Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Публикувай отговор
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Сиренце »

Е, да ама какъв е звука на звънеца в училище - Дзърррррррррррррр, та какво прави той :?: - дзърка! :1046
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Сиренце написа:Е, да ама какъв е звука на звънеца в училище - Дзърррррррррррррр, та какво прави той :?: - дзърка! :1046
Хм, Сиренце, аз си мислех, че звукът на училищния звънец е Дзънннннн, та какво прави той? - отговор: дзънка! :1062
Сега по темата: на Алекс този февруари му се събраха страшно много дни у дома. Първо обявиха извънредна ваканция, после цяла седмица беше болен вкъщи, а сега разбрах, че и през идната седмица щяло да има ваканция. Лелеее, що наваксване пада днес и утре :shock:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

По български сме стигнали до буква Х включително, а по математика сме до 79 урок, а вие?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от mari_ko »

vihrogonche написа:И се налага да повтарям за хващането и държането на молива.
Въхърче, защо, когато си е в къщи Алекс, не използвате тренажор за писане - силиконови приспособления, които се слагат на молива и съвсем естествено показалеца и средния пръст си застават на оченцата, а палеца - на коремчето. Създава се навик и съвсем скоро и без него ще държи правилно моливчето. От опит казвам, че има ефект. Не се късат или повреждат. Продават се в книжарниците.

http://www.toy.store.bg/c/p-l/c-928/s-2 ... menia.html
Последно промяна от mari_ko на 19 Фев 2012, 18:48, променено общо 1 път.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Ами, защото, МариКо, за първи път от теб чувам за такива специални приспособления!
Ама е вече късно, Алекс автоматизира вече правилното държане на молива (най-после!) :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Дзак! :222
Алекс скоро ще има празник на буквите - вече взеха буквата "Я" и звука "ЙО", остана им последната буква "Ь" и вече ръкописните букви ще са напълно усвоени :524
Така че скоро ще кажем сбогом на букварчето и добре дошла на читанката. Той вече срича доста бързо, почти чете, много се радвам за което. На диктовките прави все по-малко грешки. :1028 Вчера, в събота, си почивахме цял ден, но днес, в неделя, доста учихме. Вие занимавате ли децата през уикендите или разчитате на делничните занимания и подготовка? Чакам отново вашите постинги и доскоро!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Вие занимавате ли децата през уикендите или разчитате на делничните занимания и подготовка? Чакам отново вашите постинги и доскоро!
Независимо, че ученикът у дома е трети клас, отговорът на първата част от въпроса ти - червената :) утвърдително и огромо ДА! Направо не е за вярване, че аз го пиша...... но е факт! Коки не ходи на занималня, а има и през петте учебни дни извънкласни занимания, което налага повечето домашни за седмицата да бъдат написани през събота и неделя..... отвратно е!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
zdravez

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от zdravez »

Привет и от мен!От скоро чета форума, но все не се осмелявам да пиша.Аз също имам първокласник.Днес са взели буква "Ю".Не ходи на занималня, така че се подготвяме в къщи.Наблягаме на диктовките и четем приказки(когато няма много домашни).С математиката нямаме проблеми.Много често госпожата им пуска контролни, за да види кое дете как е усвоило материала.Така и ние родителите се ориентираме на какво ниво са децата ни.Ако някъде е сбъркал-например:много грешки в диктовката-наблягаме на диктовките у дома.В почивните дни гледам да има повече време за игра.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Здравей и добре дошла във форума, Здравец :923
Радвам се, че писа в темата :) Да го правиш по-често, ние не хапем :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Първи клас ще бъда аз, от сега се чудя как е в час!

Мнение от Kleo »

Кога ще ви е празникът на буквите? Нашият ще бъде към края на месеца, така каза класната на Алекс. Той вече си знае наизуст двете стихчета, с които ще се представя, всичко е ОК! Азбуката цялата е взета, съвсем скоро свършва букварчето и идва ред на читанката. Днес учихме с него по роден край, по математика, по български език и по английски език. Ще се радвам да пишете и вие, майки на други първокласници! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор