За книгите

Публикувай отговор
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: За книгите

Мнение от Нели »

Ася написа:
Cheva написа:Прочетох обемистата книга на Анри Шариер - "Пеперудата"

[img]http://www.book.store.bg/prdimg/6316/peperudata.jpg[/img]
Тази беше за един каторжник, нали? Бррр, ако е тя, още я помня.


Нели, поздравления за РОМАНИТЕ! :326 Аз пак да препоръчам "феите" за малки момиченца - поне десет феи са :)

http://www.book.store.bg/p26805/chudesa ... edouz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Благодаря за препоръката, може скоро да се възползваме. Засега четем "Чернишка" и Ани е меко казано очарована от тази книга, направо все за нея говори. Аз й казах, че Емилиян Станев пише така, все едно рисува картини с думи. Тя толкова хареса това, че сега го казва на всички. :)
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: За книгите

Мнение от Cheva »

Ася написа: Тази беше за един каторжник, нали? Бррр, ако е тя, още я помня.
Да. Има и продължение " Ва Банк", ще
я потърся в библиотеката.

dexter , браво! Аз нямам четец, обаче.

Сега чета "Цитаделата" на Арчибалд Кронин - препоръчвам с 2 ръце. :)

А аз ще прочета и други негови, за да намаля невежеството си . :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Cheva написа:
Сега чета "Цитаделата" на Арчибалд Кронин - препоръчвам с 2 ръце. :)

А аз ще прочета и други негови, за да намаля невежеството си . :)
Чела съм Кронин на младини :) - "Цитаделата" много ми хареса. Но - и аз като теб реших да продължа, прочетох "Пътят на д-р Шенън", която се оказа 1:1 с "Цитаделата". "Дървото на Юда" беше ужасно депресираща книга, а "Замъкът на шапкаря" така и не я дочетох - май пак се оказа твърде мрачна (или безинтересна, не помня вече :)). Ще се радвам да споделиш и твоите впечатления :).
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: За книгите

Мнение от Cheva »

dexter, ти направо ме отказа. :lol:
Имаше добри препоръки за "Замъкът на шапкаря" когато бях 11-12 клас.
Оттогава се каня някога да я прочета.

Скоро попаднах на споделено впечатление от "Аз преди теб" , как на читателката й
отнело 3 дни и 3 нощи четене с рев до спукване. Но пък си спомних и тук написаното. :mrgreen:
Въпросният филм съм го гледала някога. И чак толкова ли да е сълзливо ?!
Ако ми попадне книгата ще разбера , но не ми е в приоритети за сега. :1062
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Ver

Re: За книгите

Мнение от Ver »

