Личен дневник - cchery

Споделено, откровено, съкровено
Публикувай отговор
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cvety_rz »

Чери, как си днес? Като човек с много стаж в оперативните интервенции :plezya se мога да ти кажа, че ден първи е най- ужасен.След това всеки ден е по добър от предишния и с по малко болка.Сиреч най- страшното мина :940 А ти се справи повече от чудесно.Браво, Ани! :326
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Мили мои момичета, вчера можех да пиша по много. Днес - не е така. :954 Затова набързо искам да ви изкажа колко безценна е вашата подкрепа за мен тук и сега! 3 седмици си траех и се опитвах да избягам от проблема ми, но вчера куражът поизбяга малко :1062 :1062 :1062 ......... за да дойдете вие на негово място с неоценимо милите редове, които ми написахте! :923 :923

Цвети, силно се надявам утре да пея друга песен - по нотите, които ти ми даде, а именно болката да е по-малко... :D И аз мога да се похваля с цели 4 операции, но направо не помня така да ме е боляло след никоя от тях :plezya se :plezya se . Но като се замисля, в предишните ми операции все кълцахме по нещо, а с вчерашната - добавихме :221 :221 ....

Както и да е. Още вчера лекарят, който ме оперира, ми каза, че довечера е нощна смяна и ще мине да ме види. Ако всичко е наред, ще си ме пусне вкъщи :954 :954 . По пътя май трябва да си намеря някой наркодилър и да си купя марихуана за болката :1062 :1062 :1062

Засега това от мен! :329 :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от tita »

Лелееее, Аниии, какви са тези гипсови истории, счупении китки, операции, болки, мъки ... Какво си направила ти, момиче? Влизам в открадното ми "свободно" време да прочета тук и ти направо ме срази. Имам познат лекар ортопед, един от най-тачените във Варна - д-р Мартин Гилев, само дай знак и веднага ще ти насроча час при него. Ех, защо по-рано не съм прочела за твоите мъки с тази ръка!

Пожелавам ти бързо възстановяване! :922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Ани, ела да си кажеш, скъпа моя :329 как си?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

"Страсти от една болнична стая..." - продължение и ФИНАЛ

Мнение от cchery »

Денят е петък. Датата - 26 юни. Лето две иляди и петнайсто :lol: .

"- Това е най-хубавата операция, която съм правил досега!" :954 :954 - думи на д-р Биркан Гюней от ІV-а Травматология в Пирогов. И са казани по повод злополучната ми лява китка, с чиято одисея ви запознах надълго и нашироко преди точно месец. Пак тук - в моята си темичка.

Вчера беше денят Х - денят на финалния контролен преглед за моята ръка, 1 месец след операцията. Може да се каже, че почти хвърчях до Пирогов, защото исках най-сетне, след толкова завързани ситуации през последните 6 седмици, да чуя, че всичко е наред и ..... че съм аха.. напълно здрава! Е, чух дори много повече от това :lol: . За последните 12 години нямам по-спокойно и неангажирано с тревога ходене до болница..... Костите на ставата ми са идеално наместени, а формата й (на ставата) е абсолютно идентична с изначалното нейно съществуване :D . Счупеното е толкова добре зараснало, че....... комай само специалист може да каже, че е имало нещо. Тези думи бяха препотвърдени и от втори лекар в Пирогов - колежка на лекуващия ме д-р Гюней.

След толкова хвалби все пак се реших да задам за втори път въпроса си от преди месец:

- Докторе, всичко ли с костите ми е наред? Има ли нужда да меря костна плътност и т.н. предвид факта, че в две поредни години се троша като солета :lol: , а имам планове да бягам на големи разстояния?!
- Колко големи?
- 12 километра и нагоре.......
- На ден?!?!?!?!?!?! :eek: :eek:
- Ъъъъъъъъ........ на маратон :221 , когато отида да участвам....... притеснява ме факта, че може би такива натоварвания не са за мен, че има някакъв проблем с това....... че се надценявам.......
- Нямаш абсолютно никакъв проблем с костната плътност. Даже напротив - затрудни ме доста докато работех с бормашината - трудно пробивах костта. И затова си само с 6 винтчета, а не с 8 :955 :955 :955 :955 :955 ....... Ти си млада жена и биологията работи здраво в твоя полза - възстановила си се за много по-кратко време от обичайното и то при положение, че направи всичко възможно да саботираш този процес... още от Ден 1 си ползваш ръката така все едно не е оперирана, в Ден 3 вече киснеше в морето (б.а. малко попресилено беше тук :) ), а в Ден 5 плуваше на дълги разстояния....... :1140 :1140


Ще поясня тук - т.к. отидох с Бели на спортния й лагер на Китен само 4 дена след операцията, се наложи там на място да ми сменят превръзките. На деветия ден дежурната лекарка в Царево каза, че всичко е зараснало перфектно и не само мога да се къпя в морето, ами е и препоръчително, т.к. солената вода ще помогне за това да спаднат отоците и раната да не си личи. Съответно, след тази инфо едвам издържах да стане що-годе прилично време и да се обадя на д-р Гюней, за да му предам думите на колежката му и той също да разреши къпането...... Човекът се сащиса с мен по телефона и избухна в смях...... просто нямаше какво да ме прави, но все пак каза все още да не се топя.

