Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Сиренце »

Нели написа:Цони, как мина лекцията за... децата и виното? :222
Охх, мина!!! Е, то е ясно, че се бях гипсирала, но към петата минута гласа ми реши да се върне към нормално състояние и до края всичко беше ОК. Малко неочаквано за мен (предвид публиката) имаше доста добър интерес към темата ми.
За съжаление не успях да остана до края и да чуя всички лектори, а темите бяха изключително интересни. Доколкото разбрах, обаче, ще ги качат в сайта си.
Освен лекционната част, беше организирана и дегустация на различни продукти - там беше Ваня от Vanilla Kitchen, шоколадите на Гайо, един перуански ресторант,... но изненадващо за мен, най-интересен ми беше щанда с ......бирата. Не подозирах, че мога да открия толкова вкусове и аромати в една бира.

Ето и малко снимки от събитието
https://www.facebook.com/WiFoWineAndFood?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Нели »

Докато още е Цветница, нека да я отбележим с това
[img]http://cvetia.eu/wp-content/uploads/Gra ... 00x450.jpg[/img]
[img]http://cvetia.eu/wp-content/uploads/gra ... 00x450.jpg[/img]
и да почерпя за именичката ми Виолета
[img]http://www.torti-fly.com/sites/default/ ... 1377_1.jpg[/img]
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Добро утро :)
Честито със закъснение на всички цветя, дървета, тревички и прочее растителности :954
[img]http://img0.liveinternet.ru/images/atta ... utro10.jpg[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Добро утроооооооооооооооо!!! Чудя се дали преди да се върна и изчета всичко назад, не бих могла да ви поздравя и пожелая прекрасен ден с нещо... което ми пасва идеално на моментното настроение :954 :954 :954 :

[youtube]uazwUQayG0w[/youtube]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Ася написа:Известно време няма да мога да влизам, утре започваме поредния ремонт, този път в стаята на дъщеря ми, ще изринем оттам всички мебели, ще ги струпаме накуп в спалнята заедно с компа, а до лаптопа няма да мога да се вредя. Така че май ще ползвам нет чак след боядисване и лепене на плочки, но се радвам, че ще се отърва от този гнусен скапан ламинат
Ася, освен да ти пожелая всичко да свърши по-бързо от очакваното.... Сигурно само пролетното почистване е по-гадно от един ремонт :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...... Така или иначе си те чакаме тук отново! :940
Ver написа:
Ася написа:Цони, помня темата на лекцията - сиренце и вино :221
Мухахаххаха! :221
http://www.hungryshark.eu/2014/04/wifo- ... sn=twitter" onclick="window.open(this.href);return false;
"Цонка Димитрова - Децата: възпитание на вкус към добрата храна и традициите"
Явно много ти се пие вино :1062 :222
Аз не виждам грешка в тази "перифраза" :1044 :1044 :razz: ..... И виното, и сиренцето са традиционни храни по тези земи. И ако сега сме му "изпуснали края" и тийновете се наливат като прасета с алкохол, то баш си има нужда от лекции за възпитание на добро отношение, разбиране и култура на хранене и пиЬене :) .

И като отворих тема за лекцията - Цони, поздравления за участието!!! Само защо така тези неща хич не ги "рекламираш" по-ранко?! :???: ........ Да, изминалата събота и неделя не си бяхме в София - съответно нямаше да мога и аз да дойда, но.... ако се случват такива събития, пускай някаква инфо :954 ...... Със сигурност имаш последователи тук. :)
tita написа:Що не вземете и да дойдете с нас в Черни Вит по гергьовден? Тъкмо ще им отпразнуваме на Жоровците празника. :954
Нищо, че питаш Зорита, аз да си кажа също :mrgreen: - просто по това време ще обикаляме някъде в близост до храма на богинята Бастет в Странджа..... и честно казано и двамата с Момчил съжаляваме, че не можем да се присъединим към вас в Черни Вит! :cry: :cry: ......
ellis_stoyanova написа: А Зори,не така!Какво е това транзитно минаване,не си "идвала"в темичката от много време,как сте?
Много странно....уж чета последователно(въпреки,че не пиша :oops: )
А това защо, Елисче?! Има ли някаква по-специална причина. Последното, което сподели беше някъде около празник на Анджи в детската градина.... и някакси наистина изчезна?! :1044 :1044
Нели написа:Накратко, след мелачката, през която минах сутринта, в края на краищата всичко мина добре - ще бъда зачислена за докторант
....................................................
Най-хубавото е, че вечерта буквално на нашата улица имаше огромна, сияйна и ярка дъга! Не я снимах, но цялото семейство й се насладихме.
Нелка, чудя се кое е по-вдъхновяващото в този ти постинг - успеха в университета или.... красивата дъга, за която след такъв ден все още имаш възприятия....... :326 :326 ..... Считам, че титлата "доктор" е твоя така или иначе, но пътят до официалното й получаване, е кодиран в това кратко изречение:
Нели написа: Обаче това искам
Май това е краткото обобщение на пресата от последните 4-5 дена :1062 :1062 . Ние съботно-неделно бяхме на шатото в Старосел.... Това беше една от най-добре прекараните ми почивки на СПА..... Някакси, когато съм на Старосел, не чувствам товара на излишния лукс и префърцунване на рекламираните СПА-центрове. В шатото на Старосел винаги тежестта на преживяването и емоцията ще си е виното, което правят там прекрасно..... А останалото - просто едно страхотно допълнение към насладата за небцето. Изненадата този път беше, че бяха добавили в СПА центъра си още една парна баня - с хидромасаж на краката със студена вода, аромасауна - температурата в нея е 55-60 градуса и акцентът е върху изпаряващите се ароматни запарки, които облекчават дишането и спомагат за изхвърляне на натрупани наслагвания по дихателините пътища и стаята на Дионис :) - в едно голяяяяяяяяяямо дървено ведро се сипва литър и половина винена утайка (може и от бяло, може и от червено вино), добавя се гореща минерална вода и се киснеш, възползвайки се максимално от благата на виното, но този път не вътрешно. :lol: О, да не забравя и новата-новеничка стая за релакс..... освен, че се отпускаш на удобни шезлонги, усещаш приятни аромати и чуваш ромон на вода, ако останеш с отворени очи, ще можеш да се насладиш на едни от най-вдъхновяващите природни пейзажи от Земята, които се прожектират на голям екран и в съпровод с релаксираща музика... Честно при вида на бели мечки, лежерно опънати върху сияен лед, китове, плуващи в идеален синхрон с малките си, белуги и нарвали, които като че ли изпълняват фигури от синхроното плуване....... спиращи дъха водопади, жежки обедни гледки от безкрайни пустини.... някакси нямаше как да спра да гледам. :954 Та така....

Иначе утре - о утре, е денят Х отвсякъде. Освен, че имам РД :1209 , се оказа, че утре ще е празника на буквите в класа на Бели.... и неучебен ден също :lol: ..... С две думи - планираният само за мене си ден, някакси ще се прелее.... с важен ден и за Белуша, но ........ съм сигурна, че има някаква специална причина това да се случи така. Петък си пътуваме към Горна... и ще останем там до понеделник.... Коки в момента е на зелено училище в Сандански и по гласа му разбирам, че си изкарва добре... Ами това е засега..... Хубав следобед ви желая..... такъв, какъвто ми се очертава и на мен! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ванчето »

