ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7927
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Момичета, ние пътуваме доста и не остава време за писане. Но и това ще стане като се приберем. Пускам няколко снимки - от Холандия, от Германия и от Берн.


Орхидеи в Койкенхоф
Орхидеи в Койкенхоф
20220405_195556.jpg (97.62 KiB) Преглеждано 619 пъти
Зюмбюли в ботаническата градина Койкенхоф
Зюмбюли в ботаническата градина Койкенхоф
20220405_201235.jpg (206.79 KiB) Преглеждано 619 пъти
Увеселителен парк ЕВРОПА ПАРК - Германия
Увеселителен парк ЕВРОПА ПАРК - Германия
20220404_172701.jpg (121.88 KiB) Преглеждано 619 пъти
Берн - към Розенгарден
Берн - към Розенгарден
20220405_201128.jpg (174.65 KiB) Преглеждано 619 пъти
Залез над Берн
Залез над Берн
20220405_201146.jpg (114.67 KiB) Преглеждано 619 пъти
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7927
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

И така - ето ме, разплула се доволно на дивана в хола в Берн... тук сме 1 час по-назад спрямо България. Гледам шампионска лига, защото любимият ми английски отбор - Ман Сити играе. Пия любимата си бира - Brew Dog IPA и се чудя дали ще имам сили да се надигна след около час, за да се добера до леглото :221 . То и да се обикаля не е лесна работа.

Първото, което трябва да напиша за това наше пролетно, европейско турне, е че се случва след цели 2 години прекъсване. По обясними причини... 2020 година беше немислимо да ходим където и да.... Миналата отново беше тегаво за пътуване. Но тази..... освен всичко друго като бонус имаме и периода, в който тръгнахме, а именно - от 1-и април, когато в България, Германия и Швейцария отпаднаха голяма част от ограниченията. И това ни помага да забравим за маските почти на 100% - дотук сме ги ползвали единствено в самолета напът за Холандия. Трябва да подчертая, че в Швейцария от 1-и април отпадат ВСИЧКИ мерки! Не само маски.... тук вече, ако се разболееш от КОВИД, не си длъжен да стоиш в карантина....

За съжаление в Холандия, където кацнахме на 1-и април и останахме до 3-и, случихме на много лошо време. Студ и силен вятър.... И макар вятърът тук да не е изненада - все пак страната се намира на брега на океана и около 40% от територията ѝ е под морското равнище, фактът, че тръгнахме от пролетна България и кацнахме в зимна Холандия, бе малко разочароващ. Най-високият връх в Нидерландия има незавидните 321 метра по вертикала :221. Та в този ред на мисли тук вятърът си "разиграва коня" както си иска. Все пак отидохме на гости на любимите ми лалета в ботаническата градина Койкенхоф и за голям късмет шатрата с орхидеите също работеше...., та се нагледах на лалета, минзухари, зюмбюли, фрезии, каланхое, амарилиси, антуриуми, орхидеи и каккво ли не о ще....... Честно да ви кажа - ако някой ми беше казал, че орхидеи и амарилиси могат да се аранжират повече от успешно заедно, нямаше да го повярвам. Но... го видях реализирано и е безумно красиво. И все пак имам още една несбъдната мечта по отношение на ниската земя, а именно да се разходя из полета с цъфнали лалета... И предният път - през 2018 година, и сега все още е твърде студено за тази красота да бъде видяна в началото на април.

В неделя, по план, ходихме на мач на Коки.... и пак по план паднаха :221 . Така, де... това последното не бе по план, ама много често се случва, когато ние гледаме негов мач, отборът да губи.