След 2 дена, по време на поредната превръзка, му пратих ММС със снимка на операцията и долу-горе със следния текст: "Докторе, кажете че МОГА да се къпя!"....... Отговор не дойде - оказа се, че ММС-ът не е получен, но....... аз отдавна си бях решила, че каквото и да отговори, аз щях вече да вляза в морето. Разбира се, друго щеше да е с разрешение свисше, ама :221 ..... и без него става :954 .... Естествено, първият въпрос на доктора, след като се прибрахме от Китен и отидох да ми махне конците, беше "- Натопи ли се, все пак?!?" :1062 :1062 Поясних, че дори съм плувала, но ме е боляло........ При което той реши примирено - просто ще ми махне конците и няма да коментира моето т.нар. "постоперационно възстановяване"..... и без това то беше свършило още в първите 12 часа след самата операция :1069 :1069 :1069 ........

Останалото е...... история. Рехабилитация не ми се полага, т.к....... на практика нямам и нужда от нея - така добре съм се раздвижила, че с рехабилитаторите можем само кафе да пием. Но може би все пак ще ида на физиотерапия.

- Знаеш ли, на теб не рехабилитация, ами курбан ти трябва..... да дадеш.....
- Оооо, докторе....., нямам намерение да омилостивявам оня горе. Нищо не съм му направила и мисля, че не е честно спрямо мене да ми предлага такива изпитания в 2 поредни години...... Оставям го да си помисли малко върху поведението си... :221 :221


Естествено е тук да не мога да предам целия разговор с д-р Гюней от вчера, а и не е необходимо... :954 Още преди 2 седмици го попитах дали му дължа нещо за операцията, отношението, вниманието и търпението, с което отговаряше на всеки мой въпрос и телефонно позвъняване. Той беше категоричен, че не иска нищо......... Личи му, че специализацията не му е АГ..... щото там нали ги знаете цифрите за избор на екип..... а аз съвсем съзнателно избрах точно него и по телефона поисках той да ме оперира. Така че - бях решила да направя нещо друго, а именно да му подаря книгата на любимия ми БГ автор - Иво Иванов - "Кривата на щастието" :954 . При това, разписана предната вечер лично от самия Ивко, с когото се видяхме :) . Не се сещам за съвременна литература, която да има по-универсално послание, или по-точно никакво по-специално послание, от статиите на Иво...... те са такива и от тях получаваш точно това, от което ти самия имаш нужда. :954

И така - всичко щеше да свърши тук, след последната точна на горния ред, ако....... излизайки от Пирогов, не бях видяла СМС със следното съдържание:

"Колата ви е паркирана неправилно в зелена зона. Имате сложена скоба." :1215 :1215 :1215 :1215 :1215 .......

Хихихихи, докато изчакам пред ортопедичния кабинет, после пред рентгена, а след това пак пред първия кабинет, 1 час е минал неусетно..... бях си изключила звука на телефона, за да мога спокойно да разговарям с лекаря, и въобще не съм чула как от центъра за градска мобилност са ми пуснали СМС, че времето ми за паркиране в зелена зона е изтекло. След 10 минути са ми сложили и скобата:

Изображение

Ееееее, платих си 30 лв, свалихме скобата и най-сетне окончателно и завинаги си тръгнах от Пирогов...... но само до идната пролет, когато ще ида са махна "робокопа" в китката ми :1062 :1062 ..... принципно бях решила да не махам планката, но при гледката от рентгеновата снимка, сърцето ми не издържа....... не искам никакви чужди тела в мен!!! :1069 ....... е, с някои изключения, разбира се :oops: :oops: :oops: :oops: По-долу пускам линк към рентгенографията от вчера, на която се вижда планката и винтчетата...... Нарочно не поствам снимка, а само линк - ако някой има фобия от вътрешности, прилошава му от подобни гледки и като цяло не се чувства комфортно да гледа такива снимки, моля да не зарежда този линк: https://photos.google.com/share/AF1QipP ... hZSWVpQ0p3" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от cchery на 27 Юни 2015, 11:25, променено общо 2 пъти.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Ver »

:326 това се казва разказ :)

....and lived happily ever after :222
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Сиренце »

Е, след този разказ как да не погледна снимката! То ще ми е едно такова недовършеноооо.... :955 :955 :955
Чери, радвам се, че сагата с ръката ти приключи по най-добрия начин :524 :922
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cvety_rz »

Сиренце написа:Е, след този разказ как да не погледна снимката! То ще ми е едно такова недовършеноооо.... :955 :955 :955
Чери, радвам се, че сагата с ръката ти приключи по най-добрия начин :524 :922
Точно недовършено ми беше без снимката и като прочетох и коментара на Цони не можаж да се стърпя и да кажа, че "мислим еднакво" :mrgreen:
Чери, луда глава си, но се радвам, че се наредиха нещата при теб и много се радвам, че ръката е добре.А относно снимката......ми спокойно може да учавстваш в някой кастинг за робокоп :1062
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от cchery »

Момичета, :922 :922 :922 ......
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Ани, няма случайни неща на този свят, да знаеш!
Първо, радвам се, че вече си съвсем добре!
Второ, радвам се, че те видях на живо!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Личен дневник - cchery

Мнение от Kleo »

Черко, много ми се иска да прочета нещо от теб тук. Нали вече не постваш в блог.бг? Споделяй, пиши, драскай по някой ред винаги когато имаш ищах за това! :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор