Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

Ver написа:Абе събота/неделя
нещо пързалка/Витоша
джиджи-биджи?!
При мене съботата е невъзможна. Виж за неделя.... имам някакъв план, но не е потвърден още. :) Ще пиша пак.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Сиренце »

Тука е зимна приказка :1177 - сняг се сипе на парцали, температурите са около нулата и тихо, тихо, тихо...... Пийваме си червено винце, хапваме, бърборим си с децата и ми е толкова уютно и спокойно. Спомняхме си една история, когато Сиси беше на 4 и в един страхотен сняг я водихме в планината, даже изрових и снимки от архивите и много се смяхме.
Обичам такива вечери!
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от dexter »

За първи път в цялата си кариера днес не отидох на работа поради лоши метео условия :plezya se . Не че не станах навреме, не се изкъпах, приготвих и аха-аха да изляза. Добре че колежката ми се обади да ме пита как я мисля, защото тя нямала намерение да изкарва колата в такова време. И аз покрай нея се сетих да погледна през прозореца, да се откажа да излизам, да се обадя на свеки да не идва да седи при Яна (сварих я да си обува обувките и да тръгва - явно не само аз съм някакъв неразбран Гюро Михайлов :221 ). И сега се седя вкъщи, леко ми е чоглаво, защото е петък и някак вътрешно усещам, че не съм си на мястото в петък :lol: . Яна се забавлява да снима куклите си, аз мисля все пак да поработя, че иначе място няма да си намеря - голям съм кукумицин :221 ! Или пък не - все ще намеря какво друго интересно да правя :).
Ver

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Ver »

Сиренце написа:Тука е зимна приказка :1177 - сняг се сипе на парцали, температурите са около нулата и тихо, тихо, тихо...... Пийваме си червено винце, хапваме, бърборим си с децата и ми е толкова уютно и спокойно.
Много хубаво ми звучи!
Аз излизам малко на снега,
да направя един човек, че ми
бръмна главата от работа.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

Да споделя за своя ден и аз: на работа съм. В София също вали сняг, дори го навява и трупа. Красиво е. Нямаме виелици като във Варна. Но си е зима отвсякъде. Като онези, детските ми зими. Приказка!

Шефът ми се казва Йордан. Тук в Центъра, където бачкам, винаги го празнуваме както си му е ред. С много пиене и ядене, по Балкански някак. Готвим си в кухнята. Днес сме на КАПАМА. След малко сядаме. Клиенти нямаме. Предполагам, че е заради времето. Иначе тук винаги си е лудница от хора, от потребители... работи се. Сега е време за ПРАЗНУВАНЕ. Да уважим ИМЕНИКА си. Директорът ни. Много, много, много ми е хубаво, мацки!

Неведнъж съм споделяла с вас, че от месец май 2012 година работя в колектив, за който само съм си мечтала. И така. Прекрасно е при мен. Щрак! :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cchery »

Ха, добър ден и от мен!!!! Днес е зима! Отвсякъде!!! Като онази, нормалната зима от детството ми!!! Чувствам се на мястото си сред нея!!! Само след такъв студ, лед, виелици и еднообразна белота мога да се насладя с всяко свое сетиво на крехката зеленина, с която март плахо ни поздравява!!! :954 :954

Днес бягах.... хаха, не знам дали да не го нарека..... ходо-бягане, защото там, където можеше да се мине... си се попързалваше, а там, където не ставаше..... го утъпквах сама.... Но чаках от вторник да почне да вали и да изляза да тичам под снежинките!!! Буквално си мечтаех за това е факт..... Прекрасно беше!

После изчистих колата и закарах майка на гарата - днес си заминава. Това каране до карата ми костваше една камара нерви сутринта, защото се карахме с майка..... тя настоява, че в такова време не се карат коли. Аз упорствам, че ние не си купуваме сезонни коли, само за лятото.... В крайна сметка.... тя по някакъв начин беше кандисала - като никога.... Трудно ми е да ви опиша през какво минаваме с нея в опит да доближим дори минимално гледните си точки.... Ще стане дълго.

Като се прибрах от гарата, изчистих и другата кола. Припалих я. Днес ми се насъбра мнооооооооого сняг :1178 :1178 :1178 :1178 :1178 :1178 :1178 . Вече си мечтая за топлото ми легло в спалнята и още по-топлото одеало върху него. :954

Декс, кво му умуваш толкова?! Не си отишла на работа, защото е трудно да се добереш до нея. И точка! Така или иначе оставането ти вкъщи е факт..... прави нещо различно от това да се вайкаш по този повод :lol: :lol: .

Верка, снимай снежния човек и ни го пусни.... Аз лично, за днес се наситих на сняг... Утре - пак :mrgreen: :mrgreen: .

Дескооооо, приятен празник ви пожелавам - на теб и на целия екип!!! Всеки има нужда да си отдъхне, дори и в офиса!!!!

Цони,...... вас докъде ви затрупа :lol: :lol: :lol: ?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Сиренце »

Цони,...... вас докъде ви затрупа ?!
Къмто метър отива вече. С Цецо снощи ринахме, а на сутринта не личеше и хайде пак. Боли ме гърба вече, но умората е приятна.
Иначе и на мен точно тази зима ми харесва, а принципно мразя студ, мокро и кално. Сега мисля да отскоча до магазина, че нямам олио и мая, а мисля да правя за довечера една фокача.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Нели »

Здравейте мецанки!

Точно днес името на темата ни е напълно оправдано - бяла зима, студ и сняг. :954

От вчера на обяд до днес Ани имаше другарче на гости с преспиване. Добре се получи. Много мило и добро дете. За следобеда им се искаше пак да излязат на снега двечките, но тук не просто вали, ами си е виелица и таткото на другото дете не го пусна. Ние двете с Ани обаче решихме, че дори да е за малко, но ще поиграем на снега. Речено - сторено. :954 Ами виелица си беше. :1028 Обаче поиграхме в двора на близкото училище, докато ни замръзнаха бузите и като решихме да се прибираме, установихме, че дворът е заключен. :eek: Е, прескачахме оградата, но малко се ядосах. Този двор от десетки години е място за игра на децата от квартала - карат се ролери, колелета, майки с бебешки колички, деца са прохождали в този двор. От около година обаче отвсякъде е с катинари, ограден и заключен... Днес за малко го видяхме отворен с Ани и отидохме да поиграем на чистия сняг, но... :mad:
Като се прибрахме, Ани поиска топло мляко с какао, изпи една чаша, учи малко по математика, после се гушна в мен на дивана и... заспа. Сега спи сладко като бебе. Хубаво е. :954

Толкова от "бедстваща" Варна засега. :940
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от cvety_rz »

И в Разград е красива зимна приказка точно като в детството ми ::954
Ние си работихме и то на пълни обороти.В интерес на истината на работа е в пъти по топло от апартамента ни само дето е далече и трудно се стига до там.Утре ако е подходящо ще излезем с децата да се поборичкаме в снега.
Рдавам се, че ви има :923
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от Kleo »

:940 Приятна :940 вечер :940 от мен :940 момичета :940 аз ще правя :940 Наричане на Вода довечера, а вие? :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Бяла ЗИМА - студ и сняг - във бърлогата сме пак :)

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,момичета!
Деси,не се ли правеше този ритуал вчера вечерта,поне аз разбрах така днес?
И при нас е бяла приказка,на места снега е над колене,продължава да вали и искам още сняг.Обожавам снега и цялата белота,която носи.Е,за жалост утре Боби се налага да тръгне на път,та ще ми е малко на премисъл,но знам?че всичко ще е наред.
Много бях щастлива,че пуснаха децата ваканция.Днес с баща си са ходили на пързалка,утре е мой ред,а и ще почивам двата дни та ми е прекрасно...
Лек,снежна и спокойна вечер на всички :1178 :1178 :1178 :1178
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Заключено