След мача се метнахме на колата (имаме си нова кола - Момчил купи форд КУГА в Берн) и карахме 5 часа от Холандия до почти най-южната точка на Германия в близост с границата с Швейцария. Крайната дестинация беше увеселителният парк "Европа парк" - това си е парк по подобие на Дисни, но доста по-голям и много по-разнообразен. Наречен е Европа парк, т.к. отделните му тематични зони са оформени като стил и кръстени на някои от Европейските държави - Португалия, Испания, Англия, Холандия, Русия и т.н. (България няма). В интерес на истината дори и тоалетните в отделните "държави" на парка са в съответния за страната стил :1069 . В този парк аз, Бела и Коко буквално се раздадохме..... изкарахме 7 часа почти напълно плътно по атракциите..... Като броих по-късно, се оказа, че съм се качвала и пускала на над 12 влакчета от типа ролър костър...... Неслучайно в края на приключението вестибуларният ми апарат даваше заето, краката отказваха да ме слушат, а равновесието ми беше като след много силна морска буря, изкарана на евтин плавателен съд :955 :955 :955 :955 . Но пък поне за 7 часа забравих, че Коки вече живее самостоятелно в Айндховен... и не сме всеки ден заедно.... Чувствах се както в предишните години, когато отново пътешествахме по този начин из Европа. И бях ...... (макар и за 7 часа) най-щастливата майка и човек на света.... НАИСТИНА :1002 :1002 :1002

След парка шофирахме 2 часа и се прибрахме в Берн... за първи път бяхме в апартамента четиримата.... И странно, и тъжно, и хубаво, и не дотам хубаво.... Да си призная - чувстах го малко като предателство срещу дома ни в София....

Рано тази сутрин Коки отлетя за Айндховен, защото има лекции днес. А пък ние изкарахме следобеда в Берн в търсене на цялата истина за образователната система на Швейцария.... Ако е вярно, че Бела трябва да има и някакво ниво на владеене на френски език, много сме го закършили.... :oops: :oops: :oops: Мда.... тук в Швейцария официалните езици са 4 - немски, френски, италиански и романски.... и както ни обясниха в центъра за кариерно консултиране, в кантон Берн задължително се изучават немски и френски... във всиките им общински училища. С английския Бела няма никакъв проблем. Немския е напът да го проговори на прилично ниво. Но френски :1053 :1053 :1053 :1053 .... е, не бяхме мислили по казуса френски език. Така че... предстои да разберем от срещи на място с директорите на 2 местни гимназии какво е необходимо, за да бъде приета Бела и да продължи образованието си.

Ами... май е това засега от мен.

Надявам се всички да сте здрави и да се чувствате добре...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7927
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Ха, здравейте отново :). В момента с Бела сме във влак в Италия и пътуваме към Бергамо, откъдето ще си хванем самолета за София. Това беше най-удобната и изгодна връзка за прибиране в четвъртък. А държим да се приберем в четвъртък, защото от утре в София почва Световната купа по худ. гимнастика и естествено с Бела ще сме в залата :954 .

Много интересно Европейско пролетно турне ни се получи този път. Това е четвъртата държава, през която минаваме - тръгнахме от Холандия, където бяхме 3 дена, минахме през Германия за 24 часа, бяхме 2 дена в Швейцария и ето ни сега - в Италия. В тази връзка няма как да не се радвам, че сме член на ЕС. Навсякъде, където минахме, нямаше граници, нямаше гранични проверки.... нищо - пътуваш като свободен човек, а не като втора класа прошляк, идващ от източна Европа.

Много интересна беше смяната на релефа при това пътуване - тръгнахме от напълно равната Холандия.... там пейзажът е еднотипен и малко скучен. Виждаш насеченият единствено от стволовете на високите тополи хоризонт докъдето ти стигне погледа. Другото много характерно са каналите, които прорязват затревените полета. Но то за тази страна е нормално - все пак холандците са си я отвоювали от морето.

След това, вече навлизайки в Германия, надморската височина почва да нараства и човек забелязва първите хълмове, после по-високи била и накрая откровени планини. Приближаването пък към Берн е съпътствано от онези гледки, които всички познаваме от филми, от реклами, от снимки - на заснежените, изстреляли се в небето върхове на Алпите. Много живописни са гледките, когато пътят се вие покрай някое езеро - къщички, накацали по зелени била, кравички, пасящи на спокойствие, лодки, порещи повърхността на чистите езерни води..... Подобно е и тук в северна Италия, през която минаваме сега.... Но тук стилът на къщите е коренно различен в сравнение с Швейцария - по-богати, по-разточителни - както на обеми, така и на цветове - абе типично италиански. :221

Да си призная честно - на мен Италия ми е по-близка като усещане за дом и ме кефи да пътувам сега из нея.

Засега спирам, защото трябва да се приготвяме за слизане в Милано.

До после.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15477
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Чери, зюмбюлите от ботаническата градина ми напълниха очите, душата и сърцето, невероятна пролетна красота :954 :954 :954
Синът ми е на 20. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :)
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро,момичета!
Ани,благодаря ти за споделените моменти,както винаги съм казвала,умееш да разказваш толкова детайлно,че....сякаш виждам картините,които твоите очи са видели,и не,не се шегувам.
Предполагам,че докато трае купата по худ.гимнастика няма да си много активна тук,но се радвам,че намери време и ни направи събричастни към това пътуване.
Хей,Деска,добро утро и на теб!Как си,как върви подготовката за сватбата,вълнението сигурно е прекрасно?Аз да си призная,много се умилявам от такива тържества и въобще не разбирам хората,които не искат да ги изпитат.Както и кръщенетата.Някак има заряд в тези празници,и освен великото суетене и притеснение около подготовката,на самия ден е някак вълшебно,поне при мен е било така...
Хайде,пожелавам ви слънчев,топъл и усмихнат ден днес!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15477
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Елисче,
да си бъдеща булка е вълнуващо! Лично за мен.
Макар и на 44. Макар и втори брак да ми бъде.
Влюбена съм. Обичана съм. Летя!
Организацията тече на бързи и дори шеметни обороти вече!
Затова и позачезнах последните седмици...
Опитвам се да се нагодя със страшно много новости покрай мен...
Имах и междуличностни конфликти през този период.
Но както казвам,
обожавам си моите лични 40+ години!
Благодаря, че попита. Вълнувам се много!!!
Синът ми е на 20. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :)
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Ми...сега като те прочетох,чак аз се развълнувах....много е хубаво...и какво от това на колко си или кой брак ти е...то си е емоция...аз все бъзкам Боби да си подновим клетвите(нали напоследък е много модерно)ей така,за емоцията и прекрасните преживявания...
Нека има такива прекрасни моменти!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15477
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Амин.
Да бъде!
И е :329
Синът ми е на 20. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15477
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Астро-прогнозата ми за петък в 15.30 часа, ден на Венера, като че ли днес ми се получи особено добре написването й: :954 :954 :954

Венера екзалтира в 3-ия градус на Риби в момента. Отлично аспектирана е от Луната, която транзитира в 10-ия градус на Рак. Двете основни Женски планети /Венера и Луна/ се намират в два Водни меки Женски знаци /Риби и Рак/. Атмосферата е нежна, плавна и спокойна, радваме се на чудесна интуиция и висока сетивност, емоционалност, чувствителност. Особено комфортно се чувстват жените, а най-приятно се усещат жените със силно Водно присъствие в хороскопите си /Слънце, Луна и/или Асцендент в Рак, Скорпион или Риби/. Още две планети са във Водни знаци, а именно Юпитер и Нептун, точно съвпадащи в Риби. Доста планети седят стабилно на своя трон! Дотук - Луна в Рак, Юпитер и Нептун в Риби. А също така налице е Сатурн във Водолей. И друго, има планети в екзалтация! Например Венера в Риби и Слънце в Овен. Всички планети се движат директно, няма нито една ретроградна планета все още, като скоро това ще се промени. Стана ясно, водещ Елемент сега е Водата, с цели 4 ключови позиции във Водни знаци /Луна в Рак, Венера в Риби и точен съвпад на Юпитер и Нептун отново в Риби/. Грижовност, емпатия, занимания с изкуство, творчески изяви, свръхемоционалност, чувствителност, състрадание, интуитивност и нюх за нещата, събитията и хората, нежност, съзерцание, мечтателност, но също така и трудно поставяне на лични граници, риск от всякакви пристрастяващи действия и прекалявания с вещества и/или дейности.

Другите три Стихии са разпределени по равно - всяка от тях е представена от по две планети. Земни са Уран в Телец и Плутон в Козирог, продължава тенденцията рязко и бурно да се променя финансовото ни състояние и кариерното ни развитие и растеж. Възможни са дълбоки трансформации в мисленето ни за парите, ресурсите, както и смяна на професията като цяло или дори сферата на труд.

Огнени са Слънцето и Меркурий в Овен. Подпомогнати са от съвпада Марс и Сатурн във Водолей, но притеснени от Луната в Рак. Двете Светила /Слънце и Луна/ се "бият" в момента, защото Лунната фаза е Първа четвърт /седмица след Новолунието в Овен/. Луната расте. Нарастват и възможностите да реализираме потенциала и желанията си! Речта и действията ни са бързи, пламенни, до голяма степен остри, нетърпеливи и припрени. Бъдете нащрек и внимавайте за грешки в комуникацията и за бъгове по време на общуването ви с околните хора! Съвет: заемете се с бързо ходене, плуване, танци или какъвто и да било спорт, ще се отрази чудесно както на тялото ви, така и на общото ви настроение! Изразходвайте енергия, движете се, не оставайте задълго в статично положение. Но не прегаряйте. И се опитайте да не се карате с хората. Нито пък да се смятате винаги за прав и безпогрешен. Трудно е, но не и невъзможно.

И последно, съвпадът Марс-Сатурн във Водолей може да напрегне крайно Водолеите и всички Въздушни знаци като цяло /Близнаци, Везни и Водолей/. Едновременно агресия, но и потиснатост. Тежко е. Трудно ни се удава да сме приятели или съмишленици. Или да съхраним мира. Сякаш нещо ни "ръчка" отвътре да се бием, да влизаме в битка. Ще мине. Дишайте. Медитирайте. Вижте се с близки сега през уикенда. Наспете се. Пийте повече вода и билков чай. И ... дишайте. Потърпете още малко. И вашето време ще дойде. Не още.

Аспектите са предимно хармонични:
- Тригон Луна-Венера
- Секстил Луна-Уран
- Секстил Меркурий-съвпад Марс-Сатурн
- Секстил Слънце-съвпад Марс-Сатурн
- Секстил Плутон-съвпад Нептун-Юпитер
- широк съвпад Венера-Марс-Сатурн
- точен съвпад Юпитер-Нептун.

Налице са и напрегнати аспекти:
- Квадратура Слънце-Луна
- Квадратура Меркурий-Плутон
- Квадратура Слънце-Плутон.

П.П. Снимката е авторска, от Вазовата Екопътека, правена е през месец Май 2013, когато люляците вече бяха цъфнали и ухаеше божествено, а това е Водопадът, който се вижда по време на разходката сред природните хубости:

Изображение
Синът ми е на 20. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :)
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Хайде ще пренесем темата Испания тук,за да не спамим готварската.Говорим си с Ванчето и от хамона и Еленския бут,стигнахме до морето на Испания.Аз и споделих че съм имала уникалната възможноост да се наслодя на плажа в грГандия и за мен той е вълшебен.Тогава си спомням,че още щом пристигнахме нямах търпение да отида до плажа,беше може би няколко дни преди Нова година,нали се сещате,че не е било за да се къпя,просто знаех,че искам да отида.Още вечерта,след вечря помолих нашите домакини да ни изведат,там живота не спира,нито денем,нито нощем,няма зима,няма лете,което също ме впечатли.Още щом наближихме плажа,усетих все сила морския въздъх,онази магия,която гали сетивата ти,и те пренася в друг свят.Стоях на онази алея и бях онемьла,плажа е необьтен,признавам си не виждах края,беше осветен,виждах водата,пясэка...точно над плажа имат алея,с безброй палми и пейки,приличаше ми на картина,която паказва плажовете в Маями,уникално е....наистина никога няма да забравя тази гледка и това чувство за принадлежност,сякаш съм била там
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7927
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа: 08 Апр 2022, 08:54 Предполагам,че докато трае купата по худ.гимнастика няма да си много активна тук,
Eли, за купата си много права. Това са 3 дни, които не подлежат на описание и дори не мога да споделя по никакъв начин. Това е мой момент, в който влизам със сърце и душа. И извън залата, извън гимнастиката, извън фен-кръга няма никой друг..... От сутрин до вечер в някой ресторант, в който правим разбори... целият ден и целият свят е ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА..... Вече много рядко ми се случва да се потопя в каквото и да било по този начин - отдадена на 100% и да не мисля дали съм такава, онакава.... и дали не пропускам някого. Защото пропускам всичко и всички :955 .

Ще пиша отново и по-свързано другата седмица.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор