Моят дом е моята крепост

Жената е жена, когато пазарува....... с мярка
Публикувай отговор
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Сиренце »

И аз си имам лилава стая - спалнята, но още от миналата година. От цвета съм много доволна, т.к. в зависимост от светлината е ту розов,
DSC01896.JPG
(60.15 KiB) Свалено 945 пъти
ту лилав,
DSC01898.JPG
(52.15 KiB) Свалено 945 пъти
ту е почти бял.
DSC01901.JPG
(54.93 KiB) Свалено 945 пъти
Пердетата ще ги сменям. Мисля да е органза със загатнати лилави мотиви и разбира се нови корнизи.
Това по стените е изсъхнал клек. Навремето като ходехме по планината винаги си донасяхме разни интересни форми. Цецо ги лакираше и ги оприличавахме на нещо - чапла, змей, ..... Вече доста се поочупиха, но ни е жал да ги изхвърлим.
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Да, усещането за лилаво е същото и при нас :524 , само дето никъде не бие на бяло, поради наситено лилавото на съседните страни.

Вчера видях разкошни пердета за подобна стая, Цони: тежки, бели, полу-прозрачни органза с разкошни, нежни лилавки, жълти и розови пеперуди ...
Ако нямах подходящи сигурно щях да бръкна в НЗ-то :1053
djiq

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от djiq »

Следя ви...,

нищо че не пиша. :1062
ВЕр, мерси за инфото и аз си мислих, че ако искам хубави цветове ще трябва някъде в магазина да ни ги правят. Много ми харесват тъмните цветове, но при нас специално в хола мебелите също са тъмни и мисля че няма да е добре (дивана е тъмносин, секцията и тя тъмно и светло-кафяво)-мислих за мнооого светло жълто или мнооого светло оранжево, освен това хола е с тераса(остъклена) и като цяло няма много светлина. Какво ще кажете дали е добре да е по светъл? В момента е бял. Искаше ми се да изхвърлим всичко и да вземем и нови мебели, но май няма да стане тази година.

Това за ъглите не го знаех и май ще "ровна" из нета за повече инфо. А задължително ли е да се запълват в горната си част ъглите или просто трябва да бутнем нещо в ъгъла?
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

djiq написа:...дивана е тъмносин, секцията и тя тъмно и светло-кафяво)-мислих за мнооого светло жълто или мнооого светло оранжево, освен това хола е с тераса(остъклена) и като цяло няма много светлина. Какво ще кажете дали е добре да е по светъл?
Синьо и кафяво е доста особена комбинация, но мисля че с едни светло жълти стени можеш да внесеш доста Слънце :)
Ето един хол в по-светлата гама;
[img]http://www.comfort.bg/interesno/1769/Image/4.jpg[/img]
И аз съм съгласна с теб: ако няма много светлина, не внасяй тъмни тонове по стените :524
djiq написа:. А задължително ли е да се запълват в горната си част ъглите или просто трябва да бутнем нещо в ъгъла?
Нищо не е "задължително" :222 Ако има нещо такова, то "задължително" по скоро е да се съобразиш с твоите лични усещания.
Това е просто начин да направим красиви и приятни пространствата, които са трудно достъпни и минавават встрани от енергийния поток.
Всеки го прави според собстваните си представи :) Ако не ти допадат висящите неща, можеш да организираш ъгъла по друг начин: вази с цветя, картинки или нещо което лично теб те вълнува.
Аз например обичам да разполагам нещата във височина, за да имам повече Въздух в помещенията. Обичам разчистените стаи в Японски стил (леглата са ни на пода) и не търпя "натурии" и имам доста малко дреболийки, защото имам вътрешен стремеж да разчиствам (пуста зодия :977 ) :221
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Cheva »

Изчетох ви. :1062
Бях видяла темата още като я пусна Мари–ко ,
но не бях в подходящо настроение.
Страхотни неща сте напускали!
Vеr, ти си стихия! :326
Ти ми беше едно от вдъхновенията да действам сама вчера.
Та...вчера боядисах дограмата на всекидневната + рамката за остъкление на терасата.
Рамката е само рамка и така я заварихме, но я боядисах бяла,
за да грейне терасата( беше ръждясало желязо).
Миналата пролет се нанесохме и тогава за първи път хванах четка с блажна боя.
Приложихме един експедитивен освежителен ремонт. Сега като погледна дограмите на прозорците от тогавашната ми работа, виждам много недостатъци :1062 ,
но... тогава ми се струваше самото постижение, пък и нямах личен коректив и време. :)
Обичам цветове и светлина, както и пространство. Не се затрупвам с излишни неща.
Пък и факта, че не сме в собствено жилище, ме държи в бойна готовност. :razz:
Ето как реших хола, миналата пролет:
bDSC_8709_w.jpg
Бяло и пастелен шоколад. Балоните и цветчетата по пердето бяха част от украсата
за рд на Дариа. :)
Стената срещу прозореца е също бяла, за да отрази светлината от прозореца.
И четвъртата стена, на която има две врати е също пастелен шоколад.
Завесите и пердето са заварени, но приятно се съчетават.
Точно тази дограма вчера пребоядисах, защото беше добре само от вътрешната
страна, сега вече е добре отвсякъде. :954
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Много ви е свеж хола, Чева :) (най-накрая да си те представя в цвят ;))
И украсите са готини, аз непрекъснатз закачам някакви неща по прозорците и пердетата, с повод и без повод :1062 Така ми повдигат настроението.
Радвам се, че съм те "стимулирала" и, че сега си доволна от добре свършената работа :524
djiq