cchery написа: Ние съботно-неделно бяхме на шатото в Старосел.... Това беше една от най-добре прекараните ми почивки на СПА..... Някакси, когато съм на Старосел, не чувствам товара на излишния лукс и префърцунване на рекламираните СПА-центрове. В шатото на Старосел винаги тежестта на преживяването и емоцията ще си е виното, което правят там прекрасно..... А останалото - просто едно страхотно допълнение към насладата за небцето. Изненадата този път беше, че бяха добавили в СПА центъра си още една парна баня - с хидромасаж на краката със студена вода, аромасауна - температурата в нея е 55-60 градуса и акцентът е върху изпаряващите се ароматни запарки, които облекчават дишането и спомагат за изхвърляне на натрупани наслагвания по дихателините пътища и стаята на Дионис :) - в едно голяяяяяяяяяямо дървено ведро се сипва литър и половина винена утайка (може и от бяло, може и от червено вино), добавя се гореща минерална вода и се киснеш, възползвайки се максимално от благата на виното, но този път не вътрешно. :lol: О, да не забравя и новата-новеничка стая за релакс..... освен, че се отпускаш на удобни шезлонги, усещаш приятни аромати и чуваш ромон на вода, ако останеш с отворени очи, ще можеш да се насладиш на едни от най-вдъхновяващите природни пейзажи от Земята, които се прожектират на голям екран и в съпровод с релаксираща музика... Честно при вида на бели мечки, лежерно опънати върху сияен лед, китове, плуващи в идеален синхрон с малките си, белуги и нарвали, които като че ли изпълняват фигури от синхроното плуване....... спиращи дъха водопади, жежки обедни гледки от безкрайни пустини.... някакси нямаше как да спра да гледам. :954 Та така...
Ех, Чери! Какво да ти кажа...? Няма те, няма те и като се появиш и като ни гмурнеш в дебрите на някоя приказка... Толкова обаятелно разказваш, че няма как да не му се прииска на човек да види и усети с цялото си същество всичко , което си описала...! Освен да ти БЛАГОДАРЯ, няма какво друго да кажа! Това райско местенце вече е в плановете ми за лятната ваканция,(благодарение на теб), когато живот и здраве се надявам да сме си на България!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Бъни написа:...............Това райско местенце вече е в плановете ми за лятната ваканция,(благодарение на теб), когато живот и здраве се надявам да сме си на България!
Бъни, благодаря ти за хубавите думи..... просто каквото чувствам, това и пиша..... Пускам ти линк към постинг в блога ми от преди 3 години, където има доста снимки на шатото - УСЕЩАНЕ ЗА МАГИЯ. За съжаление този път малко ме разочароваха..... искаха да доплащаме за разпъване на допълнително легло в двойна стая - нещо, което никога досега не се е случвало - винаги са ни разпъвали дивана и децата са спяли на него. Доплащали сме си за закуска на още 2-ама души, т.к. стаята все пак се води двойна и в цената за нея са калкулирани само 2 закуски. Така че.... ако ходите наистина до шатото, информирайте се за тези неща - на мен не ми ги казаха по телефона и се опитаха на рецепция да ни поставят пред свършен факт, но не се случи. И въпреки това смятам, чееее си заслужава отвсякъде!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ванчето »

Чери, много ти благодаря! След като разгледах снимките още повече искам да отида там! Страхотно местенце! Мерси и за инфото за цени и т.н., ще го имам в предвид. Дано да успеем да посетим това райско кътче от България! Живи и здрави само до тогава и да стигнем първо до България, че се очертава трудно пътуване... :plezya se
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

:1109 Честит Рожден Ден,мила Ани!От сърце ти желая здраве,за теб и семейството ти!Много усмивки,с които заразяваш всички около себе си!Много пътувания,изпълени с хубави мигове!Много спокойствие,с което да посрещаш всяка трудност в живота!И най-вече да запазиш всички свои прекрасни качества на един истински добър ЧОВЕК!Весел празни и наздраве! :1109
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Ася

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ася »

Чери, честит рожден ден! Пожелавам ти светлина по пътя и сянка в жегата :922


Много ми липсва чистотата и подредеността :328 , у нас след къртене с къртач на старата мазилка на пода сега вече е сложена нова с подово отопление от парното, след 2-3 дни като засъхне предстои боядисване на стените, после лепене на плочки - и докато трае всичко това, къщата е покрита с фин бял прах - който НЕ става за смъркане :955 , половината неща на дъщеря ми са запечатани с найлон вътре в стаята за предпазване от боята - уж беше извадила всички необходими тетрадки и учебници, а днес отиде без домашни :423 Един гардероб е на терасата, а на компа може да седне само малко дете, или възрастен в странни асани.
Кънтри-мениджъра ми се вее някъде из Босна и е неоткриваем, а на мен ми се пече едно яйце...
Обаче си пия чая от мента и не ми пука особено.

Прегръщам ви всички, до скоро :922
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cvety_rz »

Чери, Честит Рожден Ден! Пожелавам ти мир и хармония и много хубави моменти!Ти се прекрасен човек и се радвам макар и задочно, че ми позволи да бъда около теб :922
[img]http://i60.tinypic.com/ffaaz9.jpg[/img]
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Заключено