обградят с подобни деца. И аз като цяло съм доволна от съучениците на Мими. Няколко ни бяха на гости след РД на Боби и съм доволна, че общува с такива деца. Умни, сдържани, възпитани. Дано наистина повечето са такива. ки
Макар че, Дани, има и изключения. Самият Коки ми разказа малко преди Коледа как се е направил, че не вижда и е подминал свой съученик и близък приятел от стария клас..... Направил е това, защото въпросното момче е било в компанията на "двама идиота" (цитирам Коки тук) от старото училище, пиели водка и пушели цигари..... Коко беше жестоко разтроен от гледката и много разочарован.... :???: :???:

Лека нощ, момичета!!! Незнайно защо тази вечер ми се доспа рано-рано...... Направо още в 9 часа и бях готова да захъркам. От днес майка ни е на гости за 2-3 дена :954 . На мен ми е ок, засега. Момчил - ми .... не знам :1062 :1062 . Гледах, че от четвъртък температурите ще падат доста надолу...... не е за вярване, но тази година има зима...... :1147 :1147
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ver »

Днес заведох Ава на училище :221
Голяма изненада беше - двора празен,
училището тъмно :1211
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от dexter »

Добро утро :954 !
cvety_rz написа:Декс, питах те, защото Симчо от тази година проявява интерес и желание и ходи, но самата аз не мога много добре да преценя ползите и напрежението.Пък защо ли все се опитвам да анализирам всичко :1044
Яна се вълнува от математика много повече отколкото от другите неща в училище (с уговорката, че употребявам "вълнува се" само за нещо, което трябва да се учи, а не към игрите, размотаването, гледането на филмчета и прочие забавления :plezya se ). Записали сме я на школа по математика още от първи клас - ходи, без изобщо да се оплаче нито веднъж, което за мен е показателно. Състезанията не са й никакъв стрес - влиза, сяда, решава и излиза. Знам, защото тя не прави неща, които й носят напрежение :). По тази причина не ходи на никакви танци - не й харесват :). Така че - както обикновено - си зависи от човека. За мен е изключително странно някой да харесва математика, но това е поредното нещо, за което съм се учудила и след това челно съм се сблъскала :lol: .

[quote="cchery
dexter написа: Ще бъде драма, от сега го усещам и то най-вече в моята глава :lol: .
Декс, а като го знаеш, че ще е така, как мислиш - можеш ли нещо да подобриш?! Да не се случва точно така?![/quote]

Не виждам начин това да се избегне, Чери :lol: . Просто при мен вземането на решения от всякакъв вид е съпроводено с много чудене и породената от това драма. Имам си един период, в който премислям всички "за" и "против", а това винаги е емоционално. Накрая решението се избистря от някъде, успявам да наместя всичките си възражения, да свикна с всички минуси и плюсове. Част от товара за училището на Яна ще поеме и мъжа ми, разбира се. Той още от сега дава назад за математическата, най-вече под влияние на няколко наши приятели, които си пратиха децата там и на други, които не го направиха :). Надявам се само да вземем правилно решение - така беше и за детската градина, тогава аз се наложих, но в перспектива се оказа, че съм била права :).
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от dexter »

Ver написа:Днес заведох Ава на училище :221
Голяма изненада беше - двора празен,
училището тъмно :1211
:221 :221 :329 :923
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

dexter написа:
Ver написа:Днес заведох Ава на училище :221
Голяма изненада беше - двора празен,
училището тъмно :1211
:221 :221 :329 :923
:221 Скици!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

Ver написа:Днес заведох Ава на училище :221
Голяма изненада беше - двора празен,
училището тъмно :1211
А защо сте ходили до училище?! :1044 :1044 :1044
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

Явно Верката си е мислела, че днес им е първият учебен ден, а и Ава не е знаела :1062
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

Kleo написа:Явно Верката си е мислела, че днес им е първият учебен ден, а и Ава не е знаела :1062
:1215 :1215 :1215 :955 :955 :955 :955

Вер, така ли е?!...... :1069 :1069 :1069 ...... Аз реших, че..... сте имали нещо извънкласно в днешния ден....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ver »

Голям ентусиазъм ме гони :1062
И кво, не се видяхме ние?!
Или сме се видяли, ама аз съм пропуснала :221
Заключено