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от djiq »

Даааа ... определено реших хола да е жълт, когато и да го боядисаме :1062
искахме да е това лято, но се оказа, че покрива на блока все още не е ремонтиран както трябва и тече :126 За пореден път боядисването на хола отпада :126
Ver написа:Синьо и кафяво е доста особена комбинация, но мисля че с едни светло жълти стени можеш да внесеш доста Слънце
не доста, а много особена... но парите които бяхме събрали за ремонт стигнаха за кухнята, банята и коридора, така че в стаите си останахме със старите мебели, а хола специално има нужда от много подобрения, ноооо засега го отлагаме във времето.

Вер, ти и мен ме стимулираш и ми се иска да боядисам тук там, но с моя малкия просто е невъзможно, може би ще го изчкам още малко, за да започне да рисува :222 и тогава ще се пробвам сама.
Cheva написа:Обичам цветове и светлина, както и пространство. Не се затрупвам с излишни неща.
Поздравявам те затова, Чева!
Аз от скоро успях да се преборя със себе си и да започна да изхвърлям, защото положението при мен беше страшно :oops: събирах какви ли не боклуци...сега определено се чувствам по-добре.
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

djiq написа:.. и ми се иска да боядисам тук там, но с моя малкия просто е невъзможно, може би ще го изчкам още малко, за да започне да рисува :222 и тогава ще се пробвам сама..
Да, като го гледам още е дребосъче :) Трудничко е, като са съвсем малки.
И поздравления за това, че си започнала да изхвърляш :326
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Cheva »

Ver, тези феи стикери ли са (снимка с име - IMG_2338)?
Впечатлиха ме, много са добри.
От къде са и колко струват ? :)
Ние сме в проект за детска стая, който ще се реализира следващото лято.
Тогава и ще си имаме първокласничка.
Сега събирам идеи и...пари. :mrgreen:
О, да кажа, че и нашата "спалня" е матрак на земята. :222
Нищо "фън - шун - гун" не ме тресе, моите уважения към почитателките. :939
Просто така се случи. Аз взимах мерките на едно старо легло в предишното ни жилище,
а мъж ми купува матрака......кой крив, кой прав след изтормозващо мъкнене на гръб,
5 етажа, установихме, че матракът стърчи 2 педи.... :955
И така... от самосебеси си дойде идеята :lol: - разглобихме леглото и го пратихме в мазето.
През годините събирахме различни реакции, но повече клонящи към смут. :mrgreen:
Факт ,обаче е, че спим на голям матрак, а пестим място от евентуалната спалня за такъв размер. :1028
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Cheva написа:Ver, тези феи стикери ли са (снимка с име - IMG_2338)?
Впечатлиха ме, много са добри.
От къде са и колко струват ? :)
Да. Стикери са.
Взех ги от "Джъмбо", мисля че бяха към 6 лева. Добри са. Имаше и други видове от същия модел, който си заслужава. Аз се подлъгах да взема и от релефните, обаче сбърках ... много са "дървени" и някак си не стоят добре.
Cheva написа:О, да кажа, че и нашата "спалня" е матрак на земята. :222
Нищо "фън - шун - гун" не ме тресе, моите уважения към почитателките. :939
:1062 То, честно казано няма нищо фън-шуйско в това леглата да са на земята. Точно обратното дори :)
При теб е било от съвсем практична гледна точка май :)
Ver

Re: Моят дом е моята крепост

Мнение от Ver »

Ехооо!
Как са майсторите? :1062
Аз днес сглобявах бюро (писах в СПАМА) и почти успях :1062
Чудех се къде да го напиша, но реших тук да е.
Нали готвим първокласничка, та днес взехме бюрото + стола за 65 лв.
На мен ми се струва доста добра оферта на фона на едни цени по 180-200 лв само за бюрото ...
Вярно, че бюрото няма шкачета, но за 40лв ще го преглътна :1062
IMG_2388.JPG
(57.13 KiB) Свалено 826 пъти
IMG_2389.JPG
(51.5 KiB) Свалено 826 пъти
пп. Както се вижда, не съм сложила плоскостта за клавиатурата, защото се оказа, че съм обърнала местата на реслите и не успях да я вкарам :1062
Помощникът на майстора, като си дойде от работа, оправи пропуските и намери място на всички останали винтове :1062
Вече сме готови за 15-ти :222
Публикувай отговор