Житен режим I

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Заключено
Смехурко

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от Смехурко »

За мен ще бъде удоволствие да остана на жито в такава прекрасна компания :329

Аз така съм се уяла, чак оплесках последния детокс и от срам не пиша във форума. Имам нужда да спра да ям, единствено житния режим ми дава тази надежда, твърдо ще издържа. Трябва да спра вечерното угощение.
Ver

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от Ver »

Смехурко написа:Аз така съм се уяла, чак оплесках последния детокс и от срам не пиша във форума. .
Зарежи го тоя срам :524 Не ти отива :222
Ти си човек с желязна воля и си го показала :326 Възхищавам се на резултатите и постоянството ти !
Просто ние не сме машини и понякога кривваме, важното е, че знаем как да намерим пътя :524
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от droidd »

Ver написа:Просто ние не сме машини и понякога кривваме, важното е, че знаем как да намерим пътя
:221 Тъкмо написах нещо подобно в съседната темичка.
Да, ние сме НА ПЪТЯ.Но мисля тялото ни понякога знае по-добре от нас от какво има нужда, така че Смехурко, аз съм на принципа на ненасилие и място за срам -няма.Волята е наш помощник, но до инат не трябва да се стига. :923 Щом ти идва отвътре да житиш - ЩЕ УСПЕЕШ !!! :329
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от mari_ko »

Ver написа:За любителите на зеленчуци, предлагаме съкратени режими - по 3 или 5 дни
:1140 :1140 :1140 ...... На половин цена
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от droidd »

mari_ko написа:
Ver написа:За любителите на зеленчуци, предлагаме съкратени режими - по 3 или 5 дни
:1140 :1140 :1140 ...... На половин цена
ееееее, примамлива оферта......може и да се замисля :221
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от Cheva »

Привет и от мен. :222
Чела съм идеологията и горе долу съм наясно, но.....
така и не съм покълвала нищо свястно до сега.
Та как точно си приготвяте житото?
Това ми е перломния момент на мен.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Смехурко

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от Смехурко »

Чева, задължително трябва да направиш проба с твоето жито поне 5 дни преди началната дата.
Аз измивам житото 100гр с изворна вода (около 24часа преди закуската). Заливам го с изворна вода, до нивото на най-горните зрънца, захлупвам с чиния и в шкафа, купата е порцеланова. След около 8-12часа изцеждам старата останала вода, промивам няколко пъти с изворна вода. Оставям го без вода под чинията. На сутринта първо отделям покълналите зрънца, отново промивам (и двете купички) добре с изворна вода. Покълналите ги хапвам, останалите без вода в шкафа.
Ver

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от Ver »

Аз мисля този път да не го правя по "истинската" технология, защото трябва да го накисна 2 дни по-рано и често да го промивам и да му се суетя.
Смятам да си го залея с топла вода от вечерта и на сутринта готово.
Знам, че това не е иделния вариант, но ми е по-удобно :)
Драстична разлика няма, ако се използва негрухано жито. Пробвала съм и 2-та варианта.
А иначе дните за покълване варират в зависимост от конкретните уславия, най-вече Т.
Пробвай, Чева и ще видиш как е при теб :)
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от lindorina »

Хей,мацки-стискам ви палци на всички,които се решихте да правите житния режим.Много готина компания се заформихте.Аз няма да пиша,че нещо не съм в моменти на разтоварване.Нали слушам инстинкта си ;) Единствената сигурна промяна при мен е,че четвърти месец не ям месо и изобщо не ми липсва.Сега мисля да премина към другата промяна плавно,т.е.спирането на млечните,които недолюбвам,но незнайно защо се пристрастих към сиренето"Бри",което е ужассссссно вредно,доколкото чета.Така де,ама нали пък "прекален светец и Богу не е драг" ;) ААА,да кажа,че и вкусното немско масло/особено препечените филийки с такова+мед-о-бо-жа-вам/ще трябва да позабравя.Хайде да не внасям смут в редиците ви,но под секрет да кажа,че и детокс не ми се прави.Но радващото е,че поне от зимата насам съм с 4кг по-малко.
Сетих си още нещо-внимавайте в топлото време да не прокиснете житото.Четох,че не е хубаво да се държи в хладилник,но пък какъв ли е варианта...може би на терасата вечер и на по-хладно в кухнята през деня...
Обаче,едно е сигурно-зорко ще ви следя и ако не друго поне по едно рамо мога от време на време да ви давам приятелки любими! :329
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Ver

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от Ver »

lindorina написа:ААА,да кажа,че и вкусното немско масло/особено препечените филийки с такова+мед-о-бо-жа-вам/ще трябва да позабравя.
Поздравления за месото Линди!
Но наистина смятам, че думата "трябва" е неуместна :524
Нали инстинкта те води :222 , тогава няма "трябва", а има: "потребно ми е", "така го чувствам", "така искам " ... и пр. Ти си го казала:
lindorina написа:Така де,ама нали пък "прекален светец и Богу не е драг" ;)
lindorina написа:Обаче,едно е сигурно-зорко ще ви следя и ако не друго поне по едно рамо мога от време на време да ви давам приятелки любими! :329
Никога не бих отказала рамото на такъв светъл приятел, като теб :329 :923
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Житен режим по Дънов

Мнение от droidd »

:523 Някакви новости за мен чета тук.Ще трябва да се поразровя в началото на темичката.
Аз досега съм житила 3 пъти, като първият 7 дена/но не ходех на работа/, а останалите по 3 дена, че ми прилошаваше от физическото натоварване и не издържах по повече.
Но съм си заливала по 100 гр. жито за покълване от предната вечер, в термус с гореща вода и на сутринта изпивах първо водата, а житото на 3 порции+3 ябълки,9 ореха/не винаги/ и малко мед.
Явно ще се наложи да ви изчета по-подробно :1062 , макар че и аз никога не съм покълвала зърна, а и това с изворната вода, доста ще ме затрудни.
Но живот и здраве, ще се присъединя февруари -март, а дотогава ще ви следя :722
:923 :923 :923
Заключено