Февруарския детокс - с любов към себе си

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
ellyto

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от ellyto »

Хелоуууу и от мен :)
Чета чета и все си казвам хайде да се включа с някое и друго редче и все се отплесвам... :423
Днес ми е втори ден от детокса и мисля да изкарам и утре...Последните месеци все правя по 2 дни и сега съм се настроила за 3...мислих си, мислих си дали ще издържа, защото когато си излезнал от релси е малко трудно да влезнеш обратно...та след като прочетох това, което Гери е споделила за здравословните проблеми се присетих много добре за себе си и как имам нужда да го направя за да продължавам да съм здрава се стегнах и сега няма мърдане ще го направя 3 дена и няма да позволя нищо да ме изкуши...Малко се отклонявам от това какво трябва да приемам, но този път съм решила да не си нарушавам сутрешните традиции и това е. Сутрин пия сок от моркови, ябълки, цвекло и след това след обедите си пия сок от портокали. Сигурно не е много ок, но в крайна сметка се чувствам много добре :)
Радвам се на всички, които издържат на глада, на изкушенията и на околните :)

Гери, твоята история ме жегна, защото може би си спомних и аз за началото на моите проблеми и как исках да направя нещо добро за себе си. Мисля си, че детоксът и да не ти помогне за проблемите с гърба, ще подобри цялостното ти здравословно състояние, което пък е изключително съществено за операцията ти. Не знам какъв ти е хранителния режим, какво обичаш да ядеш и да пиеш, но това си е също изключително важно. Изключи всичко де що е вредно, прави си детокса, за движение е ясно, че няма как да го имаш при тези болки, но подобряване на хранителния режим е голяма крачка напред. Ако успееш да правиш и други разтоварвания като ПОД (аз лично не мога да ги правя) ще е прекрасно и ще направиш голямо добро за себе си.
При решаване на проблемите, които имаме е много важно и каква е нагласата ни и настройката ни. Дет се вика трябва да сме в хармония с тялото, ума и душата :) Всичко ще се нареди добре, когато човек го иска и когато се опитва да променя нещата в живота си, независимо през какво трябва да се премине. Щом се налага операция, добре...но има толкова много неща, които могат да се направят предварително, така че тя да е успешна и след оперативното възстановяване да е по-леко. Стискам ти палци и ти пожелавам силна воля и да успееш да изгониш страха от себе си! :923 :923
gelikas

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от gelikas »

Привет момичета! Аз днес се захранвам. Толкова внимавах и пак получих киселини. :328 Не знам къде греша? :1044 Закусих си плод, после овесени трици, обядвах сварени картофи. И имам киселини. Някой има ли с подобен проблем! :1044
Иначе с вчерашния ПОД се справих чудесно, без никакви забележки.
Лек ден. :923 :329
ара

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от ара »

Здравейте момичета :) :) :)
Намерих Ви къде сте се скрили в мама няма никой.
и така 3 ден на сок ,вода , чай , обаче малко ми е зле ,повдига мисе , боли ме главата и ми е студено, знам че това е нормално но все пак е неприятнно :fan
До тук съм на 1л вода 1л сок и около 0,500 чай
Чудя се дали да продължа утре или до тук :?: :?: :?:
А ако утре плодължа със зелевата супа
незнам какво да правя
около празниците доста прекалих и сега се чуствам зле :126 :126 :126
Булка Марулка

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от Булка Марулка »

ellyto , ти си вторият човек (ако не бъркам), който се мотивира от моята история. Това ме навежда на мисълта, че поговорката "всяко зло за добро" е много истинска! Радвам се, че ви мотивирам момичета!!!
gelikas :1044 , но ми е много интересно да ти отговорят, защото утре и мен това ме чака :mrgreen: , не че теб те грее тази работа ... Аз съм се заканила да се захранвам по начина на Ver - съвсем плавно и за 3 дни, като си мисля месо да включа чак на четвъртия.
Мърмори :828 :923
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от Сиренце »

gelikas, спомних си, че имам позната, която не може да яде никакви продукти с овес, защото получава киселини. Пробвала ли си да захранваш без тях. Може да ги замениш например с покълнало жито или пък да си на плодове до обяд и после картофки.

Предлагам ти да изключваш една по една храните - този месец махаш ядките, другия ги оставяш и махаш картофите и т.н. Така ще разбереш какъв е проблема.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от droidd »

Каква сте ми голяма компания :fan :923
gelikas написа:Толкова внимавах и пак получих киселини.
Цони е права - пробваш. Аз овесените ядки ги махнах от захранването още след първият детокс.Обикновено до обяд съм на плодове, на обяд - варени картофи + салата и за вечеря ориз или пак картофи и салата. И понеже аз захранвам един ден :oops: , на вечеря хапвам и малко извара, че даже и препечен пълнозърнест хляб :oops: :oops: :oops:
Чакам с нетърпение утрешните щастливи постове :923
mam4eto31

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от mam4eto31 »

Здравейте слабуранкиии!

Като гледам голяма компанийка се е заформила, на всички много ви се радвам :923
Днес приключвам 17-тия си детокс и първи двудневен, но нали лудата главица от утре е на жито и реших, че 3 дни ще са ми много! Та тези 2 дни доста по-лесно ги понасям ;-)
Имам главоболие два дни, но е сигурно заради двудневното обучение, което ми спретнаха, та отчитам малко течности :???:
Айде, лека и до скоро
Аватар
grigorovi
Аз пиша, пиша вече час
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:26

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от grigorovi »

Привееет! Мамо Зори, :923 :923 :923 !!!
Аз отчитам правилно направен детокс, но още ме е срам за този на иванов ден... Та, утре ще се меря. Днес съм на едно помело, 2 кивита, 1 ябълка и 1 портокал. Чувствам се страхотно!
Не знам дали помня правилно, но според мен и май и Док беше казал така, че ядките са тежка храна и не се препоръчват в захранващия ден. Богати са на белтъчини и предполагам от това може да се предизвикват киселини. Пак казвам, това е само според мен. Не съм много сигурна. Аз не включвам и извара на захранването. Само въглехидрати. Просто така съм си свикнала.
Ей, много ме радва, че се събрахме толкова много хора! :326
ПРЕДИ [url=http://www.album.bg/grigorovi/images/22196409/][img]http://storage4.album.bg/551/iskra_grigorova_716c7_22196409.jpg[/img][/url]СЕГА[url=http://www.album.bg/grigorovi/images/29260631/][img]http://storage4.album.bg/a75/2012-03-09_18.35.19_d2479_29260631.jpg[/img][/url]
gelikas

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от gelikas »

Момичета ще ви помоля да споделите как захранвате.
grigorovi , какво включва въглехидратното захранване? :1044 Аз за утре съм си приготвила едни чудесни сърмички с булгур. Днес не посмях да ги хапна, защото са соленки.
Сиренце, droidd, следващия път ще се захранвам без овесени трици, макар че те са част от ежедневното ми меню. Понеже имам проблем с 00 всяка сутрин на гладно хапвам 3 л. овесени трици накиснати с вода и никога не съм получавала киселини.
Аз смятам, че киселините идват от това че при мен не се получава слабителен ефект от ансола и се натрупват газове. Ще се опитам следващия път да засиля ефекта от ансола с топла вода.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от ellis_stoyanova »

gelikas написа:Момичета ще ви помоля да споделите как захранвате.
grigorovi , какво включва въглехидратното захранване? :1044 Аз за утре съм си приготвила едни чудесни сърмички с булгур. Днес не посмях да ги хапна, защото са соленки.
Сиренце, droidd, следващия път ще се захранвам без овесени трици, макар че те са част от ежедневното ми меню. Понеже имам проблем с 00 всяка сутрин на гладно хапвам 3 л. овесени трици накиснати с вода и никога не съм получавала киселини.
Аз смятам, че киселините идват от това че при мен не се получава слабителен ефект от ансола и се натрупват газове. Ще се опитам следващия път да засиля ефекта от ансола с топла вода.
gelikas,прегледай тук,има всичко доста подробно описано ;)
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
eleen

Re: Февруарския детокс - с любов към себе си

Мнение от eleen »

Ето ме и мен. Днес е третият ден с ГИ - хапвах си оризчето за обяд чисто а за вечеря с канела и малко мед - хареса ми. Засега не се случва нищо по-различно- не ми е студено, нямам главоболие, само се чувствам по-лека въпреки, че чакам действието на рицината утре. Не припарвам до кантара - ще изтърпя още един ден. Иначе с водата съм много зле както винаги - може би около литър топла и още толкова студена. Утре ще хрусна малко плодове и зеленчуци :D . Хайде не останаааа !
Заключено