dexter написа:
Cheva написа: Сега чета "Цитаделата" на Арчибалд Кронин - препоръчвам с 2 ръце. :)
Чела съм Кронин на младини
Хихихихих, и аз като ученичка :222
А "Пеперудата " е уникален разказ, за силата на човешкия дух!
Тръпки ме побиват само като си спомня ....
Аз пак съм се отплеснала в друга посока - зачетох ето тази книга "Чакрите - колелата на живота"
Бих казала, че е най-добрата книга за енергии и чакри, която ми е попадала :524
Пълна е с идеи за взаимовръзки. Взех я на заем, ама май ще си я купя, като настолна.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Процес 5:
Игра на сполука
Кога да използваш този процес?
• Когато искаш да увеличиш способността да си представяш.
• Когато искаш да направиш желанието си по-ясно и по-конкретно.
• Когато искаш да увеличиш притока на пари в живота си.
• Когато искаш да увеличиш потока от изобилие в различни области от живота си.
Диапазон на сегашната ти емоционална нагласа.
Играта на Сполука ще бъде най-полезна за теб, когато диапазонът на сегашната ти Емоционална нагласа е някъде между: (1) Радост /Знание /Сила /Свобода /Любов /Признателност и (16) Обезкуражаване.
(Ако не си сигурен каква е Емоционалната ти Нагласа в момента погледни двайсет и двете категории в Емоционалната стълбица в двайсет и втора глава.) - тук, по-долу, ще публикувам Емоционалната стълбица - бележката моя (Деси) :)
В този процес ще започнеш като си отвориш въображаема банкова сметка - няма да има истинска банка, но ще правиш вноски и ще теглиш пари все едно имаш истинска сметка. Можеш да използваш стара чекова книжка, която вече не ти трябва, счетоводна програма на компютъра си, а може дори да си измислиш цяла система като използваш тетрадка като регистър и празни листове хартия вместо чекове. Важно е да направиш процеса възможно най-реалистичен. Първия ден депозирай хиляда долара. Напиши, че си депозирал хиляда долара в своя регистър, след което напиши чекове, с които да похарчиш тези пари. Можеш да похарчиш всичките си пари за едно нещо като използваш един чек или за няколко различни неща като използваш няколко различни чека. Целта на играта е да се забавляваш като мислиш за това какво би искал да купиш и да се наслаждаваш на това наистина да напишеш чековете. Недей да пестиш описанията в полето за бележки на чека. Например: За красива писалка или Страхотни кецове или Членство в клуб “Гордънс”. Можеш да похарчиш всичко днес или да спестиш за някой друг ден. Но ние те насърчаваме да направиш всичко по силите си да ги похарчиш днес, защото утре ще направиш още един хубав депозит. На втория ден депозирай две хиляди долара. На третия ден депозирай три хиляди. На четвъртия ден — четири хиляди. Като стигнеш до петдесетия ден депозирай петдесет хиляди. На тристотния ден депозирай триста хиляди. Ако играеш тази игра всеки ден в продължение на цяла година ще си депозирал и похарчил повече от шейсет и шест милиона долара. Този процес ще ти помогне като развие способността ти да си представяш. Ще откриеш, че като поиграеш тази игра няколко седмици ще започнеш доста да се замисляш как да похарчиш толкова много пари. Така способността ти да фантазираш ще се развие, ще се увеличи неимоверно. Повечето от физическите ни приятели наистина не упражняват много въображението си. Повечето хора излъчват вибрациите си почти изключително в отговор на онова, което наблюдават, но като играеш тази игра ти ще започнеш да търсиш нови идеи и след време ще почувстваш как желанието и очакването ти нарастват. Това ще ти помогне като премести точката ти на привличане. Вселената откликва на вибрационното ти излъчване, не на твоето състояние на съществуване. Така че ако насочваш вниманието си само към сегашното си състояние на съществуване бъдещето ти се развива без голяма промяна. Но ако насочваш внимание си към чудесните идеи, които предизвиква в теб тази игра Вселената ще започне да откликва на вибрациите на тези мисли.
Вселената не прави разлика между вибрацията, която излъчваш в отговор на нещо изживявано и вибрацията, която излъчваш в отговор на нещо въображаемо, така че процесът Игра на Сполука е мощен инструмент, с който да преместиш вибрационната си точка на привличане. Можеш да играеш играта кратко време, цяла година или повече. Каквото и да избереш ще бъде подходящо. Може да ти е неловко в началото, но колкото повече играеш, толкова по-богато ще става въображението ти. А когато се обогати въображението и се фокусираш в духа на забавлението и разширението точката ти на привличане ще стане по-голяма. Като пишеш чековете използваш въображението си. Като пишеш бележки се съсредоточаваш върху това, което пишеш. Не чувстваш никакво съпротивление докато правиш това тъй като няма страх, че ще похарчиш прекалено много и ще постигнеш единственото, което е необходимо за получаването на каквото и да било - ще си заявил желание в състояние на нулево съпротивление или по-добре казано в състояние на допускане.
Така не само ще се радваш на обогатено въображение, но и точката ти на привличане ще се премести, а тогава и житейските ти преживявания ще се променят. Ще се подобри не само финансовата ти ситуация, но и всички неща, върху които си се съсредоточавал с удоволствие ще потекат в твоето преживяване, в живота ти. Можеш да започнеш играта и да я спреш, когато пожелаеш. Да играеш както на теб ти харесва. Няма правила; няма нищо, което трябва или не трябва да правиш. Започваш да играеш и играеш. Похарчи толкова, колкото искаш. Но важното тук е да направиш, всичко по силите си да упражняваш - въображението си възможно най-много. Ако беше скулптор и днес беше денят, в който искаш да направиш първата си скулптура ти няма да хванеш една голяма буца глина, да я хвърлиш на масата и да кажеш: “Нищо не става.” Би започнал да я оформяш. С времето би ставал все по-добър. Би взел още глина. Би взел глина с различни цветове. Би търсил начин да продължиш да се развиваш в старанието си да твориш. Но въпреки това, когато става въпрос за творба, която оформят от енергия, повечето хора не правят никакво съзнателно усилие да насочват мисълта си - все едно някой друг е взел глината и я е хвърлил на масата, а вие прекарвате целия си живот в приказки за това как изглежда.
“Е, не се получи много добре. Родителите ми трябваше да направят нещо различно.” или “Икономиката трябваше да се развива по различен начин” или “Съществуват несправедливост и нечестност” или “Не ми харесва как някой друг се е справил с тази ситуация.” А ние казваме: Захващай се с глината си! Призови Енергията със силата на желанието си и я оформи със силата на въображението си. Наскоро една приятелка ни каза: “Абрахам, не мисля, че Ви пука дали онзи, когото обичам ще дойде при мен. Мисля, че искате да се науча да си го представям толкова добре, че изобщо да не забелязвам, че не е до мен.” А ние казахме: Точно така, защото когато си представяш, че е до теб, тогава в радостта си в този момент ти вибрираш на ниво, на което извикваш и допускаш. Божествена сила - Жизнена сила - да протече през теб. А няма нищо по-прекрасно от това. А после казахме: О, и между другото, когато стигнеш до това ниво няма начин той да не дойде. Но докато желанието ти той да дойде е свързано по-скоро с осъзнаването, че го няма, той не само, че няма да дойде, но и ще изпитваш нещастие породено от това, че избираш вибрация, която не допуска Енергията призовавана от желанието ти. Когато радостно играеш тази Игра това не само ще подобри финансовото ти състояние на съществуване, но и всеки аспект от живота ти ще се подобри. Тя не само ще ти помогне да активираш повече вибрации, свързани с неща, които искаш, но и ще ти помогне да се съсредоточаваш в по-голяма част от времето по начин, който позволява на желаните от теб неща да се влеят в преживяването ти. Тази игра ще те накара да излъчваш по-разширяваща вибрация на очакване. А ние ти обещаваме, че проявленията ще започнат да идват в отговор на променената ти вибрация.


Горният текст представлява Процес № 5, извлечен от глава 22 от книгата на Естер и Джери Хикс за Учението на Абрахам, а именно: „Как да осъществим желанията си? – Поискай и ще ти бъде дадено!”.

Друг важен пасаж от тази глава е следният, за да добиете по-голяма представа за идеите, представени в цялата книга:

Различни степени в Емоционалната система за напътствие
Може да се каже, че различните емоции имат различна вибрационна честота, но по-точно е да се каже: “Емоциите ти са показатели за твоята вибрационна честота”. Когато си спомниш, че емоциите показват степента на настройка към Изначалната Енергия и че колкото по-добре се чувстваш, толкова повече допускаш настройката си към нещата, които желаеш, тогава става по-лесно да разбереш как да откликваш на емоциите си.
Цялостната настройка към собствената Изначална Енергия означава, че знаеш следното:
• Ти си свободен.
• Ти си силен.
• Ти си добър.
• Ти си любов.
• Ти си ценен.
• Има причина да си тук.
• Всичко е наред.
Всеки път, когато мислиш за неща, които те карат да познаеш истинската си същност, ти си настроен към нея, защото това е състоянието на пълно изравняване. А чувството, което извикват в теб тези мисли, е истинската емоция на свързването. Ако си представиш датчика на горивото в колата си, това състояние на изравняване е като пълния резервоар.

Представи си измервателен уред или скала с различни степени или градуси, които показват позицията на най-пълно допускане на връзката с Изначалната Енергия и позицията на твоето най-силно съпротивление и недопускане на изравняването с Изначалната Енергия.

Скалата на твоите емоции би изглеждала така - това е т.нар. по-горе Емоционална стълбица:

1. Радост / Знание / Сила / Свобода / Любов / Признателност
2. Страст
3. Ентусиазъм / Нетърпение / Щастие
4. Положително очакване / Вяра
5. Оптимизъм
6. Надежда
7. Задоволство
8. Скука
9. Песимизъм
10. Неудовлетвореност / Раздразнение / Нетърпение
11. Претовареност
12. Разочарование
13. Съмнение
14. Тревога
15. Обвиняване
16. Обезсърчаване
17. Гняв
18. Отмъстителност
19. Омраза/ Ярост
20. Завист
21. Несигурност / Вина/ Нищожност
22. Страх / Скръб / Депресия / Отчаяние / Безсилие

Тъй като често едни и същи думи се използват в различен смисъл и различни думи често се използват за изразяване на едно и също нещо, тези названия на емоциите не са абсолютно точни за всеки човек, който изпитва тези емоции. Всъщност назоваването на емоциите може да предизвика объркване и да отклони вниманието от истинската цел на Емоционалната ти стълбица.
Най-важното е съзнателно да потърсиш по-приятно чувство. Думата, с която ще го назовеш не е важна. Пример за съзнателно изкачване по Емоционалната стълбица: да кажем, че в твоя живот се е случило нещо, което те кара да се чувстваш ужасно. Нищо не ти звучи добре, нищо не ти е приятно, струва ти се, че се задушаваш и всяка мисъл е болезнена. Най-подходящата дума, с която можеш да опишеш почти постоянното състояние на емоциите си, е депресия. Ако можеш да се стегнеш и да предприемеш някакво действие, може би ще се почувстваш по-добре. Ако си в състояние да изхвърлиш от ума си това, което те притеснява и да се съсредоточиш върху работата си, би могло да ти стане по-добре. Има много мисли, които могат да те освободят от депресията ти. Обаче в този момент ти нямаш достъп до повечето от тях на вибрационно ниво. Ако намерението ти е да намериш мисъл, каквато и да е, която да извика в теб по-приятно чувство и да осъзнаваш всяка своя емоция, можеш незабавно да започнеш да се изкачваш по Емоционалната стълбица. Това е процес на избор на произволна мисъл и съзнателна оценка на това дали тя облекчава състоянието, в което си бил преди тя да се появи. Ти мислиш и чувстваш, воден единствено от намерението да усетиш макар и слабо облекчение.
Да речем, че някой е казал нещо, което те е ядосало или някой не е удържал на думата си. Като се съсредоточиш върху тази ядосваща те тема, ти забелязваш, че започваш да чувстваш някакво облекчение на депресията си. Насред тази ядосваща те мисъл вече можеш да дишаш без проблем. Чувството на клаустрофобия е изчезнало и ти се чувстваш малко по-добре.
Тук е моментът, в който трябва да направиш най-важната стъпка към ефективното използване на Емоционалната система за напътствие: спри и съзнателно заяви пред себе си, че избраната от теб мисъл на гняв наистина те кара да се чувстваш по-добре от задушаващата депресия, която си изпитвал преди това. И в съзнателното разпознаване на подобрената вибрация чувството ти на безсилие се смекчава, а ти вече се изкачваш по Емоционалната стълбица обратно към пълната връзка с истинската ти същност.
Защо би искал някой да ме отклони от това по-добро за мен чувство на гняв? Често от вибрация с много силно съпротивление, каквато е например тази на депресия или страх, ти вече инстинктивно, дори несъзнателно, откриваш облекчаващото чувство на гняв. Но толкова много хора са те убеждавали, че гневът ти е неуместен, неподходящ - естествено, те не са вътре в теб, за да могат да почувстват колко по-добро чувство е гневът. Те биха те посъветвали да оставиш гнева си… само за да се завърнеш в предишното си състояние на депресия. Но когато осъзнаваш, че си избрал гнева и той ти е донесъл облекчение, тогава вече знаеш, че можеш да се придвижиш от гняв към мисъл с по-малко съпротивление като например неудовлетвореност и оттам - нагоре по Емоционалната стълбица чак до пълното си единение с Първоизточника. Защо дори най-малкото подобрение е толкова ценно? Когато разбираш къде се намираш, знаеш къде искаш да стигнеш и има начин да провериш дали се движиш към мястото, където искаш да стигнеш или не… тогава нищо не може да те задържи. Привидната липса на контрол над собственото преживяване се дължи най-вече на това, че не осъзнаваш в каква посока се движиш. Без осъзнаване на собствените ти емоции и тяхното значение често се отдалечаваш от желаната посока.
Много думи се използват за назоваване на емоциите, но всъщност емоциите са само две: положителна и отрицателна. Всяка междинна позиция в Емоционалната стълбица показва само степени на допускане на мощната чиста и положителна Изначална Енергия. Най-пълното състояние на свързаност, което усещаш като радост, любов, благодарност, свобода или знание всъщност е усещане за собствената ти сила. А най-пълното състояние на откъснатост, което усещаш като отчаяние, скръб, страх или депресия, всъщност е усещането ти за безсилие. Когато успееш умишлено да предизвикаш дори най-незначителното подобрение в начина, по който се чувстваш, това е изключително ценно, защото дори в това незначително емоционално подобрение ти си възвърнал някаква степен на контрол. Може би не си упражнил напълно контрола си, за да се върнеш съвсем към пълната връзка с абсолютната си сила, но вече не се чувстваш безсилен. Така пътуването обратно нагоре по Емоционалната стълбица не само е възможно, но е и относително лесно. Само ти знаеш дали за теб е подходящо да избереш гнева. Ако силно депресиран човек може съзнателно да открие облекчението, което ще му донесе гневът, и по-важно, да осъзнае, че умишлено го е избрал, той веднага ще си възвърне усещането за сила и депресията му ще изчезне. Сега разбира се е важно той да не остане в това състояние на гняв. От това гневно състояние той вече има достъп до облекчаващите мисли на неудовлетвореност. Много хора все още не разбират вибрационното съдържание на емоциите (или дори какво представлява емоцията и за какво служи). Те много убедено се обявяват против гнева. Повечето хора не обичат да се намират в присъствието на разгневен човек и егоистично биха предпочели разгневеният човек да се завърне в предишното си състояние на безсилна депресия, защото депресията обикновено е насочена навътре, а гневът е насочен навън към всеки, който е наблизо. Никой, освен теб, не знае дали избраното от теб чувство на гняв е по-добро за теб, знаеш го само ти — по облекчението, което чувстваш. Докато не решиш, че ще се насочваш спрямо начина, по който се чувстваш, не можеш да започнеш устойчиво да напредваш към собствените си желания. “Правя каквото мога”. Тези, които те наблюдават, биха се почувствали по-добре, ако разбираха, че нямаш намерение да останеш в състоянието си на гняв. Ако околните знаеха, че планът ти е да преминеш през гнева си, а след това и през недоволството и объркването, за да достигнеш до оптимизъм, вяра и усещането, че всичко е наред, може би ще проявят повече търпение към състоянието ти в момента. Има много хора, които естествено преминават от безсилното чувство на депресия или страх към гняв като един вид защитен механизъм, но когато срещат пълно неодобрение от семейството, приятелите и съветниците си, които им казват колко неподходящ е гневът им, те се завръщат към чувството на безсилие, само за да повторят цикъла отново и отново: от депресия към гняв, оттам пак депресия и пак гняв, и т.н. За да можеш да си възвърнеш прекрасното чувство на лична сила и контрол, трябва да решиш точно в този момент, независимо от това колко добре или зле се чувстваш, че ще направиш всичко по силите си, за да извлечеш максимална изгода от ситуацията. Потърси най-приятната мисъл, до която имаш достъп сега, и като го правиш отново и отново, за кратко време ще се озовеш в състояние на много положителни емоции. Това е начинът. “Ако с емоциите си мога да стигна дотук, то тогава мога да стига навсякъде”. “Сега ще намеря най-приятната мисъл, която мога. Ще търся повече облекчение, повече облекчение, повече облекчение.”
Запомни:
• Яростта носи чувство на облекчение от депресията, скръбта, мъката, отчаянието, страха, вината и безсилието.
• Отмъстителността носи чувство на облекчение от яростта.
• Гневът носи чувство на облекчение от отмъстителността.
• Обвиняването носи чувство на облекчение от гнева.
• Съкрушението носи чувство на облекчение от обвиняването.
• Раздразнението носи чувство на облекчение от претовареността.
• Песимизмът носи чувство на облекчение от раздразнението.
• Надеждата носи чувство на облекчение от песимизма.
• Оптимизмът носи чувство на облекчение от надеждата.
• Положителното очакване носи чувство на облекчение от оптимизма.
• Радостта носи чувство на облекчение от положителното очакване.
След време и с практика ще започнеш много умело да разбираш какво казва Емоционалната ти система за напътствие. Когато вземеш твърдото решение непрекъснато да търсиш облекчението, което носи подобрената емоция, ще се чувстваш добре през по-голямата част от времето и ще допускаш в преживяването си всички неща, които желаеш. За да разбираш всичко, което ти се случва, трябва да обръщаш внимание на начина, по който се чувстваш. Начинът, по който се чувстваш — и чувството на облекчение, което откриваш, когато се отдаваш на по-приятни мисли - е единственото вярно мерило за това какво привличаш в преживяването си. “Ами онези, които желаят да не желаят?”. Ние бихме дефинирали чувството за желание като приятното усещане за нови възможности. Желанието е свежо, освобождаващо чувство в очакване на прекрасно разширение. Чувството на желание е чувството, че през теб протича живот. Но много хора, които използват думата желание, чувстват нещо съвсем различно. Те често усещат желанието като копнеж, защото макар и съсредоточени върху нещо, което искат да преживеят или да имат, също така осъзнават и липсата му. Използват думи, които изразяват желание, но излъчват вибрация на липса! Те започват да мислят, че чувството на желание е да искаш нещо, което нямаш. Но в чистото желание няма чувство на липса. Така, ако имаш предвид, че всеки път, когато поискаш нещо, то ти бива дадено, тогава всяко от желанията ти ще бъде чисто желание, което не среща съпротива.
Много хора желаят неща, които в момента нямат и в някои от случаите ги желаят от много дълго време. Те мислят за онова, което желаят и след това се сещат, че го нямат. След време започват да вярват, че това, което чувстват (когато мислят за онова, което искат, осъзнават, че го нямат, но не могат да намерят начин да го получат) е чувство на желание. Но те не са в състояние на чисто желание; те са в състояние на желание, което среща съпротивление. Често вибрацията им е настроена повече към отсъствието, т.е. липсата на желаното. Без дори да осъзнават какво правят, те вибрационно се задържат разделени от желанията си, затова след време започват да вярват, че това чувство на застой и незадоволеност, когато не получаваш онова, което искаш, е чувството на желание. Някои хора ни казват: “Абрахам, мен са ме учили, че не е правилно да имам желания. Учили са ме, че желанието ще ми попречи да бъда духовното Същество, което трябва да бъда и че щастието ми зависи от способността ми да се освободя от всякакви желания”. Ние отговаряме: А стремежът към щастие и духовност не е ли желание? Не сме тук, за да те приближим или отдалечим от някое желание. Нашата задача е да ти помогнем да разбереш, че ти си творецът на собственото си преживяване и че желанията ти ще се родят по естествен начин от преживяването ти в тази среда и в това тяло. Нашето желание е да ти помогнем да се свържеш с Първоизточника, за да можеш да постигнеш реализирането на желанията си, да сътвориш онова, което желаеш.
Ние разбираме защо някои биха казали, че ако се освободиш от желанието си, ще се почувстваш по-добре, защото отрицателната емоция, която изпитваш, се дължи на вибрационната разлика между вибрацията ти в момента и вибрацията на онова, което желаеш. Но да се освободиш от желанието е по-трудният начин да изравниш, уеднаквиш вибрациите, защото цялата Вселена е устроена така, че да се стреми да породи в теб ново желание. Затова много по-лесен начин да се свържеш с Първоизточника и следователно да се почистваш по-добре, е, като се стремиш да се освободиш от съпротивлението си. Усещаш ли осъществяването на желанието си като най-естественото нещо на света? Способността да си представяш ще ти помогне да стигнеш по-бързо до това, което желаеш. Можеш с въображението си да отстраниш малките спънки; не се налага действително да се бориш за онова, което искаш - можеш да направиш всичко това с ума си. Ние не говорим за действителните ходове, които трябва да предприемеш. Говорим за това да използваш въображението си, докато голямата ти мечта започне да ти се струва толкова близка и позната, че осъществяването й, проявлението й да е най-естественото нещо на света.
Например една майка и вече порасналата й дъщеря си представяха как ще си купят прекрасна къща в чудесен район и ще си отворят пансион. Дъщерята каза на майка си: “Ех, ако можеше да намерим някакъв начин да го осъществим, щях да съм щастлива до края на живота си. Ако това можеше да се сбъдне, щеше да ми компенсира всички неща, които съм искала, но не са се сбъднали.” Обяснихме й, че вибрацията на желанието й все още не е толкова изчистена, колкото е необходимо, за да допусне проявлението на това преживяване. Когато ти се струва, че желанието е толкова голямо, че няма как да се сбъдне, тогава то не е на път да се прояви. Когато ти се струва, че изпълнението на желанието ти е най-естественото нещо на света, тогава то е на път да се осъществи. Когато почувстваш, че контролираш този процес, ще започнеш да му се наслаждаваш. Според това как се чувстваш можеш да разбереш дали вибрацията ти е на честота, с която позволяваш на Универсалните сили да изпълнят желанието ти или не е. С практиката ще се научиш да разбираш дали желанието ти е на път да се прояви или все още е на по-ранен етап, но най-важното е, че когато започнеш да контролираш начина, по който се чувстваш, ще се наслаждаваш на всеки етап:
• Ще се наслаждаваш на контакта си с многообразието и контраста, който ти помага да идентифицираш желанието си и ще ти доставя удоволствие усещането за собственото ти желание, което се излъчва от мощната ти гледна точка и потича от теб.
• Ще се наслаждаваш на усещането, ще осъзнаваш кога не си вибрационно настроен към собственото си желание и ще ти доставя удоволствие усещането, че съзнателно се нагласяваш така, че да си вибрационно изравнен с желанието си.
• Ще изпитваш облекчение, когато съмненията изчезват и усещането на сигурност, което ти носи Благоденствието, ги замества.
• Ще ти доставя удоволствие да усещаш нещата, които предстои да се случат; ще ти доставя удоволствие да гледаш как нещата започват да идват по местата си; ще ти доставя огромно удоволствие да ставаш свидетел на проявлението на желанията си.
• Ще се наслаждаваш на осъзнаването, на съзнателното разбиране, че умишлено си оформил желанията си в реалността по начин толкова истински, колкото ако беше създал глинена статуя със собствените си ръце.
• Ще ти доставят огромно удоволствие усещанията, които ще изпитваш, когато постигаш хармония отново и отново с плодовете на собственото си преживяване.
Цялата Вселена съществува, за да произведе ново животворно желание в теб и когато се пуснеш по течението на собствените си желания ще се чувстваш истински жив и ще живееш истински.

:954 :954 :954 Желая Светлина на всички ни!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: За книгите

Мнение от Kleo »

Купих си две нови книжки и много им се радвам:

1. "Разгневени съпруги" - Сюзан Айзъкс - отдавна не съм чела нещо просто ей така, за отмора, някакво художествено романче, а това ми се стори свежо, след като прочетох краткото описание на книгата отзад. Вървеше заедно с Журнал за Жената, комплектът списание + книга струваше само 3.99 лв. и се изкуших :mrgreen:

2. "И рибите заплакаха за Велко Кънев" - Димитър Стайков - ето това вече ми се стори истински сериозно четиво! Опит на автора да напише биография на починалия наскоро Велко Кънев. Струва 8 лв., издателството е Труд, с финансовата подкрепа на няколко общини и театри, което е добре, иначе авторът нямало да има възможността да издаде книгата си. Когато я прочета, ще споделя дали според мен опитът е сполучлив или не.

Хубавото е, че в момента, по покана на Хри, съм с него в неговата работа. В Младост-3 част се подвизавам. В един гараж, сервиз и магазин за велосипеди, мотопеди и скутери (Мото Рум ЕООД), където бачка той и през събота. А пропо, Чери, ти в Младост коя част си? Аз се намирам между трета и четвърта част точно, при бл. 325 А, сега остава и да сме временно комшийки, хи-хи-хи. Тук има музика, компютър, интернет, бюро и столче, тоест мястото е подходящо и за четене, и за чатене, и за всичко. Преди малко закусихме, сега се наслаждавам на мечешкото ни форумче, ...

... а след малко, приятелки, ще почна да чета двете си нови книги, с които се наградих вчера, по случай петъка и получената юнска заплатка :mrgreen: , а и една колежка ми върна едни позабравени 20 лв., с които й бях услужила преди известно време, и сега ми дойдоха тамън идеални за харчене за любимото ми занимание :mrgreen:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Прочетох тази книга

[img]http://www.colibri.bg/k_img/zovytnakukuv2.jpg[/img]

За който (като мен преди известно време не е чувал) това е псевдонимът на Джоан Роулинг :lol: . Не мислях да чета книгата, след разочарованието ми от "Вакантен пост", но ми попадна електронна и не се сдържах :plezya se . Оказа се много приятно криминале, добре написано, без скалъпена развръзка. Детективът е симпатичен, без да е някакъв гений от ранга на Поаро (например).
Ако някой иска - мога да пратя книгата по мейла, на мен ми я пратиха и без проблем я отворих на NOOK-а :).
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: За книгите

Мнение от ellis_stoyanova »

Напоследък чета...доста :1216 ,което само може да ме зарадва.В новата квартира на едни познати има огроооомна библиотека с книги,повечето са доста нови,а аз съм като малко дете в магазин за бонбони,чудя се коя да избера.Повечето са от поредицата "Кралете на трилъра",но това не ме притеснява,като се има впредвид,че не бях чела нова книга с месеци :lol: .Последните 2,които прочетох-Матю РАйли-"Седемте смъртоносни чудеса" и Майкъл Крайтън-"Състояние на страх".Мога да кажа,че ми доставиха удоволствие,макар и на моменти да ми доскучаваше от толкова факти :plezya se
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Втора вечер (почти нощ) чета тази книга
[img]http://i4.helikon.bg/products/3349/18/1 ... 83349z.jpg[/img]

и сънувам кошмари.... :plezya se ! Уж е книга за юноши и не би следвало да е чак толкова ужасна (и наистина не е чак толкова страшна), но май ми е бръкнала дълбоко в мозъка. Понеже спим с Яна, а тя е с адски запушен нос, не може да диша, само се върти - и аз се будя на всеки половин час. В такава просъница сънувам по цяла нощ, и то все страшни неща.... Може би защото съм уморена и отпусната, кошмарите ме намират по-лесно :1062 . Но книгата е хубава, типична за Сафон, с една идея по-добра от предишния му роман за юноши ("Принцът на мъглата). Има загадка, напрежение, свръхестествено, малко ужаси и нещастия, добри приятели.
Ver

Re: За книгите

Мнение от Ver »

dexter написа:Втора вечер (почти нощ) чета тази книга
[img]http://i4.helikon.bg/products/3349/18/1 ... 83349z.jpg[/img]
Уж е книга за юноши и не би следвало да е чак толкова ужасна (и наистина не е чак толкова страшна), но май ми е бръкнала дълбоко в мозъка.
Хи хи хи :)
Напълно възможно, те юношите също са хора :1062
Ти поне си горната възрастова група :1062 , 'щото аз нали зачетох романи за деца (за да знам какво да препоръчам на Мони ...е и от любопитство) и сега съм погълната от Попътечовците (малко ми напомня Хари Потър, малко на онова филмче за Закрилниците). Хубава е книжката и страшна :423
Публикувай отговор